ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2:شرایط و سرمایه مورد نیاز|حامی مهاجر

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2 برای شهروندان کشورهایی است که با آمریکا قراردادهای تجاری امضاء کرده اند. اطلاعات عمومی در مورد هزینه ها، کشورهای شرکت کننده، شرایط قانونی، تمدید اقامت، تغییر وضعیت و ورود به آمریکا در این مقاله موجود است. ویزای E2 اصلی ترین ویزای سرمایه گذاری در آمریکا به شمار می آید و به تعداد نامحدود در دسترس است.
ویزای E2 معمولا به مدت 2 تا 5 سال صادر می شود و از طریق این ویزا فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز همراه خود به کشور آمریکا وارد کند. در میان روش های مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 ارزانترین راه برای ورود به خاک آمریکا می باشد. به طوری که در این روش با خرید یک بیزینس موفق می توان جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 اقدام نمود.
این ویزا برای کسانی است که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در آمریکا EB5 را ندارند، مناسب می باشد.
ویزای سرمایه گذاری  E2 می تواند یک ویزای فوق العاده باشد، هر چند که یک ویزای غیر مهاجرتی است، بدین معنی می باشد که ویزای موقت است و تا زمانی که شرکت وجود دارد معتبر می باشد.
ویزای E2 به سرمایه گذارانی داده می شود که ایالات متحده آمریکا معاهده دوستی و تجاری با کشورشان داشته باشد که کشور ایران در سال 1957 دارای پیمانی با آمریکا است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2

حداقل سرمایه برای درخواست ویزای سرمایه گذاری E2 دویست هزار دلار می باشد. در صورت خرید بیزینس حداقل 50 درصد سهام برای شخص متقاضی باشد. اثبات توانایی جهت مدیریت و داشتن سابقه کار مدیریتی بسیار تاثیر گذار می باشد. همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال، صرف نظر از ملیت، می توانند ویزای E2 را برای همراهی متقاضی اصلی دریافت کنند. متقاضیان باید مراحل زیر را انجام دهند:
 • فرم DS-160 را پر کنند
 • یک حساب کاربری در یاتری ایجاد کنند
 • هزینه های ویزا را پرداخت کنند
 • قرار ملاقات با ASC
 • ارسال مدارک به کنسولگری یا سفارت آمریکا
شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2 به صورت زیر می باشد:
 • سرمایه گذار بلند مدت کسب و کار که یک گواهی طولانی مدت توسط CNMI بر اساس حداقل سرمایه گذاری 50.000 دلار کسب کرده است.
 • براساس سرمایه گذاری حداقل 100.000 دلار در مجموع سرمایه گذاری تایید شده با بیش از 2 میلیون دلار یا حداقل سرمایه گذاری 250.000 دلار در یک سرمایه گذاری مجاز تایید شده.

مزایای ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2

از مزایای ویزای سرمایه گذاری در آمریکا برای سرمایه گذار خارجی این است که اجازه زندگی و کار و تحصیل در کشور آمریکا به او و همسر و فرزندان زیر 21 سال اعطا می شود. نکته قابل توجه در مورد ویزای سرمایه گذاری E2 این است که مستقیم موجب دریافت گرین کارت آمریکا نمی شود، اما اگر سرمایه گذار بیزینس خود را گسترش دهد و توانایی خود را برای کسب درآمد و منفعت برای اقتصاد آمریکا اثبات کند می تواند از طریق ویزای EB5 برای گرین کارت آمریکا اقدام نماید. مبلغ سرمایه گذاری در این ویزا در مقایسه با سایر روش ها بسیار پایین تر است و امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2 در شش ماه و دریافت ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سال در این ویزا احتیاجی به ارائه مدرک زبان و تحصیلات نمی باشد.

مدت زمان بررسی پروسه ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2

زمان پردازش فعلی E2 برای همه متقاضیان 3 الی 5 ماه است. 
 
 
 
 
اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. سید مسعود کیان
  سلام اگر موسسه ای شما جهت دریافت اقامت دائم امریکا از طریق سرمایه گذاری برای من اقدام کند در چه مدت زمانی من وارد خاک امریکا میشوم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سید مسعود کیان گفته است :
  سلام، پروسه اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری رو می‌تونید از طریق وکیل داخل آمریکا پیگیری کنید و به مدت سال 5 طول می‌کشد
 1. مریم سوهانکی
  ویزای eb5 چند ماه صادر میشه و چه شرایطی داره راحت از e2 هست ؟ممنون میشم اگر پاسخ دهید
 2. حامی مهاجر در پاسخ مریم سوهانکی گفته است :
  معمولاً در مدت 18 ماه، گرین کارت ، کارت اقامت دائم آمریکا دریافت می‌شود
 1. فرهاد برزگر
  آیا مقدار مبلغ سرمایه گذاری e2افزایش پیدا کرده یا نه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرهاد برزگر گفته است :
  سلام بله از 500 هزار دلار به 900 هزار دلار افزایش پیدا کرده برای مطالعه بیشتر در مرود ویزای EB-5 کلیک کنید
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه
سوالی دارید؟