20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا e2

ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور توسعه یافته یکی از بهترین شرایط سرمایه گذاری در جهان را دارد. همچنین به لطف محیط اقتصادی پیشرفته و برنامه های سرمایه گذاری، هر ساله سرمایه گذاران زیادی را جذب می کند. در این مقاله توضیح خواهیم داد که ویزای سرمایه گذاری در آمریکا چیست و انواع آن کدام است و ویزای E2 را به طور کامل بررسی خواهیم کرد و توضیح کاملی درمورد شرایط اخذ ویزای E2، مزایای آن، هزینه ها و مدارک مورد نیاز، کشورهایی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند و تبدیل این ویزا به اقامت دائم خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر، تخصص و تجربه ای طولانی در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی، مشاوره برندگان لاتاری و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا دارد. در صورت نیاز به تماس با کارشناسان حامی مهاجرمی‌توانید از طریق شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه‌های مهاجرت به کشور آمریکا است. افرادی که مایل به کار و زندگی در ایالات متحده از طریق راه اندازی یا سرمایه گذاری در یک تجارت ایالات متحده هستند، ممکن است واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری آمریکا باشند که در ادامه به طور کامل در این خصوص توضیح خواهیم داد.

ویزا‌های سرمایه‌گذاری آمریکا، ویزاهایی هستند که در ازای انجام سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط، اجازه زندگی و کار در ایالات متحده همراه با خانواده و درنتیجه دریافت  گرین کارت یا شهروندی آمریکا را می‌دهد.

سرمایه گذاری می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله کمک به وجوه دولتی. خرید املاک و مستغلات واجد شرایط (به عنوان مثال پروژه های خاص مورد تایید دولت)، سرمایه گذاری در یک کسب و کار واجد شرایط (به عنوان مثال یک صنعت خاص) و یا ایجاد تعدادی شغل.

انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا

روش‌های مختلفی در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا برای دریافت اقامت وجود دارد. از متداول‌ترین ویزا‌های سرمایه گذاری آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ویزای E2 : این ویزا نوعی ویزای غیرمهاجرتی برای کشورهای دارای معاهده با ایالات متحده است که برای دریافت این نوع ویزا داشتن حداقل 50درصد سهام بیزینس مورد نظر الزامی است.
 • اقامت دائم آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5: این ویزا که از دسته ویزاهای مهاجرتی است در واقع ویزای کارآفرینی محسوب می‌شود و برای راه‌اندازی کسب و کار در ایالات متحده است.
 • ویزای L1: این نوع ویزا برای انتقال نیروهای کار یک شرکت به شعبه آمریکایی آن استفاده می‌شود، لازم به ذکر است که دریافت این ویزا برای ایرانیان امکان پذیر نیست.

برای دریافت انواع ویزای آمریکا اعم از تحصیلی و توریستی، انجام تمامی مراحل دریافت ویزا و به طور کلی دریافت ویزای کشور آمریکا می‌توانید از طریق شماره تماس 02148406 با مشاورین متخصص موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا E2

ویزای سرمایه گذاری e2

ویزای E2 یک ویزای غیر مهاجرتی برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و افرادی است که به دنبال کسب و کار در ایالات متحده هستند. با ویزای E2، می توانید یک کسب و کار در ایالات متحده راه اندازی کنید یا در یک تجارت ایالات متحده سرمایه گذاری کنید و برای آن تجارت کار کنید.

برای دریافت ویزای E2، باید سرمایه قابل توجهی را در یک تجارت ایالات متحده سرمایه گذاری کنید و باید آن تجارت را هدایت و توسعه دهید. برای واجد شرایط بودن برای ویزای E2 می توانید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید یا در یک تجارت موجود سرمایه گذاری کنید.

ویزای E2 فقط برای شهروندان کشورهای خاصی در دسترس است که دارای معاهده E2 با ایالات متحده هستند (در ادامه به کشورهایی که واجد شرایط ویزای E2 هستند اشاره خواهیم کرد).

این ویزا نوعی ویزای غیر مهاجرتی است و دارنده آن نمی‌تواند مستقیم گرین کارت آمریکا را دریافت کند ولی برای دریافت اقامت دائم از این طریق راه هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم. اما با این حال محدودیتی برای تعداد دفعات تمدید ویزای E2 وجود ندارد. بنابراین تا زمانی که تجارت E2 به فعالیت خود ادامه دهد و شرایط ویزای E2 را برآورده کند، دارنده ویزای E2 می تواند به تمدید ویزای خود ادامه دهد و در ایالات متحده زندگی و کار کند.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

برای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذاری E2، سرمایه گذار باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • شخص باید تبعه کشوری باشد که دارای معاهده E2 با ایالات متحده است.
 • پس از پایان وضعیت E2 شخص باید قصد خروج از ایالات متحده را داشته باشد.
 • سرمایه گذار باید در یک شرکت آمریکایی سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهد.
 • سرمایه گذار باید مالکیت حداقل 50 درصد از کسب و کار خریداری شده را داشته باشد.
 • کسب و کار E2 باید یک تجارت فعال و انتفاعی باشد.
 • شخص سرمایه گذار باید برای هدایت و توسعه تجارت E2 خود در ایالات متحده زندگی کند.
 • منابع وجوه سرمایه گذاری باید قانونی باشد.

مزایای ویزای سرمایه گذاری E2

ویزای E2 آمریکا مزایایی دارد که باعث جذب سرمایه گذاران به اخذ این ویزا می‌شود:

 • با ویزای E2 می توانید یک کسب و کار در ایالات متحده راه اندازی کنید و برای آن کسب و کار نیز کار کنید.
 • با دریافت ویزای E2، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال شما نیز می توانند واجد شرایط دریافت ویزای E2 باشند.
 • همسر شما می تواند برای مجوز کار، برای کار در ایالات متحده درخواست دهد.
 • فرزندان شما می‌توانند در آمریکا تحصیل کنند.
 • مبلغ سرمایه گذاری مشخصی برای واجد شرایط بودن برای ویزای E2 وجود ندارد و سرمایه گذاری های خیلی کمتر از سرمایه مورد نیاز برای ویزای EB-5 هم برای E2 واجد شرایط هستند.
 • محدودیتی برای تعداد دفعاتی که می توانید ویزای E2 خود را تمدید کنید وجود ندارد. برخی از دارندگان ویزای E2 به مدت 15 سال یا بیشتر در ایالات متحده می مانند.

کشورهایی که می‌توانند ویزای E2 را دریافت کنند

کشورهایی که ویزای e2 دریافت میکنند

ویزای E2 مختص افرادی می‌باشد که تبعه کشوری را دارند که با ایالات متحده معاهده تجارت و ناوبری دارند. جدول زیر فهرست کشورهایی را نشان می دهد که معاهده های E-2 با ایالات متحده دارند.

آلبانی

فنلاند

نیوزلند

آرژانتین

فرانسه

نروژ

ارمنستان

گرجستان

عمان

آلمان

اتریشی

پاکستان

اتریش

گرانادا

پاناما

آذربایجان

هندوراس

پاراگوئه

بحرین

ایرلند

فیلیپین

بنگلادش

یوگسلاوی

لهستان

بلژیک

ایتالیا

رومانی

بولیوی

جامائیکا

سنگال

بوسنی

ژاپن

صربستان

بلغارستان

اردن

سنگاپور

کامرون

قزاقستان

جمهوری اسلواکی

کانادا

کره جنوبی

اسلوونی

شیلی

کوزوو

اسپانیا

چین (تایوان)

قرقیزستان

سریلانکا

کلمبیا

لتونی

سورینام

کنگو (برازاویل)

لیبریا

سوئد

کنگو (کینشاسا)

لیتوانی

سوئیس

کاستاریکا

لوکزامبورگ

تایلند

کرواسی

مقدونیه

توگو

جمهوری چک

مکزیک

ترینیداد و توباگو

دانمارک

مولداوی

تونس

اکوادور

مغولستان

ترکیه

مصر

مونته نگرو

اوکراین

استونی

مراکش

انگلستان

اتیوپی

هلند

 

 

لازم به ذکر است که بگوییم کشور ایران به دلیل نداشتن معاهده با ایالات متحده، شهروندان ایرانی نمی‌توانند برای این ویزا درخواست دهند. اما راه هایی وجود دارد که می‌توانند از طریق آن‌ها اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی می‌توانید از طریق شماره 02149078 با مشاوران مجرب حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای E2 آمریکا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 عبارتند از:

 • فرم درخواست سرمایه گذار.
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه پس از مدت اقامت شما در ایالات متحده و حداقل یک صفحه خالی.
 • عکس
 • رزومه
 • یک طرح کسب و کار که طرح سرمایه گذاری آینده را توصیف می کند.
 • مدرکی که نشان دهد شما در یک موقعیت اجرایی یا سرپرستی استخدام خواهید شد، یا مهارت های بسیار تخصصی لازم برای عملکرد پویا شرکت را دارید.
 • اثبات تملک و کنترل سرمایه (صورت های مالی، سوابق بانکی، پس انداز، وام یا سفته).
 • اثبات حواله به ایالات متحده (مجوزهای مبادله ای یا رسید، پیش نویس بانکی).
 • اثبات ایجاد کسب و کار در ایالات متحده (قرارداد مشارکت، اساسنامه، نمودارهای سازمان و کارکنان، قراردادها، عناوین، سهام، مجوزها یا اجاره نامه ها، رسید).
 • اثبات سرمایه گذاری ایالات متحده (عنوان، قراردادها، رسیدها، وام ها، یا صورت حساب بانکی).
 • اثبات واقعی بودن (صورتهای مالی، اظهارنامه مالیاتی شرکت ها یا مشاغل ایالات متحده، حسابرسی).
 • اثبات اینکه شرکت کمک قابل توجهی به اقتصاد ایالات متحده خواهد کرد (فرم 941 IRS، سوابق حقوق و دستمزد، اظهارنامه مالیاتی شخصی، شواهدی از سایر دارایی های شخصی و درآمد).
 • اثبات اینکه کسب و کار یک نهاد واقعی و عملیاتی است (گزارش های سالانه، ادبیات فروش، کاتالوگ ها، مقالات خبری و سایر شواهد قابل اجرا).

هزینه دریافت ویزای E2 آمریکا

هزینه‌های دریافت ویزای E2 آمریکا شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری ویزای E-2
 • هزینه هر فرم DS-160
 • هزینه های وکیل وهزینه های تشکیل نهاد تجاری

همچنین سایر هزینه های احتمالی ازجمله هزینه های ترجمه مدارک، هزینه های دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا مانند پاسپورت، سوپیشینه و غیره. همچنینن درصورت نیاز هزینه‌های سفر به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای انجام مصاحبه. با این حال همه این هزینه ها از کشوری به کشور دیگر و موردی به مورد دیگر متفاوت است.

مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای E2

مدت زمان دریافت ویزای e2

زمان پردازش ویزای E-2 به محل اقامت و سایرشرایط سرمایه گذار بستگی دارد. برای سرمایه گذاران حاضر در ایالات متحده، میانگین زمان 5 ماه است. اما برای سرمایه گذاران خارج از ایالات متحده، زمان پردازش ویزای E2 حدودا از 2 هفته تا 4 ماه متغیر است. پس از تکمیل بررسی اولیه، کنسولگری یا سفارت با متقاضی مصاحبه ای ترتیب می دهد. اگر ویزای E2 تایید شود، ممکن است تا یک هفته طول بکشد تا خود ویزا صادر شود.

دریافت اقامت آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری E2

ویزای E2 یک دسته ویزای غیر مهاجرتی است. یعنی ویزای E2 موقتی است و مستقیما به گرین کارت منتهی نمی شود. اما برای دریافت گرین کارت از این طریق، راه‌هایی وجود دارد.

یکی از راه‌های دریافت اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه گذاری E2، تبدیل آن به ویزای EB5 است. درصورت گسترش کسب و کار و یا افزایش سرمایه، شخص متقاضی می‌تواند ویزای خود را به EB-5 تغییر دهد. یکی از مزایای اصلی انتقال از ویزای E-2 به ویزای EB5 این است که هر سرمایه اضافی در تجارت E2 شما می تواند به طور بالقوه در حداقل مبلغ سرمایه گذاری EB-5 شما حساب شود. فرض کنید 100000 دلار در کسب و کار E2 خود سرمایه گذاری کرده اید. این می تواند به عنوان مبلغ سرمایه گذاری EB5 شما محاسبه شود، بنابراین به جای اینکه باید مثلاً 1,800,000 دلار سرمایه گذاری کنید سهم شما 1,700,000 دلار خواهد بود. همچنین راه دیگر برای تبدیل وضعیت E-2 خود به گرین کارت این است که شما یا همسرتان پیشنهاد شغلی را دریافت کنید و یک شرکت اسپانسر شما باشد. علاوه براین راه‌های دیگری نیز برای دریافت ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت وجود دارد.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم توضیحاتی جامع و قابل استفاده درمورد ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 ارائه دهیم. درمورد شرایط اخذ این ویزا صحبت کردیم و گفتیم که مزایای ویزای سرمایه گذاری E2 چیست. همچنین درباره مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای E2 آمریکا و هزینه های دریافت این ویزا توضیحی داده شد. علاوه براین درباره مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای E2 نیز توضیحاتی داده شد.

همچنین در آخر، نکاتی درباره دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 ذکرشد. امیدواریم پاسخگوی سوالات شما دراین زمینه بوده باشیم.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و درصورت نیاز برای تماس با کارشناسان حامی مهاجر می‌توانید از طریق شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

آیا می توان با ویزای E2 در ایالات متحده کار کرد؟

بله، شما واجد شرایط کار در ایالات متحده هستید، اما فقط در کسب و کاری که سرمایه گذاری کرده اید یا اگر کارمند سازمانی هستید که ویزای E-2 شما را حمایت کرده است.

وقتی اعتبار ویزای من تمام شود می‌توانم تمدید کنم ؟

دارندگان ویزای E-2 مجاز به تمدید ویزای خود هستند. تمدیدها به مدت 2 سال اعطا می شوند و هیچ محدودیتی در تعداد تمدیدهای موجود برای سرمایه گذاران E-2 وجود ندارد.

آیا می توانم با ویزای E2 اقامت دائم قانونی دریافت کنم؟

بله، این امکان وجود دارد که برای اقامت دائم به صورت غیر اقدام کنید که در متن مقاله به راه هایی که می‌توان از طریق آن اقامت دائم دریافت کرد پرداختیم.

آیا بدون داشتن مدرک زبان می‌توانم برای ویزای E2 اقدام کنم؟

بله. اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا به مدرک زبان نیاز ندارد. اما برای زندگی و کار در آمریکا دانستن زبان انگلیسی ضروری است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0