20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای eb-4 آمریکا

ویزای EB-4 آمریکا

علاوه بر ویزاهای خانوادگی و تحصیلی، ایالات متحده به افرادی که واجد شرایط کار دراین کشور هستند نیز ویزا می‌دهد. ویزای کار به متقاضیان امکان زندگی و کار در ایالات متحده را می‌دهد. برای اطلاع از انواع ویزای کار و شرایط هریک می‌توانید مقاله انواع ویزای کار آمریکا را مطالعه کنید.

ما دراین مقاله قصد داریم تا درمورد مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB4 صحبت کنیم و بگوییم که چه کسانی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. همچنین توضیحی درباره شرایط اخذ این ویزا خواهیم داد. در ادامه به بررسی مدارک و هزینه های مورد نیاز برای دریافت ویزای EB4 می‌پردازیم و درباره مدت زمان دریافت ویزای EB4 نیز صحبت می‌کنیم. در آخر نیز درباره اقامت دائم آمریکا از طریق ویزای EB4 و دریافت گرین کارت آمریکا توضیحی خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر، تخصص و تجربه‌ای درخشان در زمینه اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا، مشاوره درباره ویزا و اقامت آمریکا، تور سفارت آمریکا و پیکاپ ویزا دارد. برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

ویزای کار EB4 آمریکا چیست؟

ویزای eb4 آمریکا چیست؟

ویزای EB4 یک ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال است و برای گروه مهاجران خاص است. این ویزا نوعی ویزای محدود است و درهرسال 140,000 ازاین ویزا صادر می‌شود. ویزای EB4 به متقاضیان امکان سفر، زندگی، کار و تحصیل در ایالات متحده را می‌دهد. آنها همچنین می توانند پس از 5 سال زندگی در ایالات متحده به عنوان دارنده گرین کارت، برای اخذ شهروندی آمریکا درخواست دهند.

چه کسانی می‌توانند ویزای EB4 دریافت کنند؟

ویزای EB-4 برای دسته مهاجران خاص است. گروه مهاجران ویژه شامل موارد زیر است:

 • کارگران مذهبی که حداقل 2 سال در یک سازمان مذهبی غیرانتفاعی شناخته شده در ایالات متحده کار کرده اند.
 • نوجوانان مجردی که در حال حاضر در ایالات متحده زندگی می کنند و به دلیل بی توجهی، رها شدن یا سایر موارد به دادگاه اطفال وابسته هستند. این نوجوانان باید زیر 21 سال سن داشته باشند.
 • برخی از کارکنان صداوسیما
 • افسران بازنشسته بین المللی G-4 یا کارمندان NATO-6 و خانواده‌های آنها
 • کارمندان دولت ایالات متحده که در خارج از کشور مستقر هستند و خانواده های آنها
 • اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده؛
 • کارمندان منطقه کانال پاناما
 • برخی از پزشکان که از تاریخ 9 ژانویه 1978 در یکی از ایالت های ایالات متحده مجوز دارند و به طبابت می پردازند
 • مترجمان عراقی یا افغانی برای ارتش ایالات متحده
 • عراقی هایی که حداقل یک سال برای دولت آمریکا کار کرده اند و در معرض تهدید جدی قرار دارند
 • افغان هایی که برای ایالات متحده یا (ISAF) کار می کردند

شرایط ویزای EB4 آمریکا

برای دریافت ویزای EB-4، شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند. این معیارهای واجد شرایط بودن به شرح زیر است:

- متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی معتبر و دائمی از یک کارفرمای آمریکایی داشته باشند. پیشنهاد نباید فصلی یا پاره وقت باشد.

- متقاضیان باید دارای موقعیت شغلی در شغل خود باشند و پیشنهادات شغلی از سوی کارفرمایان که خارج از حوزه تخصصی آنها باشد، واجد شرایط نمی باشد.

علاوه بر متقاضیان، شرایط لازم برای کارفرمایان ایالات متحده نیز وجود دارد. آنها باید ثابت کنند که ثبات مالی دارند و می‌توانند یک کارمند خارجی استخدام کنند. افرادی که این معیارها را ندارند واجد شرایط درخواست ویزای EB-4 یا استخدام متقاضیان ویزای EB-4 نخواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای EB-4 آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ویزای eb4

برای دریافت ویزای EB4 آمریکا اسناد و مدارکی مورد نیاز است که این مدارک برای هر مورد و باتوجه به شرایط متقاضی متفاوت است. اسنادی که ارائه می‌دهید باید توسط یک نهاد رسمی و دولتی در کشور شما صادر شود. اگر مدارک به زبان دیگری غیراز انگلیسی هستند، باید ترجمه انگلیسی تایید شده آنها را نیز درج کنید.

به طور کلی، برخی از مدارکی که باید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت معتبر که به مدت 6 ماه پس از سفر شما اعتبار داشته باشد
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج (اگر با اعضای خانواده درخواست می دهید)
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • جاب آفر(پیشنهاد شغلی) از یک کارفرمای آمریکایی
 • فرم تایید شده I-360
 • مدارک مدیکال(معاینات پزشکی و واکسیناسیون)
 • سوء پیشینه
 • رزومه یا CV

باتوجه به هرمورد، NVC ممکن است به اسناد و مدارک دیگری نیاز داشته باشد، بنابراین باید دستورالعمل های آنها را به دقت دنبال کنید.

هزینه ویزای EB-4

هزینه های زیادی وجود دارد که کارفرمای ایالات متحده و کارگر خارجی باید برای ویزای EB-4 بپردازند. مبالغ متفاوت است و توسط USCIS و سفارت ایالات متحده در کشوری که از آن درخواست می دهید تعیین می شود. به طور کلی، برای خدمات زیر باید هزینه پرداخت شود:

 • هزینه پردازش فرم I-360 (کارفرما)
 • هزینه پردازش فرم DS-261 (کارمند)
 • هزینه معاینات پزشکی(کارمند)
 • هزینه دریافت مدارک حمایتی (کارمند)
 • هزینه ترجمه مدارک (کارمند)

مدت زمان دریافت ویزای EB4

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم،ویزای EB4 نوعی ویزای محدود مهاجرتی است. بنابراین به دلیل محدودیت سالانه تعداد ویزا برای EB-4، زمان پردازش برای آن می تواند بسیار طولانی باشد. ویزاها به ترتیب زمانی پردازش می شوند، بنابراین اگر ویزای شما پس از پایان سال و پر شدن حد مجاز باشد، در سال آینده به ویزای شما رسیدگی می شود. درنتیجه همه چیز به زمان درخواست شما بستگی دارد. USCIS و NVC زمانی که بتوانید درخواست خود را برای پردازش شروع کنید به شما اطلاع خواهند داد.

اقامت آمریکا از طریق ویزای EB-4

اقامت دائم آمریکا از طریق eb4

گام بعدی پس از دریافت ویزای EB-4، تبدیل شدن به یک اقامت دائم قانونی (LPR) ایالات متحده و دریافت گرین کارت است. برای تغییر وضعیت خود از ویزای مهاجرتی به LPR، ابتدا باید یک درخواست تایید شده از USCIS و ویزا داشته باشید و همچنین در ایالات متحده زندگی کنید.

پس از آن، باید فرم I-485، درخواست ثبت اقامت دائم یا تنظیم وضعیت به USCIS را ارسال کنید. این فرم پردازش می شود و در صورت تایید، پس از چند هفته گرین کارت خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

سخن پایانی

گفتیم که ویزای EB4 آمریکا نوعی ویزای کارمهاجرتی است و تعداد آن در هرسال محدود است. در ابتدای مقاله توضیحی درباره ویزای EB4 آمریکا دادیم و گفتیم که چه کسانی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. در ادامه به بررسی هزینه ها و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای EB4 آمریکا پرداختیم. همچنین به مدت زمان دریافت ویزای EB4 و دریافت اقامت دائم آمریکا ازاین طریق نیز اشاره کردیم. امیدواریم پاسخگوی سوالات شما دراین زمینه بوده باشیم.

همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای EB4 آمریکا

ویزای EB4 چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای EB4 یک ویزای مهاجرتی است. این ویزا به شما اقامت دائم آمریکا را می‌دهد و منقضی نمی‌شود.

آیا با ویزای EB4 می‌توانم شهروند آمریکا شوم؟

بله. درست مانند سایر ویزاهای مهاجرتی، ویزای EB4 راهی برای شهروندی ایالات متحده ارائه می دهد. با داشتن اقامت دائم آمریکا، می توانید پس از 5 سال از دریافت گرین کارت خود، برای تابعیت ایالات متحده درخواست دهید.

اگر هیچ یک از شرایط دریافت این ویزا را نداشته باشم نمی‌توانم ویزای کار آمریکا را دریافت کنم؟

ما دراین مقاله به طور اختصاصی ویزای EB4 را بررسی کردیم. برای اطلاع از انواع ویزای کار آمریکا و شرایط هریک مقاله انواع ویزای کار آمریکا را بخوانید.

آیا می توانم خانواده خود را با ویزای EB-4 به آمریکا ببرم؟

بله. بسیاری از مهاجران EB-4 اجازه دارند همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را به ایالات متحده ببرند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6 | کل دیدگاه های تایید شده: 0