50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

نحوه اخذ ویزای EB5 آمریکا با سرمایه گذاری + معرفی فرم ها

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم آمریکا سرمایه گذاری از طریق روش EB-5 در این کشور است. ما در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB-5 چیست؟ ، پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری EB-5 چگونه است؟ ، مدارک مورد نیاز ویزای EB-5 چیست؟ ، هزینه ها و مزایای این نوع سرمایه گذاری چیست؟ و همچنین در صورت رد شدن درخواست ویزای EB-5 شما، علت و راه های تجدیدنظر را بررسی می‌کنیم.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا ، خدمات ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، مشاوره برندگان لاتاری ، و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB-5

ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB-5

ویزای EB-5 نوعی ویزای سرمایه گذاری است که در تاریخ 29 نوامبر سال 1990 توسط دولت آمریکا، جهت ایجاد شغل و سرمایه گذاری سرمایه داران خارجی ایجاد شد. ویزای EB-5 به سرمایه‌داران این امکان را می‌دهد تا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا، اقامت دائم و قانونی آمریکا را برای خود و خانواده خود (همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال) به دست آورند.

حداقل میزان سرمایه گذاری در یک شرکت هلدینگ یا انحصاری و یا سایر نهادهای دولتی یا خصوصی آمریکایی 900 هزار دلار است. این مبلغ باید در مناطق روستایی یا مناطقی که نرخ بیکاری بالایی دارند (TEA) سرمایه گذاری شود. البته شما می‌توانید با افزایش مبلغ سرمایه گذاری به 1.8 میلیون دلار به اختیار خود، در یکی از شرکت‌های موجود در هر منطقه‌ای از آمریکا سرمایه گذاری کنید و در این صورت دیگر نیازی نیست که در مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری کنید. در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید در یک فعالیت غیر تجاری سرمایه گذاری کنید.

این روش سرمایه گذاری به دو شکل مستقیم و غیرمستقیم صورت می‌گیرد:

ویزای سرمایه گذاری EB-5 مستقیم

سرمایه گذاری مستقیم یک روش طولانی‌مدت است به این معنی که شما شرکت خود را در ایالات متحده ایجاد یا یک شرکت آمریکایی را خریداری کرده و مستقیما در این شرکت‌ها سرمایه گذاری می‌کنید.

از آنجایی که این سرمایه گذاری شما خارج از مناطق TEA (مناطق روستایی یا مناطقی که نرخ بیکاری بالایی دارند) انجام می‌شود، باید مبلغ سرمایه گذاری شما 1.8 میلیون دلار باشد و برای اینکه سرمایه گذاری شما مورد تایید اداره مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا  (USCIS) قرار بگیرد، باید ثابت کنید که شرکتی که با سرمایه شما راه اندازی شده، مستقیما حداقل 10 فرصت شغلی برای 10 شهروند آمریکایی در ایالات متحده ایجاد کرده و شما نقش مستقیمی در مدیریت شرکت دارید.

ویزای سرمایه گذاری EB-5 غیرمستقیم

در این روش چندین ناحیه برای سرمایه گذاری توسط اداره مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا  (USCIS)پیشنهاد میگردد که این نواحی، مناطق روستایی یا مناطقی با نرخ بیکاری بالا هستند که به مناطق تجاری هدف (TEA) معروف هستند. هدف از این کار ارتقای شغلی و رشد اقتصادی این مناطق ایالات متحده است. رقم این نوع سرمایه گذاری 900 هزار دلار است. مشاغل غیرمستقیم فرصت های شغلی هستند که با سرمایه گذاری در بنگاه تجاری ایجاد شده اند و افرادی که استخدام می‌شوند در شرکت های دیگری مشغول به کار هستند.

سرمایه گذاری با این روش نیز همانند روش قبل نیازمند اثبات ایجاد حداقل 10 فرصت شغلی برای 10 شهروند آمریکایی در ایالات متحده است.

درباره ویزای EB-5 آمریکا

پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری EB-5

اخذ ویزای سرمایه گذاری EB-5 نیازمند پر کردن فرم های I-526، DS-260 یا I-485 و

I-829 است. شما هریک از این فرم ها را در مراحل مختلفی از پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری EB-5 خود باید تکمیل کنید.

فرم I-526

I-526 یک فرم مهاجرتی به شیوه سرمایه گذاری EB-5 برای سرمایه گذاران خارجی است و اصلی‌ترین فرم برای سرمایه گذاران محسوب می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی USCIS این فرم را دانلود کنید.

ویزای EB-5 یک ویزای خود درخواستی است؛ به این معنا که شما دیگر نیازی به پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای مستقر در ایالات متحده ندارید و این امر باعث ایجاد تفاوت بین این ویزا و بقیه ویزاهای مبتنی بر استخدام دیگر است. همچنین شما می‌توانید از یک وکیل یا نماینده مشورت بگیرید تا شما را در تکمیل فرم I-526 و یا کل فرآیند درخواست راهنمایی کند.

شما باید تمامی فیلدهای فرم I-526، خصوصا بخش‌هایی که مربوط به خودتان است کامل و بادقت پر کنید.

بعد از تکمیل فرم (همانطور که داخل فرم ذکر شده) حتما فرم را به دفتر USCIS مربوطه ارسال کنید.

دستورالعمل های فرم I-526

 1. مشخصات شخص اصلی: در این بخش فرد متقاضی باید اطلاعات خود را اعم از: شماره ثبت افراد خارجی (در صورت وجود)، شماره آنلاین اکانت USCIS (در صورت وجود)، کد امنیت اجتماعی ایالات متحده (در صورت وجود)، مشخصات هویتی، مشخصات محل تولد، آدرس پستی و آدرس محل سکونت، سابقه اشتغال و مشخصات ورود شما به ایالات متحده (اگر در زمان پر کردن فرم در آمریکا بودید حتما این بخش را تکمیل کنید) کامل و بادقت وارد کند.
 2. مشخصات همسر و فرزندان: این بخش نیازمند وارد کردن اطلاعات کامل همسر و فرزندان شخص متقاضی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل تولد است. "توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید برای همسر و فرزندان خود به عنوان زیرمجموعه ویزا بگیرید حتما داخل بخش مربوطه ذکر کنید".
 3. اطلاعات در مورد شرکت تجاری جدید :(NCE) شما باید تمام اطلاعات درخواستی در مورد شرکت تجاری جدید (NCE) ارائه دهید. آدرس پستی و فیزیکی شرکت (NCE)، اطلاعات ارتباطی شرکت (ایمیل، شماره تلفن، آدرس وب‌سایت)، نشانی و حوزه سرشماری که شرکت (NCE) در آنجا فعالیت می‌کند، مالکیت و فرآیند سرمایه گذاری شرکت (NCE).
 4. اطلاعات در مورد سرمایه گذاری شما: شما باید در مورد اینکه سرمایه گذاری شما در مناطق روستایی و یا مناطقی با نرخ بیکاری بالا (TEA) یا خارج از این مناطق (Non-TEA) انجام شده این بخش را تکمیل کنید. مقدار سرمایه گذاری شما، هزینه های اداری، ارزش خالص و منبع درآمد شما برای این سرمایه گذاری از جمله مواردی هستند که باید ذکر شوند.
 5. اطلاعات ایجاد اشتغال.
 6. روند پردازش ویزا و مهاجرت: آدرس شما در آخرین کشور خارجی که اقامت دائم آن را دریافت کردید، روند مهاجرت و استخدام در آمریکا بدون مجوز از جمله مواردی هستند که در این بخش باید آنرا تکمیل کنید.
 7. بیانیه، اطلاعات تماس، اظهارنامه و امضای دادخواه.
 8. اطلاعات تماس، گواهینامه و امضای مترجم.
 9. اطلاعات تماس، گواهینامه و امضای شخصی که این دادخواست را تهیه می کند.
 10. در این بخش شما میتوانید با نوشتن شماره صفحه، بخش و مورد، در هرجایی از این فرم که نیازمند فضایی بیشتر برای تکمیل اطلاعات خود بودید اقدام کنید.

فرم‌ های DS-260 و I-485

بعد از آنکه فرم I-526 شما مورد تایید قرار گرفت، شما باید فرم‌های DS-260 یا I-485 پر کنید که هریک از این فرم‌ها به اینکه شما در داخل ایالات متحده هستید یا خارج آن بستگی دارد.

اگر در زمانی که درخواست I-526 شما مورد تایید قرار می‌گیرد خارج از ایالات متحده هستید

شما باید فرم DS-260 (درباره فرم DS-260 در آخر این بخش توضیح داده شده) را تکمیل کنید و همراه با آن به دنبال یک ویزا برای مسافرت به ایالات متحده باشید. این روند Consulate Processing (پروسه کنسولی) نامیده می‌شود و شما باید از سفارت یا کنسولگری آمریکا وقت بگیرید.

اگر اقامت آمریکا را دارید، شما باید برای تنظیم وضعیت خود، فرم I-485 (درباره فرم I-485 در آخر این بخش توضیح داده شده) را تکمیل کنید. شما از این فرم برای تغییر وضعیت خود از غیرمهاجر به مهاجر اقدام می‌کنید.

توجه داشته باشید که فرم I-485 یک فرم درخواست اقامت دائم است.

اگر فرم DS-260 یا I-485 شما مورد تایید قرار گرفت و شما ویزای EB-5 را دریافت کردید، شما به عنوان یک "مقیم دائم مشروط" پذیرفته خواهید شد.

مقیم دائم مشروط به فردی که در شرایط آزمایشی است گفته می‌شود و شخص تنها در صورتی می‌تواند اقامت خود را به دائم بدون شرط تبدیل کند که به وعده های شغلی و سرمایه گذاری خود عمل کند. این شرایط حداقل 2 سال به طول می‌انجامد.

فرم I-829

این فرم برای حذف شرایط مرتبط با وضعیت اقامت دائم مشروط شما است. شما می‌توانید فرم I-829 را ظرف 90 روز بلافاصله قبل از سپری شدن دوره 2 ساله ارسال کنید. این فرم در وب‌سایت رسمی USCIS (اداره مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا) موجود است.

شما باید فرم I-829 را در USCIS Dallas Lockbox ثبت کنید؛ اگر شما به وعده های خود عمل کرده باشید، USCIS شروط مربوط به اقامت دائم شما را لغو می‌کند. با این حذف شرط، شما اقامت دائم کامل به همراه گرین کارت آمریکا که مدت زمان آن 10 سال است و می‌توانید به طور نامحدود آنرا تمدید کنید دریافت می‌کنید.

فرم DS-260

هر فردی که می‌خواهد برای ویزای مهاجرتی آمریکا اقدام کند، باید فرم DS-260 را به روش الکترونیکی تکمیل کند. هدف از تکمیل فرم DS-260، انتقال اطلاعات به مرکز ملی ویزا (NVC) است و وظیفه این مرکز این است که اطلاعات را از شما دریافت کرده و فایل شما را به کنسولگری ایالات متحده ارسال کند.

زمانی که شما Case number و ID number Invoice خود را توسط یک پیامک از طرف مرکز ملی ویزا (NVC) دریافت کردید، می‌توانید با مراجعه به سایت https://ceac.state.gov نسبت به تکمیل فرم DS-260 خود اقدام نمایید.

پروسه پردازش فرم DS-260 در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک مورد نیاز در اداره مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا (USCIS) و بسته به نوع پرونده شما، ممکن است بین 7 الی 15 ماه زمان ببرد.

فرم I-485

فرم I-485 یک فرم درخواست برای تنظیم وضعیت (AOS) است؛ زمانی که شما در ایالات متحده حضور دارید، برای تنظیم وضعیت اقامت دائم قانونی (گرین کارت) خود باید از طریق این فرم اقدام کنید و این بدان معناست که شما ممکن است گرین کارت خود را بدون نیاز به بازگشت به کشور خود برای تکمیل روند ویزا دریافت کنید.

پروسه پردازش فرم I-485 ممکن است بین 8 الی 14 ماه طول بکشد.

فرم های ویزای سرمایه گذاری آمریکا

مدت زمانی که پروسه ویزای سرمایه گذاری EB-5 به طول می‌انجامد

زمان پردازش ویزای EB-5 در کشورهای مختلف متفاوت است. برخی از کشورها سقف پذیرش پایینی دارند، به همین علت ممکن است مدت زمان پردازش ویزا بیشتر باشد. پردازش فرم I-526 تقریبا 16 ماه و یا بیشتر به طول می‌انجامد. از عواملی که در این روند تاثیرگذار هستند می‌توان به تعداد سرمایه گذاران، ارزش سرمایه گذاری و احتمال موفقیت آن اشاره کرد.

حذف شرایط اقامت دائم (فرم I-829) حدودا 18 ماه یا بیشتر زمان می‌برد.

معاینه پزشکی و واکسیناسیون برای ویزای EB5 آمریکا

معاینه پزشکی و واکسیناسیون برای ویزای EB5 آمریکا

درخواست ویزای سرمایه گذاری EB-5 نیاز به یک معاینه پزشکی دارد تا نشان دهد که شما در سلامت کامل هستید. درواقع باید نشان دهد که شما عاری از هرگونه بیماری مسری با اهمیت عمومی هستید. معاینه پزشکی اغلب با واکسیناسیون همراه است.

شما فقط باید پس از تایید فرم I-526 برای معاینه پزشکی اقدام کنید. اگر از قبل در ایالات متحده بودید، باید گزارش پزشکی را همراه با فرم I-485 ارسال کنید؛ اگر در ایالات متحده نیستید، باید گزارش پزشکی را در مصاحبه ویزای خود ارائه دهید.

معاینه پزشکی شما باید از طریق کلینیک یا پزشک مورد تایید سفارت ایالات متحده انجام شود (سفارت معمولا شما را به یک کلینیک یا پزشک ارجاع می‌دهد). این شرط برای افرادی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند نیز برقرار است و معاینه باید توسط پزشک مورد تایید USCIS انجام شود.

پس از معاینه، به شما یک گزارش مهر و موم شده تحویل داده می‌شود و شما نباید این گزارش را قبل از ارسال به USCIS و یا در مصاحبه خود باز کنید.

درحال حاضر، واکسیناسیون COVID-19 برای درخواست ویزای EB-5 مورد نیاز است.

شما در مورد تمام واکسیناسیون های مورد نیاز، از طریق سفارت اطلاعات دریافت خواهید کرد.

مصاحبه ویزای EB-5 آمریکا

مصاحبه ویزای EB-5

مصاحبه ویزای شما آخرین مرحله درخواست شماست. شما باید برای این مصاحبه در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده شرکت کنید. در مصاحبه، از شما سؤالات مختلفی برای تأیید رأی درخواست شما پرسیده می شود.

تاریخ ویزای شما توسط سفارت به شما اطلاع داده می‌شود اما ممکن است به دلیل طولانی بودن زمان پردازش ویزای EB-5 تاریخ مصاحبه شما ماه‌ها زمان ببرد.

شما باید هنگام مراجعه به سفارت برای مصاحبه، تمام مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید. توجه داشته باشید که همراه نداشتن یک سند منجر به رد شدن ویزا یا توقف روند آن می‌گردد.

شما باید تمام جزئیات در مورد اسنادی که در درخواست شما اعمال می‌شود را از سفارت دریافت کنید. همچنین می‌توانید در صورت توانایی از طریق یک وکیل مهاجرتی برای کمک به خود اقدام کنید.

شخص مصاحبه کننده می‌تواند هر تعداد سوالی که می‌خواهد بپرسد با این حال در مصاحبه ویزا معمولا زمان زیادی از شما گرفته نمی‌شود.

پاسخ هایی که ارائه می‌کنید باید با مدارکی که ارائه می‌کنید هماهنگ باشد.

پس از تایید مصاحبه، یک بسته مهر و موم شده به شما داده می‌شود تا در زمان ورود به خاک آمریکا آن را تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای EB-5 آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ویزای EB-5

برای فرم I-526:

 • شواهد سرمایه گذاری یا فرآیند فعال سرمایه گذاری
 • سوابق ثبت کسب و کار
 • بازده مالیاتی
 • شواهد منابع دیگر سرمایه
 • شواهد تایید شده از دادگاه ها در مورد دعاوی مدنی، دادرسی های دولتی، و اقدامات جنایی شامل احکام پولی علیه شما. این شواهد باید در 15 سال گذشته صادر شده باشند.
 • شواهدی مبنی بر ایجاد حداقل 10 موقعیت شغلی تمام وقت
 • رسید هزینه پرداخت شده برای تکمیل فرم

برای فرم I-829:

 • اظهارات بانک
 • فاکتورها و رسیدهای سرمایه گذاری
 • مدارک قراردادها
 • صورت های مالیاتی سه ماهه درآمد
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد
 • سوابق حقوق و دستمزد
 • اسناد مالیاتی کارکنان
 • فرم I-9 کارمندان
 • رسید هزینه پرداخت شده برای تکمیل فرم

برای فرم DS-160 یا فرم I-485:

 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گذرنامه بین المللی
 • شناسنامه یا غیره
 • فرم I-864 (در صورت نیاز)
 • سوابق پلیس و دادگاه
 • فرم تایید شده I-526
 • سند ازدواج (اگر قصد دارید اقوام نزدیک خود را همراه خود ببرید)
 • رسید هزینه پرداخت شده برای تکمیل فرم

هزینه های پروسه ویزای EB-5 آمریکا

هزینه های پروسه ویزای EB-5

 • فرم I-526 = 3,675 دلار
 • پروسه DS-260 = 325 دلار
 • فرم I-485 = 750 دلار برای متقاضیان زیر 14 سال و با درخواست حداقل یکی از والدین.

1,140 دلار برای متقاضیان زیر 14 سال و عدم ثبت درخواست حداقل یکی از والدین.

1,140 دلار برای متقاضیان 14 تا 78 سال و بیشتر

 • فرم I-829 = 3,750 دلار
 • 85 دلار برای خدمات پزشکی برای افراد 14 تا 78 سال
 • فرم I-864 سوگندنامه پشتیبانی (در صورت نیاز) = 120 دلار

توجه داشته باشید هیچ‌یک از مبالغ قابل بازگشت نیستند و شما باید هزینه مربوط به درخواست خود را قبل از رسیدگی بپردازید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری EB-5

 • شما می‌توانید به همراه اعضای خانواده خود زندگی، کار و تحصیل کنید.
 • گرین کارت دریافت می‌کنید و می‌توانید آنرا به‌ طور مداوم تمدید کنید.
 • بعد از چند سال برای شهروندی آمریکا اقدام کنید.
 • بدون نیاز به ویزا به داخل و خارج ایالات متحده سفر کنید.
 • می‌توانید به کشورهایی سفر کنید که به دارندگان گرین کارت، اجازه عبور بدون ویزا را می‌دهند.
 • در صورت سرمایه گذاری درست و آگاهانه می‌توانید سرمایه خود را پس بگیرید.
 • شما می‌توانید هریک از ایالت‌هایی را که مد نظر دارید برای زندگی انتخاب کنید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا

مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری EB-5

همانند انواع ویزاهای مهاجرتی دیگر آمریکا، ویزای سرمایه گذاری EB-5 به مدت 6 ماه اعتبار دارد و سرمایه گذار فرصت دارد در این 6 ماه از طریق این ویزا وارد آمریکا شود.

هنگامی که برای اولین بار گرین کارت آمریکا را از طریق ویزای سرمایه گذاری EB-5 دریافت می‌کنید، اقامت شما "مشروط" خواهد بود؛ یعنی گرین کارت شما به مدت 2 سال اعتبار دارد و شما در طول این مدت می‌توانید به همراه خانواده خود در ایالات متحده به کار، تحصیل و زندگی بپردازید.

توجه داشته باشید که در این مدت 2 سال نمی‌توانید بیشتر از یک سال خارج از آمریکا باشید و یا محل زندگی خود را به کشوری دیگر تغییر دهید.

در چه صورت ویزای EB-5 رد می‌شود؟

 • اطلاعات نادرست و متناقض
 • نقص در اسناد و مدارک مهم
 • ثبت دادخواست اشتباه
 • سوابق جنایی یا سابقه منفی اقامت در ایالات متحده
 • کمبود صندوق های سرمایه گذاری
 • منبع مالی غیر قانونی

علت رد شدن ویزای سرمایه گذاری آمریکا

راه‌های بررسی مجدد درخواست ویزای EB5 رد شده

اگر مدارک شما صحیح و کامل باشد ویزای شما به راحتی مورد تایید قرار میگیرد.

در صورتی که ویزای شما رد شد، شما باید برگه DENIAL NOTICE را مطالعه کنید؛ در این برگه، علت رد شدن ویزا و اینکه آیا می‌توانید مجددا درخواست دهید یا درخواست تجدیدنظر کنید ذکر شده.

اگر USCIS درخواست ویزای شما را رد کرد، راه‌های قانونی احتمالی برای بررسی مجدد وجود دارد و آن‌ها عبارت‌اند از:

درخواست بازگشایی مجدد پرونده ویزا سرمایه گذاری آمریکا

در صورتی که سند یا مدرکی را از دست داده اید، می‌توانید درخواست بازگشایی را مطرح کنید. سند یا شواهد باید جدید و به اندازه کافی قابل توجه باشد که رأی متفاوتی را برانگیزد.

پیشنهاد تجدیدنظر ویزا EB5 آمریکا

اگر فکر می‌کنید رأی اشتباه است، می‌توانید درخواست تجدیدنظر کنید. این عمل باید توسط یک وکیل مهاجرت انجام شود زیرا به دانش عمیق در قوانین مهاجرت ایالات متحده نیاز دارد.

شما همچنین می توانید پرونده خود را به اداره تجدید نظر اداری USCIS (AAO) ارسال کنید. دفتر استیناف، دادخواست شما را از نظر هرگونه مغایرتی که ممکن است بر رأی تأثیر گذاشته باشد، بررسی خواهد کرد.

تجدید نظر ویزا EB5 آمریکا

سخن پایانی

در آخر ما در این مقاله سعی کردیم توضیحاتی جامع و قابل استفاده را در رابطه با ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. درباره ویزای سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم و شرایط و هزینه های آن در این مقاله صحبت کردیم؛ همچنین درباره پروسه دریافت ویزا و فرم‌هایی که باید در این روند تکمیل شوند و هزینه های آن‌ توضیح داده شد.

مدت زمان انجام پروسه ویزای سرمایه گذاری EB-5 و همچنین عواملی که در این مورد ممکن است در زمان روند کار تاثیرگذار باشند از جمله مواردی بود که به آن در این مقاله اشاره شد.

از جمله نکات مهمی که برای شما عزیزان در این مقاله ارائه کردیم، مدارک و اسناد مورد نیاز مسیر دریافت ویزای EB-5 بود، اما حتما درنظر داشته باشید که در زمان اقدام برای ویزای EB-5 مدارک مورد نیاز را از سفارت مربوطه بپرسید. در مورد مزایای این ویزا و مدت اعتبار آن نیز اشاره کردیم؛ همچنین در آخر اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشد، نکات قابل اهمیت و مواردی که باید حتما رعایت کنید در این مقاله ذکر شده است.

امیدواریم که توانسته باشیم برخی از سوالات شما را نسبت به ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا برطرف کرده باشیم.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا ، خدمات ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، مشاوره برندگان لاتاری ، و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در زمینه ویزا EB-5 آمریکا

ظرفیت سالانه گرین کارت سرمایه گذاری EB-5 چقدر است؟

ظرفیت سالانه گرین کارت از طریق EB-5 به متقاضیان، 10 هزار عدد است.

چه کسانی شامل یک پرونده EB-5 می‌شوند و به همراه متقاضی ویزا می‌گیرند؟

یک پرونده EB-5 منجر به اخذ ویزا برای متقاضی، همسر وی و فرزندان مجرد زیر 21 سال ایشان می‌شود.

ایجاد شغل تمام وقت به چه معنی است؟

شما باید در هریک از 10 شغل تمام وقتی که در سرمایه گذاری ایجاد می‌کنید 35 ساعت کار در هفته درنظر بگیرید.

آیا راهی برای تسریع در اخذ گرین کارت از طریق EB-5 وجود دارد؟

خیر، تمامی پرونده های دریافتی در اداره مهاجرتی به ترتیبی که وارد اداره می‌شوند مورد بررسی قرار می‌گیرند. بنابراین مقدار سرمایه گذاری یا سایر موارد دیگر نمی‌تواند در روند بررسی پرونده تاثیری بگذارد.

تهیه مدارک مربوط به منبع درآمد قانونی به چه معنی است؟

یکی از مهمترین عواملی که در روند پرونده EB-5 شما تاثیر می‌گذارد مشخص بودن و قانونی بودن منبع درآمد پولیست که شما با آن می‌خواهید برای سرمایه گذاری و اخذ ویزا اقدام کنید. این مساله مهم و حساس لازم است توسط یک وکیل باتجربه پیگیری شود.

اگر حتی مقدار کمی از پولی که منشا آن مشخص نیست در سرمایه گذاری در پروژه ای که توسط آن می‌خواهید برای اخذ ویزای EB-5 اقدام کنید صرف شود، باعث رد شدن پرونده شما می‌گردد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
همایونی
با تشکر از توضیحات خوب و به جا
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. با تشکر از توجه شما مخاطب عزیز