20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا EB5: شرایط و سرمایه مورد نیاز

ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5: شرایط و سرمایه مورد نیاز

ایالات متحده آمریکا یک کشور پرطرفدار برای سرمایه گذاران بین المللی است. برای کسانی که مایل به اخذ گرین کارت ایالات متحده هستند، برنامه سرمایه گذاری EB-5 کارآمدترین راه برای کسب چنین وضعیتی است. از سال 1990 که کنگره این برنامه را ایجاد کرد، هر سال، دولت آمریکا تعداد قابل توجهی ویزا را برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه و واجد شرایط در کشور هستند ومی تواند برای اقتصاد ایالات متحده شغل ایجاد کند، اختصاص می دهد. اما ویزای سرمایه گذاری EB5 در آمریکا چیست؟شرایط اخذ آن چیست؟ما در این مقاله به بررسی ویزای EB5 آمریکا و پاسخ به این سوالات می‌پردازیم. همچنین در ادامه به مدارک مورد نیاز و هزینه های دریافت این نوع ویزا نیز اشاره می‌کنیم. در آخر نیز توضیحی جامع درباره مزایای ویزای EB5 و مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای EB5 خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر، تخصص و تجربه‌ای طولانی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی درباره اخذ ویزا و اقامت آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

انواع ویزا های سرمایه گذاری در آمریکا

انواع ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا

راه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در آمریکا و دریافت اقامت این کشور وجود دارد. از متداول‌ترین ویزا‌های سرمایه گذاری آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ویزای سرمایه گذاری E2: این نوع ویزا برای انجام سرمایه گذاری در بیزینس‌های کشور آمریکا است. برای دریافت این ویزا داشتن حداقل 50درصد از سهام بیزینس مورد نظر الزامی است.
 • ویزای سرمایه گذاری EB5: این ویزا در واقع ویزای کارآفرینی محسوب می‌شود و برای راه‌اندازی کسب و کار به کار می‌رود که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد.

انتخاب بهترین روش دریافت اقامت سرمایه گذاری آمریکا برای هر فرد متفاوت است. هر فرد با توجه به شرایط و موارد موجود در مدارک سرمایه‌گذاری خود می‌بایست یکی از روش‌های سرمایه گذاری در آمریکا را انتخاب کند و بر اساس آن برای دریافت ویزای مورد نظر اقدام نماید.

برای دریافت مشاوره برای اخذ انواع ویزای آمریکا اعم از تحصیلی و توریستی، انجام تمامی مراحل دریافت ویزا و به طور کلی دریافت ویزای کشور آمریکا می‌توانید از طریق شماره تماس 02148406 با مشاورین متخصص موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری در آمریکا EB5

ویزای EB-5 یک ویزای مهاجرتی برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و کسانی است که به دنبال راه اندازی کسب و کار در ایالات متحده هستند. ویزای EB5 نوعی ویزای مهاجرتی است بنابراین متقاضیان و خانواده آن‌ها گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کنند.

4 نوع ویزای EB5 وجود دارد:

ویزای C5: این ویزا برای سرمایه گذارانی است که قصد دارند فرصت های شغلی را در خارج از مناطق هدف ایجاد کنند.

ویزای T5: این ویزا برای سرمایه گذاری در مناطق روستایی یا مناطقی با نرخ بیکاری بالا است.

ویزای R5: این ویزا برای شرکت کنندگان در برنامه آزمایشی سرمایه گذاری در خارج از مناطق هدف است.

ویزای I5: این ویزا برای شرکت کنندگان در برنامه آزمایشی سرمایه گذاری در مناطق هدف است.

منطقه هدف یا منطقه اشتغال هدفمند TEA چیست؟

مقررات EB-5 یک منطقه اشتغال هدفمند را به عنوان منطقه ای تعریف می کند که در زمان سرمایه گذاری، یک منطقه روستایی یا منطقه ای باشد که نرخ بیکاری آن حداقل 1.5 برابر میانگین بیکاری در کشور باشد.

شرایط ویزای EB5 آمریکا

شرایط ویزای eb5

ازجمله شرایط ضروری برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای EB5، داشتن سرمایه کافی برای این نوع سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری این نوع ویزا از حداقل 900,000 دلار تا 1,800,000 دلار است. همچنین شخص متقاضی باید ثابت کند که وجوه مورد استفاده برای سرمایه گذاری به طور قانونی به دست آمده است. این سرمایه گذاری باید در یک نهاد تجاری فعال و انتفاعی ایالات متحده باشد و منجر به ایجاد 10 شغل تمام وقت در ایالات متحده شود. علاوه براین خود سرمایه گذار باید در مدیریت شرکت تجاری حتما حضور داشته باشد و فعالیت کند.

مدارک ویزای EB5 آمریکا

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری EB5 آمریکا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • سند ازدواج
 • اثبات سرمایه گذاری که در پروژه EB-5 انجام شده است.
 • اثبات اینکه پروژه در یک منطقه اشتغال هدفمند (TEA) قرار دارد.
 • اثبات منبع وجوه که شامل تاریخچه کامل وجوه می شود، وجوه ممکن است پس انداز، حقوق، هدایا، فروش اموال یا سایر دارایی ها باشد.
 • صورت های مالیاتی 5 سال گذشته
 • اثبات اینکه وجوه به طور قانونی توسط سرمایه گذار به دست آمده است.

هزینه ویزای EB5 آمریکا

علاوه بر مبلغ سرمایه گذاری EB5، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که فرآیند درخواست EB5 نیازمند آن است. هزینه های دیگری که باید برای اخذ ویزای EB5 پرداخت کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • تکمیل فرم I-526
 • تکمیل فرم DS-260
 • تکمیل فرم I-829
 • انجام خدمات مدیکال
 • هزینه درخواست ویزای مهاجرت
 • هزینه های طرح تجاری EB5

و همچنین سایر هزینه‌های ممکن شامل مواردی ازجمله هزینه های ترجمه، هزینه های دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا مانند پاسپورت،دریافت مدارک مالی و سندها و غیره. همچنینن درصورت نیاز هزینه سفر به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای انجام مصاحبه. لازم به ذکر است که بگوییم همه این هزینه ها از کشوری به کشور دیگر و موردی به مورد دیگر متفاوت است.

مزایای ویزای  EB5 آمریکا

مزایای ویزای eb5

ویزای EB-5 چندین مزیت را برای مهاجران ارائه می دهد، از جمله:

 • اخذ گرین کارت

علاوه برمتقاضی،همسر و فرزندان مجرد زیر 21سال او نیز می‌توانند گرین کارت خود را دریافت کنند و در مسیر دریافت شهروندی آمریکا باشند.

 • امکان تحصیل فرزندان

فرزندان متقاضی امکان تحصیل درمدارس و دانشگاه‌های آمریکا را دارند.

 • امکان زندگی در هر نقطه ای از ایالات متحده

شخص سرمایه گذار و خانواده او آزاد هستند که در هرنقطه از ایالات متحده زندگی و کار کنند.

 • عدم نیاز به مدرک زبان

متقاضیان برای درخواست این نوع ویزا نیازمند ارائه هیچ نوع مدرک زبان انگلیسی نیستند.

مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای EB5 

مدت زمان دریافت ویزای eb5

فرآیند دریافت ویزای EB5 چند مرحله دارد و مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای EB5 با توجه به میزان سرمایه گذاری، کشور محل زندگی و سایر موارد متفاوت است. با توجه به برآوردهای پردازش USCIS، زمان پردازش ویزای EB-5 29.5 تا 61 ماه است. اما این زمان کاملا تقریبی است و با توجه به شرایط افراد ممکن است این بازه بیشتر شود. دربرخی موارد به دلیل عدم رعایت دقیق دستورالعمل ها توسط متقاضیان به تاخیر می افتد ویا برخی از درخواست‌های ویزا نیاز به پردازش اداری بیشتری دارند که پس از مصاحبه افسر کنسولی با متقاضی، زمان بیشتری طول می‌کشد.

سخن پایانی

ما دراین مقاله به بررسی ویزای سرمایه گذاری EB5آمریکا، شرایط، مدارک مورد نیاز و هزینه های دریافت آن پرداختیم. همچنین توضیحی درباره مزایای اخذ این نوع ویزا دادیم و گفتیم که از جمله مزایای محبوب آن دریافت گرین کارت و شهروندی برای متقاضی و خانواده او است. در آخر نیز درباره مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای EB5 صحبت کردیم. امیدواریم پاسخگوی سوالات شما در این زمینه بوده باشیم.

موسسه حامی مهاجر با داشتن تخصص و تجربه در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا و مشاوره در زمینه مهاجرت به آمریکا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، می‌توانید از طریق شماره 02148000957با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5

آیا ایرانیان هم می‌توانند برای ویزای EB5 درخواست دهند؟

بله، شهروندان همه کشورها می‌توانند برای ویزای EB5 درخواست دهند.

آیا با ویزای EB5 می‌توان شهروندی آمریکا را کسب کرد؟

ویزای EB-5 به طور مستقیم به شما تابعیت نمی دهد. اما، با ویزای EB-5، در نهایت می توانید شهروند ایالات متحده شوید.

درحال حاضر من با ویزای E2 در آمریکا زندگی می‌کنم، آیا می‌توانم این ویزا را به EB5 تغییر دهم؟

 بله، اگر با ویزای E2 در ایالات متحده هستید، می توانید آن را به ویزای EB-5 تبدیل کنید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0