وضعیت متقاضیان مهاجرت و اقامت آمریکا در بن سوم

بعد از تایید قانونی بودن ابلاغ ریاست جمهوری 9645 ترامپ توسط دادگاه عالی آمریکا در تاریخ 26 جون 2018، وضعیت برندگان لاتاری در هاله ای از ابهام فرو رفت. دادگاه حکم به قانونی بودن تصمیم رئیس جمهور گرفت و موضوع ممنوعیت مهاجرت به آمریکا را کاملا در حوزه اختیارات رئیس جمهور دانست. در ادامه سناریو های مختلف مهاجرت را بررسی میکنیم. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.

وضعیت برنده های لاتاری 2018 در بن سوم

با توجه به اینکه سال مالی آمریکا برای 2018 در آخر سپتامبر به پایان میرسد و وضعیت برنده های لاتاری 2018 تا آن زمان باید مشخص باشد و از طرفی در ماه سپتامبر عموما ویزا نامبر باقی نمیماند، برنده های لاتاری 2018 تا پایان 30 سپتامبر 2018 در صورتی که یکی از شرایط زیر محقق شود شانس دریافت ویزا دارند.
  1. تغییر موضع ریاست جمهوری آمریکا نسبت به ایرانیان و خارج کردن ایرانیان از ممنوعیت توسط شخص رئیس جمهور
  2. تغییر قانون در کنگره – البته این راه در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که اکثریت قاطع نمایندگان هر دو مجلس به آن رای بدهند، دست کم 67 نفر از 100 نفر نماینده سنا. وگرنه رئیس جمهور قادر است آن را وتو کند.
  3. شکایت از وزارت امور خارجه آمریکا در دادگاه فدرال آمریکا – این برای کسانی مقدور است که مطابق دستورالعمل ابلاغ 9645 مشمول معافیت بوده اند اما معافیت ایشان صادر نشده است.
  4. درخواست معافیت از بن سوم با ارائه قرارداد شغلی در سفارت ابوظبی – باخبر شدیم فقط سفارت ابوظبی برای کسانی که جاب کانترکت یا قرارداد شغلی معتبر از آمریکا دارند، درخواست معافیت به واشنگتن ارسال میکند. البته اینکه این درخواست به نتیجه برسد بحث دیگری است. به هر حال معافیت در واشنگتن صادر میشود.

وضعیت برندگان لاتاری 2019 در بن سوم

قبل از مطالعه ادامه مطلب حتما پاراگراف های بالا را مطالعه کرده باشید.
با توجه به اینکه سال مالی آمریکا برای برندگان لاتاری 2019 تا پایان سپتامبر 2019 ادامه دارد و شروع آن از اکتبر 2018 خواهد بود، لذا برندگان لاتاری 2019 باید تا قبل از کارنت شدن کیس شان و رفتن به سفارت صبر کنند. در صورتی که موضع ریاست جمهوری آمریکا نسبت به ایرانیان در این ایام تغییر کند یا این قانون در کنگره به چالش کشیده شود، برندگان لاتاری 2019 شانس دریافت ویزا دارند.
البته جای بسیار امیدواری برای تغییر قانون در کنگره وجود دارد. برخلاف دادگاه عالی که وزن آن بیشتر به سمت ترامپ بود، سنگینی کنگره مخالف ترامپ است و خوشبختانه بسیاری از سناتورها نسبت به این رای دادگاه عالی موضع سختی گرفته اند. این پروسه ممکن است زمانبر باشد.
در صورتی که برنده لاتاری 2019 هستید و مشمول معافیت از بن سوم یا ابلاغ 9645 ترامپ هستید، میتوانید برای دریافت معافیت اقدام کنید.
 

وضعیت ویزای توریستی آمریکا در بن سوم

ویزای توریستی فقط در شرایطی صادر میشود که شما مشمول معافیت از فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا باشید. یکی از رایج ترین مثال های معافیت، حضور همسر یا فرزند زیر 21 سال شما یا پدر و مادر شما در آمریکاست. در این صورت میتوانید درخواست معافیت بدهید. برای مطالعه روش های معافیت از ابلاغ ترامپ به مقاله های مرتبط در همین سایت مراجعه کنید.

وضعیت ویزاهای تحصیلی در بن سوم

ویزاهای تحصیلی F ,M ,J مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا نیستند. لذا بدون هیچ نگرانی میتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی فقط باید بتوانید ثابت کنید که به ایران بازخواهید گشت. این برای تمام ویزاهای غیر مهاجرتی الزامی است.

وضعیت ویزاهای ازدواج در بن سوم

ویزای ازدواج مشمول بن سوم است اما با توجه به اینکه رسما در متن ابلاغ جزو معافیت های بن سوم معرفی شده است، برای دریافت آن باید اقدام به درخواست معافیت از بن سوم داشته باشید.

وضعیت ویزاهای برادر خواهری در بن سوم

ویزاهای برادر خواهری مانند سایر ویزاها است. مشمول بن سوم است. ویزای F4 در لیست مثال های معافیت نیست اما فقط سفارت آمریکا در ایروان برای این ویزا درخواست معافیت به واشنگتون ارسال میکند.

وضعیت ویزاهای نامزدی در بن سوم

ویزای نامزدی مشمول بن سوم است و اگر قصد استفاده از این ویزا را دارید توصیه میکنم به ویزای ازدواج تغییر درخواست دهید.

وضعیت ویزاهای سرمایه گذاری در بن سوم

ویزاهای سرمایه گذاری EB5 یکی از مثال های معافیت از بن سوم است، اما دو سال طول خواهد کشید تا بتوانید به آمریکا برسید. در مقابل ویزای سرمایه گذاری E2 نخواهد توانست معافیت بگیرد مگر اینکه به صورت همزمان با ویزای EB5 اقدام شود.

نحوه دریافت معافیت از بن سوم

برای مطالعه راه های معافیت از بن سوم ترامپ، به مقاله مرتبط در بلاگ حامی مهاجر مراجعه کنید. 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0