50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
تمدید و درخواست مجدد گرین کارت آمریکا

گرین کارت منقضی شده، دزدیده شده یا اسیب دیده به این معنی نیست که شما دیگر مقیم دائم آمریکا نیستید، زیرا که شما در صورت دریافت گرین کارت برای همیشه مقیم دائم آمریکا می‌شوید و تنها در صورتی که مرتکب برخی جرایم شوید و یا برای مدت طولانی خارج از ایالات متحده اقامت داشته باشید، گرین کارت شما باطل می‌شود و دیگر مقیم دائم آمریکا نیستید.

ما در این مقاله به بررسی شرایطی که می‌توان گرین کارت آمریکا را تمدید کرد، مدت اعتبار گرین کارت و شرایطی که باعث باطل شدن گرین کارت می‌شوند می‌پردازیم. همچنین درباره نحوه اخذ مجدد گرین کارت باطل شده، هزینه‌های تمدید گرین کارت و مدت زمان اخذ مجدد گرین کارت صحبت می‌کنیم. علاوه براین، شرایطی مانند گم شدن و دزدیده شدن گرین کارت در سفر و رد شدن درخواست مجدد گرین کارت را بررسی می‌کنیم.

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبر و با تجربه در زمینه تکمیل فرم‌های کنسولی و سفارتی، اخذ وقت فوری مدیکال و سفارت، برگزاری ماک سفارتی و پرداخت هزینه گرین کارت است. در صورت نیاز به هر خدماتی در این زمینه، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تمدید گرین کارت

تمدید گرین کارت

شرایط متعددی وجود دارد که در آن شرایط باید گرین کارت تمدید شود. این شرایط به شرح زیر است:

 • گرین کارت از نسخه‌های قدیمی است و تاریخ انقضا ندارد
 • گرین کارت منقضی شده است و یا 6 ماه آینده منقضی می‌شود
 • گرین کارت گم شده، دزدیده شده و یا اسیب دیده است
 • متقاضی گرین کارت خود را قبل از 14 سالگی دریافت کرده است و اکنون 14 ساله شده است و گرین کارت او تا 16 سالگی اعتبار دارد.
 • در گرین کارت اطلاعات نادرستی وجود داشته باشد. (به عنوان مثال اشتباهاتی در نام یا تاریخ تولد)
 • پس از دریافت گرین کارت، نام یا سایر اطلاعات به‌طور قانونی تغییر کرده باشد
بیشتر بخوانید: گرین کارت چیست؟

مدت اعتبار گرین کارت

گرین کارت آمریکا به مدت 10 سال اعتبار دارد و باید 6 ماه قبل از پایان اعتبار آن، تمدید شود. اما شرایطی نیز وجود دارند که باعث منقضی شدن گرین کارت می‌شوند. این شرایط به شرح زیر است:

 • اخذ شهروندی آمریکا
 • ارتکاب جرم
 • اقامت بیش از یک سال در خارج از ایالات متحده
 • نقض قوانین مهاجرتی آمریکا
بیشتر بخوانید: ویزای SB1 آمریکا برای کسانی که زمان طولانی خارج از ایالات متحده اقامت داشتند.

نحوه اخذ مجدد گرین کارت باطل شده

روند درخواست مجدد گرین کارت با توجه به دلایل متقاضی برای دریافت دوباره گرین کارت متفاوت است. اما به‌طور کلی مراحل زیر باید طی شود:

 • تکمیل فرم I-90
 • بررسی کردن فرم و امضا کردن آن
 • ارسال مدارک مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌های لازم

فرم مفقودی گرین کارت

فرم I-90 یکی از فرم‌های خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا(USCIS) است که برای تمدید یا دریافت مجدد گرین کارت استفاده می‌شود. در صورتی که گرین کارت منقضی شده یا به زودی منقضی می‌شود، دزدیده شده، گم شده یا آسیب دیده است، متقاضی باید فرم I-90 را تکمیل کرده و به USCIS ارسال کند. این فرم 7 صفحه است که شامل جزئیات بسیاری همچون اطلاعات شخصی، اطلاعات پرونده مهاجرتی، اطلاعات مفقودی یا علت تمدید گرین کارت و ... است. بنابراین تکمیل این فرم به دقت زیادی نیاز دارد.

هزینه تمدید گرین کارت

هزینه تمدید گرین کارت

هزینه درخواست مجدد گرین کارت، با توجه به دلیل درخواست متفاوت است. اما به‌طورکلی در بیشتر موارد، متقاضی برای تمدید و دریافت مجدد گرین کارت خود باید 540 دلار پرداخت کند که این هزینه شامل 455 دلار هزینه بایگانی و 85 دلار هزینه خدمات بایومتریک می‌شود. با این حال هزینه‌های تشکیل پرونده در برخی موارد متفاوت است. برخی متقاضیان مجبور به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیستند و برخی نیز باید فقط هزینه بیومتریک را بپردازند.

مدت زمان اخذ مجدد گرین کارت

برای دریافت مجدد گرین کارت نمی‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد زیرا با توجه به دلیل درخواست مجدد گرین کارت، زمان دریافت آن نیز متفاوت است. اما به‌طور کلی، هنگامی که خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) فرم درخواست مجدد شما را دریافت کند، ممکن است 1.5 تا 12 ماه پردازش آن زمان ببرد.

درصورتی که در این بازه زمانی شما به گرین کارت نیاز داشته باشید، می‌توانید به یکی از دفاتر USCIS مراجعه کنید و مهر ADIT را روی پاسپورت خود دریافت کنید. مهر ADIT که گاها به مهر I-551 نیز شناخته می‌شود، می‌تواند به عنوان گرین کارت موقت به مدت 1 سال استفاده شود.

گم شدن یا دزدیده شدن گرین کارت در مسافرت

در صورتی که در مسافرت هستید و گرین کارت شما گم شد یا دزدیده شد، باید برای boarding foil درخواست دهید. Boarding foil سندی است که به شرکت‌های حمل و نقل نشان می‌دهد که شما مجاز به سفر به امریکا هستید. برای دریافت این سند، باید فرم I-131A را تکمیل کنید. اما هنگامی که به آمریکا رسیدید، باید سریع فرم I-90 را تکمیل کنید و گرین کارت جدید خود را دریافت کنید.

رد درخواست مجدد گرین کارت

ردشدن درخواست مجدد گرین کارت

گاهی اوقات USCIS برخی درخواست‌های مجدد گرین کارت را به دلایل مختلفی رد می‌کند. به عنوان مثال در صورتی که متقاضی اطلاعات نادرستی در مورد درخواست خود ارائه کرده باشد یا دستور اخراج داشته باشد، درخواست گرین کارت او رد می‌شود. تا زمانی که دستورالعمل‌ها و قوانین را رعایت کنید و هیچ یک از این مشکلات را نداشته باشید، نباید نگران باشید.

اگر درخواست تمدید گرین کارت شما رد شود، نامه ای دریافت خواهید کرد که دلیل رد شدن آن را توضیح می دهد. اگر فکر می‌کنید USCIS اشتباه کرده است، می توانید برای تجدید نظر اقدام کنید.

 

سخن پایانی

شما به عنوان دارنده گرین کارت، برای حفظ وضعیت اقامت دائم خود باید از انجام برخی امور خودداری کنید. با این حال، در صورت باطل شدن گرین کارت یا اتمام اعتبار آن، می‌توانید برای دریافت مجدد گرین کارت اقدام کنید.

ما دراین مقاله درباره تمدید گرین کارت و مدت اعتبارآن صحبت کردیم. همچنین به شرایطی که باعث باطل شدن گرین کارت می‌شوند اشاره کردیم. در ادامه نیز بررسی شرایطی همچون گم شدن و دزدیده شدن گرین کارت و رد شدن درخواست مجدد گرین کارت پرداختیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول درباره درخواست مجدد گرین کارت

آیا تمدید گرین کارت به مصاحبه نیاز دارد؟

به طور کلی، پس از ثبت درخواست اخذ مجدد گرین کارت، نیازی به شرکت در مصاحبه ندارید. با این حال، در برخی موارد ممکن است USCIS درخواست مصاحبه حضوری کند.

گرین کارت چقدر اعتبار دارد؟

مدت اعتبار گرین کارت 10 سال است. اما همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم، در صورت انجام برخی امور گرین کارت شما باطل می‌شود.

اگر دو سال خارج از ایالات متحده باشم گرین کارتم باطل می‌شود؟

بله. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله بازگشت مقیم دائم را بخوانید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0