20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ویزای خانوادگی فرزند دارنده گرین کارت(F2B)

اگر والدین شما دارنده گرین کارت آمریکا هستند و شما نیز می‌خواهید گرین کارت دریافت کنید و به خانواده خود در آمریکا ملحق شوید، این مقاله را تا انتها  بخوانید.

همانطور که در مقاله ویزاهای خانوادگی به آن اشاره کردیم، فرزندان افرادی که در آمریکا زندگی می‌کنند می‌توانند ویزای آمریکا را دریافت کنند و به خانواده خود در آمریکا ملحق شوند. اما باتوجه به شرایط افراد، ویزاهای مختلفی وجود دارد. ما دراین مقاله به‌طور اختصاصی به بررسی ویزای خانوادگی آمریکا تایپ F2B می‌پردازیم. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا را بررسی می‌کنیم. همچنین درباره نحوه اقدام برای ویزای آمریکا فرزند دارنده گرین کارت صحبت می‌کنیم.

حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا و دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. همچنین تخصص و تجربه‌ای درخشان در زمینه برگزاری ماک سفارتی، تور سفارتی، اخذ ویزای توریستی آمریکا، پیکاپ پاسپورت و اخذ وقت فوری سفارت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

ویزای F2B چیست؟

ویزای F2B چیست؟

ویزای F2B یکی از انواع گرین کارت خانوادگی است. این ویزا مختص فرزندان مجرد بالای 21 سال یک مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) است. همچنین دارندگان این نوع ویزا اجازه این را دارند که به‌طور دائم و قانونی در ایالات متحده زندگی، تحصیل و کار کنند.

بیشتر بدانید: گرین کارت آمریکا چیست؟

شرایط دریافت ویزای F2B

ویزای F2B شرایط و الزامات گسترده‌ای ندارد. همانطور که گفته شد متقاضی دریافت ویزا باید فرزند یک مقیم دائم قانونی ایالات متحده باشد و آن را از طریق گواهی تولد یا اسناد فرزندخواندگی ثابت کند. همچنین متقاضی باید مجرد باشد و سن او بالای 21 سال باشد. درصورتی که شخص قبل از تایید درخواست ویزا ازدواج کند، واجد شرایط دریافت ویزای F2B نخواهد بود.

شرایط اسپانسر ویزای F2B

شخصی که اسپانسر فرزند خود برای دریافت ویزای F2B می‌شود، باید مقیم دائم آمریکا باشد(گرین کارت داشته باشد). همچنین اسپانسر باید پدر یا مادر قانونی متقاضی دریافت ویزای F2B باشد و آن را از طریق شناسنامه یا اسناد فرزندخواندگی اثبات کند. علاوه براین، اسپانسر باید در ایالات متحده زندگی کند و آدرس تایید شده در داخل آمریکا داشته باشد.

شرایط اسپانسر ویزای F2B

نحوه اقدام برای ویزای f2b

فرآیند درخواست برای ویزای F2B شامل دو بخش اصلی است.

 1. ابتدا، اسپانسر باید درخواستی را برای فرزند خود به USCIS ارسال کند.
 2. هنگامی که پذیرفته شد، فرزند باید فرآیند درخواست ویزا را از طریق سفارت یا کنسولگری ایالات متحده آغاز کند.

تا زمانی که USCIS درخواستی که اسپانسر برای فرزندش داده است را تأیید نکند، روند ویزا شروع نمی شود. فرزند مقیم دائم آمریکا نمی تواند به سادگی از طریق سفارت ایالات متحده بدون تایید USCIS درخواست دهد.

مراحل دریافت ویزای f2b آمریکا

برای دریافت ویزای f2b آمریکا، باید مراحل زیر طی شوند:

 • پردازش فرم I-130

مقیم دائم امریکا که اسپانسر فرزند خود شده است، باید فرمI-130  را تکمیل کرده و به USCIS ارسال کند. سپس USCIS درخواست را بررسی کرده و نتیجه را به مقیم دائم اعلام می‌کند. اگر درخواست را رد کرده باشد، دلایل رد کردن درخواست را نیز برای مقیم دائم ارسال می‌کند. ولی درصورتی که درخواست تایید شده باشد، USCIS مدارک را برای پردازش بیشتر به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می‌کند.

NVC پرونده را بررسی می‌کند و پکیچی را برای متقاضی (فرزند) ارسال می‌کند که حاوی دستورالعمل‌هایی در مورد اقدامات بعدی است. این پکیج شامل شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور است که متقاضی برای درخواست خود به سفارت ایالات متحده به آنها نیاز دارد. همچنین دارای فرم‌های مورد نیاز متقاضی است و هزینه‌های مورد نیاز و بقیه مراحل را نیز تشریح می‌کند.

برای اینکه متقاضی بتواند درخواست دهد، باید منتظر باشد تا تاریخ او کارنت شود. زیرا ویزاهای f2b محدود هستند و هرساله سقفی برای صدور آنها وجود دارد. متقاضی با چک کردن ویزا بولتن می‌تواند از تاریخ‌هایی که کارنت شده‌اند مطلع شود. همچنین زمانی که تاریخ او کارنت شد، NVC به او اطلاع می‌دهد و سپس متقاضی می‌تواند درخواست ویزای خود را آغاز کند.

 • درخواست ویزای F2B

وقتی تاریخ متقاضی کارنت شد، می‌تواند دستورالعمل‌های NVC را مرحله به مرحله دنبال کند. این بخش از فرایند درخواست باید توسط متقاضی (فرزند) در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تکمیل شود. NVC نیز مدارک را به آن سفارت یا کنسولگری می‌فرستد تا آنها نیز بتوانند اطلاعات را بررسی کنند.

 • تکمیل فرم DS-260

فرم DS-260، فرمی است که همه متقاضیان ویزای مهاجرتی باید ارسال کنند. این فرم به صورت آنلاین است و اطلاعات شخصی یا پیشینه متقاضی و اینکه چرا می‌خواهد به ایالات متحده مهاجرت کند را بررسی می‌کند.

متقاضیان با وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور می‌توانند به این فرم دسترسی داشته باشند. پس از تکمیل این فرم، یک صفحه تایید و شماره دریافت خواهند کرد که باید آن را به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز، به NVC ارسال کنند.

 • معاینات پزشکی و واکسیناسیون (مدیکال)

هر شخصی که قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشد، انجام معاینات پزشکی و تزریق واکسن‌های لازم برای او الزامی است. متقاضی باید این خدمات مدیکال را انجام داده و مدارک آن را برای ارسال به NVC داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مدیکال آمریکا را بخوانید.

 • تکمیل کردن اسناد و مدارک مورد نیاز

متقاضی باید اسناد و مدارک مورد نیاز را به NVC ارسال کند تا واجد شرایط بودن او برای ویزای F2B را اثبات کند.

 • مصاحبه سفارت

مصاحبه آخرین مرحله قبل از گرفتن ویزا است. هنگامی که NVC تمام مدارک را بررسی کند و تشخیص دهد که متقاضی شرایط لازم را دارد، زمانی را برای مصاحبه در یکی از سفارت‌ها یا کنسولگری‌های ایالات متحده تعیین می‌کند. متقاضی باید در آن تاریخ و زمان تعیین شده در آنجا حضور داشته باشد. یکی از مقامات سفارت با متقاضی مصاحبه می‌کند و تصمیم می‌گیرد که او می‌تواند ویزای F2B  را دریافت کند یا خیر. 

مصاحبه سفارت، مهمترین بخش دریافت ویزاهای مهاجرتی است. موسسه حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر، خدمت جدیدی به نام ماک سفارتی یا جلسه شبیه سازی مصاحبه سفارتی ویزای آمریکا دارد که با شرکت در این جلسه‌ها آمادگی و اعتماد به نفس کامل برای مصاحبه را کسب می‌کنید و شانس دریافت ویزای آمریکای خود را تا حد زیادی افزایش می‌دهید.

 • دریافت بسته NVC و مهاجرت به آمریکا

درصورتی که ویزای متقاضی تایید شود، پس از دریافت ویزا می‌تواند به آمریکا مهاجرت کند. همچنین سفارت یک بسته مهر و موم شده را به متقاضی می‌دهد که به هیچ عنوان نباید آن را باز کند. هنگام رفتن به آمریکا باید بسته را با خود ببرد و زمانی که به فرودگاه ایالات متحده رسید، یک مقام اداره مهاجرت ایالات متحده آن را باز می‌کند.

مدارک مورد نیاز ویزای F2B

مدارک مورد نیاز ویزای F2B

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای F2B شامل موارد زیر است:

 • پاسپورتی که 6 ماه پس از ورود به ایالات متحده معتبر است
 • شناسنامه معتبر یا گواهی فرزندخواندگی
 • فرم امضا شده I-864
 • صفحه تایید فرم DS-260
 • مدارک معاینه پزشکی و واکسیناسیون (مدارک مدیکال)
 • دو قطعه عکس که مطابق با شرایط عکس برای ویزای ایالات متحده است
 • گواهی سوء‌پیشینه
 • گواهی طلاق یا فوت همسر (برای کسانی که قبلا ازدواج کرده‌اند)
 • سوابق سربازی (درصورت گذراندن خدمت سربازی)

هزینه‌های دریافت ویزای F2B

هزینه‌های دریافت ویزای F2B

هزینه های اصلی دریافت ویزای F2B به شرح زیر است:

 • هزینه تکمیل فرم I-130
 • هزینه پردازش فرم DS-260
 • هزینه خدمات مدیکال (معاینات پزشکی و واکسیناسیون)
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه مهاجرت USCIS که باید پس از دریافت ویزا و قبل از سفر به ایالات متحده پرداخت کنید. USCIS بدون پرداخت این هزینه برای شما گرین کارت صادر نمی کند.

مدت زمان دریافت ویزای F2B

مدت زمان دقیقی برای دریافت ویزای F2B نمی‌توان تعیین کرد. زیرا مدت زمان لازم برای هر مورد ممکن است متفاوت باشد. همچنین به دلیل محدود بودن این نوع ویزا، با توجه به کشور محل زندگی و تعداد متقاضیان، ممکن است روند دریافت ویزای F2B ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. به همین دلیل است که فقط باید ویزا بولتن را چک کنید و طبق آن روند ویزای خود را تخمین بزنید.

 

سخن پایانی

درصورتی که شخصی دارنده گرین کارت آمریکا باشد، می‌تواند برای فرزند خود نیز درخواست گرین کارت دهد. اما هم خود شخص که اسپانسر فرزند خود می‌شود و هم متقاضی دریافت ویزا یعنی فرزند شخص دارنده گرین کارت، باید الزامات و شرایطی را داشته باشند.

ما دراین مقاله شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای F2B را بررسی کردیم و به مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا اشاره کردیم. همچنین درباره مدت زمان دریافت ویزای F2B و هزینه‌های آن نیز صحبت کردیم. علاوه براین، مراحل اقدام برای ویزای F2B را به‌طور کامل توضیح دادیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای خانوادگی آمریکا تایپ F2B

چه مدت باید منتظر دریافت ویزای F2B آمریکا باشم؟

همانطور که در مقاله درباره آن صحبت کردیم، زمان دقیقی را نمی‌توان برای دریافت این نوع ویزا تعیین کرد. زیرا ویزای F2B از دسته ویزاهای محدود است و تعداد مشخصی برای صدور آن در هر سال مالی مشخص شده  است. شما با چک کردن ویزا بولتن می‌توانید زمان تقریبی برای انتظار را تخمین بزنید.

چه کسانی واجد شرایط ویزای FB2 هستند؟

این ویزا مختص فرزندان مجرد بالای 21 سال یک مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) است.

آیا دارندگان ویزای F2B امکان تحصیل در آمریکا را دارند؟

بله. دارندگان ویزای F2B امکان زندگی، تحصیل و کار به‌طور دائمی و قانونی در ایالات متحده را دارند.

آیا میتوانم ویزای F2B را به ویزای F3 تغییر بدم؟

بله. درصورتی که شما در طی انجام مراحل ازدواج کنید، درخواست شما به صورت خودکار به F3 تغییر می‌کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0