20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت سفارت آمریکا در استانبول ترکیه، آدرس و ساعت کاری

سفارت آمریکا در استانبول ترکیه؛ وقت‌دهی + آدرس

استانبول شهر زیبایی‌ست. محال است در خیابان‌هایش توریست نبینید. توریست‌هایی که برای گذراندن تعطیلات به این شهر سفر می‌کنند و دغدغه‌ای جز لذت بردن از جذابیت‌های شهری ندارند. این شهر برای ایرانیان نیز غریب نیست. برخی کوچه به کوچه آن را بلدند. به‌خصوص اگر به ساختمان سفارت یا کنسولگری آمریکا ختم شود.

استانبول برای خیلی از ایرانیان دروازه آمریکا به‌حساب می‌آید. چون برای انجام مقدمات دریافت ویزای آمریکا راهی جز سفر به این شهر ندارید. البته که سفارت آمریکا در کشورهای همسایه نیز خدمات ویزا را برای شهروندان ایرانی انجام می‌دهند. اما هیچ کجا به قشنگی استانبول نمی‌شود و سفر به هیچ کشوری به اندازه استانبول راحت نیست.

اگر قصد سفر کوتاه‌مدت یا اقامت موقت در آمریکا را دارید، باید به کنسولگری آمریکا در استانبول مراجعه کنید. مطلب پیش‌رو به‌صورت مختصر و مفید این کنسولگری را به شما معرفی کرده است. با خواندن این مقاله یک گام جلوتر از دیگران هستید!

معرفی سفارت آمریکا در استانبول

ایالات متحده آمریکا در استانبول ترکیه یک کنسولگری دارد. این کنسولگری وظیفه خدمات‌رسانی به شهروندان آمریکایی مقیم ترکیه و ارتقای روابط بین دولت ترکیه و مردم آمریکا را برعهده دارد. همچنین در کنار برنامه‌های دیپلماسی عمومی، خدمات کنسولی را به شهروندان کشورهایی که مایل به سفر به ایالات متحده هستند، ارائه می‌دهد. این وظایف کنسولی شامل خدمات ویزا، خدمات مربوط به مجوزهای کسب‌وکار و تجارت و غیره ... است.

جدول زیر مشخصات کلی کنسولگری آمریکا را نمایش داده است. این مشخصات کلی شامل آدرس، تلفن تماس، ساعت کار، ایمیل و سایر جزئیات است. پس از مشاهده این جدول و برای اطلاع از جزئیات خدمات و نحوه تعیین وقت این کنسولگری ادامه مقاله را مطالعه کنید.

مشخصات کنسولگری آمریکا در استانبول

آدرس

Poligon Mahallesi, Sariyer Caddesi No: 75

İstinye 34460 Sariyer- Istanbul / Turkey

تلفن تماس

(90) 212-335 90 00

ساعت کار

روزهای دوشنبه تا جمعه

از ساعت 7:45 صبح تا 16:30 بعدازظهر

ایمیل

istanbul.usconsulate.gov

جزئیات

این کنسولگری به عنوان نمایندگی رسمی ترکیه، کلیه امور مربوط به روابط دیپلماتیک بین دو کشور از قبیل امور سیاسی، اقتصادی و مالی، ترتیبات قانونی، علمی، آموزشی و فرهنگی را پوشش می‌دهد.

ایرانیان برای دریافت چه خدماتی باید به کنسولگری آمریکا در استانبول مراجعه کنند؟

این نکته مهم را هیچوقت فراموش نکنید. سفارت آمریکا در ترکیه در شهر آنکارا قرار دارد. بنابراین کنسولگری آمریکا در استانبول فقط به ویزاهای غیرمهاجرتی رسیدگی می‌کند. اگر به دنبال راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای مهاجرتی هستید فقط باید به سفارت آمریکا در شهر آنکارا مراجعه کنید.

شهروندان ایرانی برای سفر کوتاه‌مدت و اقامت موقت در آمریکا به کنسولگری مراجعه می‌کنند. تمامی ویزاهای غیرمهاجرتی جزء این دسته قرار می‌گیرند که  شامل ویزای تحصیلی، ویزاهای توریستی، ویزاهای تجاری، ویزاهای پزشکی و ویزاهای هنری است. البته که تنوع ویزا آمریکا برای ایرانیان بسیار زیاد است که در این نوشته نمی‌گنجد. اما ویژگی مشترک همه آنها کوتاه‌مدت بودن سفر و مدت اقامت است.

آدرس سفارت آمریکا در استانبول

برای رفتن به کنسولگری آمریکا در شهر استانبول باید از گوگل مپ کمک بگیرید. اما اگر بخواهیم حدود آدرس سفارت آمریکا در ترکیه را مشخص کنیم باید جاده ساحلی بسفر را به سمت چراغ راهنمایی İstinye طی کنید. به این جاده ساحلی  Sahil yolu نیز می‌گویند. پس از رسیدن به چراغ راهنمای İstinye با تابلویی مواجه می‌شود که در آن علائم بزرگراهی نوشته شده است.

ادرس سفارت آمریکا در استانبول

ساختمان کنسولگری در خیابان İstinye Dereiçi Caddesi روی یک تپه قرار دارد. پس شما باید روی تابلوی راهنمایی به دنبال این نام بگردید و هم‌جهت با فلش حرکت کنید. سپس با تابلوی سوپرمارکت Carrefour-SA مواجه می‌شوید. یک تپه مشرف به این سوپرمارکت قرار دارد که ساختمان کنسولگری روی آن بنا شده است. حالا که پرچم آمریکا را می‌بینید وقت انجام اقدامات برای ورود به ساختمان و انجام کارهای اداری است. البته اگر از قبل وقت گرفته باشید.

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه - استانبول

به‌طور کلی برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول می‌توان به‌صورت حضوری و آنلاین اقدام کرد. اما ازآنجایی‌که ایرانیان امکان رزرو وقت حضوری ندارند باید از طریق آنلاین اقدام کنند. منتها اول باید اکانت بسازید و پس از واریز هزینه به جدول وقت سفارت آمریکا استانبول دسترسی می‌یابید. بعد از این مرحله است که درصورت باز بودن وقت می‌توانید وقت مورد نظر را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که ایران مسافر آمریکا زیاد دارد. به‌خصوص در سالهای اخیر صف سفارت طولانی‌تر از قبل شده است. بنابراین حتما برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از چند ماه قبل اقدام کنید. اگر متقاضی ویزای تحصیلی هستید، بهتر است از ماه مارس و آپریل وقت بگیرید. اما اگر می‌خواهید ویزای توریستی دریافت کنید ماه می و آپریل بهترین زمان است.

گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول

ساعت کاری سفارت آمریکا در استانبول ترکیه

قبل از مراجعه به کنسولگری حتما از ساعات اداری آن مطلع شوید. چون استانبول جزء شهرهای شلوغ است و رفت‌وآمد در آن زمان زیادی از شما خواهد گرفت. پس قبل از آنکه درگیر ترافیک شوید حتما جویا شوید که تا کی فرصت دارید به محل برسید و بهترین زمان مراجعه چه وقت است.

همانطور که در جدول ابتدایی مقاله آورده‌ایم، کنسولگری آمریکا درست ساعت 07:45 دقیقه صبح شروع به فعالیت می‌کند و تا 16:30 بعدازظهر مشغول به ارائه خدمات به شهروندان آمریکایی و غیرآمریکایی است. مسلما اگر بخواهید کارتان در اسرع وقت و با آرامش انجام شود بهتر است در ساعات ابتدایی روز مراجعه کنید. همچنین توجه داشته باشید که روزهای شنبه و یکشنبه این کنسولگری تعطیل است و هیچ مراجعی را نمی‌پذیرد.

هزینه گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول ترکیه

مسلما رزرو وقت از کنسولگری آمریکا مشمول هزینه است. البته میزان این هزینه با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود. مطابق با قوانین ایالات متحده کسانی‌که قصد دریافت ویزای غیر مهاجرتی کشور آمریکا را دارند، باید هزینه‌ای با عنوان  MRV Fee، پرداخت نمایند. این هزینه با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی یا پرداخت نقدی در زمان مصاحبه پرداخت می‌شود و هزینه‌ آن در حدود 100 تا 200 دلار آمریکا است.

هزینه گرفتن وقت سفارت آمریکا د راستانبول

خدمات کنسولگری سفارت آمریکا در ترکیه - استانبول

این کنسول‌گری آمریکا طیف گسترده‌ای از خدمات را برای متقاضیان سفر به آمریکا ارائه می‌دهد. این خدمات شامل رسیدگی به امور ویزای غیرمهاجرتی آمریکا، خدمات پاسپورت و صدور مجوزها و اسناد قانونی است. اگر جزو شهروندان آمریکا به‌شمار می‌آیید و متقاضی دریافت پاسپورت جدید یا تمدید آن هستید باید خدمات گذرنامه کمیسیون عالی را رزرو کنید. همچنین اگر به قصد سفر کوتاه‌مدت به این کشور سفر می‌کنید باید برای دریافت ویزای گردشگری باید مراجعه کنید. البته قبل از هر کاری باید مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا را آماده کنید. 

خدمات کنسولگری به شرح زیر است:

  • فرآیند درخواست پاسپورت
  • مراحل ثبت ازدواج
  • رویه‌های خدمت سربازی
  • انجام رویه‌های شهروندی
  • ثبت‌نام تولد
  • ثبت احوال
  • ثبت نام فوت
  • رویه‌های اسناد رسمی

هتل‌ های نزدیک به سفارت آمریکا در ترکیه - استانبول

یکی از دشواری‌های ایرانیان برای سفر به آمریکا مراجعه به سفارت یا کنسولگری‌ ایالات متحده در کشورهای همسایه است. برای این کار باید یک برنامه سفر جداگانه بریزید و هزینه مجزا برای سفر به ترکیه کنار بگذارید. توصیه می‌کنیم که حتما در کنار ساختمان کنسولگری هتل رزرو کنید. چون با این کار از ترافیک این شهر خلاصی می‌یابید و هم در زمان و هم در هزینه‌تان صرفه‌جویی می‌شود.

هتل های نزدیک به محل سفارت آمریکا در استانبول

هتل سورملی استانبول

جزء هتل‌های مدرن و 5 ستاره شهر استانبول است. رستوران ترکی دارد و می‌توانید از مینی‌بار و استخر روباز آن استفاده کنید. حدود 1.6 کیلومتر با مرکز خرید جواهر که مورد علاقه گردشگران است، فاصله دارد. همچنین تنها با طی 3 کیلومتر مسیر به خیابان استقلال می‌رسید.

هتل هیلتون بسفروس

بسیار لوکس و مجلل است و بیش از 70 سال قدمت دارد. در تنگه بسفر قرار دارد و فقط با 10 دقیقه پیاده‌روی به میدان تکسیم استانبول می‌رسید. در بین مسافران استانبول فوق‌العاده محبوب است و یک گزینه ایده‌آل برای اقامت به‌شمار می‌آید. البته اگر محدودیت هزینه نداشته باشید!

هتل آیبار

جزو هتل‌های اقتصادی استانبول است. خدمات ترانسفر و سرویس اتاق دارد و مسافران می‌توانند با به سیستم wifi دسترسی داشته باشد. موقعیت مکانی آن عالی است و شما می‌توانید در مدت زمان خیلی کم مناطق دیدنی شهر استانبول را ببینید.

شرکت در مصاحبه سفارت آمریکا در استانبول ترکیه

مصاحبه در کنسولگری آمریکای شهر استانبول مزایای زیادی به‌همراه دارد. اول اینکه زبان مصاحبه به زبان فارسی انجام می‌شود. سرعت پردازش آن قابل قبول است. برای سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نیست. درنهایت، پروازهای زیادی به این کشور انجام می‌شود و شما می‌توانید هر زمان که خواستید به ترکیه سفر کنید.

حتما در روز مصاحبه بایدهایی که در ادامه می‌آید را رعایت کنید. باید مدارک خود را همراه داشته باشید و آنها را به مامور پرونده تحویل دهید. پاسخی صادقانه به سوالات دهید و حس اعتماد به‌نفس را به طرف مقابل خود منتقل کنید. به سوالات بدیهی کامل و باحوصله جواب دهید. این سوالات برای راستی آزمایی از شما پرسیده می‌شود بنابراین دقت لازم را داشته باشید.

لازم است بعد از مصاحبه فرایند پیکاپ پاسپورت آمریکا را انجام دهید. پیکاپ پاسپورت ارسال پاسپورت به سفارت و برگشت آن همراه با مهر ویزای آمریکا است. موسسه حامی مهاجر در این زمینه خدمات خوبی ارائه می‌دهد و دیگر لازم نیست نگران امنیت پاسپورت و ارسال و دریافت به‌موقع آن باشید.

خلاصه کلام

تا اینجا با کنسولگری آمریکا در استانبول ترکیه آشنا شدیم. می‌دانیم آدرس دقیق آن کجاست، راه‌های ارتباطی برای تماس، ایمیل یا فکس چیست و چگونه می‌توان برای رزرو وقت اقدام کرد. همچنین حالا دیگر کاملا آگاهیم که برای انجام چه کارهایی باید به کنسولگری مراجعه کرد.

خبر داریم سفر به آمریکا برای ایرانیان پرچالش است. علاوه‌بر این، آنها مجبورند در خلال برنامه‌ریزی برای سفر، سفری جداگانه به ترکیه داشته باشند تا بتوانند ویزا بگیرند. این نگران‌کننده است اما ما اینجاییم تا نگرانی‌تان را کم کنیم. چگونه؟ با طراحی تور سفارتی حامی مهاجر که درست برای شما در نظر گرفته شده است و قرار است یک سفر راحت، مطمئن و بدون دغدغه را برایتان فراهم کند.

سوالات متداول در خصوص سفارت آمریکا در استانبول

در این بخش به پرسش‌های پرتکرار این موضوع که معمولا کاربران در پلتفرم‌های مختلف مطرح می‌کنند، پاسخ می‌دهیم. این سوالات بیشتر شامل تعداد کنسولگری‌ها و چگونگی تعیین و رزرو وقت سفارت است.

آمریکا چند کنسولگری در ترکیه دارد؟

کشور آمریکا دارای 3 کنسولگری و یک سفارتخانه است. سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارد. سرکنسولگری ایالات متحده در استانبول، کنسولگری ایالات متحده در آدانا و آژانس کنسولی ایالات متحده در ازمیر از جمله آن است.

چگونه می‌توانم برای سفارت ایالات متحده در استانبول وقت بگیرم؟

هر متقاضی باید قرار ملاقات خود را با استفاده از لینک  ais.usvisa-info.com/en-tr/iv ثبت نام کند. در صورت عدم ثبت قرار ملاقات در این وب سایت، ورود شما به دروازه سفارت در روز مصاحبه به تاخیر می‌افتد.

وضعیت سفارت آمریکا در ترکیه چگونه است؟

سفارت آمریکا در ترکیه در شهر آنکارا قرار دارد. این سفارت به امور ویزاهای مهاجرتی می‌پردازد و تقریبا میزان خدمات رسانی آن در سطح قابل قبولی قرار دارد.

آدرس سفارت آمریکا در ترکیه کجاست؟

این سفارت در منطقه چانکایا شهر آنکارا  قرار دارد و در بلوار آتاتورک واقع شده است.

سفارت آمریکا در ترکیه کی باز می‌ شود؟

سفارت آمریکا در ترکیه ساعت 7 و 45 دقیقه صبح روزهای غیر تعطیل شروع به کار می‌کند. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0