20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان؛ آدرس و هتل‌های نزدیک

سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان؛ آدرس و هتل‌های نزدیک

خودتان می‌دانید دگر! چه قصد گشت‌وگذار در ایالات متحده را داشته باشید و چه هدفتان مهاجرت به آمریکا و زندگی در سرزمین یانکی‌ها باشد، اول باید سری به کشورهای همسایه بزنید. دلیلش هم واضح است! به‌خاطر حضور در سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان، استانبول ترکیه، ابوظبی امارات یا باکوی آذربایجان و سایر کشورهایی که آمریکا در آن سفارت دارد.

چون قبل از ورود به ایالات متحده، افسران سفارتی باید پرونده شما را بررسی و با شما مصاحبه کنند. این قضیه در خصوص همۀ انواع ویزاهای آمریکا هم صدق می‌کند؛ پس کاری که در این مقاله انجام می‌دهیم، بررسی یکی از همین سفارت‌های آمریکا در کشورهای همسایه است؛ یعنی سفارت آمریکا در ارمنستان همراهمان باشید.

سفارت آمریکا در ارمنستان

ارمنستان، همسایۀ شمالی کشورمان، همیشه یکی از مقاصد مهم گردشگری برای ما مردم ایران بوده است. طوری که هرساله، چند میلیون ایرانی به این کشور سفر می‌کنند و از طبیعت بکرش لذت می‌برند. اما در این بین، ایروان چیز دیگری‌ست!

چرا؟ واضح است! چون ایروان پایتخت این کشور است و پر از جاذبۀ گردشگری! یعنی از کلیسای جامع سنت گریگور گرفته تا معبد گارنی و صومعه گغارد، همه و همه در این شهر قرار گرفته‌اند. علاوه‌بر این، سفارت آمریکا هم در ایروان احداث شده است. پس سفر به این شهر یک تیر با دو نشان است، هم می‌توانید کارهای سفارتی خود را انجام دهید و هم سیر و سیاحت کنید. 

تازه یک مزیت دیگری هم این کشور دارد. آن مزیت چیست؟ می‌توانید کارهایتان را به زبان فارسی پیش ببرید. هرچند که این مزیت در سفارت آمریکا در دبی و استانبول نیز مشترک است. تازه در بین این سه گزینه، شاید سفارت آمریکا در ایروان انتخاب بهتری باشد. چرا؟ بگذارید در بخش بعد دلایلش را بگوییم!

ساختمان سفارت آمریکا در ارمنستان

فعلا جدول زیر را مشاهده کنید، ما در این جدول تمامی اطلاعات اولیه شامل آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان و آدرس ایمیل سفارت آمریکا در ارمنستان را آورده‌ایم:

1 American Avenue Yerevan 0082,Republic of Armenia

آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان

10494585(374+)

شماره تلفن سفارت آمریکا در ارمنستان

دوشنبه تا جمعه ساعت 09:00 الی 18:00

ساعت کاری سفارت آمریکا در ارمنستان

[email protected]

ایمیل سفارت آمریکا در ارمنستان 

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

اهمیت تعیین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان با توجه به نوع ویزای درخواستی مشخص می‌شود. برای برندگان لاتاری آمریکا که نیاز است در مدت یک سال مراحل دریافت ویزا را به انجام برسانند، سیستم نوبت‌دهی می‌بایست با توجه به شماره پرونده (Case Number) به درستی و به ترتیب انجام شود، در نتیجه تعیین وقت بر عهده مسئولین سفارت آمریکا خواهد بود.

اما در خصوص متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا مسئله متفاوت است و با توجه به زمان و نحوه اقدام به دریافت وقت، مشخص می‌شود. از این رو بهتر است از متخصصین این کار کمک بگیرید تا در زمینه گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا ارمنستان به شما کمک کنند.

گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

اول از همه، متقاضیان ویزای غیر مهاجرتی باید حتما نسبت به پرداخت هزینه درخواست ویزا یا MRV اقدام نمایند. به‌طورکلی پرداخت کارمزدها و انجام اقدامات اولیه اهمیت بالایی دارند. همچنین برای برندگان لاتاری هزینه درخواست ویزا به صورت نقد در سفارت پرداخت می‌شود.

نکته بسیار حائز اهمیت در نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا ارمنستان پر کردن صحیح فرم DS-160 است که در دریافت ویزای متقاضی نقش مهمی دارد. فرم DS-160 به صورت آنلاین تکمیل می‌شود و در آن اطلاعات فردی متقاضی دریافت می‌شود. بهتر است برای پر کردن این فرم از مشاورین متخصص این کار راهنمایی بگیریم، چرا که اطلاعات ثبت شده در فرم DS-160 مستقیما در تصمیم افسر سفارت تاثیر می‌گذارد.

مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

اول از همه باید بگوییم برخلاف سفارت آمریکا در دبی امارات و ترکیه، سفارت آمریکا در ایروان ساختمان بزرگی ندارد و کارکنانش کمتر است؛ پس اگر قرار بود در این مرکز مصاحبه کنید، بهتر است خودتان را به‌موقع برسانید تا مشکلی در بررسی پرونده‌تان ایجاد نشود. اما گذشته از این، چرا گفتیم سفارت آمریکا در ایروان انتخاب بهتری‌ست؟ دلایلش را در تصویر زیر می‌بینید:

مزایای مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

بسیار خوب! دربارۀ ویژگی‌های سفارت آمریکا در ایروان حرف زدیم؛ اما اصلا مصاحبه در این کشور چگونه است؟ افسر سفارتی چه سوالاتی را مطرح می‌کند؟ خطوط قرمز روز مصاحبه چیست؟

ببینید! این موضوع کاملا به شرایط شخصی شما بستگی دارد؛ یعنی بر اساس اطلاعات موجود در پرونده‌تان، افسر می‌تواند سوالات متفاوتی بپرسد؛ بنابراین نمی‌شود تعدادی سوال ازپیش‌تعیین‌شده را مشخص کرد و برای همه یک نسخۀ کلی پیچید. پس راه‌حل چیست؟ ماک سفارتی!

حالا اینکه ماک سفارتی چیست و چه کمکی می‌تواند به شما بکند را در بخش بعدی توضیح می‌دهیم، فعلا مراحل کلی مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان را در تصویر زیر ببینید:
مراحل کلی مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

تجربه مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

در بخش قبلی ماک سفارتی را به‌عنوان یک راه‌حل برای آماده‌سازی قبل از مصاحبه سفارت معرفی کردیم. حالا ماک سفارتی یعنی چه؟ یعنی جلسۀ شبیه‌سازی مصاحبه با افسر سفارتی. روش کار چگونه است؟ کارشناسان حامی مهاجر پرونده شما را بررسی می‌کنند و مطابق با شرایطتان، دربارۀ سوالات احتمالی افسر توضیحاتی را مطرح می‌کنند.

مخاطبان می‌توانند در ویدیوی پایین، کارکرد ماک سفارتی و روند مصاحبه در سفارت آمریکای ارمنستان را مشاهده کنند. همچنین می‌توانید به مقالۀ تخصصی ماک سفارتی حامی مهاجر مراجعه کرده و ضمن تماس با شمارۀ 02148000957، سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

مدارک لازم برای سفارت آمریکا در ارمنستان

به‌محض اینکه وقت سفارت را دریافت کرده‌اید باید برای جمع‌آوری مدارک اقدام کنید. این مدارک باتوجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. اما به‌صورت کلی، مدارک لازم برای سفارت آمریکا در ارمنستان علاوه‌بر پاسپورت، عکس و فرم‌های مهاجرتی مورد نیاز شامل مدیکال آمریکا هم می‌شود، همه این موارد را در ادامه می‌خوانید:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم  DS-160 (برای ویزای تحصیلی و توریستی)
 • اسناد تمکن مالی لاتاری
 • رزومه تحصیلی (برای ویزای تحصیلی)
 • مدارک سفر (برای ویزای توریستی)
 • دو قطعه عکس
 • مدارک مدیکال آمریکا
 • تاییدیه فرم DS-260 (برای ویزاهای مهاجرتی)
 • پاسپورت‌های قبلی

مدارک لازم برای سفارت آمریکا در ارمنستان

نکته: همانطور که در موارد بالا مشاهده کردید تمکن مالی لاتاری با سایر انواع درخواست برای ویزای آمریکا متفاوت است. هر نفر بایستی 18،225 دلار تمکن مالی ارائه دهد که این مبلغ به‌ازای اضافه‌شدن افراد، بیشتر می‌شود.

هزینه وقت سفارت آمریکا در ایروان

به‌شکل کلی، هزینه مصاحبه در سفارت آمریکا به نوع ویزایی بستگی دارد که درخواست می‌کنید. چون این مبلغ برای هر نوع ویزا متفاوت است و امکان دارد با گذر زمان تغییر کند؛ البته این موضوع ربطی به سفارت ندارد؛ مثلا انجام مصاحبه لاتاری در تمام سفارت‌های آمریکا در کشورهای اطراف، 330 دلار هزینه دارد.

ضمنا در این بین هزینه‌های دیگری هم وجود دارد که چندان مشکل‌ساز نیست؛ اما چنانچه مشکلی در بررسی پرونده رخ بدهد، می‌تواند دردسرساز بشود؛ مانند هزینه اقامت در کشور مقصد، هزینه‌های تحویل مدارک، هزینه‌های پیکاپ پاسپورت، هزینه واکسن‌ های مورد نیاز آمریکا برای دریافت کارت مدیکال آمریکا و .... حالا چاره چیست؟ استفاده از تورهای سفارتی حامی مهاجر!

زیرا این تورها به‌واسطۀ طراحی دقیق و منعطفشان، در هر شرایطی به کمک متقاضیان اخذ ویزای آمریکا می‌آیند و از تحمیل هزینه‌های هنگفت به آنان جلوگیری می‌کنند. چنانچه دوست داشتید بیشتر بدانید، به مقالۀ اختصاصی تور سفارتی حامی مهاجر مراجعه کنید.

هتل های نزدیک سفارت آمریکا در ارمنستان

در ادامه، تعدادی از هتل‌های نزدیک سفارت آمریکا در ایروان را معرفی کرده‌ایم. بسیاری از این هتل‌ها 4 ستاره یا 5 ستاره هستند و در فاصله 3 الی 4 کیلومتری سفارت آمریکا قرار دارند. قیمت‌ها نیز از شبی 10 دلار شروع می‌شود و تا بیشتر از 300 دلار ادامه دارد.

نام  اقامتگاه

درجه هتل

متوسط هزینه برای یک شب اقامت

فاصله از سفارت

 Armenia Marriott

4ستاره

320 دلار

3.5 کیلومتر

Republica Hotel

4ستاره

200 دلار

3.3 کیلومتر

METROPOL HOTEL

4ستاره

200 دلار

2.3 کیلومتر

Best Western Plus Congress Hotel

3 ستاره

100 دلار

4 کیلومتر

Alex Hotel

2 ستاره

100 دلار

2.5 کیلومتر

 

سخن پایانی

گفتیم چه بخواهید به آمریکا مهاجرت کنید و چه قصدتان سفری کوتاه به این کشور باشد، در هر صورت باید به یکی از سفارت‌های ایالات متحده در دیگر کشورها مراجعه کنید؛

منتها وقتی ایروان همین بغل گوشمان است، چه دلیلی دارد رنج سفرهای طولانی را به جانمان بخریم؟! تازه همان‌طور که در بخش مزایای مصاحبه در سفارت آمریکا در ایروان گفتیم، هزینه‌های اقامت در ایروان به‌نسبت کم است و مصاحبه در سفارت آمریکای این شهر، به زبان فارسی انجام می‌شود.

بنابراین دیگر تصمیم با خودتان! اگر خواستید راهی سفارت آمریکا در ایروان بشوید، تنها کافی‌ست این موضوع را از طریق شمارۀ 02148000957 به ما اطلاع بدهید. در تمام طول مسیر، هم‌قدمتان خواهیم بود. خدمات ما از تور سفارتی گرفته تا پیکاپ پاسپورت به شما ارائه می‌شود. سعی می‌کنیم هیچ نقطه ابهام آمیزی باقی نگذاریم. پس به مشاوران ما اعتماد کنید!

سوالات پرتکرار دربارۀ سفارت آمریکا در ایروان

این قسمت یک میانبر به محتوای موضوع این مقاله است و تلاش کرده‌ایم در قالب سوال مهمترین مباحث را مطرح کنیم و پاسخی کوتاه به هرکدام دهیم. اگر شما هم پرسشی دارید که به پاسخش نرسیدید، می‌توانید از بخش نظرات همین صفحه استفاده کرده و آن را مطرح کنید.

سایت سفارت آمریکا در ارمنستان چیست؟

سایت سفارت آمریکا در ارمنستان در این آدرس قرار دارد: am.usembassy.gov

روزهای تعطیل سفارت آمریکا در ایروان کدامند؟

سفارت آمریکا ارمنستان روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. برای اطلاع از سایر تعطیلات رسمی این سفارتخانه می‌توانید به سایت رسمی آن مراجعه کنید.

آیا همراه ‌بردن به داخل سفارت آمریکا در ارمنستان  امکان‌پذیر است؟

همراهی شخص دیگر با شما در سفارت آمریکا مجاز نیست. فقط افرادی امکان ورود با شما را دارند که قصد دارند همراه با شما ویزا دریافت کنند و وارد آمریکا شوند.

چه مواردی را باید در زمان مراجعه به سفارت آمریکا در ایروان رعایت کنیم؟

این موارد را حتما رعایت کنید:

 • عکس گرفتن در محل سفارت ممنوع است.
 • از آوردن لوازم غیرضروری به داخل سفارت آمریکا خودداری کنید.
 • مدارک خود را در یک پوشه دسته‌بندی و مرتب کنید.
 • پوشش رسمی داشته باشید.
   
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 10 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
ناشناس
راهنمایی تون عالی بود برای انجام مشاوره و راهنمایی بیشتر امکان مشاوره حضوری هست ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
راهنمایی تون عالی بود برای انجام مشاوره و راهنمایی بیشتر امکان مشاوره حضوری هست ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ممنون از حسن توجه شما. 
بله. برای رزرو وقت مشاوره حضوری یا غیرحضوری با شماره زیر تماس بگیرید
021-48406