20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج و طلاق در فرآیند لاتاری

یکی از سوال برانگیزترین مسائل در هنگام ثبت نام یا بعد از برنده شدن در لاتاری، مساله ازدواج یا طلاق است. ازدواج بعد از ثبت نام در لاتاری مشکلی ایجاد می‌کند؟ طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری، تاثیر منفی بر روی پرونده ما دارد؟ و تعداد زیادی سوال دیگر که متقاضیان در شرایط گوناگون با آن برخورد می‌کنند.
در این مقاله به تمام سوالات شما در رابطه با ازدواج و طلاق در فرآیند لاتاری آمریکا پاسخ داده خواهد شد. پس حتما تا انتهای مقاله با حامی مهاجر همراه باشید. موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. در صورت نیاز به اخذ ویزای آمریکا یا دریافت مشاوره درباره روش های دریافت اقامت و مهاجرت به آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید. 

ازدواج و طلاق در زمان ثبت نام لاتاری

برای ثبت وضعیت تاهل در فرم ثبت نام لاتاری، فقط اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری ملاک است. بنابراین اگر هنوز به صورت رسمی و قانونی ازدواج نکرده‌اید، وضعیت خود را مجرد انتخاب کنید. اگر ازدواج رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت مجرد ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان وارد کردن اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (Ds-260) وجود خواهد داشت.
در ضمن آگاهی داشته باشید که چند همسری در قوانین کشور آمریکا تعریف نشده است. بنابراین اگر چند همسر دارید، فقط می‌توانید اطلاعات یکی از همسرهای خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید و مجاز به ورود اطلاعات سایر همسرهای خود نخواهید بود.
در مورد طلاق هم شرایط به همین شکل است و ملاک اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری است. چنانچه به صورت رسمی طلاق نگرفته‌اید و فقط به صورت جداگانه از همسر خود زندگی می‌کنید، باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و نباید اطلاعات غلط در فرم وارد کنید.
اگر طلاق رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت متاهل ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان ویرایش اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (Ds-260) وجود خواهد داشت. در مورد ورود اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری نیز باید به نکات بخش بعدی توجه کنید.

ازدواج پس از قبولی در لاتاری

این موضوع را باید از چند دیدگاه مختلف بررسی کنیم.
اول، گروهی هستند که می‌پرسند «اگر پس از ثبت نام کردن در لاتاری ازدواج کنیم، تکلیفمان چه می‌شود؟»
در جواب به این گروه باید بگوییم که دو حالت وجود دارد: یکی اینکه شما در بازه بین ثبت نام در لاتاری تا اعلام نتایج ازدواج کرده باشید و دیگر اینکه تاریخ ازدواجتان، برای پس از اعلام نتایج لاتاری باشد. ضمنا باید بدانید که ملاک ازدواج شما، فقط اطلاعات داخل شناسنامه است.
در حالت اول مشکلی وجود ندارد؛ یعنی شما می‌توانید موقع تکمیل فرم DS-260 اطلاعات همسر خود را وارد کنید و بدون آنکه مسئله خاصی پیش بیاید، خودتان را برای باقی مراحل آماده کنید. در حالت دوم نیز همین اتفاق تکرار می‌شود و شما مشخصات همسرتان را در فرم اضافه می‌کنید. با این تفاوت که موقع مصاحبه حضوری، احتمالا سوال‌های بیشتری از شما پرسیده می‌شود. چون تشخیص ازدواج واقعی از ازدواجی که به‌قصد دریافت اقامت آمریکا صورت گرفته باشد، برای دولت آمریکا اهمیت زیادی دارد و افسران در این زمینه با جدیت زیادی عمل می‌کنند.
به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم پیش از حضور در سفارت، از خدمات ماک سفارتی حامی مهاجر استفاده کنید تا با شبیه‌سازی محیط مصاحبه، به‌خوبی برای روز موعود آماده شوید و بهترین عملکرد را در برابر افسر داشته باشید.
گروه دوم، گروهی هستند که می‌پرسند «پس از دریافت گرین کارت چه؟ اگر آن‌زمان ازدواج کنیم، چه پیش می‌آید؟» در پاسخ به این افراد باید بگوییم که پس از دریافت گرین کارت آمریکا، شما می‌توانید مانند هر شهروند آمریکایی دیگری با فرد موردنظر خود ازدواج کنید و برای وی درخواست گرین کارت بدهید. البته نیاز به گفتن ندارد که انجام کارهای اداری این فرایند، کمی طول می‌کشد. اما با این حال، این امکان از مزایای برنده شدن در لاتاری به‌حساب می‌آید.

طلاق پس از قبولی در لاتاری

مانند مساله ازدواج، این بحث را هم باید از دیدگاه‌های جداگانه بررسی کرد.
بنابراین ابتدا به گروهی می‌پردازیم که سوال می‌کنند: «اگر بعد از ثبت نام در لاتاری طلاق بگیریم، چه اتفاقی میفتد؟» در جواب به این عده باید بگوییم که چه در بازه ثبت نام در لاتاری تا اعلام نتایج از همسر خود جدا شده باشید و چه بعد از برنده شدن در لاتاری طلاق گرفته باشید، مشکل خاصی در روند کارهایتان به‌وجود نمی‌آید. چرا که ملاک، تنها اطلاعات موجود در شناسنامه است و به‌وسیله آن می‌توانید افسر را از طلاق خود مطلع کنید.
گروه دوم، گروهی هستند که می‌پرسند: «اگر پس از دریافت گرین کارت آمریکا طلاق بگیریم، چه چیزی در انتظارمان است؟» در پاسخ به این گروه باید بگوییم که اگر شما و همسرتان بعد از قدم‌گذاشتن به خاک آمریکا جدا شده باشید، در موضوع اقامت هیچ‌کدامتان مشکلی پیش نمی‌آید و می‌توانید بدون دردسر، به زندگی خود در ایالات متحده ادامه دهید.
سخن پایانی
در این مقاله سعی شد تا تمام شرایط مختلف برای ازدواج و طلاق در فرآیند لاتاری آمریکا بررسی شود و به تمام سوالات رایج در این زمینه پاسخ کامل ارائه شود. اگر پاسخ سوال شما در متن مقاله وجود ندارد، توصیه می‌کنیم که بخش سوالات متداول این مقاله را نیز بخوانید. اگر باز هم نتوانستید جواب خود را پیدا کنید، سوال خود را در قسمت نظرات همین مقاله بپرسید. پاسخگوی شما هستیم.

پاسخ به سوالات متدوال در زمینه ازدواج و طلاق در لاتاری

بعد برنده شدن در لاتاری قصد ازدواج دارم، چه کار کنم؟

در چنین شرایطی افسر پرونده باید قانع شود که ازدواج شما واقعی است و فقط برای مهاجرت به آمریکا صورت نگرفته است. شما باید مدارکی را نشان دهید که نشان از واقعی بودن ازدواج شما دارد.

ازدواج من و همسرم سفید است، وضعیت ما هنگام ثبت نام لاتاری چگونه است؟

ازدواجی به نام ازدواج سفید از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته نمی‌شود. پس در هنگام ثبت نام لاتاری باید به صورت مجرد ثبت نام کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0