20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج و طلاق در فرآیند لاتاری

قطعا شنیده‌اید می‌گویند اطلاعاتی که در زمان ثبت‌نام لاتاری در فرم وارد کرده‌اید، قابل تغییر نیست! در این شرایط ممکن است عاشقانی که قصد ازدواج در چند ماه آینده را دارند یا افرادی که تصمیم می‌گیرند مسیر زندگی خود را از یکدیگر جدا کنند، اشتباه بزرگی در فرم ثبت‌نامی خود انجام دهند و وضعیت تاهل آینده‌شان را وارد کنند؛ با این تفکر که در طول 6 ماه تا زمان اعلام نتایج وضعیتشان تغییر کرده است! اما باید حواستان باشد، این تصور اشتباه است! 

در این مقاله به تمام سوالات شما در رابطه با ازدواج بعد از برنده شدن لاتاری و طلاق بعد از قبولی لاتاری پاسخ داده خواهد شد. شما باید بدانید در زمان ثبت‌نام، نیاز است تا اطلاعات دقیق و صحیح شناسنامه‌ای خود را وارد کنید. حال سوال اینجاست بعد از برنده شدن در لاتاری تکلیف چه می‌شود؟ آیا ازدواج بعد از لاتاری یا طلاق بعد از قبولی لاتاری، تاثیر منفی در پرونده ندارد؟ آیا طلاق در ثبت نام لاتاری امتیاز منفی دارد؟

برای دریافت پاسخ این سه سوال، تا انتهای مقاله با حامی مهاجر همراه باشید. موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است.

ازدواج و طلاق در زمان ثبت نام لاتاری

برای ثبت وضعیت تاهل در فرم ثبت نام لاتاری، فقط اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری ملاک است. بنابراین اگر هنوز به صورت رسمی و قانونی ازدواج نکرده‌اید، وضعیت خود را مجرد انتخاب کنید. اگر ازدواج رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت مجرد ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان وارد کردن اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (Ds-260) وجود خواهد داشت.
در ضمن آگاهی داشته باشید که چند همسری در قوانین کشور آمریکا تعریف نشده است. بنابراین اگر چند همسر دارید، فقط می‌توانید اطلاعات یکی از همسرهای خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید و مجاز به ورود اطلاعات سایر همسرهای خود نخواهید بود.

ازدواج و طلاق در زمان ثبت نام لاتاری

در مورد طلاق هم شرایط به همین شکل است و ملاک اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری است. چنانچه به صورت رسمی طلاق نگرفته‌اید و فقط به صورت جداگانه از همسر خود زندگی می‌کنید، باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و نباید اطلاعات غلط در فرم وارد کنید.
اگر طلاق رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت متاهل ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان ویرایش اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (فرم Ds-260) وجود خواهد داشت. در مورد ورود اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری نیز باید بدانید چه طلاق شما رسمی شده باشد و چه نشده باشد، باید اطلاعات فرزندتان را وارد کنید؛ زیرا اسم فرزند در هر صورت در شناسنامه والدین است. 

ازدواج بعد از برنده شدن لاتاری

این موضوع را باید از چند دیدگاه مختلف بررسی کنیم.

ازدواج بعد از برنده شدن لاتاری

در جواب به این گروه باید بگوییم که دو حالت وجود دارد: یکی اینکه شما در بازه بین ثبت نام در لاتاری تا اعلام نتایج ازدواج کرده باشید و دیگر اینکه تاریخ ازدواجتان، برای پس از زمان اعلام نتایج لاتاری باشد. ضمنا باید بدانید که ملاک ازدواج شما، فقط اطلاعات داخل شناسنامه است.
در حالت اول مشکلی وجود ندارد؛ یعنی شما می‌توانید موقع تکمیل فرم DS-260 اطلاعات همسر خود را وارد کنید و بدون آنکه مسئله خاصی پیش بیاید، خودتان را برای باقی مراحل آماده کنید.

در حالت دوم نیز همین اتفاق تکرار می‌شود و شما مشخصات همسرتان را در فرم اضافه می‌کنید. با این تفاوت که موقع مصاحبه حضوری، احتمالا سوال‌های بیشتری از شما پرسیده می‌شود. چون تشخیص ازدواج واقعی از ازدواجی که به‌قصد دریافت اقامت آمریکا صورت گرفته باشد، برای دولت آمریکا اهمیت زیادی دارد و افسران در این زمینه با جدیت زیادی عمل می‌کنند.
به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم پیش از حضور در سفارت، از خدمات ماک سفارت آمریکا در حامی مهاجر استفاده کنید تا با شبیه‌سازی محیط مصاحبه، به‌خوبی برای روز موعود آماده شوید و بهترین عملکرد را در برابر افسر داشته باشید.
گروه دوم، گروهی هستند که می‌پرسند «پس از دریافت گرین کارت چه؟ اگر آن‌زمان ازدواج کنیم، چه پیش می‌آید؟» در پاسخ به این افراد باید بگوییم که پس از دریافت گرین کارت آمریکا، شما می‌توانید مانند هر شهروند آمریکایی دیگری با فرد موردنظر خود ازدواج کنید و برای وی درخواست گرین کارت بدهید. البته نیاز به گفتن ندارد که انجام کارهای اداری این فرایند، کمی طول می‌کشد. اما با این حال، این امکان از مزایای برنده شدن در لاتاری به‌حساب می‌آید.

طلاق بعد از قبولی در لاتاری

مانند مساله ازدواج، این بحث را هم باید از دیدگاه‌های جداگانه بررسی کرد.
بنابراین ابتدا به گروهی می‌پردازیم که سوال می‌کنند: «اگر طلاق بعد از برنده شدن لاتاری برایمان اتفاق بیفتد، چه می‌شود؟» در جواب به این عده باید بگوییم که چه در بازه ثبت نام در لاتاری تا اعلام نتایج از همسر خود جدا شده باشید و چه طلاق بعد از قبولی لاتاری باشد، مشکل خاصی در روند کارهایتان به‌وجود نمی‌آید. چرا که ملاک، تنها اطلاعات موجود در شناسنامه است و به‌وسیله آن می‌توانید افسر را از طلاق بعد از قبولی لاتاری خود مطلع کنید.

طلاق بعد از قبولی در لاتاری

گروه دوم، گروهی هستند که می‌پرسند: «اگر پس از دریافت گرین کارت آمریکا طلاق بگیریم، چه چیزی در انتظارمان است؟» در پاسخ به این گروه باید بگوییم که اگر شما و همسرتان بعد از قدم‌گذاشتن به خاک آمریکا جدا شده باشید، در موضوع اقامت هیچ‌کدامتان مشکلی پیش نمی‌آید و می‌توانید بدون دردسر، به زندگی خود در ایالات متحده ادامه دهید.

سخن پایانی 

حال که متوجه شدید هیچ مشکلی درخصوص ازدواج بعد از اعلام نتایج لاتاری، جدا شدن بعد از ثبت نام لاتاری وجود ندارد، با خیال راحت، پرونده مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزا آمریکا از طریق لاتاری را به جریان بیندازید؛ اما باید دقت کنید طبق توضیحاتی که داده شد، طلاق یا ازدواج بعد از برنده شدن لاتاری شما واقعی به نظر برسد و افسر شکی در این خصوص نکند که ارتباطی با برنده شدن در لاتاری دارد. 

پیشنهاد می‌کنیم در خصوص فرایند از ثبت‌نام گرفته تا بررسی اعلام نتیجه و شروع مراحل دریافت ویزای آمریکا پس از انتخاب شدن در لاتاری، حامی مهاجر را برگزینید تا با وسواس و دقت تمام، از شانسی که به شما روی آورده، استفاده کنید، زیرا هرگونه اشتباهی در پرونده لاتاری مخصوصا در طلاق بعد از لاتاری یا ازدواج بعد از لاتاری، باعث می‌شود تا به سفارت دعوت نشوید. پس همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید.   

پاسخ به سوالات متدوال در زمینه ازدواج و طلاق در لاتاری

درک می‌کنیم که برنده شدن در لاتاری، شانس بزرگی است که ممکن است فقط یک بار برای هرکسی پیش بیاید! پس سوالات زیادی در ذهن شما به وجود می‌آید. کارشناسان ما هم به‌صورت تماس تلفنی و هم در قسمت دیدگاه‌ها، منتظر پاسخگویی به شما عزیزان هستند.  

اگر بعد از ثبت نام لاتاری ازدواج کنم، چه کار کنم؟

در چنین شرایطی افسر پرونده باید قانع شود که ازدواج شما واقعی است و فقط برای مهاجرت به آمریکا صورت نگرفته است. شما باید مدارکی را نشان دهید که نشان از واقعی بودن ازدواج شما دارد.

ازدواج من و همسرم سفید است، وضعیت ما هنگام ثبت نام لاتاری چگونه است؟

ازدواجی به نام ازدواج سفید از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته نمی‌شود. پس دقت کنید که در هنگام ثبت نام لاتاری باید به صورت مجرد ثبت نام کنید تا شانس انتخاب یکی از بهترین راه های اقامت آمریکا یعنی لاتاری را از دست ندهید. 

من لاتاری برنده شدم، اما از همسرم طلاق گرفتم، حالا چه کار کنم؟

هیچ مشکل خاصی در روند کارهایتان به‌وجود نمی‌آید. چرا که ملاک، تنها اطلاعات موجود در شناسنامه است و به‌وسیله آن می‌توانید افسر را از طلاق پس از ثبت نام لاتاری خود مطلع کنید. 

من متارکه کردم، چطور ثبت نام کنم؟ 

اگر طلاق شما به‌صورت رسمی ثبت شده است و نام همسر از شناسنامه شما حذف شده باشد، باید در فرم ثبت‌نام لاتاری، وضعیت تاهل خود را به‌صورت مجرد ثبت کنید؛ اما اگر در حال جدا شدن هستید و جدا شدن بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق خواهد افتاد، باید در زمان ثبت‌نام متاهل ثبت‌ کنید و در صورت جدایی کامل بعد از برنده شدن در لاتاری، وضعیت خود را تغییر دهید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6 | کل دیدگاه های تایید شده: 0