50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

انواع ویزای کار دائم و موقت آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا

ایالات متحده سرزمین فرصت ها است و هنوز هم به عنوان یکی از مطلوب ترین کشورهای جهان برای مهاجرت در رتبه بندی های جهانی قرار می گیرد. آمریکا فرصت های شغلی عالی، سبک زندگی بی نظیر و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را ارائه می دهد. تقریباً تمام شرکت‌های بزرگ‌ جهان در ایالات متحده دفتر دارند و شما فرصت های شغلی ای در آمریکا خواهید داشت که در هیچ جای دیگر دنیا نمی توانید به دست آورید.

 •  ویزای کار آمریکا چیست؟
 • جاب آفر چیست ؟
 • انواع ویزای کار در آمریکا
 •  چگونه می‌توان برای کار به آمریکا مهاجرت کرد؟
 • چه کسانی می‌توانند ویزای کار آمریکا را دریافت کنند؟
 • شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا چیست ؟
 • هزینه ویزای کار آمریکا چقدر است ؟

در ادامه این مقاله قصد داریم تا به‌طور کامل به این سوالات شرایط اقدام و دیگر موارد ویزای کار آمریکا پاسخ دهیم و معیارهای واجد شرایط بودن برای هرکدام را بررسی کنیم و همچنین به بررسی تمام هزینه های ممکن بپردازیم.

موسسه حامی مهاجر با داشتن تجربه ای طولانی و تخصص در انجام اموری همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره اخذ اقامت دائم آمریکا می تواند در این مسیر همراه شما باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با مشاوران حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

ویزای کار آمریکا چیست؟

ویزای کار آمریکا چیست

ویزای کار آمریکا مجوزی است که به شما این اجازه را می دهد که در کشور آمریکا کار و زندگی کنید. برای واجد شرایط بودن برای ویزای کارآمریکا باید شرایطی را داشته باشید که بسته به نوع ویزایی که می خواهید دریافت کنید، متفاوت است. آمریکا با توجه به شرایط افراد ویزاهایی را ارائه می‌دهد. این ویزا ها به دو نوع مهاجرتی و غیر مهاجرتی دسته بندی می‌شوند.

ویزای کار موقت و غیر مهاجرتی

ویزای کار موقت و غیرمهاجرتی برای افرادی استفاده می شود که می‌خواهند به طور موقت به ایالات متحده بروند و کار کنند. این افراد برای مدت زمان مشخص که در قرارداد کاری ذکر می‌شود می‌توانند در آمریکا کار کنند. این نوع ویزای آمریکا به افراد اجازه نمی دهد به طور نامحدود یا دائم در ایالات متحده کار کنند.

ویزای کار دائمی و مهاجرتی

ویزای کار دائمی و مهاجرتی به یک تبعه خارجی اجازه می دهد تا به طور دائم در ایالات متحده کار و زندگی کند. افراد دارای ویزای کاردائمی نسبت به افراد دارای ویزای غیرمهاجرتی و موقت دارای محدودیت‌های کمتری هستند و معمولاً پس از پنج سال می‌توانند برای شهروندی ایالات متحده درخواست دهند.

جاب آفر چیست؟

جاب آفر یک پیشنهاد شغلی برای کار در یک موقعیت خاص برای یک کارفرمای مشخص است. پیشنهادهای شغلی معمولاً شامل جزئیات استخدام از جمله حقوق، مزایا و مسئولیت های شغلی است. جاب آفر همچنین ممکن است ساعات کاری مورد انتظار، تاریخ شروع مورد نظر و جزئیات اضافی که برای کارمند مهم است را پوشش دهد.

انواع ویزای کار آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا هم همانند سایر ویزاها انواع مختلفی دارند. در ادامه به بررسی انواع ویزای کار آمریکا و مشاغلی که می‌توانند برای ویزای کار آمریکا اقدام کنند می‌پردازیم.

ویزای کار آمریکا(موقتی و غیر مهاجرتی):

نوع ویزا

 

توضیحات

ویزای کار

H-1B

این نوع ویزا برای کار در یک شغل تخصصی می‌باشد و به مدرک تحصیلی نیاز دارد.

این ویزا برای افرادی اعمال می شود که مایل به انجام خدمات در یک شغل تخصصی، انجام خدماتی با شایستگی و توانایی استثنایی مربوط به پروژه تحقیق و توسعه تعاونی وزارت دفاع (DOD) و یا مدل های مد با شایستگی و توانایی برجسته است.

ویزای کار

H-2A

این نوع ویزا برای کارهای کشاورزی موقت یا فصلی می‌باشد و محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده و با استثنائات محدود می‌باشد.

ویزای کار موقت H-2A به کارفرمایانی که کمبود کارگران داخلی در دسترس را پیش بینی می کنند کمک می کند تا کارگران خارجی را برای انجام کارهای کشاورزی موقت یا فصلی از جمله کاشت، زراعت، یا برداشت، به ایالات متحده بیاورند.

ویزای کار

H-2B

این نوع ویزا برای کارهای غیر کشاورزی می‌باشد و محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده با استثنائات محدود می‌باشد.

ویزای غیرمهاجرتی H-2B به کارفرمایان اجازه می دهد تا به طور موقت افراد غیرمهاجر را برای انجام کار یا خدمات غیرکشاورزی در ایالات متحده استخدام کنند. اشتغال باید به صورت موقت برای مدت زمان محدودی مانند یک بار اتفاق یا نیاز فصلی و دوره ای باشد.

ویزای کار H-3

این نوع ویزا برای کارآموزان، بازدیدکنندگان و یا شرکت کنندگان در یک دوره ی آموزشی می‌باشد که برای دریافت آموزش در هر زمینه ای به غیر از تحصیلات تکمیلی پزشکی یا برخی رشته ها و برای آموزشی که در کشور خود موجود نیست به ایالات متحده می‌ آیند.

ویزای کار

L-1A

این ویزا یک کارفرمای آمریکایی را قادر می سازد تا یک مدیر را از یکی از دفاتر خارجی وابسته به خود به یکی از دفاتر خود در ایالات متحده منتقل کند.

این نوع ویزا همچنین یک شرکت خارجی که هنوز دفتر وابسته به ایالات متحده ندارد را قادر می‌سازد تا یک مدیر اجرایی را با هدف تأسیس به ایالات متحده بفرستد.

ویزای کار

L-1B

این ویزا یک کارفرمای آمریکایی را قادر می سازد تا یک کارمند حرفه ای با دانش تخصصی مرتبط با منافع سازمان را از یکی از دفاتر خارجی وابسته به آن، به یکی از دفاتر خود در ایالات متحده منتقل کند.

این ویزا همچنین یک شرکت خارجی را که هنوز دفتر وابسته به ایالات متحده ندارد، قادر می سازد تا یک کارمند دانش تخصصی را برای کمک به تأسیس آن به ایالات متحده بفرستد.

ویزای کار

O-1A

این ویزا مختص افراد با توانایی فوق العاده در علوم، آموزش، تجارت، یا ورزش (به استثنای هنر، تصاویر متحرک یا صنعت تلویزیون) می‌باشد.

ویزای کار

O-1B

این ویزا مختص افراد دارای توانایی فوق العاده در هنر یا دستاوردهای فوق العاده در صنعت فیلم یا تلویزیون می‌باشد.

ویزای کار

O-2

این ویزا مختص افرادی می‌باشد که یک هنرمند یا ورزشکار O-1 را برای کمک در یک رویداد یا اجرای خاص همراهی می کنند.

ویزای کار

O-3

این ویزا مختص افرادی است که همسر یا فرزند دارندگان ویزای O-1 و O-2 هستند.

ویزای کار

P-1

این نوع ویزا به اتباع خارجی که ورزشکار و هنرمند هستند اجازه می دهد برای یک رویداد، مسابقه یا اجرای خاص وارد ایالات متحده شوند. ویزای P-1 افرادی را پوشش می دهد که در سطح بین المللی رقابت می کنند.

ویزای کار

P-2

این نوع ویزا مختص افرادی است که به طور موقت به عنوان یک هنرمند یا سرگرم کننده برای شرکت در یک برنامه، به صورت انفرادی یا به عنوان بخشی از یک گروه، می‌خواهند به آمریکا سفر کنند.

ویزای کار

P-3

این نوع ویزا مختص افرادی است که به صورت فردی یا گروهی به طور موقت برای اجرا، تدریس یا مربیگری به عنوان هنرمند، تحت برنامه ای که از نظر فرهنگی منحصر به فرد است، به ایالات متحده می آیند.

ویزای کار

Q-1

این ویزا مختص افرادی است که برای آموزش عملی و به اشتراک گذاری تاریخ، فرهنگ و سنت های کشور خود از طریق شرکت در یک برنامه تبادل فرهنگی بین المللی به آمریکا می‌آیند.

ویزای کار

R-1

این نوع ویزا مختص افراد مذهبی است که علاقه مند به انجام کارهای مذهبی در ایالات متحده هستند و به طور موقت به آمریکا می‌آیند تا در یک سازمان مذهبی و یا یک کلیسای واجد شرایط در ایالات متحده مشغول به کار شوند.

ویزای کار آمریکا(دائمی و مهاجرتی):

ویزای کار EB-1: 

این نوع ویزای مهاجرتی مختص افراد زیر می‌باشد:

 • افرادی با توانایی های خارق العاده در هنر، علم، آموزش، ورزش و تجارت. دستاوردهای این افراد باید گسترده باشد و یا به صورت بین المللی شناخته شده باشد و برای درخواست ویزای EB1 نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند.
 • اساتید و پژوهشگران برجسته ای که در رشته کاری خود شناخته شده باشند. اساتید و محققین باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحقیق یا تدریس داشته باشند و باید ثابت کنند که برای ادامه پیشرفت رشته خود در یک موقعیت پژوهشی یا تدریس در دانشگاه به ایالات متحده می آیند.
 • مدیرانی که در ۳ سال گذشته حداقل ۱ سال در شعبه بین‌المللی یک شرکت آمریکایی کار کرده‌اند. آنها باید ویزای EB1 را برای ادامه کار در آن شرکت درخواست دهند و موقعیت آنها در ایالات متحده باید با ویزای آنها در یک کشور خارجی مطابقت داشته باشد و یا بالاتر باشد.

ویزای کار EB-2:

این نوع ویزا برای متخصصان دارای مدرک پیشرفته یا یک تبعه خارجی با توانایی استثنایی در حوزه تخصصی خود است. همچنین مختص کسی است که بتواند حداقل ده سال تجربه در یک زمینه را ثابت کند و یا اشخاصی که استخدام آنها در راستای منافع ملی ایالات متحده است.

ویزای کار EB-3:

این نوع ویزا برای کارگران ماهر، حرفه ای یا سایر کارگران که پیشنهاد کار از یک کارفرمای ایالات متحده دارند در دسترس است. شرایط ویزای EB-3 نسبت به EB-1 و EB-2 تا حدودی سختگیرانه تر است و در نتیجه، انتظار اغلب زمان بیشتری می برد. همچنین افراد باید دوسال تجربه یا تحصیلات مرتبط با این شغل را داشته باشند و دارای مدرک لیسانس یا معادل آن باشند.

ویزای کار EB-4:

این نوع ویزا برای مهاجران خاص است. گروه مهاجران ویژه شامل موارد زیر است:

 • مددکاران مذهبی یا وزرای منصوب شده
 • نوجوانان ویژه (کودکان زیر سن قانونی که در سختی ها بوده اند و به دنبال اقامت دائم در ایالات متحده هستند)
 • کارکنان صدا و سیما
 • کارکنان سازمان بین المللی یا کارکنان ناتو
 • کارمندان بین المللی دولت ایالات متحده که در خارج از کشور مستقر هستند
 • اعضای نیروهای مسلح
 • پزشکان خاص
 • کارمندان منطقه کانال پاناما
 • مترجمان افغان و عراقی
 • اتباع افغان و عراقی که برای پشتیبانی از عملیات ایالات متحده خدمات ارائه کرده اند

ویزای کار EB-5:

این نوع ویزا یک ویزای اقامت دائم ایالات متحده است که به سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه در شرکت های آمریکایی هستند، اجازه اقامت دائم ایالات متحده را می دهد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار

مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار آمریکا شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • تکمیل فرم DS-260
 • عکس
 • مدارک تحصیلی
 • اصل قرارداد کار
 • رزومه
 • نامه پیشنهاد کار
 • گواهی تجربه کاری
 • مدارک مالی
 • مدارک مدیکال(معاینات پزشکی و واکسن ها)

توجه داشته باشید که بر اساس نوع مجوز کار و نوع ویزا، ممکن است به مدارک بیشتری نیاز داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای کار آمریکا

شرایط دریافت ویزای کار آمریکا برای اشخاص با شرایط مختلف و محل اقامت آنها و همچنین نوع ویزا متفاوت می‌باشد. اما به طور کلی برای دریافت ویزای کار آمریکا، شما باید سابقه کاری و مدرک تحصیلی مرتبط داشته باشید. همچنین در بیشتر موارد شما باید از یک کارفرمای آمریکایی جاب آفر داشته باشید و مجوز کار را نیز دریافت کنید. علاوه براین، در بسیاری از موارد، USCIS باید درخواست شما را تأیید کند قبل از اینکه واجد شرایط درخواست ویزا باشید. همچنین قبل از ورود به ایالات متحده، باید خود را به یک افسر گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) معرفی کنید و اجازه ورود به ایالات متحده و شرکت در فعالیت پیشنهادی خود را دریافت کنید.

هزینه دریافت ویزای کار آمریکا

هزینه ویزای کار آمریکا

برای دریافت ویزای کار آمریکا برای خدمات زیر هزینه دریافت می‌شود:

 • هزینه تکمیل فرم DS-260
 • مبلغ کارمزد ویزا
 • انجام خدمات مدیکال (معاینات پزشکی)

همچنین سایر هزینه ها شامل مواردی ازجمله هزینه های ترجمه، هزینه های دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا مانند پاسپورت، سوپیشینه و غیره. همچنینن درصورت نیاز هزینه سفر به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای انجام مصاحبه. همه این هزینه ها از کشوری به کشور دیگر و موردی به مورد دیگر متفاوت است.

همچنین لازم به ذکر است که بگوییم با توجه به شرایط اشخاص و نوع ویزا ممکن است هزینه های دیگری نیز باشد.

مبلغ کارمزد (یورو)

مبلغ کارمزد (دلار آمریکا)

نوع ویزا

205.00

205$

E

190.00

190$

H

190.00

190$

L

190.00

190$

O

190.00

190$

P

190.00

190$

Q

190.00

190$

R

سخن پایانی

آمریکا به دلیل داشتن موقعیت های شغلی گوناگون و حرفه ای مقصد اصلی بسیاری از مهاجران می‌باشد. ما در این مقاله به بررسی انواع ویزای کار آمریکا و شرایط هریک پرداختیم. در ادامه گفتیم که هر ویزا مختص چه افرادی می‌باشد و برای دریافت ویزای کار چه مدارکی نیاز است. همچنین تمام هزینه های ممکن برای دریافت این نوع ویزا را نیز بررسی کردیم. امیدواریم پاسخگوی سوالات شما در این زمینه بوده باشیم.

موسسه حامی مهاجر تخصص و تجربه ای طولانی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا و پیکاپ ویزا دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا، از طریق شماره 02148000957با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در خصوص ویزای کار آمریکا

آیا می توان با ویزای کارموقت، شهروند ایالات متحده شد؟

خیر، ویزای غیر مهاجرتی راهی برای شهروندی فراهم نمی کند. به عنوان مثال، برنامه های H-2A و H-2B برای کارگران موقت و فصلی است، به این معنی که کارگران تحت این ویزا باید پس از یک دوره مشخص به کشور خود بازگردند.

آیا می توانم بدون مصاحبه ویزای کار آمریکا بگیرم؟

خیر، درخواست ویزا بدون مصاحبه امکان پذیر نمی‌باشد.

پاسپورت من دو ماه اعتبار دارد، آیا می‌توانم با این پاسپورت اقدام کنم؟

خیر. پاسپورت باید 6 ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به ایالات متحده اعتبار داشته باشد. مگر اینکه اعتبار طولانی تری به طور خاص توسط سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور شما درخواست شده باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0