20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دریافت ویزا از سفارت آمریکا در ابوظبی

سفارت آمریکا در ابوظبی: شرح هزینه‌ها، مزایا و نحوه گرفتن وقت

اگر تاکنون برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کرده باشید، احتمالا می‌دانید مهم‌ترین گام برای اخذ آن، حضور در سفارت آمریکا و مصاحبه‌کردن با افسر سفارتی است؛ اما خوب ایران و آمریکا که مراودۀ سیاسی ندارند! پس باید چه کنیم؟

حقیقت این است که برای همچین مسئله‌ای، دولت‌مردان آمریکایی سه سفارت آمریکا در ابوظبی، ایروان و آنکارا را به‌عنوان سفارت‌های سفید برای ایرانیان اعلام کرده‌اند. یعنی چه؟ یعنی به‌خاطر نبود سفارت در داخل مرزهای ایران، ما می‌توانیم برای مصاحبه به یکی از این سه سفارت مراجعه کنیم و در آنجا به فارسی حرف بزنیم!

اما قبل از حضور در سفارت، ابتدا باید اقداماتی را انجام بدهیم که از بروز مشکلات جلوگیری کند؛ از جمله اینکه از مرکز موردنظرمان وقت بگیریم، پروازهای رفت‌وبرگشت را هماهنگ کنیم، هتل رزرو کنیم و... با این‌همه، حتی در چنین شرایط هم ممکن است مشکلات غیرمنتظره‌ای مانند تعطیلی ناگهانی سفارت، گریبان‌گیرمان شود.

خوب در این موقعیت راه‌چاره چیست؟ انقدر بمانیم تا سفارت باز شود؟! پس تکلیف هزینه‌های اقامت که لحظه‌به‌لحظه سنگین‌تر می‌شود چیست؟! مثلا دربارۀ سفارت آمریکا در ابوظبی، باید چند شب دیگر را هم در هتل‌های نسبتا پرهزینۀ امارات سپری کنیم؟

در این مطلب، قرار است به همین سوالات پاسخ بدهیم! یعنی می‌خواهیم وضعیت سفارت آمریکا در ابوظبی، ویژگی‌ها، اطلاعات و شیوۀ دریافت وقت از این مرکز را بیان کنیم تا در کنار آن، به پاسخ این سوالات هم بپردازیم.

سفارت آمریکا در ابوظبی

قبل از اینکه بحث را شروع کنیم، اول از همه بگذارید یک موضوع مهم را مطرح کنیم!

آن هم اینکه برخلاف تصور عمومی، آمریکا هیچ سفارتی در سایر شهرهای امارات ندارد! تنها سفارت آمریکا در شهر ابوظبی است. بنابراین آنچه به‌عنوان سفارت آمریکا در دبی مطرح می‌شود، در واقع کنسولگری ایالات متحده است؛ زیرا سفارت این سرزمین در امارات، در پایتخت این امیرنشین، یعنی شهر ابوظبی واقع شده است. این از این!

اما موضوع بعدی این است که سفارت آمریکا در ابوظبی، شاید برترین یا یکی از سفارت‌های برتر برای ایرانیانی است که قصد دارند ویزاهای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت کنند؛ زیرا بنا به گزارش‌های متقاضیان ویزا، کارمندان این سفارت معمولا برخورد بسیار مناسبی با مراجعین ایرانی خود دارند.

گذشته از این موضوع، از آنجا که سفارت آمریکا در ابوظبی تخصصا بر روی ویزاهای مهاجرتی کار می‌کند، یکی از گزینه‌های موجود برای کسانی است که می‌خواهند ویزای لاتاری بگیرند یا به‌قصد اخذ ویزای خانوادگی و ازدواج و نامزدی راهی سفارت‌های آمریکا بشوند.

وقت سفارت آمریکا در ابوظبی (دوحه)

ابتدا بیایید یک نکتۀ مهم را برایتان بازگو کنیم؛ آن هم اینکه دریافت وقت از سفارت های آمریکا، کاملا به نوع ویزایی بستگی دارد که ما می‌خواهیم اخذ کنیم. حالا چرا؟ چون آمریکا درخواست‌های دریافتی را به دو دستۀ مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم می‌کند و سپس، رویه‌های متفاوتی را برای تعیین‌وقت آنان در نظر می‌گیرد.

به این صورت که برای ویزاهای غیرمهاجرتی، به خود متقاضیان اجازه می‌دهد برای دریافت نوبت اقدام کنند؛ بنابراین هرکس می‌تواند با مراجعه به سایت سفارت، برای اخذ وقت از مرکز موردنظرش تلاش کند؛

اما در سوی مقابل، این خود KCC یا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکاست که به تمامی درخواست‌های مهاجرتی رسیدگی می‌کند؛ یعنی از پردازش پرونده گرفته تا تعیین وقت و... همه‌اش زیرنظر و با اردۀ مستقیم این نهاد است. پس حالا نحوۀ اخذ وقت از سفارت آمریکا در ابوظبی به چه صورت است؟ در بخش بعد می‌گوییم.

وقت سفارت آمریکا در ابوظبی

نحوه اخذ وقت از سفارت ایالات متحده در امارات

اگر یادتان باشد، ابتدای مطلب گفتیم که سفارت آمریکای ابوظبی، به‌صورت تخصصی بر روی ویزاهای مهاجرتی کار می‌کند؛ بنابراین الان دیگر می‌دانیم که در تعیین‌وقت این سفارت، متقاضیان نقشی ندارند. بلکه این KCC یا همان مرکز کنسولی کنتاکی است که تعیین می‌کند هر متقاضی ویزای مهاجرتی، در چه روزی به کدام سفارت مراجعه کند؛

اما در سوی مقابل اگر نیاز به دریافت وقت از کنسولگری آمریکا بود، خود متقاضیان می‌توانند این کار را انجام بدهند؛ البته اخذ وقت فوری از کنسولگری آمریکا هم امکان‌پذیر است که نیاز به تجربه و مهارت دارد. چطور؟ با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا همکاران ما راهنمایی‌تان کنند.

هزینه مصاحبه در ابوظبی

حقیقت این است که هزینه مصاحبه سفارت آمریکا در ابوظبی، شامل چندین ریزهزینه است. از جمله این موارد:

  • هزینه رزرو هتل
  • هزینه بلیت رفت‌وبرگشت
  • هزینه جابه‌جایی در کشور مقصد
  • هزینه مصاحبه ویزا

هزینه وقت سفارت امارات

بنابراین با توجه به متغیربودن نرخ هزینه‌ها، نمی‌توانیم مبلغ دقیقی را به‌عنوان هزینه مصاحبه در ابوظبی مطرح کنیم؛ منتها از آنجا که نرخ خود فرایند مصاحبه در تمامی سفارت‌های آمریکا یکسان است، می‌توانیم بگوییم تا این لحظه، این هزینه برابر 330 دلار آمریکاست.

ویژگی‌های سفارت آمریکا در ابوظبی

بسیار خوب! تا اینجا دانستیم سفارت آمریکا در ابوظبی مناسب چه گروهی است و دریافت وقت آن چگونه صورت می‌گیرد. حالا بیایید ببینیم اصلا حضور در این سفارت چه مزایایی دارد. پس این شما و این، ویژگی‌های سفارت آمریکا ابوظبی:

  • از جمله ویژگی‌های این سفارت، برخورد مناسبی است که کارمندان آن با مراجعین ایرانی خود دارند.
  • سفارت ایالات متحده در ابوظبی، یکی از سفارت‌های سفید آمریکا برای ایرانیان است؛ پس در این مرکز می‌توانیم به زبان فارسی مصاحبه کنیم؛
  • عموما از سفارت ایالات متحدۀ ابوظبی به‌عنوان یکی از مراکز سفارتی آمریکا یاد می‌کنند که سرعت مناسبی در پردازش پرونده‌ها دارد؛ البته این در موقعیتی است که مسائلی مانند تنش‌های سیاسی و... رخ نداده باشد.
  • یکی از دغدغه‌های متقاضیان اخذ ویزا این است که موقع حضور در محل سفارت، وسایل الکترونیکی یا کیف‌پول خود را چه کنند. خبر خوش این است که در سفارت آمریکای ابوظبی، محلی برای نگهداری این‌قبیل وسایل کوچک هم وجود دارد.
  • فرقی ندارد! چه بخواهیم به سفارت آمریکا در ابوظبی مراجعه کنیم و چه قرار باشد راهی کنسولگری این سرزمین بشویم، محل اقامتمان مهمترین شهر امیرنشینِ امارات است؛ بنابراین حتی در حد یکی‌دو روز هم که شده، می‌توانیم از جذبه‌های گردشگری آن بهره ببریم.

پس می‌بینیم که حضور در این مرکز، مزیت‌های خاص خودش را دارد؛ اما با این‌همه، گاهی پیش می‌آید که به‌خاطر تغییر در برنامه‌های سفارت یا تعطیلی موقت آن، تمام این مزیت‌ها بی‌ارزش می‌شوند! خوب در این شرایط باید چه کار کنیم؟ نمی‌توانیم مدام زمان حضورمان در امارات متحدۀ عربی را تمدید کنیم که!

بگذارید این موضوع را در بخش بعدی توضیح بدهیم.

خدمات حامی مهاجر برای مصاحبه در سفارت آمریکا در ابوظبی

بسیار خوب! حقیقت این است اگر مشکلی مانند آنچه گفتیم پیش بیاید، یعنی اتفاقات غیرمنتظره باعث شوند برنامه‌های ما برای حضور در سفارت آمریکای ابوظبی جابه‌جا شود، ممکن است به‌ناچار متحمل هزینه‌های گزافی بشویم؛ از هزینه تمدید هتل گرفته تا استرداد بلیت پرواز و تهیۀ بلیت‌های جدید؛

اما نگران نباشید! زیرا ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بر اساس تجربیات سال‌ها فعالیتمان، خدماتی را طراحی کرده‌ایم که نه‌تنها شما را از دست این هزینه‌ها نجات می‌دهد، بلکه نمی‌گذارد موقع حضورتان در کشور ثالث، هیچ مشکلی گریبان‌گیرتان شود.

خدمات حامی مهاجر برای مصاحبه در سفارت آمریکای امارات

از چه حرف می‌زنیم؟ از خدماتی به‌نام تور سفارتی حامی مهاجر که اختصاصا برای مصاحبه در سفارت آمریکا طراحی شده است. به این صورت که با برنامۀ منعطف خود، به شما کمک می‌کند هر زمان نیاز بود رزرو هتل یا بلیت پرواز خود را تغییر بدهید. تازه در تمام مدت‌زمانی که در کشور همسایه حضور دارید هم، کارگزار ما همراهتان خواهد بود و مرحله‌به‌مرحله راهنمایی‌تان خواهد کرد.

بنابراین اگر می‌خواهید دربارۀ چگونگی رزرو این تور یا هزینه‌هایش بیشتر بدانید، با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید. اگر هم دوست دارید بدانید تورهای سفارتی‌مان چه امکانات دیگری دارند، به مقالۀ اختصاصی تور سفارت آمریکا در ابوظبی مراجعه کنید تا تمام آنچه لازم است را بدانید.

مدت زمان دریافت ویزا از سفارت آمریکا در ابوظبی

حقیقت این است که زمان صدور ویزا از جانب سفارت آمریکا در ابوظبی، کاملا به شرایط پروندۀ متقاضی بستگی دارد؛ زیرا گاهی پیش می‌آید که افسر همان‌لحظه با صدور ویزای شخص موافقت می‌کند و پس از 3 الی 5 روز کاری، ویزای شخص صادر می‌شود. خوب در چنین حالتی فرد می‌تواند آن چند روز را در امارات بماند یا به‌خاطر کاهش هزینه‌ها، به ایران بازگردد و از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کند.

گاهی هم پیش می‌آید که بنا به برخی دلایل، پروندۀ متقاضی وارد مرحلۀ AP می‌شود و صدور ویزایش زمان بیشتری می‌برد؛ بنابراین مشخص است که نمی‌توانیم زمان دقیقی را برای دریافت ویزا از سفارت ایالات متحده در ابوظبی مشخص کنیم.

با این حال شما می‌توانید برای کسب آگاهی در خصوص زمان تقریبی صدور ویزایتان، شرایط پروندۀ خود را از طریق شمارۀ 02148000957 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا آن‌ها، در این خصوص راهنمایی‌تان کنند.

اطلاعات سفارت آمریکای ابوظبی

این را هم بگوییم و تمام! چنانچه قصد داشتید به سفارت ایالات متحده در ابوظبی مراجعه کنید، اطلاعات جدول زیر را خوب به‌خاطر بسپارید. زیرا همان‌چیزی است که برای حضور در سفارت نیازش دارید!

جدول زیر شامل آدرس و شماره تلفن سفارت آمریکا در ابوظبی است. همچنین اگر نیاز به مکاتبه داشتید، آدرس ایمیل سفارت آمریکا در ابوظبی [email protected] است.

اطلاعات سفارت آمریکا در ابوظبی

آدرس سفارت

Airport Road at Rabdan (29th)

Street Embassies District,

Plot 38, Sector W59-02, Street No. 4

P.O. Box 4009

Abu Dhabi, UAE

تلفن سفارت

+971 2 414 2200

ساعت کاری

دوشنبه تا پنجشنبه - 7:30 الی 17

جمعه - 7:30 تا 11:30

هتل های ابوظبی نزدیک سفارت آمریکا

اگر نزدیک سفارت آمریکا محل اقامت خود را انتخاب کنید، دیگر نیاز به پرداخت هزینه رفت و آمد نیستید. خوشبختانه هتل‌های خوبی در نزدیکی سفارت آمریکا وجود دارد. این هتل‌ها شامل هتل نووتل بستان، هتل هالیدی، هتل SBS، هتل دروازه پایتخت آنداز می‌شود. 

قیمت هتل‌ها بر اساس زمان و فصل رزرو متفاوت است. بنابراین به محض مشخص شدن زمان مراجعه به سفارت بهتر است برای رزرو هتل اقدام کنید.

هتل های ابوظبی

  • سخن پایانی

سفارت آمریکا در ابوظبی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که می‌خواهند ویزاهای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت کنند. زیرا جدا از سرعت پردازش مناسب، تمرکز اصلی این سفارت بر روی همین نوع ویزاهاست.

به همین خاطر، در این مطلب سعی کردیم به عملکرد سفارت آمریکا ابوظبی بپردازیم و تمام شاخصه‌های آن را توضیح بدهیم؛ از جمله مزایای سفارت ایالات متحده در ابوظبی، زمان صدور ویزا در این مرکز، شیوه دریافت وقت سفارتی و از همه مهم‌تر، خدمات حامی مهاجر برای انجام مصاحبه در این سفارت.

با این حال اگر سوال یا نظری بود، ما سراپا پذیرای آن هستیم! هم می‌توانید از طریق بخش «دیدگاه‌ها» مطرحش کنید و هم می‌توانید ضمن تماس با شمارۀ 02148000957 آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید. همیشه پاسخگویتان هستیم.

سوالات متداول درباره دریافت ویزا از سفارت آمریکا در ابوظبی

در این بخش به سوالات متداول درباره سفارت آمریکا در ابوظبی می‌پردازیم. این سوالات بیشتر درباره سایت سفارت، مصاحبه سفارت 

سایت سفارت آمریکا در ابوظبی به زبان فارسی است؟

خیر سایت سفارت آمریکا در ابوظبی به زبان انگلیسی است

تجربه مصاحبه سفارت آمریکا در ابوظبی چگونه است؟

مصاحبه بنا به درخواست مراجعین و متقاضیان ویزای آمریکا می‌تواند به زبان فارسی باشد. توصیه می‌شود به موقع در محل مصاحبه حضور یابید و تمامی مدارک خود را طبقه‌بندر دست داشته باشید.

چگونه وقت سفارت آمریکا در ابوظبی بگیریم؟

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ابوظبی می‌توانید هم به صورت آنلاین اقدام کنید و هم با شماره تلفن سفارت آمریکا در ابوظبی تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 9 | کل دیدگاه های تایید شده: 0