لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

انواع مختلفی از عدم صلاحیت برای ویزای آمریکا تحت قوانین مهاجرت و ملیت این کشور وجود دارد. در زیر سه مورد از رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای آمریکا نام برده شده اند. موارد دیگری نیز وجود دارند که در اینجا به آنها اشاره نشده است. با حامی مهاجر همراه باشید.

اگر شما از یک کنسولگری ریجکت شدید، سعی نکنید از یک کنسولگری دیگر تلاش کنید

اگر شما از یک کنسولگری ریجکت شدید، سعی نکنید از یک کنسولگری دیگر تلاش کنید. اگر از آنکارا ریجکت شده اید، به ابوظبی یا ایروان مراجعه نکنید. از شما خواسته می شود که برای فرم مجدد به آنکارا برگردید. تمامی فرم ها، پاسخ ها و ... رایانه ای هستند و به صورت متمرکز نگهداری می شوند. همچنین، همان قوانین در تمامی کنسولگری ها اعمال می شوند و تمام افسران نیز با این قوانین آموزش می بینند. فقط به این خاطر فرم مجدد پر نمائید که افسری دیگری پرونده شما را انجام دهد، به این معنی نیست که ویزا دریافت خواهید کرد. آنها به فایل های قدیمی شما دسترسی خواهند داشت. آنها به همان روش قبلی فکر خواهند کرد و همانند افسر پیشین نظرشان را بیان می کنند. (البته شانس ممکن است نقشی در این موضوع داشته باشد). اگر درخواست شما رد شود، در آخرین صفحه پاسپورت شما با تاریخ و مکان رد کنسولگری مهر خورده می شود.

یک افسر کنسولی این مهر را به معنی شکست درخواست ویزای قبلی شما می داند و با دقت به فرم درخواست شما نگاه خواهند کرد. اگر شما فکر می کنید که می توانید با گرفتن پاسپورت جدید و پر کردن فرم جدید ویزا دریافت کنید، ممکن است این روش نیز جواب ندهد، به این دلیل که آنها سوابق کامپیوتری مرکزی دارند و همه چیز را ذخیره می کنند.

بیشتر بدانید: ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

بر اساس قانون امنیت داخلی 2002 تمام برنامه های ویزای غیر مهاجرتی باید ثبت شوند

بر اساس قانون امنیت داخلی 2002 اجباری است که تمام برنامه های ویزای غیر مهاجرتی را ثبت کنید. برای وارد کردن تمام جزئیات، دلایل رد شدن در سوابق متقاضی اجباری است. هنگامی که متقاضی دوباره در آینده برای ویزا اقدام می نماید، افسر کنسولگری باید یادداشت های قبلی را برای رد کردن ویزا بیان کند. اگر افسر تصمیم بگیرد که این بار ویزا اعطا کند، آنها باید دلایل لغو تصمیم قبلی را توجیه و در سیستم نیز ثبت کنند.

کمک مامور سفر – مشاور ویزا

لازم نیست مامور سفر یا مشاور ویزا برای روند ویزای توریستی استخدام کنید. آنها پول زیادی برای پر کردن فرم ها می گیرند و ما راهنمایی گام به گام برای کمک به شما از طریق روند ویزا داریم. بسیاری از مشاوران وعده های دروغین زیادی می دهند، مانند اینکه قادر به گرفتن تاریخ های قرار ملاقات اولیه هستند، شناختن افراد در کنسولگری و معرفی شما به آنها، مشاوره به متقاضیان برای ارائه پاسخ های غلط یا گمراه کننده برای مصاحبه. در دام افرادی قرار نگیرید که به می گویند کسی را در کنسولگری می شناسند و به شما تضمین ویزا می دهند.

در حالی که فردی می تواند به طور قانونی به شما کمک کند تا فرم های مورد نیاز و اسناد لازم را آماده کنید. آنها نمی توانند هیچ سودی از افسران دریافت کنند. تفاوتی ندارد که از کدام کنسولگری اقدام می کنید، مهم این است که شما مسئول فرم و پاسخ های خود هستید. اگر افسر کنسولگری متوجه پاسخ نادرست یا گمراه کننده شود، ممکن است دریافت ویزای شما به خطر بیافتد و ممکن است تاثیر زیان آوری بر تلاش های آینده داشته باشد.

کمک نماینده کنگره – سناتور

بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر ویزای آنها رد شود، نوشتن نامه از طرف یک نماینده یا سناتور کمک خواهد کرد.

پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر مقاله کمک سناتور و نماینده مجلس برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا را مطالعه کنید.

آیا می توان یک اوراق قرضه در کنسولگری آمریکا امضاء کرد؟

برخی از مردم سوال می کنند که آیا می توانند یک اوراق قرضه در کنسولگری آمریکا امضاء کنند؟ به عبارت دیگر، آنها مقدار مشخصی پول را به عنوان سپرده در اختیار کنسولگری قرار می دهند و اگر آنها در زمان مشخص به کشور خود بازنگردند، سپرده آنها از دست می رود. چنین سیستمی در کنسولگری ایالات متحده وجود ندارد. این امکان وجود ندارد که تضمینی برای بازگشت وجه وجود داشته باشد، مگر اینکه کنسولگری به طور خاص از متقاضی درخواست کرده باشد که به ندرت انجام می شود.

بسیاری از افرادی که از اقوام خود دعوت می کنند تا از آمریکا بازدید کنند، مایل به نوشتن نامه ای هستند که تضمین می دهد متقاضی بعد از اتمام زمان قانونی خاک این کشور را ترک می نماید و به کشور خود باز می گردد. این مساله می تواند رویه اخذ ویزای آمریکا را بسیار راحت کند.

اعمال کردن فشار

افسر کنسولی که با شما مصاحبه می کند تصمیم نهایی را خواهد گرفت. این به شما کمک نمی کند که پرونده تان را توسط کنسولگری آمریکا، سفیر آمریکا یا کسانی که در امور کشور درگیر هستند، بررسی کنید. این تاکتیک ها کار نمی کنند. در عوض، شما نیاز دارید مدارک غیر قابل ضمانت را در پرونده خود ایجاد کنید و اگر فرصت دریافت ویزا تحت شرایط عادی را داشته باشید، ممکن است این کار دریافت ویزای شما را به تاخیر بیاندازد.

سعی نکنید به کسی رشوه بدهید، چون این کار فقط به پرونده شما آسیب می رساند و ممکن است شانس خود برای رفتن به آمریکا را برای همیشه از دست بدهید. همچنین، تلاش نکنید با تماس با نمایندگان مجلس، وزرا یا سایر سیاستمداران بر افسران فشار وارد کنید و از آنها بخواهید که پرونده شما را به افسر کنسولی ارجاع دهند یا توصیه کنند. این کار بر افسر کنسولگری تاثیری ندارد و آنها مجبور نیستند به حرف کسی گوش کنند، فقط برای پیروی از قوانین و مقررات.

دارندگان ویزای کسب و کار نمی توانند شروع به انجام کسب و کار در آمریکا کنند، زیرا برای فعالیت های مرتبط با تجارت داده می شود. مانند ملاقات تجار و شرکت ها، گرفتن یا دادن دستور، شرکت در یک کنفرانس، نمایشگاه و ... می باشد. دارندگان ویزای کسب و کار باید به خوبی با زبان انگلیسی آشنا باشند. در غیر این صورت، برگزاری جلسات تجاری می تواند بسیار دشوار شود.

برخی به اشتباه فکر می کنند که اگر درخواست ویزای آنها یک بار رد شود، آنها در لیست سیاه قرار می گیرند و اگر یک بار رد شوند، دیگر نمی توانند درخواست دهند. می توانید هر قدر که می خواهید درخواست ویزا بدهید، اما قبل از انجام، دلایل رد شدن را بررسی و بر روی آنها کار کنید. برخی نیز به اشتباه معتقدند که یک سهمیه ماهیانه و یا روزانه برای ویزا وجود دارد و پس از آن، افسران هر کسی را که مهم نیست رد می کنند. این مورد درست نیست و هیچ سهمیه ای برای ویزا وجود ندارد. برخی به اشتباه معتقدند که برخی از افسران فقط برای رد کردن ویزا در کنسولگری هستند. دیگران به اشتباه معتقدند که فردی که قبل از آنها مصاحبه داشته خرابکاری کرده و حالا افسر ناراحت است و حتی اگر فرم آنها در همه جنبه ها درست باشد، به خاطر آن فرد دیگر رد شده اند. اینها فقط افسانه هستند، بنابراین آنها را باور نکنید.

بیشتر بدانید: چگونه اقامت دائم آمریکا بگیریم؟

تبصره 214 (b)

تبصره 214 (b) چیست؟

متقاضیان ویزای غیر مهاجرتی تقریبا در تمام گروه ها باید بتوانند به افسر ثابت کنند که آنها روابط مستحکمی خارج از ایالات متحده و در کشور خود دارند که مجبور به ترک ایالات متحده هستند و به دنبال اقامت دائم نیستند. افسر کنسولی روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی متقاضی را به منظور تعیین اینکه آیا احتمال بیشتری وجود دارد که متقاضی در زمان پایان ویزا به کشور خود باز خواهد گشت یا به هر حال اگر این احتمال وجود دارد که متقاضی در خاک ایالات متحده باقی بماند، باید لیست مدارکی را به همراه داشته باشد: در عوض، متقاضی به طور متقاعد کننده دلایل سفر، وجود اسناد شخصی را توضیح می دهد تا روابط خود با کشورش را اثبات کند و می تواند به شیوه ای باز به سوالات پاسخ دهد که بیشتر احتمال صدور ویزا دارد، نسبت به کسی که با یک فایل عظیم از مدارک نامربوط یا کاملا سوال انگیز وارد شود.

زمان، کادر نیروی انسانی و خطوط رو به رشد در بیرون به افسران اجازه نمی دهند که از طرف متقاضیان تماس بگیرند. متقاضیان می توانند هر کسی را که می خواهند استخدام کنند. کنسولگری فرم ها را از طریق پست نمی پذیرد. این یک نامه ساده از شخصی است که ویزای مادر شوهر او رد شد، دوباره تلاش کرد و برای بار دوم ویزا را دریافت نمود. در حالی که این کار به هیچ وجه تضمین نمی کند که اگر شما برای بستگانتان نامه ای بنویسید آنها ویزا دریافت می کنند، ممکن است برای شما مفید باشد که چنین نامه ای بنویسید.

نامه ساده 2

شما نمی توانید یک اوراق قرضه ارائه کنید که می گوید قطعا باز خواهید گشت، مگر اینکه مامور کنسولی به طور خاص آن را درخواست کند.

برخی متقاضیان فاقد صلاحیت به دنبال کمک گرفتن از مشاور ویزا هستند. مراقب باشید. اگر تصمیم می گیرید مشاور استخدام کنید، به یاد داشته باشید که تنها شما مسئول صحت اطلاعات در فرم ویزای خود هستید.

اگر تحت بخش 214 (b) رد شده اید، لطفا درخواست خود را همراه با تاریخ ارائه کنید (اگر هنوز آن را به یاد می آورید). افسر کنسولگری برنامه شما را بررسی خواهد کرد و به شما را از تصمیم مطلع می کند.

افسران کنسولی همچنین به چند عامل دیگر نگاه می کنند، از جمله:

  • این که آیا متقاضی یک شغل خوب و یا کسب و کار در کشور خود با درآمد خوب و همچنین ماهیت کار دارد؟
  • چه بستگانی در کشور خود دارند از جمله فرزند، نوه و همسر که به خاطر آنها باز خواهند گشت.
  • این که متقاضی در گذشته به آمریکا سفر کرده باشد و اگر بله، چقدر در آنجا مانده است؟ اگر اقامت شخص تمدید شده باشد، آنها مجبور هستند مدارک تمدید یا ریجکتی را ارائه کنند. افسر همچنین به این نگاه می کند که متقاضی چقدر زمان در آمریکا صرف کرده است؟ اگر متقاضی خیلی زود دوباره برای ویزا اقدام کند، ممکن است که درخواست او رد شود. شخصی که با ویزای توریستی قصد سفر به آمریکا را دارد، نمی توانند بیشتر زمان زندگی اش را در آمریکا بگذراند.
  • اغلب بستگان متقاضی در آمریکا از خانواده خود در کشور خودشان بازدید می کنند به جای اینکه آنها را به آمریکا دعوت کنند.

اگر فکر می کنید شرایط شما از آخرین درخواست تغییر کرده است یا اطلاعات جدیدی دارید که دفعه قبل به افسر کنسولگری ارائه نکرده اید، ممکن است دوباره فرم درخواست ویزا را پر کنید. می توانید هر زمانی پس از سه روز کاری با توجه به ریجکتی های گذشته اقدام نمائید. شما مجبور نیستید که 6 ماه یا بیشتر صبر کنید. با این حال، بعید است که شرایط شما در عرض سه روز تغییر کند.

هیچ فرصتی برای توضیح دادن در مصاحبه وجود ندارد

بسیاری از مردم فکر می کنند که مصاحبه ویزا خیلی کوتاه است. افسر به سختی مدارک را بررسی کرده و به همین دلیل آنها ریجکت شده اند. این برداشت بی انصافی است. با این حال، افسران کنسلوگری هزاران درخواست را اداره می کنند و آنها بسیار با تجربه هستند. آنها می توانند به سرعت بر اساس برنامه کلی تشخیص دهند چه سوالاتی باید بپرسند و این شامل چندین جنبه از پرونده شما می شود:

  • موقعیت شما در کشورتان
  • تمایل بیان شده شما برای بازدید از آمریکا
  • تاریخچه سفرهای قبلی شما
  • وضعیت مالی شما
  • و بسیاری از عوامل دیگر

آنها فقط چیزهایی که فکر می کنند ضروری است را می پرسند تا بتوانند تصمیمی بگیرند. بیشتر اطلاعاتی که آنها نیاز دارند در فرم ویزا نوشته شده است.

افسر به اسناد نگاه نکرد

گاهی اوقات، حتی اگر تمام مدارکی را که افسر نیاز دارد برآورده کنید، ویزا هنوز می تواند ریجکت شود. افسر کنسولگری به وضعیت کلی فرم نگاه می کند و اگر مناسب نباشد که بر فرض مهاجران غیر قانونی غلبه کند، ممکن است ویزا هنوز رد شود. به عبارت دیگر، مشکل اسناد نیست، بلکه وضعیت کلی شما است (همانطور که توسط آن اسناد پشتیبانی می شود).

درخواست برای ویزای غیر مهاجرتی یک فرآیند وابسته به اسناد نیست. افسران کنسولی هرگز به تنهایی بر آنها تکیه نمی کنند، چون آنها به طور کامل مقاصد متقاضی را تعیین نمی کنند. اسناد فقط می توانند کمک کنند، اما این همه چیز نیست. بستگی به ویژگی های پرونده شما، افسر کنسولی ممکن است اسناد شما را به دقت بررسی کنند تا بتوانند درباره پرونده ویزای شما تصمیم بگیرند. شما باید به هر حال مدارک را همراه خود داشته باشید و در صورتی که افسر به آنها نیاز داشت، اسناد را ارائه کنید. اگر افسر کنسولی بدون اینکه با دقت اسناد شما را بررسی کند تصمیمی بگیرد، ممکن است به این دلیل باشد که دیگر موارد پرونده شما واضح بوده است. اگر ویزای شما ریجکت شده باشد، بعید به نظر می آید که اسنادی ارائه کنید که تصمیم افسر کنسولی را تغییر دهد.

بیشتر بدانید: اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان

عدم بازگشت وجه

اگر ویزای شما ریجکت شده باشد، هیچ بازگشتی برای هزینه هایی که انجام داده اید وجود نخواهد داشت.

پیدا کردن دلیل برای رد شدن ویزا

اگر ویزای شما یا بستگان خود رد شده است، ممکن است بخواهید دلیل آن را بدانید. اطلاعات ممکن است برای اشخاص ثالث در مورد متقاضی ویزای خاص ارائه نشود، زیرا تحت قانون مهاجرت و ملی آمریکا بخش 222، سوابق وزارت امور مربوط به تصمیمات ویزا محرمانه هستند.

با این حال، ممکن است اطلاعات خاصی در مورد دادخواست و یا وکلای متقاضی ویزا و یا افراد دیگر که با اجازه متقاضی عمل می کنند، ارائه شود. می توانید یک ایمیل برای آنها ارسال کنید.

متقاضیان ویزای دانشجویی

برخی از دانشجویان زمانی گمراه می شوند که بعد از ارائه گواهی صلاحیت وضعیت دانش آموزی از مدرسه منتخب خود در آمریکا، فاقد شرایط لازم برای ویزای دانشجویی هستند. همانند بازدیدکنندگان بخش 214 (b)، دانش آموزان نیاز دارند تا نشان دهند که قصد دارند پس از پایان تحصیلات خود، ایالات متحده را ترک کنند. (I - 20) یکی از چندین سندی است که به شما اجازه می دهد برای یک ویزای دانشجویی درخواست دهید، اما نمی تواند صلاحیت شما را تضمین کند. اگر به نظر برسد که هدف اولیه آنها دستیابی به تحصیل نیست و فقط قصد این را دارند که اقامت دائم در آمریکا برای خود و یا اعضای خانواده شان را تسهیل کنند، آنها فاقط شرایط لازم برای ویزای دانشجویی هستند.

تبصره 221 (g)

عدم صلاحیت 221 (g)

اگر متقاضی تحت این بخش ریجکت شود، به این دلیل است که او یک سند یا چند مدرک دیگر را از ارائه نکرده است که افسر کنسولی برای ارائه تصمیم نهایی در مورد شایستگی متقاضی برای صدور ویزا نیاز دارد. به طور کلی، به متقاضی گفته می شود که چه نوع اسناد ممکن است افسر کنسولی را راضی کند. فرم درخواست ویزای جدید باید پر شود؛ با این حال، هیچ هزینه درخواست جدیدی در مدت یک سال پس از امتناع اولیه 221 (g) وجود ندارد.

اگر ویزای شما تحت 221 (g) قانون مهاجرت و ملیت رد شده باشد

می توانید در هر زمانی دوباره فرم خود را پر نمائید. در زمان امتناع به شما گفته خواهد شد که می توانید از دراپ باکس، یا پس از یک قرار ملاقات، یا می توانید بدون هیچ قرار ملاقاتی درخواست خود را انجام دهید.

اگر دوباره به صورت حضوری درخواست کنید

نامه ریجکتی خود را که مهر 221 (g) بر روی آن خورده است به ورودی بخش ویزا بیاورید و دوباره درخواست بدهید. اگر به شما گفته شده بدون یک قرار ملاقات بیایید، باید صبح در کنسولگری حاضر شوید. لازم نیست دوباره فرم DS – 160 را دوباره پر کنید. DS – 160 قدیمی که در زمان درخواست اصلی پر شده است، هنوز هم معتبر است. اگر در یک سال دوباره بخواهید برای ویزا اقدام کنید، لازم نیست هزینه دانشگاه یا مدرسه را دوباره پرداخت کنید. ریجکتی ویزای تحت بخش 221 (g) در واقع رد شدن نیست. این یک عدم صلاحیت است. به این معنی است که افسر کنسولی قادر به تعیین نتیجه درخواست ویزا در آن زمان نیست. دلایل احتمالی مدارک مفقود شده یا فرم شخصی می باشد. شما باید روز بعد گذرنامه خود را به دفتر کنسولی بفرستید.

آنها این گذرنامه ها را تا زمانی که هزینه را دریافت نکرده اند، باز نمی گردانند. همچنین، بدانید که کنسولگری از زمانی که قرار ملاقات ندارید، هیچ خدمتی به شما ارائه نمی کند.

اگر از شما خواسته شده است صبر کنید تا کنسولگری با شما تماس بگیرد، لطفا یک قرار ملاقات درست نکنید. پرونده شما نیازمند پردازش اداری بیشتر است و کنسولگری با شما تماس خواهد گرفت.

212 (a) (6) (C)

عدم صلاحیت 212 (a) (6) (C): متقاضیان باید در تمام حوزه های کاربردی ویزای خود صادق باشند. متقاضیانی که به عمد واقعیت ها را بر روی فرم مهاجرتی و غیر مهاجرتی توجیه می کنند را می توانند برای همیشه از ورود به آمریکا محروم کنند، اگر متوجه شوند که شما جعل کرده اید و مدارک جعلی ارائه داده اید، احتما تحت این بند از قانون قرار خواهید گرفت.

جهت رفع ریجکتی ویزای آمریکا می توانید از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید.

جهت کسب اطلاعات درباره مهاجرت به آمریکا، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2
محبوبه نم نباتی
ایا بعد از ریکتی چقدر شانس برلی گرفتن ویزا هست.ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. این سوال شما خیلی کلی هست. برای چه ویزایی؟ به چه علت ریجیکت شدید؟ و کلی شرایط دیگه که باید بررسی بشه و بعد به این سوال پاسخ داده بشه.

مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
ویزای e1 آمریکا

ویزای E1 آمریکا که به آن ویزای بازرگانی نیز گفته می‌شود یک ویزای غیر مهاجرتی برای افراد یا شرکت هایی است که با آمریکا مبادلات تجاری دارند. ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ایالت آیووا

ایالت آیووا یکی از ایالتهای غرب‌میانه کشور آمریکا می‌باشد. این ایالت از سمت شرق با ایالت ایلینوی، از سمت غرب با ایالت نبراسکا، از سمت شما ...

ادامه مطلب
دوشنبه 30 فروردین 1400
تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

در این مقاله قصد داریم به صورت ویژه به تجربیات برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا بپردازیم. تجربه کسانی که لاتاری برنده شده‌اند یکی از ارزشمندترین اطلاعات برای انجام مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری و نحوه شروع زندگی برندگان لاتاری در آمریکاست. ...

ادامه مطلب