50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای لهستان

کشور لهستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی میباشد که در سال 2007 به عضویت در اتحادیه اروپا درآمد. لهستان شصت و نهمین کشور بزرگ جهان و نهمین کشور بزرگ در اروپا ‌است، قوه مجریه این کشور به ترتیب رئیس ‌جمهور، نخست ‌وزیر و هیئت وزیران است. رئیس ‌جمهور برای مدت ۵ سال انتخاب می‌گردد که حداکثر یک رئیس ‌جمهور می‌تواند دو دوره در این پست خدمت کند. قدمت تاریخی، اقتصاد رو به رشد، شهرها و مناظر منحصر به فرد تنها بخشی از جذابیت های این کشور اروپایی میباشد، از این رو به واسطه این شرایط خاص و بی نظیر عده زیادی از مردم را در سراسر جهان بر آن داشت تا برای تفریح یا اقامت به این کشور سفر کنند.

لهستان هم مانند خیلی از کشورهای اروپایی سالانه با درخواست های فراوانی برای ویزا مواجه است از این رو بنا به دلایلی تعدادی از درخواست ها نمیتوانند ویزای این کشور را به دست آورند که در این مقاله برای شما علاقه مندان سفر به لهستان آنها را بازگو خواهیم نمود.

تیم کارشناسی و متخصص موسسه حامی مهاجر با گردآوری این اطلاعات سعی دارد گام های مثبتی  برای کمک به شما عزیزان و درک بهتر شرایط و قوانین سفر و مهاجرت به اروپا بردارد. پس پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل ریجکت شدن ویزا

در صورت عدم تحقق شرایط لازم برای اخذ ویزا، مأمور کنسولگری می تواند از صدور ویزا برای یک خارجی امتناع کند، یعنی انها یا اسناد مربوطه را در اختیار ندارند یا اثبات میشود که از اسناد جعلی استفاده شده است. دلیل دیگر برای امتناع از صدور ویزا نیز ممکن است شناسایی اقامت بیگانگان در لهستان یا کشور منطقه دیگر شینگن به عنوان نامطلوب، تهدید کننده امنیت دولت و غیره باشد، لیست زیر دلایل مفصلی برای امتناع از صدور ویزای شینگن و همچنین ویزای ملی توسط افسران کنسولی لهستان ارائه می دهد. لذا برای هر نوع ویزا دلایل جداگانه ای  تعریف شده است. در درخواست ویزای لهستان یک روال کاملا طبیعی هست که هر نوع درخواست ویزا از قبیل ویزای اقامت و یا تفریحی و... الزامات و مدارک قانونی خاص خودش را  میخواهد. برهمین اساس، ممکن است اتباع خارجی را از ویزای لهستان محروم کنند.

مواردی که منجر به ریجکتی ویزای لهستان می شود

کنسولگری جمهوری لهستان ممکن است در موارد زیر از صدور ویزای ملی برای یک خارجی خودداری کند و منجر به ریجکتی ویزای فرد متقاضی شود.

  • درخواست کننده ویزا به دروغ بیان میکند که این سفر یک سفر مسافرتی است.
  • گذرنامه تقلبی یا جعلی ارائه می کند.
  • درخواست کننده ویزا برای توجیه هدف و شرایط اقامت خود اسناد و مدارک مناسبی ارسال نمی کند.
  • درخواست کننده ویزا قادر به ارائه مدارکی در مورد داشتن پول کافی برای برای مدت زمان اقامت در لهستان نیست ومدارکی که اطمینان بدهد بعد از مدت اقامت به کشورش مراجعه میکند را ارائه نمی دهد.
  • درخواست کننده ویزا به عنوان شخصی در نظر گرفته می شود که حضور وی تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت داخلی، بهداشت عمومی یا روابط بین الملل هر یک از کشورهای شینگن محسوب می شود.
  • در صورت لزوم ، درخواست کننده ویزا مدارکی در مورد بیمه پزشکی کافی و معتبر مسافرتی ارائه نمی دهد.
  • پوشش بیمه مسافرتی یکی دیگر از عوامل ریجکتی ویزای لهستان محسوب می شود.
  • صحت مدارک اضافی ارسال شده توسط درخواست کننده ویزا مشکوک است و محتوای آنها تردیدهای جدی را ایجاد می کند.
  • هنگامی که فرد خارجی اقامت برنامه ریزی شده در لهستان را توجیه نکند، سند مسافرتی مناسب را ارائه نمی دهد یا هنگامی که ثابت شود در جریان درخواست ویزا وی اطلاعات غلط ارائه داده است، یا حقیقت را پنهان کرده است.

نکته حائز اهمیت این است که هنگامی که کنسولگری تصمیم می‌گیرد که ویزای شینگن و یا ویزای لهستان برای خارجی را رد کند، فرد درخواست کننده، مجاز است برای درخواست تجدید نظر به همان کنسولگری مراجعه  نماید. چنین درخواستی باید ظرف مدت ۷ روز از زمانی که ویزا ریجکت شده توسط درخواست کننده ارائه شود.

اگر تصمیم به امتناع از اعطای ویزای شینگن در مرز توسط افسر فرمانده گارد مرزی لهستان صادر شود، فرد خارجی می ‌تواند در عرض ۱۴ روز از دریافت این تصمیم علیه فرمانده ارشد گارد مرزی لهستان درخواست استیناف دهد.

دلیل ریجکتی ویزای لهستان، پوشش نامناسب بیمه مسافرتی

عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی یکی دیگر از عواملی است که منجر به ریجکتی ویزای لهستان می شود در واقع هنگامی که فرد در تامین بیمه مسافرتی طبق سیاست حاکم برای این کشور (لهستان) را تامین نکند از سمت کنسولگری ویزای فرد ریجکت خواهد شد.

نامه تجدید نظر برای رفع ریجکتی ویزای لهستان

فرد متقاضی هنگامی که با عدم رعایت یکی از موازین رد ویزا می شود می تواند با کمک یک موسسه مهاجرتی و یا درصورت آشنا بودن به موازین اقدام به رفع مشکل مربوطه نماید. از اینرو فرد ملزم به توضیح دقیق و کامل درباره علت ریجکتی و تلاش برای ثابت کردن رفع این مشکل خواهد بود. نوشتن نامه تجدید نظر قوانین و مراحل خاصی دارد که باید به درستی طی شود زیرا درغیر اینصورت مشمول ریجکتی دائم خواهد شد. طول نامه نوشته شده، لحن بیان نوشته و... باید به طور کامل ایفا شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل از موسسه مهاجرتی حامی مهاجر کمک بگیرید.

مدارک موردنیاز برای عدم ریجکتی ویزای لهستان

باید در نظر داشته باشید که درصورت ارائه مدارک نادرست، فرد متقاضی مشمول ریجکتی خواهد شد. از اینرو باید دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز خود را با دقت انجام دهید تا دچار این مشکل نشوید.
در خواست ویزا بستگی به هدف سفر شما به لهستان دارد و باید نسبت به هدف شما تنظیم و ارائه شود. انواع مختلف ویزا از جمله ویزای اقامت دائم، تحصیلی،کار ،توریستی و تفریحی وجود دارد. یا اینکه شما متقاضی دریافت ویزای شینگن لهستانی هستید.

نکته بسیار مهم

اگر بنا به هرگونه دلیلی درخواست ویزای شما درلهستان یا کشورهای دیگر عضو شینگن رد شده است و در سیستم درخواست ویزا این کشورها ثبت شده است برای رفع ریجکتی خود با موسسه مهاجرتی حامی مهاجر در تماس باشید و با کارشناسان متخصص در امور مهاجرت و رفع هرگونه ریجکتی این موسسه در ارتباط باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0