20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت یونان از طریق خرید ملک

ویزای طلایی یونان چیست

برنامه ویزای طلایی یونان (Golden Visa) که یکی از پر طرفدار ترین برنامه های اخذ اقامت و مهاجرت به یونان است، همان روش اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک است. شما املاک و مستغلات در یونان میخرید و صاحب اقامت 5 ساله یونان به همراه اعضای خانواده می شوید. یکی از دلایلی که اقامت یونان از طریق خرید ملک جذاب است، این است که این مقدار سرمایه گذاری در بین کشورهای اروپایی مبلغ پایینی است و یک فرد خارجی می تواند یک یا چندین ملک به ارزش 250.000 یورو خریداری کند. اگر واجد شرایط برای اقامت یونان از طریق خرید ملک نیستید، شرایط اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و اقامت قبرس از طریق خرید ملک را بررسی کنید.

درباره کشور یونان

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. این کشور اغلب به نام گهواره تمدن غربی نامیده می شود و کشور یونان عضو اتحادیه اروپا است. یونان از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. مساحت کشور یونان 131.990 کیلومتر مربع و پایتخت این کشور شهر آتن می باشد. جمعیت کشور یونان حدود 10 میلیون نفر و زبان رسمی مردم این کشور یونانی است.

 قوانین اقامت ویزای طلایی یونان یا اقامت از طریق خرید ملک

در تاریخ 18 آپریل سال 2013 یونان قانون 4146 را معرفی کرد که برای افراد خارجی که ملکی به ارزش حداقل 250.000 یورو را خریداری کنند، اجازه اقامت صادر می کند. اجازه اقامت به مدت 5 سال صادر می شود و در صورتی که ملکی به نام شما است به طور نامحدود تمدید می شود. مالیات بر درآمد با نرخ 22 درصد شروع می شود. درآمد اجاره از ملک در یونان با نرخ بهره از 11 تا 33 درصد است. مالیات بر سود سرمایه در فروش ملک 15 درصد می باشد. البته شرایطی برای معافیت از مالیات های املاک در حین خرید و فروش نیز هست که باید هوشیارانه عمل کنید و حتما از وکلای مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

 شرایط اقامت ویزای طلایی یونان 

پرونده متقاضی تقریبا تا 40 روز بعد از زمان خرید ملک بررسی و اجازه اقامت صادر می شود. امکان افتتاح حساب بانکی با این اقامت وجود دارد. کل پرونده از ابتدا تا انتها به کمک وکلای مجرب یونانی به همراه مترجم فارسی زبان اجرا میشود.

 مراحل اقامت ویزای طلایی یونان تضمینی

ابتدا درخواست شما به وکیل ارائه میشود، وکیل پس از قرارداد با شما، برای شما وقت از سفارت دریافت میکند. با ارائه مدارک لازم و کافی به سفارت ویزای تایپ D از سفارت دریافت میشود. به یونان سفر میکنید و حساب بانکی افتتاح میکنید. ملک را انتخاب میکنید و بررسی های وکیل شما روی اصالت و مسائل قانونی ملک آغاز میشود. همه مسئولیت ها برعهده وکیل است. پس از احراز هویت مالک و ملک، شما هزینه ملک را در دفاتر اسناد رسمی میپردازید و مالک ملک میشوید. ظرف کمتر از دو ماه کار اقامت طلایی را دریافت میکنید و اقامت 5 ساله شما آغاز میشود. تا زمانی که مالک آن ملک هستید، اقامت شما تمدید می‌شود.

هزینه های اداری ویزای طلایی یونان 2021

به طول کلی شما حدود 10 درصد هزینه ملکی که میخرید باید بابت کمیسیون املاک، حق وکیل، کارگزاری، مالیات به دولت، هزینه استعلام ملک و مالک، ... بپردازید که تحت شرایطی ممکن است بخشی از مالیات از هزینه ها کسر شود و معافیت مالیاتی به همراه داشته باشد که این مهم مربوط به نوع ملکی است که برای خرید انتخاب میکنید.

 مزایای اقامت ویزای طلایی یونان 2021

 • توسط قانون شهروندی شما تحت حفاظت دولت یونان هستید.
 • امکان دسترسی سریع به 26 کشور بدون ویزا
 • امکان دریافت شهروندی و پاسپورت یونان
 • سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و همچنین سفر به انگلستان
 • امکان دریافت اقامت یونان بعد از 2 ماه
 • شهروندان یونان حق زندگی و کار در 34 کشور اتحادیه اروپا را دارند.
 • ساکنان و شهروندان یونان حق تحصیل در مدارس و دانشگاه به صورت رایگان و یا با شهریه پایین را دارند.
 • بهره مندی از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی
 • زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه ای
 • امکان باز کردن حساب های بانکی
 • امکان به همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • فرزندان زیر 18 سال، پس از اخذ اقامت تا 21 سال میتوانند اقامتشان را تمدید کنند.

مدارک لازم اقامت ویزای طلایی یونان تضمینی

 • 3 عکس رنگی از متقاضی
 • کپی گذرنامه
 • کپی قرارداد ملک که حداقل 250.000 یورو ارزش دارد
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات منابع مالی کافی برای زندگی در یونان
 • اثبات پرداخت مبلغ مورد نیاز به اداره مالیات

اخذ ویزای طلایی یونان 2021

کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر پس از ارائه مشاوره و بررسی مدارک و شرایط متقاضی برنامه ویزای طلایی یونان (اقامت پنچ ساله با خرید ملک) ، نسبت به عقد قرارداد تضمینی اقدام مینمایند. موسسه حامی مهاجر با دارا بودن کادر مجرب از وکلای یونانی، میتواند برای شما نسبت به اخذ تضمینی اقامت یونان از طریق تمکن مالی اقدام نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت ویزای طلایی یونان تضمینی 2019 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

مشاوره اقامت اروپا در حامی مهاجر

به دلیل حساس بودن موضوع اقامت و مهاجرت، موسسه حامی مهاجر از ارائه مشاوره رایگان توسط افراد بی تجربه خودداری میکند و صرفا با اخذ هزینه توسط کادر مجرب و با تجربه خود اقدام به ارائه مشاوره و امکان سنجی شرایط شما برای عقد قرارداد مینماید.

روند اجرای قرارداد اخذ اقامت ویزای طلایی یونان 2021 با خرید ملک

ابتدا مشاوره تخصصی در زمینه اقامت اروپا به شما داده میشود. سپس در صورت تمایل به عقد قرارداد، اقدام به امکان سنجی شرایط شما برای اخذ اقامت میکنیم. در صورت مساعد بودن شرایط شما، 5150 یورو به عنوان بخشی از مبلغ قرارداد دریافت میشود، سپس از طرف وکلای یونانی در یونان برای شما پیش نویس قرارداد وکالت ارسال میشود و پس از آن دعوت نامه به سفارت ارسال و وقت سفارت دریافت میشود. پس از مراجعه شما به سفارت یا شرکت کارگزار سفارت و اخذ ویزای تایپ D شینگن - یونان، شما به یونان سفر میکنید. بخشی از هزینه های وکالت یعنی حدود 1000 یورو از شما دریافت میشود. در ابتدا با همراهی وکلای یونانی کد مالیاتی برای خرید و فروش برای شما دریافت میشود. سپس حساب بانکی برای شما در یونان افتتاح خواهد شد تا بتوانید نسبت به انتقال پول به یونان اقدام کنید.

اقدامات پس از افتتاح حساب یونان

بعد از آن کارگزاران ما در یونان شمارا برای معرفی املاک با شرایط دلخواه شما همراهی کنند. به محض پسندیدن املاک، وکلای یونانی اقدام به ثبت درخواست استعلامات املاک و مالک میکنند و پس از احراز هویت ملک و مالک و اطمینان از پاک بودن معامله مطابق قوانین یونان، نسبت به انتقال وجه و امور خرید و فروش اقدام خواهید کرد. اینجا کمیسیون آژانسی که ملک برای شما پیدا کرده است را میپردازید که حدود 2% از مبلغ املاک است. البته هزینه های حکومتی را نیز در این مرحله باید پرداخته باشید. تمام مسیر، وکلای یونانی، مترجم و کارگزاران ما در کنار شما خواهند بود. سپس ظرف کمتر از یک ماه کارت اقامت شما صادر خواهد شد. شایان ذکر است که در این نوع اقامت، الزامی به حضور مداوم شما در یونان نیست و پس از دریافت کارت اقامت میتوانید به ایران بازگردید. ویزای تایپ D در شینگن به مفهوم موافقت اصولی با درخواست اقامت شما است.
 
کل هزینه های شما با احتساب هزینه وکیل، کارگزار، آژانس املاک، هزینه های دولتی، حکومتی، ... حدود 10% از ارزش املاک خواهد بود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
ناشناس
سلام اطلاعات بسيار مفيد و شفافى بود. من و خانواده ام قصد اقدام براى ويزاى طلايى يونان را داريم. به سفارت ايميل براى وقت داديم ولى تا كنون جوابى ندادند.