20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره ها و تعطیلات در ایالات متحده

این یک فرصت خوب است که شما ، تعطیلات بسیاری از کشور شما را که در ایالات متحده جشن گرفته می­شود را، بشناسید. با این حال، حتی مشهورترین تعطیلات مانند کریسمس نیز سنت­های آمریکایی خاص خود را دارند. در زیر، نگاهی دقیق­تر به تعدادی از نها می­اندازیم.

برخی از تعطیلات عمومی در ایالات متحده دارای پیشینه سیاسی یا تاریخی هستند، در حالی که برخی دیگر ریشه در اعتقادات مذهبی یا سنت­های بسیاری از گروه­های قومی مختلف ایالات متحده دارند.

محبوب‌ترین تعطیلات ایالات متحده

تعطیلات زیر محبوب‌ترین جشنواره­ها در ایالات متحده هستند.

روز استقلال 

 

روز استقلال، تعطیل ملی ایالات متحده و احتمالاً یکی از مهم‌ترین تعطیلات سال است. این جشن یادآور این واقعیت است که در سال 1776، اعضای دومین مجلس قاره­ای، استقلال خود را از ملکه بریتانیا اعلام کردند. امروزه، این روز یک جشن برای همه چیزهای آمریکایی است، از سگ­های داغ و موسیقی کشور گرفته تا آزادی انتخاب و بیانشان.

آمریکایی­ها غالباً این روز را با خانواده و دوستانشان جشن می­گیرند و از آنجایی که این اتفاق در تابستان رخ می­دهد، با بهره گیری از رژه­های مختلف روز استقلال و جشن در فضای باز لذت می­برند.

هالووین (31 اکتبر)

 

اگرچه هالووین یک تعطیلات فدرال نیست، اما در تمام کشور بسیار محبوب است. توسط مهاجران ایرلندی به ایالات متحده آورده شد، که برای جشن شب قبل از جشنواره کاتولیک همه مقدسین مسیحی استفاده می­شده است. همه­ی این موارد بدلیل به خاطر آوردن روح­هایی بود که به بهشت نرسیده بودند و حفظ گذرا بودن موجودات زمینی را در ذهن داشته­اند. احتمالاً این جنبه یادداشت موری بود که استفاده گسترده از جمجمه­ها را به عنوان نماد نمایشگر معرفی کرد، که در نهایت به سایر نمادهای مرگ و پوسیدگی افزوده شد.

شکر گذاری (چهارمین پنج شنبه ماه نوامبر)

 

شکر گذاری جشنی است که از یک سنت سرچشمه می­گیرد تا از یک محصول خوب تشکر کنیم. گفته می­شود که ریشه آن در سال 1621 به وجود آمده است، زمانی که اولین استعمارگران در انگلستان جدید و بومیان آمریکایی گرد هم آمدند تا در پایان اولین برداشت، از یک جشن بزرگ لذت ببرند. اگرچه مورخان در صحت این داستان تردید دارند، اما این نسخه رسمی است که اکثر آمریکایی­ها به عنوان واقعیت می­پذیرند.

امروزه، روز شکر گذاری معمولاً به خانواده تعمیم داده می­شود و بعضی از اوقات، با دوستان بسیار صمیمی برگزار می­شود.

شب/ روز کریسمس (24/25 ماه دسامبر)

 

اگرچه این جشنواره مسیحی در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می­شود، اما آمریکایی­ها تعدادی از سنت­های اصلی تعطیلات را برگزار می­کنند. در سال­های اخیر، تزئینات کریسمس تقریباً بلافاصله پس از شکر گذاری افزایش می­یابد. خانه­ها با گوزن­ها، چراغ­های افسون گری، درخت کریسمس و سایر تزئینات داخلی و خارجی فصلی تزئین شده­اند. بسیاری از افراد از این زمان برای خرید هدایا استفاده می­کنند و از آن به عنوان فرصتی برای انجام کارهای خیرخواهانه استفاده می­کنند.

سایر تعطیلات عمومی به یاد ماندنی

روز مارتین لوتر کینگ (سومین دوشنبه در ماه ژانویه)

 

این تعطیلات نشانه­ای از تولد مارتین لوتر کینگ (15 ژانویه)، یک فعال برجسته جنبش حقوق مدنی آمریکا است. شهرها و اجتماعات با برگزاری رژه و راه‌پیمایی، پادشاه و ارزش­هایی که او برایش مقاومت کرده بود را به یاد می­آورند.

روز رؤسای جمهور/ تولد واشنگتن

این جشن به یک یا چند مورد از رؤسای جمهور آمریکا اختصاص یافته است. در برخی از ایالت­ها، سالروز تولد جورج واشنگتن (22 فوریه) یا آبراهام لینکلن (12 فوریه) نشانه گذاری می­شود، در برخی دیگر، آنها ترکیبی دیگر از رهبران گذشته آمریکا را به یاد می­آورند؛ و گرچه این یک تعطیلات بسیار سیاسی است، بسیاری از آمریکایی­ها آخر هفته طولانی خود را با رفتن به خرید می­گذرانند، زیرا معمول است که مغازه­ها فروش و تبلیغات روز بزرگ رئیس جمهور را برگزار کنند.

روز یادبود (آخرین دوشنبه در ماه مه)

 

روز یادبود که به عنوان روز آراستگی معروف است، افرادی را که در حین خدمت به کشور جان باخته­اند را به یاد می­آورد. در این روز اجتماعات مختلف در سراسر کشور مراسم وطن پرستی برگزار می­کنند و مردم در آرامگاه­های نظامی حضور می­یابند که داوطلبان سنگ قبرها را با پرچم­های آمریکایی تزئین می­کنند. یک کنسرت بزرگ در میدان گلف پایتخت در واشنگتن D.C برگزار می­شود و به صورت زنده در تلویزیون پخش می­شود. تعطیلات آخر هفته روز یادبود آغاز تعطیلات تابستانی در ایالات متحده در نظر گرفته می­شود، بنابراین، برای بسیاری، این یک جشن شاد از نیروهای مسلح آمریکاست.

روز کارگر (اولین دوشنبه در ماه سپتامبر)

در این روز برای جنبش کارگری و کارگرانی که رفاه و رشد را برای ایالات متحده به ارمغان آورند، جشن گرفته می­شود. بسیاری از رویدادهای ورزشی در حوالی روز کارگر اتفاق می­افتد، مانند مسابقات اتومبیل رانی ناسکار و شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال، بنابراین معمول است که مردم این روز را صرف تماشای آنها در تلویزیون کنند. خرید یکی دیگر از فعالیت­های محبوب این روز است، زیرا بسیاری از مغازه­ها در آخر هفته، فروش و تبلیغات بزرگی را ترتیب می­دهند. از آنجا که به طور گسترده­ این روز، روز پایان تعطیلات تابستانی پذیرفته شده است، بسیاری تصمیم می­گیرند مقداری از وقت خود را در بیرون از منزل، صرف پیک نیک و کباب کردن کنند.

روز جانبازان (11 ماه نوامبر)

اغلب با روز یادبود اشتباه گرفته می­شود، روز جانبازان برای اولین بار به عنوان یک روز تعطیل برای به خاطر داشتن جانبازان جنگ جهانی اول تأسیس شد. با این حال، در دهه 50 این کار برای بزرگداشت خدمات همه جانبازانی که برای نیروهای مسلح ایالات متحده خدمت می­کردند تغییر یافت.

این جشن‌ها بسیار رسمی و جدی­تر از روز یادبود هستند. یک زمان دو دقیقه­ای سکوت در سراسر کشور ساعت 11:00 برگزار می­شود.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0