20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

معرفی ایالت اوهایو: طبیعت، تاریخ و ارثیه‌های دیرینه

ایالت اوهایو: بررسی شرایط کار و زندگی

هر آنچه همه ایالت‌های آمریکا دارند، ایالت اوهایو یکجا در خود جای داده است. اگر دوستدار طبیعت هستید، زندگی هیجان‌انگیز و جذابی در این ایالت تجربه خواهید کرد. اگر قصد کار و سرمایه‌گذاری دارید، قطعا مسیر پیشرفت‌تان روشن است. همچنین گزینه‌ای ایده‌آل برای تحصیل نیز محسوب می‌شود. چون مدارس و دانشگاه‌های آن با برترین‌های جهان رقابت می‌کنند.
اوهایو زادگاه بومی درخت شاه بلوط اسبی است. همچنین معروفترین غذای این ایالت یک نوع سوسیس مخصوص است که با سیب‌زمینی، نان، سالاد کلم و سس باربیکیو سرو می‌شود. علاوه‌بر این، ارتباط عمیق و تاریخی با ورزش دارد و می‌توان گفت خاستگاه ورزش بیسبال است. 
ازآنجایی‌که اوهایو یکی از ایالت‌های پرطرفدار برای ایرانیان است، در این مقاله سعی کرده‌ایم این ایالت را به شما معرفی کنیم. بنابراین ضمن اینکه به موقعیت جغرافیایی و جاذبه‌های دیدنی آن می‌پردازیم، شرایط زندگی، کار و تحصیل را در این ایالت بررسی می‌کنیم. در نهایت اگر سوالی دارید که در نوشته پیش‌رو به آن پاسخ داده نشده، می‌توانید در قسمت نظرات پرسش خود را مطرح کنید.

رد پای تاریخ در ایالت شاه بلوط اسبی آمریکا

ایالت اوهایو خاستگاه کسانی است که رد پای پر رنگی در تاریخ جهان دارند. برادران رایت (مخترعین هواپیما) در این ایالت متولد شده‌اند. همچنین محل تولد نخستین انسانی است که برای اولین بار روی کره ماه قدم گذاشت. علاوه‌بر این، هشت رئیس جمهور آمریکا از ایالت اوهایو نامزد ریاست جمهوری شده‌اند.

بررسی موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی

اوهایو یکی از ایالت‌های شرقی کشور آمریکا است. این ایالت از شمال‌غربی با ایالت میشیگان، از شرق با ایالت پنسیلوانیا، از جنوب‌شرقی با ایالت ویرجینیای غربی، از غرب با ایالت ایندیانا، از جنوب با ایالت کنتاکی و از سمت شمال با دریاچه ایری مرز مشترک دارد.
ایالت اوهایو ایالتی صنعتی بوده و از تولید ناخالص داخلی بالایی برخوردار است. همچنین به «ایالت شاه بلوط» معروف است. چون شاه بلوط یک نوع درخت بومی این ایالت است بخش زیادی از تنوع گیاهی این منطقه را در برمی‌گیرد.
آب و هوای ایالت اوهایو گرم و مرطوب است. اما معمولا زمستان سردی دارد و میزان بارندگی در این آن در حد متوسط است. به‌طور کلی می‌توان گفت که ایالت اوهایو در مقایسه با سایر ایالت‌های آمریکا از آب و هوای مناسبی برخوردار است. بنابراین تعجبی ندارد که یکی از گزینه‌های مطلوب مهاجرت و زندگی محسوب شود.

موقعیت جغرافیایی وو شرایط آب و هوای اوهایو

معروفترین جاذبه‌های دیدنی ایالت اوهایو

اولین گزینه برای گشت و گذار در طبیعت این ایالت، دریاچه ایری است. این دریاچه یکی از معروفترین و بزرگترین دریاچه‌های آمریکای شمالی محسوب می‌شود. همچنین سیزدهمین دریاچه بزرگ جهان به شمار می‌آید.
از دیگر جاذبه‌های دیدنی این ایالت می‌توان به قدیمی‌ترین و بزرگترین موزه نیروی هوایی جهان در شهر دیتون اشاره کرد. این موزه  بیش از 360 هواپیما و موشک دارد و بخشی از آثار به جا مانده از برادران رایت در آن نگهداری می‌شود. 
اگر بخواهید دومین شهربازی قدیمی‌ آمریکا را ببینید، باید به این ایالت سفر کنید. شهربازی سدارپوینت در سال 1870 بنا شده و یکی از محبوب‌ترین‌ها در میان سایر شهربازی‌های ایالات متحده آمریکا است. به‌طور کلی بیش از 16 جاذبه دیدنی در این ایالت وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ایدن پارک، موزه ترول هانت، پارک ملی دره کویاهوگا و موزه هنر تولیدو اشاره کرد.

جاذبه‌های دیدنی اوهایو

معرفی شهرها

پایتخت اوهایو شهر کلمبوس است. همچنین شهرهای کلیولند، سینسیناتی، تولیدو و دیتونو بزرگترین شهرهای آن محسوب می‌شود. جمعیت کل این ایالت یازده میلیون و ششصد هزار نفر است که 93 درصد آن انگلیسی زبان و 2 درصد اسپانیایی زبان و 4 درصد نیز به سایر زبان‌های خارجی صحبت می‌کنند.

مقایسه هزینه ‌های زندگی در ایالت اوهایو با سایر ایالت‌های آمریکا

یکی از موضوعات بسیار مهم برای بررسی شرایط زندگی در ایالت اوهایو، مبحث هزینه‌ها است. جالب است بدانید که هزینه زندگی در اوهایو 11 درصد کمتر از هزینه‌ های زندگی در آمریکا است. همچنین قیمت مسکن 27 درصد و هزینه آب و برق 5 درصد ارزان‌تر از سایر ایالت‌ها محاسبه می‌شود. هزینه مواد غذایی 2 درصد و هزینه پوشاک نیز 4 درصد کمتر از میانگین ملی است.

مقایسه هزینه‌های زندگی در اوهایو با سایر ایالت‌های آمریکا
قیمت مسکن (خرید و اجاره) 27 درصد ارزانتر
قبض آب و برق (ماهیانه) 5 درصد ارزانتر
غذا 2 درصد ارزانتر
خدمات درمانی  8 درصد ارزانتر
حمل و نقل 1 درصد گرانتر
کالا و خدمات 4 درصد ارزانتر

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای ایالت اوهایو

هزینه زندگی در اوهایو بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید متفاوت است. گران‌ترین شهر اوهایو سینسیناتی است که در آن هزینه زندگی 9 درصد بالاتر از میانگین ایالتی و 3 درصد کمتر از بقیه ایالات متحده است. شهر اصلی اوهایو یانگستون است که هزینه زندگی در آن 9 درصد کمتر از میانگین ایالتی و 18 درصد کمتر از میانگین ملی است.

شهر مقایسه هزینه‌ها با میانگین ایالتی مقایسه هزینه‌ها با میانگین ملی
Cincinnati 9 درصد گرانتر 3 درصد ارزانتر
Dayton 6 درصد گرانتر 6 درصد ارزانتر
Cleveland 6 درصد گرانتر 6 درصد ارزانتر
Wooster 4 درصد گرانتر 8 درصد ارزانتر
Orrville 4 درصد گرانتر 8 درصد ارزانتر
Findlay 2 درصد گرانتر 9 درصد ارزانتر
Columbus 1 درصد گرانتر 10 درصد ارزانتر
Lima 2 درصد ارزانتر 13 درصد ارزانتر
Akron 3 درصد ارزانتر 14 درصد ارزانتر
Ashland 7 درصد ارزانتر 18 درصد ارزانتر
Youngstown 9 درصد ارزانتر 18 درصد ارزانتر

میزان مالیات در ایالت اوهایو در مقایسه با سایر ایالت‌های آمریکا

میزان مالیات در آمریکا از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. به‌طور کلی، تمامی افراد شاغل در ایالت اوهایو، سالیانه 4829 دلار مالیات پرداخت می‌کنند. این در حالیست که متوسط میزان مالیات در سایر سایر ایالت‌های آمریکا 6542 دلار است. اگر می‌خواهید بدانید که سیستم مالیاتی در ایالات متحده آمریکا چگونه کار می‌کند، مطالعه مقاله قوانین مالیاتی آمریکا را پیشنهاد می‌کنیم.

متوسط هزینه مواد غذایی در ایالت اوهایو

هزینه مواد غذایی بخشی از هزینه‌های روزانه است که تأثیر قابل توجهی بر  کل هزینه‌ زندگی در یک منطقه دارد. همچنین یکی از شاخص‌های مهم کیفیت زندگی به شمار می‌آید. داده‌های وزارت کشاورزی ایالات متحده نشان می‌دهد که هزینه مواد غذایی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. به همین دلیل شهروندان ایالت اوهایو 2 درصد کمتر از سایر ایالت‌های آمریکا برای مواد غذایی هزینه می‌کنند.
یک فرد بالغ مجرد، سالانه به طور متوسط ۲۹۸۵ دلار برای مواد غذایی هزینه می‌کند. اگر خانواده 4 نفره باشد بایستی سالانه به طور متوسط ۸۶۲۱ دلار خرج کند. در جدول زیر به طور کامل قیمت بخشی از اقلام مهم مواد غذایی نمایش داده شده است.

هزینه خرید روزانه در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
شیر ساده (1 لیتر)
 
0.67 $
 
0.47-0.92 $
 
نان تازه (500 گرمی)
 
2.05 $
 
1-2.10 $
 
برنج سفید (یک کیلو) 
 
4.15 $
 
2-5 $
 
تخم‌مرغ (12 تایی)
 
2.09 $
 
1-3.5 $
 
پنیر محلی (یک کیلو) 
 
9.76 $
 
6-11 $
 
سینه مرغ (بدون استخوان و پوست) (یک کیلو)
 
8.29 $
 
4-15 $
 
گوشت گاو یا گوشت قرمز (یک کیلو) 
 
9.10 $
 
6-13 $
 
سیب (یک کیلو) 
 
4 $
 
2-4 $
 
موز (یک کیلو)  
 
1.33 $
 
1-2 $
 
پرتقال (یک کیلو)
 
3.14 $
 
2-5 $
 
گوجه‌فرنگی‌ (یک کیلو)
 
3.52 $
 
1-4.96 $
 
سیب‌زمینی (یک کیلو)
 
1.81 $
 
1-3 $
 
پیاز (یک کیلو)
 
2.25 $
 
1-3.74 $
 
کاهو (یک عدد)   
 
1.12 $
 
0.50-1.99 $
 
آب (بطری 5/1 لیتری)  
 
1.76 $
 
0.99-2.99 $
 
بطری شراب
 
14 $
 
7-18 $
 
آبجو دست‌ساز (بطری نیم‌لیتری) 
 
2.50 $
 
1-4 $
 
آبجو بطری (330 میلی‌لیتری)
 
3.43 $
 
1-5.5 $
 
یک بسته سیگار (مارلبرو)
 
6.60 $
 
6-7 $
 

مقایسه هزینه مواد غذایی در ایالت اوهایو

شهروندان این ایالت چقدر برای خدمات درمانی هزینه می‌کنند؟

هزینه خدمات مراقبت‌های بهداشتی مانند معاینه پزشک و دندانپزشکی در اوهایو 8 درصد کمتر از میانگین ملی است. به‌طور کلی هزینه درمان در این ایالت ارزان نیست و شهروندان بایستی مبلغ زیادی برای حق بیمه خود پرداخت کنند.
ایالت اوهایو در رتبه‌بندی سلامت و بهداشت عمومی کشور آمریکا در سال 2018 در پایین‌ترین جایگاه قرار گرفت. علت آن می‌تواند کاهش اقدامات لازم برای ایمن‌سازی کودکان، میزان بالای بستری شدن ساکنین و مرگ و میر بسیار بالای نوزادان باشد.

هزینه حمل و نقل در اوهایو

میانگین هزینه حمل و نقل عمومی در ایالت اوهایو 1 تا 3 دلار است. این قیمت شامل مترو، اتوبوس و تاکسی می‌شود. همچنین قیمت هر لیتر بنزین و گازوئیل نیز بین 95 تا 70 سنت است. اگر هم تمایل به شارژ بلیط‌های حمل و نقل عمومی به‌صورت ماهیانه دارید باید تقریبا 62 دلار هزینه کنید.

هزینه‌ حمل و نقل در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل معمولی)
 
2 $
 
2-2.5 $
 
رفت و آمد ماهیانه 
 
62 $
 
45-62 $
 
هزینه اولیه کیلومترشمار تاکسی (تعرفه عادی) 
 
3 $
 
2-3 $
 
هزینه یک کیلومتر سفر با تاکسی (تعرفه عادی)
 
1.76 $
 
1-3 $
 
هزینه یک ساعت توقف تاکسی (تعرفه عادی) 
 
30 $
 
15-45 $
 
گازوئیل (یک لیتر)  
 
0.70 $
 
0.63-0.77 $
 
قیمت ماشین گلف فولکس واگن
 
24500 $
 
23000-25000 $
 
قیمت ماشین تویوتا کرولا
 
19888 $
 
18000-25000 $
 
 

هزینه تفریحات در ایالت اوهایو

هزینه تقریبی تفریحات در ایالت اوهایو معمولا 4 درصد ارزانتر از سایر بخش‌های کشور آمریکا است. در جدول زیر میانگین هزینه‌ها را برای استفاده از خدمات باشگاه فیتنس، اجاره زمین تنیس و هزینه بلیط سینما را بررسی کرده‌ایم.

هزینه‌های ماهیانه ورزش و سرگرمی در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
باشگاه فیتنس (هزینه ماهیانه برای یک نفر) 
 
33 $
 
20-55 $
 
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)
 
19 $
 
10-30 $
 
سینما، پخش بین‌المللی، یک صندلی
 
10.50 $
 
9-12.5 $
 

یک وعده غذا در رستوران‌های این ایالت چقدر هزینه دارد؟

هزینه رستوران جزو هزینه‌های غیر ضروری محاسبه می‌شود. مطابق با آمارهای ملی ایالات متحده آمریکا مردم اوهایو برای رفتن به رستوران 4 درصد کمتر از سایر ایالت‌ها خرج می‌کنند.

هزینه رستوران در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
وعده غذایی (یک نفر) در رستوران معمولی
 
13 $
 
10-20 $
 
وعده غذایی (دو نفر) در رستوران معمولی
 
50 $
 
40-60 $
 
مک‌میل در مک‌دونالد (یا معادل غذای ترکیبی)
 
7.25 $
 
6-8 $
 
آبجو لیوانی (نیم لیتر)
 
4 $
 
3-5 $
 
آبجو (بطری)
 
5 $
 
4-6.89 $
 
کاپوچینو (ساده) 
 
3.49 $
 
2-5 $
 
کوکاکولا یا پپسی (بطری 330 میلی‌لیتر)
 
1.74 $
 
1-2 $
 
آب (بطری 330 میلی‌لیتر) 
 
1.18 $
 
1-1.5 $
 

قیمت خرید و اجاره آپارتمان در ایالت اوهایو

یک مستاجر معمولی در اوهایو 788 دلار در ماه برای مسکن خرج می‌کند. این درحالیست که متوسط اجاره ماهانه در سطح ملی 1023 دلار است. بنابراین نرخ اجاره ماهانه در ایالت اوهایو 235 دلار کمتر از میانگین ملی است. مبلغ اجاره ماهانه یک خانه کوچک و تک اتاقه، 615 دلار محاسبه شده است. اما اگر بخواهید بک خانه پنج اتاقه را اجاره کنید باید تقریبا 1031 دلار بپردازید.
بسیاری از مهاجرین قصد دارند بخشی از سرمایه خود را به خرید خانه اختصاص دهند. نرخ خرید خانه در مرکز شهر و خارج از محدوده شهری متفاوت است. جداول زیر هزینه خرید و اجاره خانه در این ایالت را شامل می‌شود.

اجاره ماهیانه آپارتمان در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
آپارتمان یک خوابه (در مرکز شهر)
 
1156 $
 
850-1500 $
 
آپارتمان یک خوابه (خارج از  مرکز شهر) 
 
791 $
 
600-1000 $
 
آپارتمان سه خوابه (مرکز شهر)
 
2108 $
 
1285-3000 $
 
آپارتمان سه خوابه (خارج از مرکز شهر) 
 
1343 $
 
1100-1800 $
 

 

قیمت خرید آپارتمان در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
محدوده قیمت
 
قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر
 
1740 $
 
1521-2421 $
 
قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر
 
877 $
 
668-1076 $
 

 

نگاهی به شرایط حقوق و درآمد در ایالت اوهایو

متوسط حقوق و درآمد در ایالت اوهایو 57065 دلار در سال است. معمولا کسانی‌که تجربه کاری ندارند یا فاقد مهارت و تخصص هستند، سالیانه 35357 دلار دریافت می‌کنند. این در حالیست که حقوق سالیانه کارمندان با تجربه و متخصصان 123920 دلار است.
بسیاری از شهرهای این ایالت نرخ بیکاری بسیار پایینی دارند. نرخ بیکاری اوهایو در آگوست 2023، 3.4 درصد تخمین زده شده که این میزان در ماه ژوئیه 3.3 درصد بوده است.
 

حقوق و درآمد در ایالت اوهایو
 
 میانگین قیمت
 
درآمد متوسط ماهیانه (خالص و پس از کسر مالیات)  
 
2947 $
 
درصد نرخ بهره وام مسکن (سالیانه) 
 
3.96 %
 

بهترین دانشگاه‌های ایالت اوهایو

ایالت اوهایو دارای کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی است. بزرگترین و بهترین آنها در کلمبوس، کلیوند و سینسیناتی واقع شده‌اند. شاخص‌ترین آنها دانشگاه اوهایو است که در کلمبوس قرار دارد. این دانشگاه یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه‌های آمریکا به شمار می‌آید که سالانه 46 هزار نفر در مقطع کارشناسی پذیرش می‌کند. جدول زیر ده دانشگاه برتر این ایالت را معرفی و میزان شهریه سالیانه هرکدام را بررسی کرده‌ایم.

10 دانشگاه برتر ایالت اوهایو
عنوان دانشگاه رتبه میزان شهریه (سالیانه)
رتبه 1 The Ohio State University 36،722
رتبه 2 Case Western Reserve University 62،234
رتبه 3 Miami University--Oxford 38،127
رتبه 4 University of Dayton 47.600
رتبه 5 University of Cincinnati 27.140
رتبه 6 Ohio University 24.114
رتبه 7 Xavier University 48.125
رتبه 8 Kent State University 22.316
رتبه 9 Bowling Green State University 21.424
رتبه 10 University of Toledo 21.280

تنوع رشته‌ای دانشگاه‌های اوهایو بسیار بالا است. در این دانشگاه دوره‌های آمادگی برای رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی، دامپزشکی نیز برگزار می‌شود. مهمترین رشته‌هایی که در دانشگاه‌های اوهایو ارائه می‌شود شامل اقتصاد، علوم سیاسی، کسب و کار و تجارت، فلسفه، علوم اجتماعی، شیمی، ریاضی، زبانشناسی، فیزیک و آناتومی است. مقاله تحصیل در آمریکا اطلاعات مفیدی درباره شرایط، هزینه و مراحل اخذ ویزا ارائه می‌دهد.

سوالات متداول در خصوص ایالت اوهایو


معایب زندگی در ایالت اوهایو چیست؟

مهمترین معایب زندگی در اوهایو شامل چندین مورد می‌شود. اختلاف طبقاتی در این ایالت بسیار زیاد است و در برخی از شهرهای پر جمعیت تبعیض نژادی وجود دارد. همچنین در مقایسه با سایر ایالت‌های آمریکا سیستم حمل و نقل عمومی بسیار محدودی دارد و میزان جرم و جنایت در آن بسیار بالا است.


مزایای زندگی در ایالت اوهایو شامل چه مواردی می‌شود؟

اولین چیزی که در این ایالت جلب توجه می‌کند، شرایط آب و هوایی و طبیعت است. همچنین شرایط تحصیل در ایالت اوهایو بسیار مطلوب است. علاوه‌بر این، هزینه مسکن بسیار مقرون به صرفه است.


چه راه‌هایی برای مهاجرت به اوهایو وجود دارد؟

شما به 3 روش می‌توانید به ایالت اوهایو مهاجرت کنید. ازآنجایی‌که دانشگاه‌های بسیار باکیفتی در این ایالت واقع شده است، مهاجرت تحصیلی طرفداران زیادی دارد. همچنین ایالت اوهایو شرایط مناسبی برای اشتغال و کارآفرینی دارد که مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیز یکی از گزینه‌های مطلوب است.


سخن پایانی
اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، موسسه حامی مهاجر همراه مطمئنی در این مسیر است. این موسسه یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به آمریکا است. همچنین در زمینه اخذ اقامت دائم آمریکا مشاوره‌های تخصصی و با کیفیتی را ارائه می‌دهد. جهت استفاده از خدمات مشاوره رایگان موسسه، می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0