لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر
در این مقاله میزان تمکن مالی برای لاتاری را بررسی می کنیم. اثبات تمکن مالی برای ویزاهای مهاجرتی مرسوم است. اساس تمکن مالی بر آن است که شما بعد از اخذ اقامت سربار دولت نباشید. اما این موضوع پیچیدگی هایی نیز دارد.

تمکن مالی و اسپانسر

تمکن مالی به چندین روش قابل اثبات است. جدای از تمکن حتی میتوانید اسپانسر داشته باشید اما ما اسپانسر را توصیه نمیکنیم. به تبلیغات تغلبی فروش اسپانسر توجه نکنید. شما نیاز به اسپانسر ندارید. برای مهاجرت به امریکا اثبات تمکن مالی کافیست. میتوانید مطابق جدول خط فقر ایالات متحده، مبالغی در حساب خود واریز کنید و پس از دریافت گواهی از بانک که موجودی شمارا به دلار تصدیق میکند حسابتان را مجدد خالی کنید. حال همان برگه گواهی بانک برای شما حکم سند تمکن مالی شمارا بازی خواهد کرد. این کار را یک هفته قبل از سفر برای اینترویو انجام دهید. در صورتی که ملک به نامتان است، پس از ارزش گزاری توسط کارشناس رسمی دادگستری، سندش را ترجمه کنید و ترجمه سند را به همراه خودتان ببرید. تاکید میکنیم مجدد که شما نیاز به اسپانسر نخواهید داشت اما در صورت داشتن یک اسپانسر پروسه کاری شما بهتر انجام خواهد شد. ضمنا روال معرفی اسپانسر به شکل زیر است. اسپانسر قرار است اظهار کند که حاضر است شما را از نظر مالی حمایت کند، اما چه طوری؟ خیلی ساده است! فرمی هست به نام «I-134» یا Affidavit of Support‎‏ ‏که اسپانسر شما باید آن را امضا کند و بعد به یک محضر ببرد تا گواهی امضا بگیرد (روی فرم یک مهر می زنند و تمام).. فردی که اسپانسر شما می شود باید خود ساکن آمریکا بوده و آن قدر توان مالی داشته باشد تا بتواند شما را ساپورت کند.

اثبات تمکن مالی اسپانسر برای برندگان لاتاری

با ارائه گواهی مالیات سال قبل خود، میزان مالیات داده شده و یا به عبارت دیگر مقدار درآمد واقعی خود را اعلام نماید. این گواهی شامل فرم هایی نظیر فرم ۱۰۴۰ و فرم W2 هست که اگر اسپانسر مالیات سال قبل را پرداخت کرده باشد این فرم ها را در اختیار دارد و کافی است کپی فرم ها را برای شما بفرستد. ممکن است اسپانسر شما سال قبل مالیات نداده و یا به طور کامل پرداخت نکرده باشد. در این صورت باید ثابت کند که درآمد امسال او بیشتر از سال قبل می باشد ، و برای این کار باید به صورت رسمی از محل کارخود یک گواهی بگیرد و برای شما بفرستد. اگر این فرد مالیات خود را پرداخت نکرده و همچنین قادر به ارائه گواهی یاد شده نمی باشد ، می تواند یک گواهی بانک مبنی بر اینکه پول نقد کافی در بانک دارد دریافت کرده و برای شما بفرستد.
اگر اسپانسر شما هیچ کدوم از شرایط بالا رو ندارد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگر باشید یا اینکه خودتان به سفارت تمکن مالی خودتان را نشان دهید. ( فقط می بایستی یک آدرس در آمریکا برای ارسال گرین کارت خود به سفارت و یا در مرز ورودی به مامور مهاجرت آمریکا ارئه دهید ) اسپانسر باید از حد کافی توان مالی برخوردار باشد. این مقدار بستگی به این دارد که اسپانسر چند نفر را تحت پوشش خود قرار داده است (مشتمل بر خانواده خودش و خانوده شما به علاوه اشخاصی که از قبل ساپورت کرده باشد) و هم چنین به ایالتی که در آن زندگی می کند نیز بستگی دارد. مقایسه این موارد با خط فقر در امریکا باید نشان دهد که درآمد فرد برای حمایت از شما کافی خواهد بود. در مقایسه درآمد با خط فقر هم، درآمد فرد باید از عددی که در جدول های مربوط به خطر فقر اشاره شده است بیشتر باشد چون اگر کمتر باشد افیسر، اسپانسری که معرفی نمودید را نمی پذیرد.
اسپانسر شما بعد از پر کردن فرم I-134 این فرم را به همراه کپی فرم های مالیاتی برای شما از طریق پست می فرستد. دقت کنید که در مورد فرم I-134، ارسال با ایمیل و فکس قابل قبول نمی باشد چون باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید ولی در مورد گواهی مالیاتی به علت این که کپی آن مورد نیاز است می توان از فکس یا ایمیل هم استفاده کرد.

اسپانسر برای برندگان لاتاری ( تکمیلی )

اسپانسر برای یک مهاجر در واقع یک شخص حقیقی یا حقوقی است که حمایت مهاجر را قانونا به عهده میگیرد و به دولت ایالات متحده آمریکا تعهد میدهد که در صورت بروز مشکلات مالی برای مهاجر، از ایشان حمایت کند. اسپانسر فقط محدود به برندگان لاتاری نیست. هر مهاجری نیاز به تایید تمکن مالی یا معرفی اسپانسر دارد. البته اسپانسر فقط مربوط به مهاجران نیز نمیشود. تمامی انواع ویزا های غیر مهاجرتی نیز با حضور یک اسپانسر در روند بهتری برای صدور قرار میگیرند.

آیا اسپانسر برای برندگان لاتاری اجباریست؟

یک مهاجر و البته یک برنده لاتاری باید بتواند مامور سفارت را قانع کند که نیاز مالی ندارد و در صورت مهاجرت سربار دولت نخواهد شد. این مهم از دو طریق قابل اثبات است. اولین و ساده ترین راه ارائه یک اسپانسر است. یعنی کسی که به اداره مهاجرت قبلا اعلام کرده است که تمامی مسئولیت های مالی برنده لاتاری ( یا هر مهاجر دیگری ) را بر عهده میگیرد. دوم اثبات تمکن مالی توسط خود مهاجر با ارائه اسناد املاک منقول و غیر منقول و ارائه لیست دارایی ها در کشور مبداء. دقت کنید بسیاری کلاهبرداری ها از اینطریق صورت میگیرد که ما سعی بر آگاهی دادن به شما داریم. پس به اطلاعات این مقاله در این رابطه بسنده کنید.

روال اداری اسپانسر برنده لاتاری

پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت و پس از تکمیل فرم DS-260 اسپانسر شما باید در ایالات متحده آمریکا نسبت به تکمیل فرم حمایت در دفتر اداره مهاجرت اقدام و یک نسخه از فرم را برای شما ارسال کند تا هنگام مصاحبه به مامور سفارت تحویل دهید. فرم حمایت بسته به نوع کیس میتواند I-864 یا I-134 باشد. نکاتی بسیار مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اسپانسر برنده لاتاری باید در دفتر اداره مهاجرت آمریکا ( USCIS ) در هر یک از ایالات متحده آمریکا و یا در شعب خاص آن خارج از ایالات متحده آمریکا نسبت به تکمیل این فرم اقدام کند در غیر این صورت باید پس از تکمیل این فرم نسبت به ارسال آن به دفاتر ویژه این موضوع اقدام کند. هرگز دنبال خرید اسپانسر نباشید. داشتن اسپانسر برای یک برنده لاتاری مفید است اما برندگان لاتاری بدون اسپانسر هم امکان دریافت ویزا دارند.

اثبات تمکن مالی برای برندگان لاتاری

اثبات تمکن مالی مسئله بسیار ساده ایست. کافیست لیست اموال منقول خودتان را آماده کنید، اسناد آن را ترجمه کنید و دارایی های بانکی تان را معادل سازی کرده و صورت حسابتان را به زبان انگلیسی در هنگام مهاجرت همراه داشته باشید. برای سال 2016 برای یک نفر مبلغ 14850 دلار و برای خانواده دو نفره 20025 دلار و برای خانواده سه نفره 25200 دلار کافیست. گردش حساب مهم نیست. مانده موجودی حساب کافیست.
تمکن مالی سال 2017
  • یک نفر : 15075$
  • دو نفر : 20300$
  • سه نفر : 25525$
  • چهار نفر : 30750$
  • پنج نفر : 35975$
  • شش نفر : 41200$
  • هفت نفر : 46425$
  • هشت نفره : 51650$
و به ازای هر نفر بیش از این در یک خانواده مبلغ 5225$ اضافه خواهد شد.
فرم های I-864 ارسال شده تا قبل یک مارچ 2017 مطابق خط فقط سال 2016 بررسی خواهند شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
ایالت نوادا

ایالت نوادا جزو ایالتهای غربی کشور آمریکا به حساب می­آید. این ایالت از سمت شرق با ایالتهای یوتا و آریزونا، از سمت جنوب و غرب با ایالت کالیف ...

ادامه مطلب
دوشنبه 30 فروردین 1400
تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

در این مقاله قصد داریم به صورت ویژه به تجربیات برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا بپردازیم. تجربه کسانی که لاتاری برنده شده‌اند یکی از ارزشمندترین اطلاعات برای انجام مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری و نحوه شروع زندگی برندگان لاتاری در آمریکاست. ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
فرم برندگان لاتاری: راهنمای تکمیل فرم ds-260 ( تعیین تکلیف برندگان لاتاری )

یک برنده لاتاری گرین کارت برای دریافت ویزای تنوع نژادی ( ویزای DV ) باید مراحلی را طی کند. تکمیل فرم مهاجرتی برندگان لاتاری یا DS-260 اولین مرحله از مراحل بعد از برنده شدن لاتاری است، که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است. ...

ادامه مطلب