ایالات متحده آمریکا، که معمولا به عنوان آمریکا شناخته می شود، کشوری است که شامل 50 ایالت، یک منطقه فدرال، پنج قلمرو بزرگ خودگردان و دارایی های مختلف است. ایالات متحده با فاصله 3.8 میلیون مایل مربع (9.8 میلیون کیلومتر مربع) چهارمین کشور بزرگ جهان از لحاظ مساحت است و کمی از کل قاره اروپا کوچکتر است. ایالات متحده با جمعیتی بیش از 327 میلیون نفر، سومین کشور پرجمعیت جهان است. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی است و پرجمعیت ترین شهر، شهر نیویورک است. همانطور که گفته شد آمریکا دارای 50 ایالت است که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار هستند. قانون نیز در هر ایالت با ایالت دیگر به کل فرق میکند. این مطالب می تواند به خصوص برای کسانی که قصد سفر یا مهاجرت به آمریکا دارند، مهم و یا جذاب باشد. در لیست زیر مهمترین ایالت های آمریکا را به شما توضیح خواهیم داد.

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا ایالتی در جنوب غربی ایالات متحده است. با 39.6 میلیون نفر جمعیت و در کل مساحت حدود 163،696 مایل مربع (423.970 کیلومتر مربع) ، کالیفرنیا پرجمعیت ترین ایالتِ ایالات متحده و سومین منطقه بزرگ این کشور است. پایتخت این ایالت ساکرامنتو است و بزرگترین شهر آن لس آنجلس میباشد. بزرگترین اقتصاد ، بزرگترین جمعیت ، بزرگترین تولید کشاورزی ، مهمترین شرکت ها ، سیلیکون وَلی و هالیوود همگی در این ایالت قرار دارند. همه مواد خام آمریکا در این ایالت به محصول تبدیل میشوند و اقتصاد آمریکا به این ایالت وابسته است. کالیفرنیا یک ایالت بسیار مهم است زیرا بسیار ثروتمند است و اقتصاد بسیار عالی دارد و بسیاری از بازرگانان و زنان بازرگان نیز برای بدست آوردن پول به این ایالت سفر میکنند و در اینجا مشغول به کار میشوند. کالیفرنیا از آن دسته ایالت هایی است که به هیچ عنوان وابسته به دولت فدرال نیست و مردم آن بسیار مستقل هستند و عموما دارای سطح زندگی بسیار بالایی هستند.

ایالت نیویورک

نیویورک ایالتی است که در منطقه میانه اقیانوس اطلس واقع شده است. نیویورک یکی از سیزده مستعمره اصلی بود که ایالات متحده را تشکیل داد. با حدود 19.54 میلیون نفر ساکن در سال 2018، این چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا است. برای تمایز ایالت نیویورک از شهر نیویورک، بعضی اوقات به عنوان ایالت نیویورک گفته می شود. ایالت نیویورک قدرتمندترین ایالت جهان است و وال استریت مرکز صنعت مالی جهانی است و خود شهر نیویورک به طور مسالمت آمیز مرکز کل اقتصاد جهانی است. نیویورک ایالتی است که یک سر و گردن از باقی ایالات بالاتر است.

ایالت تگزاس

تگزاس ایالتی در جنوب ایالات متحده آمریکا است. این منطقه از نظر مساحت و جمعیت دومین ایالت است. بزرگترین شهر آن هیوستون است. فقط تگزاس این قدرت را دارد که ایالات متحده را به جنگ داخلی دیگری فرو برد. تگزاس نبض ملت است. به همین دلیل ، کنگره هنگام برخورد با تگزاس ، بسیار دقت میکند و تصمیماتش را با دقت میگیرد. تگزاس مهمترین و قدرتمندترین رای آراء انتخاباتی است. تگزاس خانه ای برای انجام هر کاری است که بتواند هر انسانی را در آن جا چیزی بسازد. تگزاس دارای سومین منطقه بزرگ شهری در ایالات متحده آمریکا و چهارمین شهر بزرگ (هیوستون) است.

ایالت پنسیلوانیا

پنسیلوانیا، ایالتی است که در مناطق شمالی و میانه اقیانوس اطلس ایالات متحده واقع شده است. اولین قانون لغو برده داری ایالت کجا امضا شد؟ قانون اساسی کجا ایجاد و امضا شد؟ اعلامیه استقلال در کجا ایجاد و امضا شد؟ چه کسی بیشترین کمک را به جنگ داخلی کرد؟ اولین سرمایه ایالات متحده کجا بود؟ جواب همه ی این سوالات ایالت پنسیلوانیا است. پنسیلوانیا نسبت به هر ایالت دیگر 10 برابر میزان تاریخی و فرهنگی دارد. همچنین ، بدون پنسیلوانیا ، ایالات متحده هیچ چیز نخواهد بود.

ایالت ماساچوست

ماساچوست، در منطقه شمال شرقی ایالات متحده است. این ایالت به مغز آمریکا شهرت دارد. چرا که تمامی دانشمندان این کشور و کشورهای دیگر از نقاط مختلف جهان در این ایالت هستند. بیشتر این دانشمندان در دانشگاه ام آی تی مشغول به تحصیل هستند. این ایالت احتمالاً مهمترین تأثیر تاریخی را در کشور آمریکا گذاشته است. همچنین بسیار قدرتمند و در برخی موارد قویترین حضور در زمینه های آموزش، پزشکی و علوم، امور مالی، کارآفرینی، ارتش، فناوری و صنایع مختلف را دارد.

ایالت ویرجینیا

ویرجینیا، ایالتی است که در منطقه آتلانتیک جنوبی ایالات متحده واقع شده است. ویرجینیا، ایالت آمریکایی جنوب شرقی، از خلیج چساپیک تا کوه های آپالاچی، تا ساحل طولانی اقیانوس اطلس امتداد دارد. این ایالت یکی از طولانی ترین تاریخچه مداوم در بین ایالت های آمریکا است که قدمت آن از شهرک جمستاون در اوایل قرن 17 ام گرفته شده است. این نام برای الیزابت اول ، ملکه آن زمان نامگذاری شد و در زیر منشور اصلی آن اکثر سرزمینهایی که از غرب به سمت ساحل غربی اقیانوس اطلس به رودخانه می سی سی پی و فراتر از آن سرزمین های غربی کشیده می شدند، اعطا شده بود. کمک های ویرجینیایی هایی همچون جورج واشنگتن، توماس جفرسون و جیمز مدیسون در شکل گیری ایالات متحده بسیار مهم بود و در دهه های ابتدایی جمهوری، این ایالت به عنوان زادگاه رئیس جمهور شناخته می شد.

ایالت اوهایو

اوهایو ایالتی در منطقه میانه غربی ایالات متحده است. اوهایو با 34 منطقه بزرگ، دهمین ایالت پرجمعیت از 50 ایالت، ایالات متحده آمریکا است. بیشترین فولاد، لاستیک، شیشه، مخترعین، فضانوردان، ژنرالهای مهم (گرانت ، شریدان ، شرمن) همگی از این ایالت آمده اند. همچنین 7 رئیس جمهور مختلف آمریکا در این ایالت به دنیا آمده اند. در سواحل این ایالت، شهر کلیولند، محل موزه هنر کلیولند و مجموعه مشهور آن در نقاشی های اروپایی و به ویژه هنر آسیایی است. کلیولند همچنین در تالار مشاهیر راک اند رول و نزدیک پارک ملی کویاهوگا وَلی قرار دارد.

ایالت فلوریدا

 فلوریدا یک ایالت بسیار مهم خواهد بود زیرا بسیاری از مردم به آنجا می روند و جاذبه های گردشگری زیادی دارد و احتمالاً تقریباً یک ایالت بسیار ثروتمند است و مردم کاملا آن را دوست دارند و به نظر می رسد که فلوریدا مبلغ بسیاری از ثروت خود را از کارهای تجاری مردم جمع میکند. فلوریدا جنوبی ترین ایالت ایالات متحده آمریکا است. از یک طرف اقیانوس اطلس و از طرف دیگر خلیج مکزیک این ایالت زیبا را محاصره کرده اند. صدها مایل سواحل دارد. شهر میامی به دلیل تأثیرات فرهنگی آمریکای لاتین و صحنه های هنری قابل توجه و همچنین زندگی شبانه اش به ویژه در ساحل جنوبی مجلل مشهور است. اورلاندو، یکی از شهرهای این ایالت، به پارک های مضمونیش از جمله والت دیسنی جهانی مشهور است و از این حیث شهرت جهانی دارد.

 ایالت ایلینوی

ایلینوی ایالتی در منطقه میانه غربی ایالات متحده است. این ایالت پنجمین ایالت پرجمعیت و بیست و پنجمین ایالت بزرگ از نظر مساحت زمین است. ایلینویز ایالت میانه غربی است که در شرق با ایندیانا و با رودخانه می سی سی پی در غرب هم مرز است. شیکاگو، یکی از بزرگترین شهرهای ایالات متحده، در شمال شرقی در سواحل دریاچه میشیگان قرار دارد. این ایالت معروف است به آسمان خراش هایش. ارتفاع بعضی از آن ها به 1،451 فوت هم میرسد. برج ویلیس و برج نئو گوتیک تریبون نیز در این ایالت زیبا قرار دارد.

ایالت ماری لند

ماری لند آن قدر برای آمریکا افتخار آفرین بوده که مردم این ایالت لیستی از این افتخارها را در ذهن خود حفظند.

  • ماریلند رکورد خونین ترین نبرد یک روزه در خاک آمریکا را در اختیار دارد.
  • سیستم های مدارس ماریلند جزء موفق ترین مدارس در ایالات متحده رتبه بندی شده اند.
  • اگر مریلند در طول جنگ داخلی از اتحادیه جدا شده بود، می توانست به احتمال زیاد پایتخت کشور لقب بگیرد.
  • بالاترین درآمد متوسط هر ایالت آمریکایی است.

این فقط یک لیست کوچک است. جزئیات بسیار بیشتری وجود دارد که می توان آنها را ذکر کرد. اما به سادگی با تحقیق در مورد هشتمین ایالت کوچک بر اساس مساحت زمین، می توانید اطلاعات جالبی در مورد این مکان پیدا کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0