20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط دریافت ویزای eb1 یا نخبگان آمریکا

ویزای EB1 یا نخبگان آمریکا : شرایط - مدارک و نحوه دریافت

ویزای نخبگان آمریکا از جمله روش‌های اخذ اقامت دائم بر اساس کار و اشتغال است. اگر از اتباع خارجی باشید و در زمینه‌ای توانایی و دستاورد خاص در سطح ملی یا بین‌المللی داشته باشید، می‌توانید برای دریافت ویزای نخبگان آمریکا اقدام نمایید.

ویزای نخبگان آمریکا یا ویزای EB1 آمریکا، شرایط خاصی دارد و برای اخذ این نوع ویزا، فرد متقاضی باید ثابت کند که جزء اندک افراد خاص و با مهارت خارق‌العاده در زمینه‌های پژوهش، علوم آکادمیک، مدیریت، هنر، آموزش، کسب و کار و یا ورزش است.

 وجود فرصت‌های کار و پیشرفت در کشور آمریکا برای افراد با شرایط ذکر شده، صدور ویزای EB1 آمریکا را برای آن‌ها ممکن کرده است. در صورتی که جزء این دسته از اشخاص باشید، قطعا امکان مهاجرت آسان به کشور آمریکا از این طریق برای شما وجود دارد.

در این مقاله ویزای تلنت آمریکا یا EB1 ویزا را بررسی می‌کنیم، درباره شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا توضیح می‌دهیم. سپس مدارک و هزینه ویزای نخبگان آمریکا را عنوان می‌کنیم. در نهایت نیز به سوالات پرتکرار شما عزیزان در این باب پاسخ می‌دهیم.

حامی مهاجر، موسسه معتبر مهاجرتی بوده و در زمینه اخذ انواع ویزا و خدمات مربوط به آن، مانند دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، دریافت ویزای کانادا و ویزای شینگن و سایر خدمات دارای سابقه درخشان است.

در صورت داشتن هرگونه سوال درباره ویزای EB1 آمریکا و نیاز به کسب اطلاعات درباره اخذ سایر ویزاهای آمریکا، از طریق شماره تماس 02148000957، با ما در ارتباط باشید.

ویزای تلنت یا ویزای EB1 چیست؟

همانطور که گفتیم، ویزای نخبگان آمریکا از جمله ویزاهای مهاجرتی از طریق کار بوده و فرد متقاضی در صورت واجد شرایط بودن، از طریق این نوع ویزا، اقامت دائم و قانونی دریافت می‌کند. همچنین می‌تواند برای ویزای همسر و فرزند مجرد زیر 21 سال خود اقدام نماید. EB1 ویزا مخفف عبارت Employment-Based Immigration: First Preference است.

نوع دیگر ویزا برای افراد دارای سطح علمی یا توانایی، مهارت و دستاوردهای خاص در سطح بین‌المللی وجود دارد، که نام آن ویزای P آمریکا است. این نوع ویزا بر خلاف ویزای EB1 آمریکا، غیرمهاجرتی بوده و متقاضی در مدت محدودی می‌تواند در کشور آمریکا بماند. برای مطالعه درباره ویزای P آمریکا کلیک کنید.

ویزای تلنت آمریکا گاها به ویزای انیشتین معروف است. افرادی که واجد شرایط این ویزا هستند، دارای اولویت بالایی برای دریافت اقامت دائم از طریق کار هستند.

سه گروه از افراد مشمول دریافت ویزای EB 1 آمریکا هستند:

  • افراد با توانایی خارق‌العاده (Extraordinary Ability)
  • پژوهشگران و اساتید برجسته (Outstanding professors and researchers)
  • افرادی که در سه سال گذشته سابقه مدیریت سازمان در خارج از آمریکا را حداقل به مدت یک سال داشته‌اند. (Certain Multinational Manager or Executive)

این افراد باید نشان دهند که شرایط لازم برای درخواست ویزای نخبگان آمریکا را دارند. حال سوال اینجا است که شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا چیست؟ در بخش بعدی توضیح می‌دهیم.

شرایط دریافت ویزای EB1 و EB2 آمریکا

دریافت ویزای نخبگان آمریکا

گروه‌هایی که در بخش قبلی مقاله ذکر کردیم، باید اثبات کنند که دارای توانایی و مهارت فوق‌العاده برای اخذ ویزای EB1 آمریکا هستند، همچنین توانایی و دستاوردهای آن‌ها در زمینه فعالیت خود شناخته شده است.

شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا برای افراد با توانایی خارق‌العاده

این گروه از افراد باید نشان دهند که توانایی بالا و فوق‌العاده‌ای در زمینه‌های هنر، علوم، آموزش، کسب‌و‌کار یا ورزش دارد. توجه کنید اگر دارای شرایط زیر باشید، برای دریافت ویزای EB 1 آمریکا، نیازی به داشتن پیشنهاد کاری از سمت کارفرما نخواهید داشت.

معیار بررسی صلاحیت و توانایی این گروه در زیر عنوان شده است. در کل برای اثبات صلاحیت، فرد متقاضی یا باید دستاوردی بزرگ و جهانی داشته باشد، مثل جایزه‌های پولیتزر، اسکار، مدال المپیک و ثابت کند که در این زمینه به فعالیت خود ادامه می‌دهد، یا باید حداقل 3 مورد از معیارهای زیر (اعلام شده از طرف اداره امور مهاجرت آمریکا یا USCIS) را داشته باشد:

1- شواهد و مدارک دریافت جایزه پایین‌تر از سطح ملی یا بین‌المللی

2- مدرک عضویت فرد در انجمن‌های فعال در زمینه فعالیت متقاضی که پیش‌نیاز انجمن مورد نظر، دستاوردهای ممتاز اعضای آن است.

3- مدارک مطالب و مقاله‌های منتشر شده درباره فرد متقاضی در انتشارات تخصصی یا برجسته یا سایر رسانه‌های مهم

4- هرگونه شواهد و مدارکی که درخواست از شما برای داوری و قضاوت فعالیت‌ها و آثار دیگران را نشان دهد.

5- مدارک اثبات مشارکت واقعی در زمینه علمی، آکادمیک، هنری، ورزشی یا کسب‌و‌کار دارای اهمیت خاص و بالا

6- مدارک اثبات نویسندگی مقالات علمی و آکادمیک در انتشارات تخصصی یا برجسته و یا سایر رسانه‌های مهم

7- مدارک اثبات این‌که اثر شما در نمایشگاه‌های هنری یا ویترین‌ها به نمایش گذاشته شده است.

8- مدارک اثبات داشتن جایگاه رهبری یا نقش حیاتی در سازمان‌های برجسته

9- اثبات دستمزد بالای فرد متقاضی در زمینه فعالیت خود نسبت به سایرین

10- اثبات موفقیت‌های تجاری فرد متقاضی در هنر

شرایط ویزای EB1 آمریکا برای اساتید و پژوهشگران برجسته

اساتید و پژوهشگران برجسته یا ممتاز باید ثابت کنند که دارای شهرت جهانی به واسطه دستاوردهای برجسته در زمینه و رشته مشخص آکادمیک است. فرد متقاضی مذکور باید حداقل 3 سال سابقه پژوهش یا تدریس را در زمینه علوم آکادمیک داشته باشد.

این اساتید و پژوهشگران برجسته بعد از ورود به آمریکا باید به دنبال شغل پژوهشی یا تدریس در دانشگاه یا سازمان خصوصی باشند. در این صورت امنیت شغلی خوبی خواهند داشت.

برای اثبات صلاحیت دریافت ویزای گرین کارت EB1 آمریکا برای این گروه، اشخاص گفته شده باید 2 مورد از مدارک زیر را برای اثبات اینکه از اساتید و پژوهشگران ممتاز و مهم هستند، داشته باشند و از طرف کارفرمای مورد نظر آمریکایی، پیشنهاد کاری دریافت کنند.

1- مدرک دریافت جایزه یا تندیس مهم برای دستاوردی ممتاز

2- مدرک عضویت در انجمن‌هایی که پیش‌نیاز عضویت آن، به دست آوردن دستاوردهای خاص و ممتاز باشد.

3- مدرک اثبات مطالب منتشر شده از دیگر نویسندگان در انتشارات تخصصی درباره فعالیت و آثار فرد متقاضی در زمینه آکادمیک

4- مدرک مبنی بر مشارکت فرد متقاضی ویزا به عنوان داور آثار و فعالیت دیگران (چه به صورت انفرادی چه در هیئت داوران) در زمینه آکادمیک خود یا مرتبط با آن.

5- مدرک مبنی بر مشارکت در تحقیق و پژوهش در زمینه آکادمیک مربوطه

6- مدرک مبنی بر نویسندگی مقالات یا کتب در مجلات بین‌المللی در زمینه مربوطه

شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا برای مدیران سازمان چندملیتی

فرد متقاضی در این گروه باید در طول سه سال قبل از درخواست ویزای EB1 آمریکا، حداقل به مدت یک سال خارج از کشور آمریکا در سمت مدیریت سازمان استخدام شده باشد.

کافرمای آمریکایی نیز باید حداقل به مدت یک سال کسب‌و‌کار را داشته باشد، با سازمانی که خارج از آمریکا بوده و فرد متقاضی برای آن سازمان کار کرده است، ارتباط تایید شده‌ای داشته باشد، همچنین قصد داشته باشد تا متقاضی را به عنوان مدیر یا مدیر اجرایی استخدام کند.

مدارک ویزای نخبگان آمریکا

مدارک برای اخذ ویزای نخبگان آمریکا

بعد از توضیح درباره شرایط ویزای EB1 آمریکا، در این قسمت مدارک و فرم لازم برای درخواست این ویزا را عنوان می‌کنیم. قبل از آن این نکته را بگوییم که برای درخواست ویزای مهاجرتی آمریکا و دریافت اقامت از جمله لاتاری گرین کارت، باید فرم DS-260 تکمیل شود. بعد از تایید آن، مدارک لازم را تهیه و باید به سفارت آمریکا تحویل دهید.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای Eb1 آمریکا علاوه بر مدارک و شواهد گفته شده در بخش قبل مقاله، باید مدارکی عمومی زیر ر ارائه دهند و از فرم I-140 برای درخواست ویزا استفاده کنند. این فرم به منظور درخواست ویزای کارکنان اتباع خارجی برای کار در کشور آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید در صورت تایید شدن فرم I-140 فرد متقاضی، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال می‌توانند به ترتیب برای ویزاهای E-14 و E-15 اقدام نمایند.

مدارک عمومی لازم برای دریافت ویزای EB1 آمریکا:

  • مجوز کار تایید شده (در صورت لزوم)
  • پاسپورت و گذرنامه معتبر تا حداقل 6 ماه پس از ورود به آمریکا
  • پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما در آمریکا (در صورتی که در شرایط عنوان شده باشد)
  • تاییدیه فرم Ds-260 (فرم درخواست ویزا برای ویزاهای مهاجرتی و لاتاری آمریکا)
  • مدارک معاینه پزشکی یا مدیکال آمریکا
  • 2 قطعه عکس (مطابق با شرایط عکس برای ویزای آمریکا)
  • مدارک اثبات تمکن مالی

برای تهیه مدارک ویزای نخبگان آمریکا موارد زیر را مطالعه فرمایید.

1- اداره امور مهاجرت آمریکا یک کپی، فکس یا اسکن از امضا توسط شما به صورت دست‌نویس با جوهر درخواست می‌کند.

2- مدارک و شواهد مبنی بر این‌که شما جزء یکی از سه گروه مشمول ویزای EB1 آمریکا هستید و آن را اثبات کنید.

3- در طی مراحل درخواست ویزا، از مدارک ذکر شده حتما کپی قابل قبول و خوانا ارائه دهید، مگر تنها در شرایطی که از شما اصل آن مدرک را خواسته باشند. بعد از طی مراحل، اصل مدارک شما بازگردانده می‌شود.

4- اگر هر مدرک خواسته شده، به زبانی غیر از انگلیسی باشد، آن مدرک باید ترجمه شود.

هزینه ویزای نخبگان آمریکا

هزینه‌های درخواست ویزای EB1 آمریکا شامل هزینه بررسی فرم I-140، هزینه بررسی درخواست ویزا در فرم DS-260، معاینات پزشکی یا مدیکال، هزینه انگشت نگاری و ... است.

نوع کارمزد

هزینه

(دلار آمریکا)

تکمیل و بررسی فرم I-140

700

تکمیل فرم DS-260

برای اطلاع از هزینه با موسسه تماس حاصل فرمایید

مدیکال یا معاینات پزشکی

هزینه پایه 270

واکسیناسیون

20-200

انگشت‌نگاری

85

 

البته ممکن است هزینه‌های دیگری نیز در طی مراحل اخذ ویزا مورد نیاز باشد. کارمزدهای عنوان شده در جدول بالا برخی از هزینه‌های مربوطه برای درخواست ویزای EB1 آمریکا هستند.

 

سخن پایانی

ویزای نخبگان آمریکا (ویزای EB1 آمریکا)، یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا بوده و منجر به دریافت اقامت این کشور می‌شود. در این مقاله تلاش کردیم تا ویزای EB1 آمریکا را معرفی و بررسی کنیم. گفتیم که چه کسانی واجد شرایط اخذ این نوع ویزا هستند و چگونه باید صلاحیت و ممتاز بودن خود را اثبات کنند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای نخبگان آمریکا را عنوان کرده و هزینه‌های پایه برای اخذ ویزا را به صورت جدول نشان دادیم. در نهایت نیز به سوالات متداول درباره ویزای نخبگان آمریکا پاسخ میدهیم.

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در زمینه‌های اخذ انواع ویزای آمریکا و کشورهایی مانند کانادا، ترکیه و ویزای شنگن، با موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

برای برقراری ارتباط با حامی مهاجر، موسسه معتبر و با تجربه در زمینه انواع خدمات ویزا، تور و مهاجرت، با شماره 02148000957 با ما تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متدول درباره ویزای نخبگان آمریکا (ویزای EB1)

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا هستند؟

افرادی که دارای توانایی یا مهارت خاص و دستاوردهای ممتاز در زمینه فعالیت‌های علمی، آکادمیک، ورزشی، هنری، تحقیق و پژوهش، کسب و کار باشند. برای کسب اطلاعات در این باره بخش شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا را مطالعه فرمایید.

ویزای انیشتین چیست؟

ویزای انیشتین نام مستعاری است که به ویزای EB1 آمریکا داده شده است.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
مهرنوش
سلام 18 سال سن دارم 3 مدال طلای کشوری دارم مدرک ایلس هم تا اوایل سال 1403 میگیرم یک رشته ورزشی جدید رو طراحی کردم که توسط وزارت ورزش و جوانان تایید شده مصاحبه با تلوزیون داشتم اما تا حالا پست مدیریتی نداشتم و درآمدی هم از فعالیت هام نداشتم میتونم برای ویزای EB1 امریکا اقدام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام مهرنوش عزیز.

دریافت ویزای EB1 آمریکا، به فاکتورهای دیگری نیز بستگی دارد که در پروندۀ شما بررسی می‌شود؛

بنابراین برای دریافت اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا همکارانمان راهنمایی‌تان کنند.