اخذ ویزای شینگن 2020 به سادگی و سهولت امکان پذیر است. ویزای شینگن تضمینی حتی برای کسی که حساب بانکی خالی دارد یا شغلی ندارد نیز امکان پذیر است. ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید و پس از آن اگر تمایل به اخذ ویزای شینگن داشتید با مشاورین موسسه حامی مهاجر ارتباط بگیرید.

تفاوت اتحادیه اروپا و محدوده شینگن

کشورهای عضو اتحادیه اروپا (28 کشور) را نمی بایست با کشورهای محدوده شینگن (26 کشور) اشتباه گرفت. کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل 28 کشور هستند، اما 24 کشور عضو محدوده شینگن (بجز انگلیس و ایرلند شمالی) می‌باشند، به همین سبب روادید ساکنین و اتباع این چهار کشور برای ورود به منطقه شینگن اعتباری نداشته و این اتباع می‌بایست در زمان ورود و خروج از کشورهای محدوده شینگن مورد کنترل مرزی واقع شوند و ان ها نیز نیازمند دریافت ویزای شینگن خواهند بود.

کشورهای اروپایی خارج از شینگن (شنگن)

کشورهایی مانند اوکراین، مولداوی، کرواسی، مقدونیه، آندورا و صربستان نه عضو اتحادیه اروپا و نه عضو محدوده شینگن می باشند. بنابراین جهت وارد شدن به این کشورها نیاز به اخذ روادید جداگانه داشته و ساکنین و در پی آن اتباع این کشورها هم جهت وارد شدن به سایر کشورهای اروپایی نیاز به اخذ ویزای شینگن تضمینی دارند.

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی سیاسی است و در حال حاضر ۲۸ عضو دارد. تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این توافق نامه شده اند.

خروج بریتانیا از شینگن

مردم بریتانیا در همه پرسی ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ که دیوید کامرون نخست وزیر وقت بریتانیا برگزار کرد رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دادند، خروج بریتانیا از اتحادیه مستلزم تایید پارلمان این کشور و ارائه رسمی آن به شورای اتحادیه می باشد و این امر به این معنا است که دیگر با ویزای شینگن تضمینی اخذ شده نمی توان به این کشور سفر کرد.

اخذ ویزای شینگن تضمینی

بدون شک سفر به اروپا و اخذ ویزای شینگن تضمینی یکی از محبوب ترین ویزاهای عموم افراد به ویژه ایرانیان است. ولی طی سالهای اخیر با توجه به گسترش نا امنی در سطح جهان صدور ویزا برای متقاضیان سفر به اروپا و حوزه شینگن سخت تر شده است. با این وجود کشورهایی در محدوده  شینگن اروپا  وجود دارند که نرخ ریجکتی آنها نسبت به سایر کشورهای محدوده شینگن پایین تر بوده و  راحت تر ویزا صادر می کنند.

انواع ویزای شینگن تضمینی 2020

انواع مختلفی از ویزای شینگن تضمینی 2020 اروپا وجود دارد که با توجه به ویژگی های خاصی که دارند تعریف می شوند. با توجه به اهداف سفر یکی از انواع ویزای نوع a ،b ،c , و یا d به عنوان ویزای شینگن تضمینی برای شما صادر می شود.

ویزای نوع A

دریافت ویزای نوع A این اجازه را به شما میدهد که از فرودگاه های حوزه شینگن استفاده کرده و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید.به عبارتی ویزای نوع A شینگن تنها اجازه استفاده از فرودگاه های محدوده شینگن را به شما می دهد.

ویزای نوع B

بواسطه این ویزا شما میتونید تا سقف 5 روز از خاک کشوری در محدوده شینگن اروپا عبور کنید. در واقع ویزای نوع B ویزای ترانزیتی به شمار می آید.

ویزای نوع C

ویزای شینگن کوتاه مدتی ست که برای مقاصد توریستی استفاده می شود. عموما اغلب ایرانیان از این ویزای شینگن نوع  C استفاده می کنند.

ویزای نوع D

ویزایی که تاجرین و بازرگانان استفاده می کنند ویزای شینگن نوع D می باشد. این اشخاص با استفاده از ویزای نوع D شینگن اروپا سالیانه چندین مرتبه می توانند به محدوده کشورهای شینگن اروپا ورود کنند.

چطور ویزای شینگن بگیریم

برای اخذ ویزای شینگن تضمینی 2020 ابتدا باید یک کشور برای مقصد انتخاب کنید و سپس وقت سفارت دریافت کنید. بعد از مشخص شدن وقت سفارت باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و برای ارائه به سفارت یا نماینده سفارت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن تضمینی 2020 تمامی کشورهای عضو معاهده شینگن، جز در بعضی جزییات تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد.

 • فرم کامل شده درخواست ویزا

اولین و اصلی ترین مرحله درخواست هر ویزایی تکمیل فرم درخواست ویزای آن کشور است. این فرم همراه مدارک دیگر در روز مصاحبه تحویل افسر مربوطه خواهد شد. البته اگر سفارت برای امور ویزا، نماینده مشخص کرده باشد دیگر مصاحبه ای نخواهد بود و فقط جمع آوری مدارک صورت میپذیرد.

 • گواهی توانایی مالی
 • بیمه مسافرتی شینگن حداقل سه ماهه
 • مدارک مربوط به شغل فرد
 • ترجمه رسمی و انگلیسی سند ملکی به اسم شخص
 • مدارک و سوابق مالی و بانکی فرد
 • گذرنامه پیشین جهت بررسی و بازبینی موردنیاز است
 • سه قطعه عکس رنگی با زمینه سفید و مشخص بودن هفتاد درصد از چهره شخص و با ابعاد 5/3×5/4
 • گذرنامه با کمترین اعتبار درخواست روادید
 • ترجمه رسمی و انگلیسی شناسنامه
 • ترجمه رسمی و انگلیسی کارت ملی

شفاف سازی مدارک مورد نیاز

 • مفهوم مدارک شغلی برای دانش‌آموزان : گواهی اشتغال به تحصیل
 • مفهوم مدارک شغلی برای دانشجویان : نامه اشتغال به تحصیل
 • مفهوم مدارک شغلی برای بازنشستگان : آخرین فیش حقوقی به همراه حکم بازنشستگی
 • مفهوم مدارک شغلی برای افراد عادی عبارت است از : جواز کار - مدارک شرکت - روزنامه رسمی شرکت - کارت بازرگانی-پروانه مطب - پروانه کسب - پروانه وکالت - کارت نظام مهندسی
 • مفهوم گواهی توانایی مالی :پرینت سه ماهه حساب بانکی به زبان انگلیسی
 • گواهی حساب بانکی صادر شده بوسیله بانک با حداقل موجودی پنجاه میلیون تومان به ازای هر نفر

ویزای شینگن مولتیپل یا مالتی

برای دریافت ویزای مالتی باید حداقل یک ویزای شینگن داشته باشید و نیاز به ارائه بیمه مسافرتی طولانی مدت خواهید داشت. هر سفارت نیاز متفاوتی خواهد داشت.

کشورهای سختگیر در صدور ویزای شینگن تضمینی 2020

با توجه به اتفاقات چند سال اخیر در نقاط مختلف دنیا اعم از جنگ و نا امنی تروریسم کشورهای محدوده شینگن اروپا سیاست های سخت گیرانه و محدود کننده ای را جهت صدور ویزای شینگن اتخاذ کرده اند. نمونه آن دو کشور بلژیک و سوئد هستند که در زمره سخت گیر ترین صادر کننده های انواع ویزای شینگن قرار دارند. ولی در این بین اخذ ویزای شینگن  گروهی از کشورهای حوزه شینگن روند ساده تر و راحت تری دارد.

بهترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن تضمینی 2020

لتونی، ایسلند، لیتوانی، استونی، فنلاند، اسلواکی و فنلاند و لوکزامبورگ به ترتیب هشت کشوری هستند که اخذ ویزای شینگن آنها به مراتب راحت و حتی ارزان تر از سایر کشورهای شینگن اروپایی ست.

نکات موردنیاز

 • در صورت سفر كودك تأییدیه از دفترخانه معتبر که توسط سرپرست او تهیه شده است، گرفته می شود.
 • در صورت سفر خانم خانه دار مدارک فوق به همراه قباله ازدواج از همسر وی کسب می شود.
 • برای برخی کشور ها مانند یونان همه مدارک فوق باید ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه رسیده باشند.
 • برای برخی کشورها مانند آلمان نیاز به ترجمه مدارک نیست.
 • جهت گرفتن روادید طولانی مدت مولتیپل باید حداقل یک روادید شینگن در گذرنامه داشته باشید
 • فرآیند گرفتن روادید شینگن بیست روز کاری است.

توصیه موسسه حامی مهاجر

توصیه میکنیم حتما قبل از اقدام برای دریافت ویزای شینگن از مشاوره یک کارشناس در این زمینه بهره مند شوید. در صورتی که شما ریجکت شوید تا دو سال با مشکلات بسیاری خواهید توانست برای شینگن مجدد اقدام کنید.

 

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. فرزاد اهنگی
  سلام خسته نباشید. چقد زمان میبره تا ویزای شینگن صادر شه؟ میشه 1 ماهه شینگن فرانسه گرفت؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ فرزاد اهنگی گفته است :
  با سلام؛ در صورتی که مدارک شما کاملا تکمیل باشد، یک ماهه می توانید ویزای شینگن را دریافت کنید. در صورت صلاحدید می توانید با موسسه تماس بگیرید
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه