پس از اخذ ویزای شینگن، یکی از اصلی ترین مواردی که بیشتر افراد در زمان بازدید از اروپا نگران آن می شوند، این است که راهی برای تمدید اقامت آنها در منطقه شینگن وجود دارد؟

این که شما یک مسافر هستید که مایل به تجربه بیشتر در اروپا هستید، یک فرد شاغل هستید که پس از اتمام ویزای خود مشاغل پیش بینی نشده ای دارد، یا بیمارانی که به دنبال معالجه پزشکی و ادامه درمان خود در یک یا چند کشور عضو منطقه شینگن هستند، پس از اتمام زمان ویزا مجاز به اقامت در اروپا نخواهید بود، مگر اینکه ویزای خود را تمدید کنید.

اقامت کوتاه مدت شینگن

طبق قوانین شینگن، ویزای اقامت کوتاه مدت شینگن برای حداکثر سه ماه در یک دوره شش ماهه می توانید دریافت کنید. با این حال، برای بسیاری از خارجی ها فقط 90 روز کافی نیست، به خصوص برای مسافرانی که می خواهند همه 28 کشور عضو شینگن را بازدید کنند که هر یک جذابیت جالبی با فرهنگ و سنت های غنی دارند و باعث می شود این مسافران آرزو کنند که از آنجا خارج نشوند.

گرچه بسیاری معتقدند تمدید ویزای کوتاه مدت شینگن غیر ممکن است، اما این در واقع کاملا ممکن است. تمدید ویزای شینگن ممکن است بسیار سخت باشد، اما اگر دلیل جدی دارید که درخواست خود را تمدید کنید، شانس کافی برای دریافت این تمدید ویزا خواهید داشت.

اعتبار ویزای شینگن

قبل از تصمیم گیری برای تمدید ویزای شینگن، اعتبار ویزا و نوع ویزای مورد نظر خود را بدانید. ویزای کوتاه مدت اقامت شینگن می تواند به سه نوع تقسیم شود:

یک بار ورود

 این بدان معناست که شما روزهای محدودی برای ماندن در منطقه شینگن خواهید داشت و پس از ترک کشور، شما حق بازگشت نخواهید داشت.

دو بار ورود

 مانند ویزای یک بار ورود است که در بالا گفته شده، اما شما دو بار مجاز هستید که وارد منطقه شینگن شوید. به این معنی است که برای مدت معینی که توسط ویزا مجاز به اقامت هستید وارد منطقه شینگن شوید و آنجا را ترک کنید و دوباره بدون هیچ مشکلی وارد شوید. هنگامی که برای دومین باراز کشور خارج شوید، ویزای شما منقضی می شود.

چند بار ورود

 به این معنی است که ویزایی به شما داده می شود که اجازه ورود به هر یک از کشورهای عضو شینگن را در هر زمان که بخواهید خواهید داشت، تا زمانی که در مدت زمان 6 ماه بیش از سه ماه در منطقه شینگن نمانید.

در کلیه موارد، اگر دلیل محکمی دارید که می خواهید در منطقه شینگن بمانید، می توانید درخواست تمدید ویزا کنید.

در این مقاله می توانید دستورالعمل نهایی در مورد نحوه تمدید ویزای شینگن، دلایلی که ممکن است اجازه تمدید ویزا اعطا شود، مدارک مورد نظر برای تمدید ویزا چیست و نحوه تقاضا برای تمدید ویزای کوتاه مدت شینگن را بیابید.

ورود دیر به منطقه شینگن

در صورتی که یک ویزای یک بار ورود کوتاه مدت دارید، می توانید درخواست تمدید ویزای خود را بر این اساس داشته باشید. با این حال، این بهترین حالت برای تمدید ویزا است. اگر بعد از اعتبار ویزا وارد منطقه شینگن شوید، می توانید برای این تمدید ویزا اقدام کنید. به عبارت دیگر، اگر ویزای شما در تاریخ 1 آگست معتبر شده، اما شما در تاریخ 15 آگست وارد شینگن شوید، می توانید درخواست تمدید ویزای دو هفته ای داشته باشید و احتمالا می توانید آن را دریافت کنید.

دلایل انسان دوستانه

سیاست ویزای شینگن باعث شده است تا ویزای کوتاه مدت شینگن به منظور جلوگیری یا غلبه بر مشکلات برای اتباع کشورهای جهان سومی تمدید شود. در صورت نیاز به ماندن در یکی از کشورهای عضو برای ادامه درمان پزشکی، برای شرکت در مراسم خاکسپاری پس از مرگ ناگهانی یک عضو خانواده، برای شخص نزدیک به شما که نوعی مشکلات را پشت سر می گذارد و .... ویزای کوتاه مدت بر اساس دلایل بشر دوستانه به شما اهدا می شود.

دلایل ناگهانی

اگر قبل از انقضای ویزا، یک اتفاق ناگهانی در کشور شما رخ داده باشد، به عنوان یک درگیری یا جنگ، یا حتی اعتراضات شدید در سراسر کشور، شرایط شدید آب و هوایی، به دلیل زلزله یا دلایل دیگر، شما شانس خوبی برای دریافت ویزای کوتاه مدت اقامت شینگن خواهید داشت. به شما امکان تمدید چند هفته داده می شود تا زمانی که اوضاع در کشور شما تغییر کند. اگر اوضاع تغییر نکند، شما مجبورید یک بار دیگر برای تمدید ویزای اقامت کوتاه اقدام کنید تا در منطقه شینگن بمانید.

دلایل مهم شخصی

ریسکی است، اما اگر فرصت دیگری ندارید، باید آن را امتحان کنید. اگر در یکی از کشورهای عضو شینگن، یک عروسی غیر برنامه ریزی شده (از طرف شما یا بستگانتان و ...) دارید، می توانید درخواست تمدید داشته باشید. مقامات مهاجرت سپس تصمیم می گیرند که آیا به شما باید تمدید ویزا اعطا شود یا خیر.

فرآیند درخواست ویزای شینگن

اگر می خواهید ویزای خود را تمدید کرده و مدت بیشتری در منطقه شینگن بمانید، سپس برای درخواست خود که از ویزای معمولی شینگن متفاوت است، آماده شوید. اولین کار که شما باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید به چه دلیلی می خواهید برای تمدید ویزای شینگن اقدام کنید. پس از فهمیدن این مرحله می توانید مراحل دیگر را طی کنید.

چه موقع باید برای ویزای کوتاه مدت اقدام کنید؟

درخواست به موقع، یعنی درخواست قبل از انقضای ویزا بسیار مهم است. اگر حتی یک روز بعد از انقاضی ویزای خود درخواست کنید، بدین ترتیب بدون توجه به دلایل تمدید شما از خاک منطقه شینگن اخراج خواهید شد. بنابراین، مراقب باشید حداقل یک هفته قبل از انقضای ویزای کوتاه مدت شینگن فعلی خود، اقدام کنید.

کجا باید برای تمدید ویزای شینگن اقدام کنیم؟

این به کشور عضوی که شما در آن ساکن هستید بستگی خواهد داشت. نکته اصلی که باید بدانید این است که در کدام کشور فرم درخواست خود را پر می کنید تا زمانی که تمدید ویزای خود را دریافت کنید. به همین دلیل به شما توصیه می شود که با مشاوره مقامات (یا افراد برابر با آنها) اقدام به تمدید ویزا داشته باشید.

مدارک تمدید ویزای شینگن

پس از متوجه شدن مبنای دلایل درخواست شما، زمان و مکان اقدام تمدید، به مرحله دیگر که جمع آوری اسناد لازم است حرکت کنید. بر خلاف مدارک درخواست ویزای شینگن، شما برای تمدید ویزا به نسبت مدارک کمتری ارائه می دهید.

لیست مدارکی که هنگام درخواست تمدید ویزای شینگن به آنها نیاز دارید به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت – که باید ویزای فعلی که که شما از طریق آن وارد شینگن شده اید، داشته باشد.
 • فرم درخواست – برای ویزای کوتاه مدت اقامت شینگن
 • یک عکس – که تمام معیارها و شرایط عکس ویزای شینگن را برآورده می کند.
 • اثبات درآمد – که نشان می دهد شما می توانید برای مدت زمانی که در منطقه شینگن هستید، خود را از نظر مالی حفظ کنید.
 • بیمه درمانی مسافرتی – که شامل کل منطقه شینگن و همچنین کل دوره ای است که شما برای تمدید ویزای خود درخواست کرده اید.
 • دلایل تمدید – اسنادی که وضعیت تمدید شما را اثبات می کند و نیاز شما را مشخص می کند.

تنظیم قرار ملاقات

پس از جمع آوری این مدارک، قرار ملاقات مصاحبه را بصورت آنلاین در مراجع مهاجرت (یا برابر آنها) ترتیب دهید. در برخی از کشورهای عضو شما ممکن است مجبور به برنامه ریزی مصاحبه نشوید، اما سعی کنید بررسی کنید که آیا این موضوع در کشوری که شما در آن سکونت دارید صدق می کند یا خیر.

در صورت نیاز به برنامه ریزی مصاحبه آن را انجام دهید و در روز مصاحبه با تمام مدارک مورد نیاز و به موقع حاضر شوید. در کشوری که تمدید را برای آن اعمال می کنید، مصاحبه برای گرفتن ویزا بسیار مهم است، زیرا در طی آن مصاحبه کننده تصمیم می گیرد که آیا واقعا شما نیاز به تمدید ویزا دارید و دلایلی که ارائه داده اید صحیح است، یا شما فقط سعی دارید کمی بیشتر در منطقه شینگن باقی بمانید.

زمان پردازش برای تمدید ویزا

معمولا درخواست تمدید ویزای شما ممکن است بین چند روز تا یک ماه طول بکشد تا توسط مراجع ذیربط به آن رسیدگی شود. در این مدت زمان، حتی اگر پس از انقضای ویزا در آن کشور باشید، مجاز به ماندن در کشوری که درخواست تمدید ویزا انجام داده اید، هستید. اما به سایر کشورهای شینگن سفر نکنید.

اگر ویزایی به شما اعطا شود مجاز به ماندن هستید. در حالی که نمی خواهید این کار را انجام دهید، یک یا دو روز فرصت دارید تا خاک کشور عضو شینگن را ترک کنید.

هزینه تمدید ویزای کوتاه مدت شینگن

هزینه تمدید ویزای شینگن با دریافت ویزای شینگن معمولی که قبل از سفر به منطقه شینگن درخواست می کنید، متفاوت است. بسته به دلایل درخواست شما برای تمدید ویزای کوتاه مدت اقامت و همچنین اگر این اولین یا دومین تمدید درخواست است، ممکن است شما مجبور به پرداخت هزینه شوید.

هزینه اولین تمدید ویزا

اگر این اولین بار است که درخواست ویزای کوتاه مدت اقامت شینگن را دارید، در این صورت شما بنا به دلایل زیر مجبور به پرداخت هزینه تمدید نیستید:

 • دلایل انسان دوستانه
 • دلایل ناگهانی

در حالی که اگر یکی از دلایل زیر را بر اساس برنامه تمدید خود را درخواست کرده اید، باید مبلغ 30 یورو بپردازید:

 • دلایل شخصی مهم
 • ورود دیر به منطقه شینگن

هزینه دومین بار تمدید ویزا

اگر قبلا ویزای خود را یک بار تمدید کرده اید، اما واقعا باید به هر دلیلی مجددا آن را تمدید کنید، سپس مجبورید هزینه آن را بپردازید. هزینه دوم تمدید ویزای شینگن بستگی به سن متقاضی به شرح زیر می باشد:

 • افراد زیر سن قانونی باید 30 یورو بپردازند
 • بزرگسالان باید 60 یورو بپردازند

فراموش نکنید که درست مانند درخواست ویزای معمولی شینگن، اگر درخواست شما رد شود پولی به شما باز نمی گردد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0