کشور فرانسه یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین کشورها برای گردشگرانی است که قصد بازدید از این کشور زیبا را دارند. فرانسه (France) یکی از کشورهای مهم حوزه اتحادیه اروپا یا شینگن به حساب می‌آید که از سال 1997 جزو این اتحادیه قرار گرفته است. کسانی که قصد رفتن به کشور فرانسه را دارند، حتما باید ویزای توریستی فرانسه یا همان ویزای شینگن فرانسه را داشته باشند.

فرانسه در زمینه استانداردهای بین‌المللی یک کشور پیشرو است و استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و همچنین توریسم و گردشگری آن را به یک کشور ایده‌آل تبدیل کرده است. کشور فرانسه در قسمت اروپای غربی واقع شده است و  با عنوان رسمی جمهوری فرانسه شناخته می‌شود. همچنین فرانسه از کشورهای موسس سازمان ملل متحد و یکی از 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌باشد.

در این مقاله تمامی مسائل مربوط به ویزای توریستی فرانسه شامل دریافت ویزای توریستی فرانسه، شرایط اخذ ویزای توریستی فرانسه، مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، هزینه ویزای توریستی فرانسه، ویزای توریستی فرانسه با دعوتنامه، ویزای توریستی فرانسه در شرایط کرونا، جاذبه‌های توریستی فرانسه و ویزای توریستی فرانسه تضمینی بیان شده است.

موسسه حامی مهاجر با تخصص و تجربه‌ای که در زمینه اخذ ویزای شینگن نظیر ویزای توریستی فرانسه، ویزای توریستی سوئیس، ویزای توریستی اسپانیا و ویزای توریستی اتریش و همچنین خدمات دیگری مثل ثبت‌نام لاتاری آمریکا، مشاوره لاتاری، ویزای توریستی آمریکا، ویزای توریستی کانادا، مشاوره انواع ویزاها و چندین خدمات دیگر دارد، همیشه جلب رضایت مشتریان عزیز را هدف خود قرار داده است. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات در خصوص هر یک از خدمات حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایند تا از راهنمایی مشاوران و کارشناسان متخصص حامی مهاجر بهره‌مند شوند. همچنین برای اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی می‌توانید پیج حامی مهاجر را در اینستاگرام دنبال نمایید.

درباره کشور فرانسه

فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای غربی اروپا است و پس از آلمان، دومین کشور پرجمعیت اروپا به حساب می‌آید. پایتخت این کشور شهر پاریس است که به شهر عشق شهرت دارد. پاریس بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ در فرانسه است. زبان مردم فرانسوی و واحد پول این کشور یورو می‌باشد.

فرانسه سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می‌شود و در همسایگی کشورهای مهمی چون آلمان، سوئیس، بلژیک، آندورا، اسپانیا، ایتالیا، موناکو و لوکزامبورگ قرار دارد. فرانسه به دلیل شکلی که بر روی نقشه دارد، به کشور شش ضلعی لقب داده شده است. مساحت کشور فرانسه حدودا 551 هزار کیلومتر مربع می‌باشد که تقریبا به اندازه مساحت کشور افغانستان است و جمعیت این کشور به بیش از 67 میلیون نفر می‌رسد.

زبان رسمی مردم فرانسه، فرانسوی است. زبان فرانسوی نتیجه تغییرات بومیان این کشور در زبان لاتین است. فرانسوی زبان رسمی و اصلی بیش از 88 درصد از مردم این کشور است و زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در مدارس این کشور آموزش داده می‌شود. حکومت و بخش اعظم جمعیت فرانسه، از دین مسیحیت کاتولیک پیروی می‌کنند و مابقی که شامل تعدادی زیادی از مردم فرانسه و مهاجران می‌باشند، از دین‌های مسحیت پروتستان، اسلام و یهود پیروی می‌کنند.

نماد کشور فرانسه خروس می‌باشد و شعار ملی این کشور آزادی، برابری، برادری می‌باشد. پرچم فرانسه متشکل از سه رنگ آبی، سفید و قرمز به صورت عمودی است و نماد مشهور این کشور، برج ایفل می‌باشد که در شهر پاریس قرار گرفته است.

ویزای توریستی فرانسه

افرادی که قصد سفر به کشور فرانسه به منظور تفریح و گردش، خدمات پزشکی، ملاقات دوستان و آشنایان و یا هر نوع سفر کوتاه مدت را دارند، ملزم به دریافت ویزای توریستی فرانسه هستند. کسانی که موفق به اخذ ویزای توریستی فرانسه می‌شوند، در واقع ویزای شینگن را دریافت کرده‌اند که با این ویزا تا پایان مدت انقضای آن می‌توانند به کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد کنند. این نکته را نیز باید  در نظر داشت که دارندگان ویزای توریستی فرانسه در مدت زمان حضور خود در این کشور اجازه تحصیل و یا کار را نخواهند داشت.

ویزاهای شینگن انواع مختلفی دارد که به ویزاهای کوتاه‌مدت  و بلندمدت تقسیم‌بندی می‌شوند. این ویزاهای شامل ویزاهای توریستی، اشتغال، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و ... می‌شود. ویزای توریستی فرانسه یک ویزای کوتاه‌مدت محسوب می‌شود و برای دریافت آن باید مراحلی طی شود که ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مراحل دریافت ویزای توریستی فرانسه

کسانی که قصد دریافت ویزای توریستی فرانسه را دارند، برای اخذ ویزا باید مراحلی را طی کنند که این مراحل در زیر بیان شده است:

 • فرد متقاضی باید داشتن یا نداشتن شرایط دریافت ویزای شینگن را بررسی کند.
 • متقاضی باید برای شروع روند پرونده ویزای خود به سفارت فرانسه و یا VFS GLOBAL مراجعه نماید.
 • فرد باید بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای فرانسه را بررسی کند.
 • دریافت الکترونیکی و تکمیل فرم درخواست ویزا
 • تمامی مدارک مربوط به درخواست ویزای توریستی فرانسه باید ترجمه شوند.
 • تعیین وقت مصاحبه حضوری سفارت فرانسه
 • شرکت در مصاحبه حضوری در زمان مشخص شده
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا و سفارت
 • انتظار تا زمان بررسی و اعلام نتیجه درخواست ویزا
 • صدور ویزا از طرف سفارت

شرایط اخذ ویزای توریستی فرانسه

دریافت ویزای توریستی فرانسه بدون دعوتنامه غیرممکن نیست اما روندی بسیاری طولانی را طی خواهد کرد. شرایط گرفتن ویزای توریستی فرانسه برای کسانی که تا به حال تجربه سفر به کشورهای اروپایی را نداشته‌اند، بسیار مشکل و زمان بر خواهد بود.

داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای توریستی فرانسه شانس بیشتری را برای فرد متقاضی به همراه خواهد داشت و یک امتیاز بزرگ به حساب می‌آید. دعوتنامه یک تضمین برای کشور مقصد محسوب می‌شود تا مطمئن شود شخص متقاضی پس از اتمام سفر و پایان زمان اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهد گشت. اطلاعاتی که باید در دعوتنامه وارد شود، مشخصاتی چون مشخصات فردی، مشخصات میزبان، آدرس محل سکونت و محل کار میزبان و همچنین زمان شروع و پایان اقامت متقاضی می‌باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه

کسانی که قصد سفر به کشور فرانسه و دریافت ویزای این کشور را دارند، جهت تکمیل پرونده خود در سفارت باید مدارکی را سفارتخانه ارائه دهند. برخی از این مدارک به صورت عمومی هستند که همه متقاضیان موظف به ارائه آنها به صورت ترجمه شده با مهر معتبر به سفارت هستند و برخی دیگر از این مدارک با توجه به وضعیت شخص متقاضی مثل اشتغال، تحصیل و ... به سفارت ارائه می‌شوند. در زیر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فرانسه بیان شده است:

 • اصل و فتوکپی پاسپورت متقاضی که حداقل 2 صفحه آخر خالی باشد و تا 3 ماه پس از بازگشت اعتبار داشته باشد.
 • اصل و فتوکپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی
 • ارائه پاسپورت و ویزاهای قبلی در صورتی متقاضی قبلا سفر رفته باشد.
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی (این فرم را می‌توان به صورت الکترونیکی تکمیل کرده و پس از تکمیل یک نسخه از آن را چاپ نمایید.)
 • 2 قطعه عکس با فرمت مخصوص پاسپورت و پس زمینه روشن که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • ارائه دعوتنامه و برنامه سفر
 • ترجمه کامل مدارک که دارای مهر رسمی باشد.
 • کپی رزرو بلیط پرواز که شامل شماره پرواز و تاریخ ورود و خروج می‌شود. (تا قبل از ویزا شدن توصیه گرفتن بلیط پرواز توصیه نمی‌شود)
 • بیمه درمانی مسافرتی معتبر که حداقل تا سقف 30 هزار یورو را در کشور فرانسه و منطقه شینگن پوشش می‌دهد.
 • اثبات وضعیت اقامت در کشور فرانسه (در صورت نداشتن دعوتنامه باید مدارک رزرو هتل یا محل اقامت ارائه شود)
 • اثبات وضعیت مدنی (وضعیت تاهل، سند ازدواج، مدارک شناسایی فرزندان، گواهی فوت همسر و ...)
 • ارائه گواهی تمکن مالی

این موارد مدارک عمومی هستند که هر فردی که قصد دریافت ویزای توریستی فرانسه را داشته باشد، ملزم به ارائه این مدارک به سفارت می‌باشد. اما برخی از مدارک اختصاصی و مربوط به وضعیتی است که شخص متقاضی دارد.در این صورت متقاضی علاوه بر مدارک عمومی، باید مدارک دیگری را نیز به سفارت ارائه دهد که در زیر به چندین مورد از آنها اشاره شده است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مشاوران و کارشناسان بخش شینگن در حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 • در صورتی که متقاضی شاغل باشد، باید مدارکی مثل قرارداد استخدام، صورتحساب جاری 6 ماهه اخیر بانک، گواهی رضایت مدیرعامل و فرم اظهار نامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده را ارائه دهد.
 • در صورتی که دارای شغل آزاد باشد، باید کپی مجوز کسب، صورت حساب جاری 6 ماهه اخیر بانک و اظهارنامه مالیات بر درآمد را ارائه نماید.
 • در صورتی که فرد مشغول به تحصیل باشد، باید گواهی اشتغال به تحصیل و نامه تاییدیه از مدرسه یا دانشگاه را ارائه کند.
 • کسانی که به منظور اهداف پزشکی و استفاده از خدماتی درمانی به کشور فرانسه می‌خواهند سفر کنند، باید مدارک پزشکی به همراه گزارش پزشک و رسید پرداخت هزینه‌های پزشکی و همچنین گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشکی که قرار است در فرانسه ویزیت شوند، ارائه نمایند.

بهترین زمان برای درخواستی ویزای توریستی فرانسه

افرادی که قصد دارند برای ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایند، بهتر است یک تا یک ماه و نیم پیش از زمان سفر خود درخواست ویزا نمایند تا با اطمینان خاطر بیشتری روند درخواست ویزای خود را پیش ببرند. بررسی مدارک توسط سفارت، حدود 15 الی 21 روز کاری زمان خواهد برد که در صورت عدم وجود نقص در مدارک و تاییدیه افسر پرونده، با صدور ویزا موافقت خواهد شد.

در صورت وجود نقص در مدارک یا بروز مشکل در روند پرونده، ممکن است دریافت ویزا از 1 تا 6 ماه نیز زمان ببرد. در صورت ریجکتی نیز متقاضی می‌تواند مجددا درخواست ویزای خود را ثبت نماید و نسبت به رفع مشکل پرونده خود اقدام نماید.

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

اعتبار ویزای توریستی فرانسه همانند دیگر ویزاهای کشورهای حوزه شینگن 90 روز می‌باشد که افراد می‌بایست تا پیش از اتمام اعتبار ویزا، خاک کشور فرانسه ترک نمایند. افرادی که ویزای مولتی دریافت کرده‌اند، این امکان را دارند که 90 روز اعتبار ویزای خود را در مدت 6 ماه استفاده نمایند؛ به این صورت که در مدت 6 ماه می‌تواند هر چند بار که خواستند وارد منطقه شینگن شوند به شرطی که تعداد روزهای اقامت آنها از 90 روز تجاوز نکند. علاوه بر این نیازی نیست که تمام این مدت را در کشور فرانسه سپری کنند و این امکان را دارند که در این مدت به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.

البته در حال حاضر و به دلیل وجود همه گیری ویروس کرونا مرز بیشتر کشورها به روی گردشگران بسته است. کشورهایی مثل سوئیس، اسپانیا، اتریش و فرانسه مرزهای خود را به روی گردشگران باز کرده‌اند.

هزینه ویزای توریستی فرانسه

هزینه‌های درخواست ویزای شینگن اجباری هستند و متقاضیان ملزم به پرداخت این هزینه‌ها هستند و پس از پرداخت، این هزینه‌ها به هیچ وجه قابل عودت نیست. هزینه‌های ویزای شینگن بسته به نوع درخواست و سن متقاضی متفاوت است. هزینه‌های که برای درخواست ویزا پرداخت می‌شوند، صرف مواردی چون دریافت مدارک، بررسی مدارک، انگشت نگاری، مصاحبه حضوری، صدور ویزا و ... می‌شود.

نکته قابل اهمیتی که وجود دارد این است که تا زمانی که هزینه‌های مربوط به سفارت پرداخت نشود، هیچ اقدامی از طرف سفارتخانه، کنسول گری یا VFS برای شروع روند درخواست ویزا صورت نخواهد گرفت. پرداخت هزینه‌ها به صورت پرداخت پول نقد یا پرداخت اعتباری در کنسولگری‌ها یا سفارت‌ها انجام می‌شود. البته در برخی از کنسولگری‌ها امکان پرداخت اعتباری وجود ندارد. در زیر هزینه‌های درخواست ویزا با توجه به وضعیت‌های مختلف و با قیمت دلار آمریکا و یورو بیان شده است:

وضعیت متقاضی

هزینه (دلار آمریکا)

هزینه (یورو)

بزرگسال

$96

€80

کودک بین 6 تا 12 سال

$48

€40

شهروندان ارمنستان، روسیه و آذربایجان

$42

€35

کودک زیر 6 سال

رایگان

رایگان

عضو خانواده شهروند اتحادیه اروپا

رایگان

رایگان

محققان تحقیقات علمی

رایگان

رایگان

 

به این هزینه‌ها 25 یورو بابت هزینه کارگزاری و 2 یورو بابت مالیات اضافه می‌شود که برای شخص بزرگسال جمعا 107 یورو خواهد شد.

جاذبه‌های توریستی فرانسه

فرانسه یکی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا به حساب می‌آید و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران برای تفریح به این کشور سفر می‌کنند. اگرچه سفر به کشور فرانسه ممکن است سفری پرهزینه و گران‌قیمت باشد اما قطعا ارزش ثبت خاطراتی به یاد ماندنی را خواهد داشت. در زیر 5 شهر برتر و توریستی کشور فرانسه معرفی شده است.

پاریس (PARIS)

شهر پاریس پایتخت فرانسه و یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین شهرها برای گردشگران است. این شهر دارای جاذبه‌های توریستی معروفی می‌باشد اما همه جهان شهر پاریس را با برج ایفل می‌شناسند. پاریس علاوه بر این که در مرکز فرانسه قرار گرفته است، جاذبه‌های طبیعی و توریستی فراوانی را در خود جای داده است.

از جمله مهمترین و پربازدیدترین جاذبه‌های شهر پاریس می‌توان از برج ایفل، کلیسای نوتردام، موزه لوور، خیابان شانزه لیزه، طاق پیروزی، کاخ ورسای، باغ لوکزامبورگ، دیزنی لند پاریس، کلیسای قلب مقدس، رود سن، کشتی کروز، کاخ گارنیه، آرامگاه پانتئون و بسیاری دیگر از جاذبه‌های دیدنی این شهر نام برد. تمامی این جاذبه‌ها در شهر پاریس باعث شده تا این شهر به یکی از پربازدیدترین پایتخت‌های اروپا تبدیل شود.

نیس (NICE)

پس از شهر پاریس، مشهورترین و پربازدیدترین شهر توریستی فرانسه، شهر نیس می‌باشد. این شهر ساحلی تقریبا در جنوب فرانسه قرار گرفته است و آب و هوای مدیترانه‌ای دارد که این امر نقش بسیار مهمی در جذب گردشگر دارد. برخی این شهر را پایتخت هنری فرانسه می‌دانند و طبیعت زیبای این شهر الهام بخش نقاشان و هنرمندان بزرگ دنیاب بوده است. از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهر نیس می‌توان قلعه تپه، گردشگاه انگلیسی نیس، موزه ماتیس، موزه مارک شاگال، بخش قدیمی نیس، تئاتر ملی و سواحل زیبای شهر نیس را نام برد.

مارسی (MARSEILLES)

شهر مارسی از دیگر شهرهای توریستی فرانسه است که با پاریس فاصله بسیار کمی دارد و همین باعث شده تا رشد بسیار خوبی در تمام بخش‌ها به خصوص در بخش گردشگری داشته باشد. پیشرفت صنعت توریسم و گردشگری در پاریس به تدریج اثرات خود را نیز بر مارسی گذاشته است و همین امر باعث شده تا شهر مارسی بتواند به یکی از پربازدیدترین شهرهای توریستی فرانسه تبدیل شود.

مارسی یکی از شهرهای قدیمی فرانسه نیز به حساب می‌آید و جاذبه‌های بسیاری را در خود جای داده است. از جاذبه‌های مهم این شهر می‌توان به کاخ Palais Longchamp، قلعه تاریخی شاتو، کلیسای Abbey saint Victor، کلیسای جامع نوتردام دولا گارد اشاره کرد.

کن (CANNES)

از دیگر شهرهای زیبا و توریستی فرانسه می‌توان کن را نام برد. شهرت این شهر بیشتر به دلیل هنرمندان و برگزاری جشنواره‌های هنری جهانی است که در آن برگزار می‌شود که به شهر جشنواره‌ها نیز مشهور است. هرچند شهرت این شهر بیشتر به خاطر برگزاری این جشنواره‌ها است اما تنها دلیل آن نیست و نمی‌توان از سواحل دیدنی و جذاب این شهر چشم پوشی کرد. این شهر یک شعار معروف با مضمون «زندگی جشنواره است» دارد.

لیون (LYON)

شهر لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است و موقعیت استراتژیک آن باعث شده است تا علاوه بر یک شهر صنعتی، به یک شهر توریستی و گردشگری نیز تبدیل شود. محل تلاقی دو رودخانه رون و سائون در این شهر واقع شده است. شهر لیون محل زندگی بسیاری از سرآشپزهای معروف و بزرگ است و به همین دلیل این شهر به عنوان پایتخت غذایی فرانسه شناخته می‌شود.

از جاذبه‌های گردشگری شهر لیون می‌توان از کلیسای جامع لیون، تئاتر فورویر، موزه بزرگ هنرهای زیبای لیون، پارک دلاتِت دُر و خیابان سنت ژان اشاره نمود.

فرانسه همیشه یکی از مقاصد گردشگران سرتاسر جهان بوده است و همه ساله تعداد زیادی از توریست‌ها مشتاق بازدید از کشور فرانسه هستند. در این مطلب تمامی مطالب مربوط به ویزای توریستی فرانسه بیان شد. متقاضیان ویزای توریستی فرانسه باید این موضوع را در نظر داشته باشند که ویزای توریستی یک ویزای غیرمهاجرتی است و صرفا با هدف اقامت کوتاه مدت صادر می‌شود.

دارندگان این ویزا حق اشتغال یا تحصیل چه در فرانسه و چه در کشورهای حوزه شینگن را ندارند و فقط کسانی واجد شرایط دریافت ویزای توریستی فرانسه هستند که دارای اهداف کوتاه مدت اقامتی مثل گردش و تفریح، دیدار دوستان و آشنایان، بازدیدهای علمی یا تجاری و یا استفاده از خدمات پزشکی و درمانی باشند. بهتر است پیش از هر اقدامی در خصوص دریافت ویزای توریستی فرانسه و همچنین صرفه‌جویی در هزینه و وقت و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نمایید.

موسسه حامی مهاجر دارای سابقه و تجربه بالا در حوزه امور ویزای شینگن این اطمینان را به متقاضیان می‌دهد تا روند دریافت ویزای خود را با اطمینان و خیالی آسوده دنبال نمایند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و اطلاع از روند دریافت ویزا می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

امکان ریجکت شدن ویزای توریستی فرانسه تا چه حدی امکان دارد؟

امکان ریجکت شدن ویزا برای هر فرد متقاضی وجود دارد اما این نکته را نیز باید در نظر داشته که آمار ریجکتی ویزای فرانسه برای متقاضیانی که از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام کرده‌اند، بسیار کم بوده است و شاید به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد. مهمترین نکته‌ای که باید در زمان مصاحبه برای دریافت ویزا به آن توجه نمود این است که بتوانید افسر مصاحبه‌کننده سفارت را قانع نمایید.

آیا دریافت ویزای توریستی فرانسه تضمینی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. دریافت هیچ نوع ویزایی تضمینی نیست و برخی از موسسات و دفاتر با هدف کلاهبرداری از عناوینی مثل ویزای توریستی فرانسه تضمینی استفاده می‌نمایند.

امکان تمدید ویزای توریستی فرانسه وجود دارد؟

در صورت عادی و به طول معمول امکان تمدید ویزای توریستی وجود ندارد اما در بعضی از موارد خاص این امکان را به فرد می‌دهند تا ویزای خود را تمدید نماید ولی باید مدارک و دلایلی که ارائه می‌کند، قانع‌کننده باشد. اگر فردی بدون هیچ دلیل موجهی درخواست تمدید ویزا نماید، علاوه بر رد شدن درخواست ویزا، باعث ایجاد سابقه منفی برای خود می‌شود.

مدت زمانی که برای دریافت ویزای توریستی فرانسه طول می‌کشد، چقدر است؟

زمان رسیدگی به پرونده ویزای توریستی و پردازش آن در شرایط عادی بین 15 تا 21 روز کاری زمان خواهد برد. در صورت وجود مشکل ممکن از زمان بیشتر را طی کند.

حضور فرد متقاضی در هنگام مصاحبه الزامی است؟

بله برای ارائه و بررسی مدارک و انجام مراحل بیومتریک مثل انگشت‌نگاری لازم است که شخص متقاضی در سفارت حضور پیدا کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0