50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی اسلوونی

ترکیبی عالی از طبیعت وحشی، زیبایی طبیعی، مناظر روستایی، و شهرهای زیبای پیچیده، اسلوونی، به معنای واقعی، آسمان را به زمین می‌آورد. در حالی که می‌توانید از آرامش کشور لذت ببرید، اسلونی یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در جهان است، که در آن گزینه‌هایی برای فعالیت‌هایی مانند اسکی، پیاده ‌روی و دوچرخه ‌سواری بی‌پایان است. بنابراین، اگر یک تعطیلات فعال را ترجیح می‌دهید، لازم نیست دوبار در مورد مقصد خود فکر کنید!

کشور توریستی اسلوونی از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن است. اگر مایل به مسافرت به این کشور سرسبز و زیبا هستید باید ابتدا اقدام به اخذ ویزای توریستی اسلوونی نمایید. کشور اسلوونی کشوری امن است و به علت حجم کمتر گردشگران از آرامش بیشتری برخوردار است. اسلوونی دارای جمعیت 2میلیون نفری بوده و در اروپای مرکزی واقع می باشد. این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده در نواحی مرکزی و شرقی کشور اسلوونی زمستان هایی سرد و خشک و تابستان هایی معتدل دارد. واحد پولی اسلوونی یورو و زبان رسمی آن اسلوونیایی است.

تحلیل و بررسی ویزای توریستی اسلوونی

ویزای توریستی اسلوونی از جهات گوناگون قابل تحلیل و بررسی می باشد. متقاضیان ویزای توریستی اسلوونی باید توجه داشته باشند که اخذ ویزا و اقامت کوتاه مدت این کشور پروسه قابل بحث و حساسی می باشد. اعتبار ویزای توریستی اسلوونی یک تا سه ماه می باشد و باید قبل از اتمام این زمان کشور مربوطه را ترک نمائید. دقت داشته باشید که این زمان می تواند تا 6 ماه نیز تغییر پیدا کند. این ویزا برای تمام افراد قابل اخذ می باشد. فقط باید مد نظر داشته باشید که پرواز مستقیمی از ایران به اسلوونی وجود ندارد بنابراین می توانید برای سفر به این کشور از طریق کشورهای همسایه مانند ترکیه اقدام نمائید. متقاضیان اخذ ویزای توریستی اسلوونی توجه داشته باشند که با توجه به اعلام سفارت این کشور در سال 2018 تنها 8% از درخواست های ویزای توریستی اسلوونی رد شده است که آمار مناسب و امیدوارکننده ای به شمار می رود.

زمان اقدام برای اخذ ویزای اسلوونی

از آنجا که ویزای شینگن برای اقامت موقت در اسلوونی مورد نیاز است ، ابتدا باید هدف و همچنین مدت اقامت خود در اسلوونی را انتخاب کنید. می توانید اسناد را به دو دسته تقسیم کنید - الزامات اجباری و اسناد پشتیبان .باید در نظر داشته باشید که با هر نوع ویزایی که قصد سفر داشته باشید ( ویزای شغلی ، ویزای دانشجویی ، ویزای توریستی یا ویزای کاری ) شرایط الزامی ویزای اسلوونی تقریباً یکسان می باشد. برای اخذ ویزای توریستی اسلوونی بهتر است دو یا سه ماه قبل از سفر به این کشور برای تعیین وقت سفارت اقدام نمائید. زیرا در حالت عادی و معمول سفارت در همین حدود (دو تا سه ماه) به شما وقت می دهد. بنابراین متقاضیان توجه داشته باشند که درخواست آنها باید به موقع و با توجه به نیازشان مطرح شود .در صورت سخت بودن مراحل برای اخذ ویزای توریستی اسلوونی و مراجعه به سفارت یا کنسولگری این کشور می توانید از طریق موسسات معتبر در این زمینه اقدام به گرفتن ویزا نمائید.  

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کشور اسلوونی

ویزای توریستی اسلوونی و درخواست اقامت کوتاه مدت این کشور نیاز به ارائه مدارکی دارد. ارائه مدارک صحیح و نحوه چیدمان مدارک شما بسیار برای اخذ ویزای توریستی اسلوونی اهمیت دارد.

 • فرم درخواست برای صدور ویزا (که می توانید از سایت سفارت آن را دریافت کنید).
 • مدرکی که اثبات کند شما در ایران مشغول به کار هستید (به همراه تاریخ استخدام، فیش حقوقی و برگه مرخصی).
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان.
 • مدرک بازنشستگی برای افراد بازنشسته.
 • پروانه کسب یا جواز ثبت شرکت.
 • گردش ۶ دوره آخر حساب بانکی و مدرکی که ثابت کند تا ۶ ماه آینده از تمکن مالی برخوردارید.
 • اسناد مالکیت زمین، مسکن و..
 • اصل شناسنامه.
 • پاسپورت فعلی و پاسپورت های قبلی در صورت وجود، پاسپورت فعلی شما باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ اقامت تان در کشور اسلوونی اعتبار داشته باشد.
 • ۲ قطعه عکس تمام رخ واضح رنگی .
 • ارائه بیمه مسافرتی.
 • ارائه کپی از ویزاهای قیلی (درصورتی که قبلا ویزا برای هر کشور دیگری دریافت کرده اید).
 • ضمانت‌ نامه بانکی جهت بازگشت مسافر.

حتی وقتی همه مدارک اجباری ارسال شود ، اسناد پشتیبان خاصی وجود دارد که سفارت اسلوونی ممکن است از شما درخواست کند تا شما تهیه کنید. برای جلوگیری از هرگونه زحمت در آخرین لحظه از جمع آوری آن اسناد، توصیه می کنیم  تمام اسناد پیشنهادی را دقیق آماده کرده و در صورت امکان با یک  موسسه معتبر دراین مورد مشورت داشته باشید.

انواع ویزای اسلوونی

با توجه به مدت زمان سفر و هدفتان از سفر به کشور اسلوونی ویزاها به چند دسته تقسیم می شوند.
ویزای کوتاه مدت- ویزای بلند مدت

ویزای کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت زیر سه ماهه برای دیدار دوستان و آشنایان و گردشگری و توریستی می باشد.

ویزای بلند مدت

ولی ویزای بیشتر از شش ماهه و بلندمدت به مقاصد تحصیلی، ازدواج، کاری و تجاری تعلق می گیرد. که هر یک شرایط خاص خود را دارند.

تمدید ویزای توریستی اسلوونی

متقاصیان درخواست تمدید ویزای توریستی اسلوونی باید در نظر داشته باشند که ویزای توریستی اسلوونی قابل تمدید مستقیم نمی باشد. بنابراین برای اینکار (تمدید ویزای توریستی کشور اسلوونی) باید مجددا به سفارت درخواست ویزا نمایند. در واقع افرادی که قصد اخذ اقامت کوتاه مدت را برای بار دوم دارند باید به کشور مقصد برگشته و در سفارت این کشور تقاضای تمدید این ویزا را داشته باشند.

متقاضیان توجه داشته باشند که می توانند برای تمدید ویزای خود درخواست ویزای بلند مدت این کشور را داشته باشند. متقاضیان ویزای توریستی اسلونی می بایست جهت تمدید ویزا وقت سفارت بگیرند و بعد از طی کردن بازه زمانی 15 تا 20 روزه می توانند برای ادامه پروسه اقدامات لازم را انجام دهند. هزینه درنظرگرفته شده جهت تمدید ویزای توریستی معادل 30 یورو می باشد.

نکات قابل توجه در اخذ ویزای توریستی اسلوونی

 • توجه کنید که برای دریافت ویزای توریستی اسلوونی حداقل دو یا سه ماه قبل از سفرتان اقدام کنید.
 • بایستی فرد متقاضی در زمان تعیین شده از سمت سفارت اسلوونی درسفارت مربوطه حضور داشته باشد و تمام مدارک را بصورت کامل و آماده به همراه داشته باشند.
 • دقت داشته باشید اگر بیش از زمانی که در ویزای توریستی اسلوونی مشخص شده در اسلوونی بمانید اقامتتان غیرمجاز تلقی شده و باید جریمه سنگینی پرداخت نمائید. بنابراین به مدت زمان اقامت و تاریخ ورود و خروجتان دقت داشته باشید.
 • هنگام تحویل مدارک ویزای توریستی اسلوونی به سفارت اسلوونی به این موضوع هم دقت کنید که باید مدارک شما به زبان انگلیسی یا زبان رسمی اسلوونی ترجمه شده باشد.

درخواست ویزا برای اعضای اتحادیه اروپا وغیراروپا

همانگونه که می دانید اعضای عضو اتحادیه اروپا برای سفر به این کشور(بدلیل عضویت در معاهده شینگن) نیاز به درخواست ویزا ندارند. با این حال خارجی ها به جز اتباع منطقه شنگن، برای ورود به جمهوری اسلوونی نیاز به دریافت ویزاخواهند داشت. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای ورود به جمهوری اسلوونی ملزم به گرفتن ویزا نیستند. در واقع می توان گفت ویزا یک مجوز صادر شده به خارجی توسط سفارت یا کنسولگری جمهوری اسلوونی در خارج از کشور است که در پاسپورت به شکل برچسب نوشته شده می باشد. بر پایه ویزا، یک خارجی می‌تواند وارد کشور شود (اگر دلیلی برای امتناع آن وجود نداشته باشد) و تا زمانی که توسط ویزا تعیین می‌شود، باقی بماند.

این ویزا همچنین می‌تواند فقط برای ترانزیت از طریق قلمرو جمهوری اسلوونی صادر شود، اگر فرد شرایط خاصی را برای ترانزیت دریافت کند و ویزا بگیرد که به او اجازه ورود به کشور بعدی را می‌دهد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0