20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط و مشخصات عکس ویزای شینگن

اگر متقاضی اخذ ویزای شینگن هستید، عکس از جمله نیازهای حیاتی برای تکمیل درخواست شماست. مهم نیست که از کدام نوع ویزا درخواست می کنید، همیشه باید همراه با سایر مدارک، دو عکس ارائه دهید.

شرایط عکس ویزای شینگن

شرایط عکس برای هر ویزای کوتاه مدت شینگن عبارتند از:

دو عکس یکسان. حداکثر گرفته شده در 6 ماه اخیر.

اندازه عکس: 35 در 45 میلی متر.

عکس باید رنگی باشد

سر باید 70-80 درصد از عکس را بگیرد.

زمینه عکس رنگی روشن. خاکستری روشن الگوی پیشنهادی نیست.

متقاضی باید مستقیم به دوربین نگاه کند.

چهره خنثی. بدون لبخند و دهان باید بسته باشد.

از لباس یا رنگ متناسب با پس زمینه خودداری کنید.

کشورهای شینگن یک قدم جلوتر رفته اند و کلیه نیازهای عکس برای ویزای اروپا را با جزئیات بیان کرده اند.

در ادامه این مقاله می توانید کلیه شرایط و مشخصات عکس ویزای شینگن را که به روشنی و واضح بیان شده است، پیدا کنید.

تصویر سازی و توضیح آنها

قالب و اندازه عکس

      

تصویر:

 

توضیحات:

اندازه عکس ویزای شینگن ثابت و غیرقابل تغییر است. هر دو عکس باید 35 میلی متر عرض و 45 میلی متر طول داشته باشند. قالب قابل قبول شامل نشان دادن ویژگی های ظاهری چهره متقاضی، از نوک چانه تا بالای سر، و هر دو طرف چپ و راست صورت است، در حالی که صورت در مرکز عکس قرار گرفته است. حدود 70 تا 80 درصد بخشی از عکس باید توسط چهره متقاضی پر شود، با ارتفاع قابل قبول از چهره 32-36 میلی متر، فراموش نشود که سر متقاضی به طور کامل از جمله مدل مو نشان داده شود.

تمام عکس های ارسال شده در اندازه های مختلف به غیر از اندازه عکس واجد شرایط ویزای اروپا ممکن است باعث رد درخواست ویزای شینگن شود.

تمرکز و تقابل

تصویر:

 

توضیح:

فرم مجاز برای نشان دادن چهره متقاضی در عکس متمرکز و دارای تقابل شدید است. از داشتن عکسی که بسیار مبهم، خیلی روشن یا با تقابل ضعیف است، خودداری کنید.

روشنایی

تصویر:

 

توضیح:

روشنایی پذیرفته شده در عکس زمانی است که به طور یکنواخت در تمام صورت پخش شود. پرهیز از بازتاب عکس، سایه ها و چشم های قرمز کاملا حیاتی است.

پس زمینه عکس

تصویر:

 

توضیح:

از داشتن یک پس زمینه عکس رنگارنگ، الگو مانند یا سایه دار خودداری کنید، زیرا فرم قابل قبول یک رنگ خاکستری رنگی خنثی و بی نقص است، پس زمینه ای روشن و به صورت و مدل موها تقابل می دهد.

کیفیت عکس

تصویر:

 

توضیح:

توجه داشته باشید که عکس باید با کیفیت بالا پرینت شود و با وضوح حداقل 600 DPI باید چاپ شود. پوست متقاضی باید طبیعی باشد، در حالی که تمام عکس باید خنثی باشد و ایجاد لکه ها و لایه ها جلوگیری شود.

حالت صورت و وضعیت سر

تصویر:

 

توضیح:

از چرخاندن سر خود یا باز کردن دهان در هنگام عکس خودداری کنید. تنها صورت پذیرفته شدن عکس، نگاهی خنثی با زاویه دید مستقیم روی دوربین متمرکز شده و دهان بسته می باشد.

چشم و خط بینایی

تصویر:

 

توضیح:

هنگامی که  در حالت عکس گرفتن قرار می گیرید، تمرکز چشم ها بر روی دوربین یا بستن چشم ها یا پوشاندن چشم با موها خودداری کنید، زیرا روش پذیرفته شدن عکس با نگاه کاملا مستقیم به دوربین، با چشمان کاملا باز و صورت کاملا مشخص است.

عینک

تصویر:

 

توضیح:

هنگام آماده شدن برای عکس، از قرار دادن عینک آفتابی، عینک نوری تیره، عینک های نوری که داراب قاب هایی هستند که چشم شما را پوشانده است، خودداری کنید و به همین ترتیب از بازتاب فلش خودداری کنید. تنها راه پذیرفته شدن عکس با عینک زمانی است که چشمان فرد متقاضی کاملا قابل مشاهده باشد و با قاب عینک پوشیده نشوند.

روسری

تصویر:

 

توضیح:

از عکس گرفتن با کلاه، روسری هایی که صورت شما را پوشانده است یا چهره تان را با سایه پوشانده است، خودداری کنید. زیرا هیچ یک از آنها مجاز نیستند. تنها استثناء در مورد لباس های مذهبی است و حتی در این شرایط باید صورت از نوک چانه تا پیشانی به وضوح دیده شود.

آیا شرایط و مشخصات عکس تمام کشورهای شینگن یکسان است؟

بله، شرایط و مشخصات عکس ویزا برای هر یک از اعضای منطقه شینگن یکسان است: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
حمید صیدگاهی
آیا عکس ویزای بدون روسری خانم در فرودگاه ایران مشکلی ایجاد نمیکند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. مشکلی ایجاد نمیکنه.