50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره های برزیل

هر ساله در سراسر کره خاکی جشن‌ها و کارناوال‌های زیادی از جمله جشنواره های هندی ، جشنواره های تایلند ، جشنواره های برزیل و ... برپا می‌شود . در اینجا به معرفی جشنواره های برزیل می‌پردازیم. جشنواره ‌های متعددی در کشور برزیل برگزار می‌شود که معمولاً هر یک با ساز و آواز و رقص همراه است و حس و حال متفاوت و جذابی به چهره کشور می‌بخشند. بسیاری از گردشگران تور برزیل علاوه بر بازدید از جاهای دیدنی برزیل ، با هدف شرکت در جشنواره های برزیل به این کشور سفر می‌کنند.

کارناوال ریو

کارناوال ریو، مشهورترین فستیوال و مراسم پایکوبی در جهان است که از یکم تا نهم مارس برگزار می‌شود. تاریخچه برگزاری این‌کارناوال به قرن هفدهم باز می‌گردد. این‌ جشن که ۴۰ روز قبل از عید پاک مسیحیان برگزار می‌شود، بین ۴ روز تا یک هفته در شهرهای مختلف ادامه دارد. مردم در این زمان به رقص و پایکوبی و خوش‌گذرانی در کل شهر می‌پردازند زیرا پس از این روزها ایام روزه داری فرا می‌رسد که در طی آن مسیحیان از خوردن شراب، گوشت سفید و قرمز، لبنیات و به طور‌ کلی هرگونه فرآورده دامی خودداری می‌کنند. این مراسم با رقص سامبا معروف برزیلی‌ها عجین است که همراه با حرکات سریع پاها و لرزاندن کل بدن است. ریشه این رقص به بردگان آفریقایی که برای کار به برزیل آورده شده بودند باز می‌گردد. کارناوال از دو بخش رسمی و غیر رسمی تشکیل می‌شود. بخش رسمی در محل استادیوم مانندی به اسم سامبادروم برگزار می‌شود و بلیت آن بسته به اینکه در کجای سکو‌ها قرار داشته باشید متغیر است. بخش غیررسمی در سطح شهر در جریان است و طبق یک برنامه از پیش مشخص شده بعدازظهر تا پاسی از شب هر ساعت در یکی از محله‌ها و خیابان‌ها انجام می‌شود.
 
 

جشنواره‌ انیما موندی برزیل

جشنواره‌ انیما موندی برزیل ، یک جشنواره بین‌المللی فیلم است که کاملاً به انیمیشن اختصاص دارد. این جشنواره، زمینه تاسیس و برگزاری تعدادی از جشنواره‌های مشابه فیلم انیمیشن در سراسر جهان را فراهم کرده است و در عین حال نقش مهمی در کشف استعدادهای جدید دارد. جشنواره مذکور اولین بار در سال ١٩٩٣ در شهر ریو دو ژانیرو برگزار شد و با استفاده از امکانات نامحدود زبان انیمیشن، به دنبال اطلاع رسانی، تربیت، آموزش، ایجاد سرگرمی و تفریح بود. این رویداد سالانه، محل برگزاری خود را بین دو شهر ریو دو ژانیرو و سائوپائولو تغییر می‌دهد و مخاطبین مختلفی از هر قشر را جذب می‌کند. این جشنواره در بخش‌های مختلفی اعم از فیلم‌های کوتاه بزرگسالان، فیلم‌‌های کوتاه کودکان، فیلم‌های بلند داستانی و انیماتور آینده (انیمیشن‌هایی که کودکان ساخته‌اند) برگزار می‌شود. علاوه ‌براین، در تمام طول سال هم به فعالیت‌های خود مانند آموزش ساخت انیمیشن در مدارس مختلف برزیل و همینطور نمایش این انیمیشن‌ها در شهرهای دیگر برزیل ادامه می‌دهد.
 
 

جشن جونینا

جشن جونینا به مدت یک ماه (ژوئن) در سراسر برزیل برزیل برگزار می‌شود و مردم برزیل، زندگی روستایی را با غذاها،‌ لباس‌های خاص و رقص در یک چادر بزرگ که از مواد خام ساخته شده است،‌ جشن می‌گیرند. در شهرهای بزرگ،‌ به جای چادر، معمولاً یک ساختمان را با پرچم‌های رنگی، رومیزی‌های شطرنجی و بادکنک تزیین می‌کنند. مردم اغلب لباس‌های شطرنجی و کلاه‌ حصیری می‌پوشند و روی صورت خود به‌خصوص کودکان را خالخالی می‌کنند.
 
 

جشنواره فولکلور پارینتینز

جشنواره فولکلور پارینتینز، یکی دیگر از جشنواره های برزیل است که هر سال در پارتینتینز در آمازوناس (یکی از ایالت‌های شمالی برزیل) برگزار می‌شود و دومین فستیوال بزرگ این کشور بعد از کارناوال به حساب می‌آید. این مراسم در ۳ روز پایانی ماه ژوئن جریان دارد و درباره افسانه‌ی آمازونی گاوی است که بعد از مردن، دوباره زنده شد. اصلی‌ترین جاذبه‌ی این جشن، رقابت بین دو تیم Garantido و Caprichoso  است که در قالب برنامه‌ای ترکیبی از رقص و آواز و رژه‌های زیبا به بازگویی داستان زنده شدن این گاو می‌پردازند. این جشن به‌طور خاص به فرهنگ بومی و مردم عامه اختصاص دارد و به همین دلیل در یک مکان برگزار می‌شود.
 
 

جشنواره فیلم گرامادو

جشنواره فیلم گرامادو، یک جشنواره بین‌المللی فیلم است که هر ساله در گرامادو برزیل برگزار می‌شود و سابقۀ آن به ۱۹۷۳ باز می‌گردد. تا پیش از سال ۱۹۹۲ این جشنواره تنها به فیلم‌های ساخته شده در برزیل اختصاص داشت، اما از آن به بعد فیلم‌های لاتین سایر کشورها را نیز پذیرفت و اکنون تبدیل به جشنواره‌ای بین‌المللی شده است. این جشنواره هر سال در ۲۴ بخش مختلف جایزه اهدا می‌کند که سیزده بخش آن به فیلم‌های برزیلی، هشت بخش به فیلم‌های بین‌المللی و سه بخش ویژه اختصاص دارد. هدف اصلی این جشنواره شناسایی و پرورش بهترین استعدادهای فیلم‌سازی در برزیل و آمریکای لاتین و معرفی آن‌ها به سینمای جهان از طریق برقراری ارتباط با آن‌ها است.
 
 

جشن سال نو ریو دو ژانیرو

ریو دو ژانیرو یکی از بهترین مکان‌های جهان برای جشن گرفتن شب سال نو به شمار می‌آید. اگر قصد سفر به برزیل را دارید، خوب به این نکته توجه داشته باشید که، شب ٣١ دسامبر مردم برزیل پیش از رفتن به ساحل سر تا پا لباس سفید می‌پوشند و سپس لباس‌های سفید خود را با گل‌های رنگارنگ می‌پوشانند. انواع موسیقی‌ها نظیر اجراهای زنده گروه‌های سامبا، راک و حتی الکترونیک در ساحل دائما شنیده می‌شود و رقصیدن در سراسر شب ادامه دارد. در سراسر ساحل سبدهای میوه و غرفه‌های نوشیدنی و ساندویچ به چشم می‌خورد که لذت این جشن را دوچندان می‌کند. نمایش‌های آتش بازی در نیمه شب از روی قایق‌های بزرگ که در فاصله ٣٠٠ متری ساحل توقف کرده‌اند، بخشی از مراسم استقبال از سال نو به حساب می‌آید. به این ترتیب ضیافت، موسیقی، رقص، آواز و سرگرمی تا سپیده صبح ادامه می‌یابد. جالب است بدانید گروه‌های بین‌المللی موسیقی زنده و رقص سامبا در امتداد خیابان ساحلی آتلانتیک ردیف می‌ایستند و این خیابان حدود ساعت ٨ شب از صدای موسیقی به لرزه درمی‌آید. اما نمادین‌ترین بخش این مراسم، لباس سفید شرکت‌کنندگان است. رنگ سفید رضایت الهه دریا را جلب می‌کند و در عین حال نماد پاکی، صلح و نو شدن نیز محسوب می‌شود.
 
 

راک در ریو

راک در ریو به خاطر تلفیق نمادهای مدرن و کلاسیک شهرت زیادی یافته و در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های موسیقی ریو است. این فستیوال هر سال در ماه دسامبر برگزار می‌شود و گزینه‌ی کمپینگ در بین برنامه‌های آن نیست. جالب است بدانید هنرمندانی نظیر لیدی گاگا و ریحانا در گذشته در این جشن به هنرنمایی پرداخته‌اند.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0