هانوفر از مشهورترین جاهای دیدنی آلمان نیست اما شهر زیبایی با جاذبه های طبیعی ریز و درشت، موزه ها و بنای تاریخی است. هانوفر به شهر سبز و شهر نمایشگاه ها هم معروف است. بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا یعنی سِبیت در هانوفر برگزار می‌شود. در این مقاله معروف‌ترین جاهای دیدنی هانوفر را معرفی می کنیم.

پارک ایلنریده هانوفر

 بی‌شک یکی از اصلی‌ترین جاهای دیدنی هانوفر آلمان که می‌توان به آن اشاره کرد پارک ایلنریده یا ریه سبز هانوفر با وسعت نزدیک به 640 هکتار است که از وسیع ترین پارک‌های اروپا نیز به شمار می‌آید. جنگل‌های انبوه و گونه‌های حیوانی ایلنریده، این پارک را به محیطی بسیار آرام برای گذراندن اوغات فراغت گردشگران تبدیل کرده‌است. از جمله حیواناتی که در این پارک زندگی می‌کنند نیز شما گوزن‌های قرمز، اسب وحشی و خوک‌های وحشی هستند که بخشی از اکوسیستم جانوری این مکان را تشکیل می‌‌دهند.
 

دریاچه ماش هانوفر

اگر اهل شنا و تفریحاتی از جمله قایقرانی هستید، دریاچه مصنوعی ماش که نام‌گذاری آن به دلیل واقع شدن در محله لاینه ماش شهر هانوفر است محیطی مناسب برای این دست از تفریحات می‌باشد که همواره گردشگران زیادی را به خود دیده است.
 

سالن اوپرای هانوفر

برای لذت بردن از اجرای موسیقی هنرمندان سرشناس دنیا باید توجه شما را به سالن اوپرای شهر هانوفر جلب کنیم که محیطی بسیار زیبا برای هنردوستان را فراهم کرده‌است و هر ساله اوپراهای حرفه‌ای زیادی به میزبانی این سالن بزرگ برگزار می‌شود. اوپرای هانوفر در سال ۱۸۵۲ ساخته شده است.
 

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز هانوفر

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز که قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی باز می‌گردد، کلیسای اصلی لوتری در شهر هانوفر است. این بنا در کنار تالار شهر که آن نیز مکانی بسیار زیبا برای بازدید به شمار می‌آید به جنوبی‌ترین معماری سبک گوتیگ آلمان شمالی مشهور است.
 

موزه آگوست کستنر هانوفر

این موزه که در سال 1889 ساخته شده است در خود عتیقه‌های ارزشمند زیادی از کشورهایی همچون مصر و ایران جای داده ‌است که زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارد. این موزه قدیمی شهر هانوفرهمچنین آثار باستانی و سکه‌های تاریخی فراوانی را در خود به تماشا گذاشته است.
 

باغ وحش هانوفر

باغ وحش هانوفر در سال 1865 تاسیس شده‌ است و به یکی از جاهای دیدنی این شهر تبدیل شده و هر ساله قریب به نیم میلیون گردشگر از این محیط بازدید می‌کنند. این باغ وحش به چندین بخش مختلف از جمله بخش زمستانی، جنگلی، بیابانی و... تقسیم می‌شود و گونه‌های جانوری زیادی نیز همچون ببر بنگال، میمون و کانگورو در این محیط وجود دارد.
 

شهر قدیمی هانوفر 

شهر قدیمی هانوفر که در گذشته به دلیل میزان بالای جرم و جنایت تبدیل به محیطی ناسالم شده بود و افراد فقیر زیادی نیز در آن زندگی می‌کردند، این روزها با معماری خاص خود و با ساختمان‌های نیمه چوبی قرون وسطایی تبدیل به منطقه‌ای توریستی شده ‌است که یکی از الویت‌های اصلی گردشگران برای بازدید از جاهای دیدنی هانوفر می‌باشد.
 

باغ هرنهاوزن هانوفر

این باغ زیبا در واقع متشکل از سه باغ دیگر به نام‌های برگارتن، جورجن گارتن و ولفن گارتن است که تمامی این موارد از میراث پادشاهان هانوفر بود‌ه ‌است. این محیط دلنشین یکی از محل‌هایی است که بی‌شک بعد از بازدید آن به سایر افرادی که قصد سفر به شهر هانوفر را دارند، پشنهاد خواهید داد. 
 

موزه دولتی لاور ساکسونی هانوفر

یکی دیگر از موزه‌های شهر هانوفر، موزه دولتی لاور ساکسونی است که هرگز از دیدن آن خسته نخواهید شد. این موزه بیش از 20 هزار اثر را در خود جای داده‌ است که نقاشی‌ها و مجسمه‌های قرون وسطایی از شاخص‌ترین آثار آن به شمار می‌آیند. این موزه دولتی یکی از جاهای دیدنی هانوفر است و تا قرن بیستم میلادی مجموعه‌های باستانی و همچنین قومی را نیز در خود جای داده بود.
 

تالار جدید هانوفر

این بنا که ساخت آن نزدیک به 12 سال به طول انجامیده است، در سال 1913 با نام تالار جدید شهر هانوفر تاسیس شد. وسعت این تالار در حدود 10 هکتار است و ارتفاع برج آن نیز به 100 متر می‌رسد که مرتفع‌ترین نقطه‌ی تالار به شمار می‌آید و از آنجا می‌توان به تمام شهر هانوفر اشراف داشت. معماری بسیار زیبا و ایده‌های جالب به کار رفته در این تالار همواره توریست‌های زیادی را به این جاذبه گردشگری شهر هانوفر جلب کرده‌ است. 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0