تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

مقدمه ای بر منطقه شینگن

منطقه شینگن، نشان دهنده یک بخشی است که در آن 26 کشور اروپایی، با استفاده از ویزای شینگن مرزهای داخلی خود را برای مهاجرت شهروندان اروپایی آزاد و بدون محدودیت (کنترل مرزی) قرار دادند. این تغییرات بر اساس قوانین مرزهای خارجی و مبارزه با جرم و جنایت و با همکاری پلیس وضع شده است. منطقه شینگن بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا را پوشش می دهد به جز بریتانیا، ایرلند و کشورهایی که به زودی بخشی از این اتحادیه می شوند، مانند: رومانی، بلغارستان، کرواسی و قبرس. همچنین کشورهایی مانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین که بین کشورهای اتحادیه اروپا نیستند، اما جزء کشورهای عضو شینگن هستند. 26 کشور عضو شینگن به ترتیب اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس می باشند.
 
شما میتوانید برای رفع ریجکتی ویزای شینگن خود از متخصصین ماهر موسسه حامی مهاجر مشاوره بگیرید و موسسه حامی مهاجر برای رفع ریجکتی ویزا حامی و همراه شما خواهد بود.
 

7 نکته درباره منطقه شینگن

 1. در حال حاضر 26 کشور عضو شینگن هستند و همه این کشورها در اروپا واقع شده اند که به ویزای شینگن نیاز دارند.(برای اخذ ویزای شینگن با موسسه حامی مهاجر تماس برقرار کنید )
 2. 22 کشور به طور کامل قوانین شینگن را اجرا می کنند.
 3. 4 کشور دیگر که اصطلاحا به آنها اعضای (EFTA) می گویند، قوانین شینگن را از طریق موافقت نامه های خاص مربوط به توافقنامه شینگن اجرا می کنند. 
 4. کشورهای ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن اشتاین عضو کشورهای شینگن هستند، اما عضو اتحادیه اروپا نیستند. 
 5. موناکو، سان مارینو و شهر واتیکان مرزهای خود را مانند کشورهای عضو شینگن باز گذاشته اند، اما عضو منطقه آزاد ویزا نیستند.
 6. جزایر قناری، مادیرا و آزور با اینکه خارج از اتحادیه اروپا هستند، از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شوند و بخشی از منطقه شینگن هستند.
 7. پنج کشور اتحادیه اروپا هستند که عضو کشورهای شینگن نیستند. ایرلند همچنان قصد عضو شدن در منطقه شینگن را ندارند، اما چهار کشور دیگر رومانی، بلغارستان، کرواسی و قبرس درخواست خود را ارسال کرده اند و به زودی به کشورهای عضو شینگن می پیوندند.

درباره شینگن

مرزهای خارجی منطقه شینگن به فاصله 50000 کیلومتر می باشد که 80 درصد این مساحت شامل آب و 20 درصد باقی مانده شامل زمین می شود. این ناحیه دارای صدها فرودگاه و بنادر دریایی، بسیاری از تقاطع های زمینی، دارای مساحت حدود 4 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 420 میلیون شهروند می باشد. نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که، اگر چه بیشتر کشورهای عضو شینگن در اتحادیه اروپا قرار دارند، شما نباید منطقه شینگن را با اتحادیه اروپا اشتباه بگیرید.

کشورهای عضو اتحادیه شینگن

افرادی که ویزای شینگن را در اختیار دارند، می توانند به تمام 26 کشور عضو شینگن به راحتی سفر کنند:
 
اتریش
 
مجارستان
 
نروژ
 
بلژیک
 
ایسلند
لهستان
 
جمهوری چک
 
ایتالیا
 
پرتغال
 
دانمارک
 
لتونی
 
اسلواکی
 
استونی
 
لیختن اشتاین
 
اسلوونی
 
فنلاند
 
لیتوانی
 
اسپانیا
 
فرانسه
 
لوکزامبورگ
 
سوئد
 
آلمان
 
مالتا
 
سوئیس
 
یونان
 
هلند
 
 

اتریش

از سال 1997 که کشور اتریش به عضویت اتحادیه اروپا و منطقه شینگن تبدیل شد، شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می توانند برای ویزای شینگن اتریش اقدام کنند. شهروندان غیر اروپایی، به هنگام ورود به بندر اتریش باید مدارک مسافرتی و شناسایی را به افسر مرزی اتریش ارائه دهند. این مدارک به شرح زیر می باشند:
 • گذرنامه معتبر که در 10 سال گذشته اخذ شده و حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد.
 • اگر شما در حال دریافت ویزای اتریش هستید، ویزای خود را نیز باید ارائه کنید.
لازم به ذکر است که افسر مرزی اتریش تصمیم نهایی را خواهد گرفت که شما می توانید وارد خاک اتریش شوید یا خیر. افسر، مدارک شما را بررسی خواهد کرد و ممکن است در مورد سفر شما به اتریش چند سوال از شما بپرسد. لطفا اطمینان حاصل کنید که افسر مرزی اتریش هنگام ورود به منطقه شینگن گذرنامه شما را مهر کند. بدون مهر، ممکن است شما در اتریش جریمه یا بازداشت شوید. 
 
ویزای شینگن اتریش

بلژیک

بلژیک یکی از پنج کشور نخست است که قرارداد شینگن را در تاریخ 14 ژوئن 1985 امضاء نمود و از تاریخ 26 مارس 1995 آن را اجرایی کرد. بلژیک یک کشور کوچک و پرجمعیت است که داراس مساحت 30528 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 11 میلیون را داراست. تعداد 231437 مسافر از سراسر جهان برای دریافت ویزای شینگن بلژیک در سال 2017 درخواست داده اند. اگر شما از طریق هوایی به بلژیک سفر کنید، پس از ورود به فرودگاه بلژیک باید اسناد مسافرتی و شناسایی را به افسر مرزی بلژیک ارائه دهید. همچنین ممکن است سایر اسناد حمایتی مانند دعوت نامه یک میزبان بلژیکی، مدارک اقامت یا بلیط برگشت نیز از شما خواشته شود. 
 
ویزای شینگن بلژیک

جمهوری چک

جمهوری چک، کشوری در مرکز اروپا می باشد که دارای مساحت 78866 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر می باشد که 64 درصد از این تعداد چکی هستند و بقیه از کشورهای اسلواکی، مرویان، اوکراینی و ... می باشند. این کشور با جاذبه های گردشگری شهر پراگ که به عنوان پنجمین شهر پر بازدید در قاره قدیمی قرار دارد، درآمد قابل توجهی کسب کرده است. تعداد 623255 مسافر از سراسر جهان برای اخذ ویزای شینگن جمهوری چک در سال 2018 درخواست داده اند. جمهوری چک در روز 16 آپریل 2003 موافقت نامه شینگن را امضاء کرد و در تاریخ 21 دسامبر 2007 آن را به اجرا درآورد.
 
ویزای شینگن جمهوری چک

دانمارک

دانمارک جنوبی ترین کشور بین کشورهای اسکاندیناوی می باشد که دارای مساحت 43094 کیلومتر مربع است و در جنوب غربی سوئد و در جنوب نروژ قرار دارد. دولت دانمارک در تاریخ 19 دسامبر 1996 قرارداد شینگن را امضاء کرد و در تاریخ 25 مارس 2001 آن را اجرایی کرد. با این حال دانمارک در حال حاضر بدلیل وضعیت امنیتی در اروپا و تهدیدات ناشی از حرکات ثانویه، یکی از شش کشور شینگن با کنترل مرزی مجدد است. کشور دانمارک حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی نه تنها در اروپا بلکه در کل جهان را داراست. در سال 2017 تعداد 152467 نفر برای اخذ ویزای شینگن دانمارک اقدام کردند و این آمار در مقایسه با سال 2014 افزایش چشمگیری داشته است.
 
ویزای شینگن دانمارک

استونی

کشور استونی با داشتن مساحتی حدود 45338 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 1 میلیون نفر یکی از کشورهای کم جمعیت اروپا بشمار می رود. این کشور نیز شامل 2222 جزیره در دریای بالتیک است. در طول قرن ها، منطقه استونی توسط دانمارک، سوئد و جماهیر شوروی کنترل شده است. در تاریخ 16 آپریل 2003 این کشور قرارداد شینگن را امضاء کرد و در روز 21 دسامبر 2007 آن را به اجرا گذاشت. تعداد 138249 نفر از سراسر جهان در سال 2017 برای اخذ ویزای شینگن استونی تقاضا داشته اند، اما با این حال آمار نشان می دهد که بیشتر از 3 میلیون فرد خارجی بیش از یک شب در استونی مانده اند که 6.6 درصد بیشتر از سال گذشته است. 
 
ویزای شینگن استونی

فنلاند

این کشور به طور رسمی به نام جمهوری فنلاند شناخته می شود و فنلاند بدلیل سیستم آموزشی قوی معروف است و به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته شده است. حدودا 5 میلیون جمعیت فنلاند، یکی از شادترین کشورهای جهان را تشکیل داده اند. فنلاند دارای مساحت 338145 کیلومتر مربع است و این کشور قرارداد شینگن را در تاریخ 19 دسامبر 1996 امضاء کرد و در روز 25 مارس 2001 آن را آغاز کرد. فنلاند یکی از پرطرفدارترین کشورهای شینگن بشمار می آید و در سال 2018 تعداد 827520 نفر از سراسر جهان برای دریافت ویزای شینگن فنلاند درخواست داده اند. اما نشان می دهد که حدود 3 میلیون گردشگر در سال 2017 وارد فنلاند شده اند که تقریبا نیمی از این جمعیت از شهروندان اتحادیه اروپا بوده اند.
 
ویزای شینگن فنلاند

فرانسه

فرانسه کشوری است که بیشترین بازدید را بین تمام کشورهای اروپایی دارد، که این اتفاق فقط به دلیل بودن برج ایفل نیست. در سال 2013 حدود 85 میلیون توریست خارجی از سراسر جهان را جذب کرده است که این تعداد یک رکورد برای فرانسه بشمار می آید. مساحت این کشور 551695 کیلومتر مربع است و حدود 64 میلیون نفر جمعیت دارد که می توانند آزادانه در منطقه شینگن سفر کنند. فرانسه یکی از پنج کشور بنیان گذار منطقه شینگن از تاریخ 14 ژوئن 1985 است. این توافقنامه در کشور فرانسه از تاریخ 26 مارس 1995 برقرار شده است. سالانه گردشگران بسیاری از سراسر جهان برای بازدید از جاهای دیدنی فرانسه ، ویزای شینگن فرانسه را دریافت می کنند.
 
ویزای شینگن فرانسه

آلمان

آلمان کشور اختراع و نوآوری و دومین کشور پرجمعیت شینگن با حدود 81 میلیون نفر می باشد که با 16 ایالت و مساحت 357386 کیلومتر مربع تشکیل شده است. آلمان یکی محبوب ترین کشورهای اروپایی بشمار می آید که تعداد مرزهای بیشتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد. این کشور در اروپای غربی و مرکزی واقع شده است و پاسپورت آلمان در میان سه پاسپورت قدرتمند جهان قرار دارد و شهروندان آلمانی می توانند از 188 کشور جهان بدون ویزا بازدید کنند. آلمان مانند فرانسه یکی از پنج کشور اصلی موافقتنامه شینگن است که در تاریخ 14 ژوئن 1985 آن را امضاء نمود و از تاریخ 26 مارس 1995 آن را آغاز کرد. در سال 2017 حدودا 2 میلیون گردشگر از سراسر جهان درخواست ویزای شینگن آلمان را داشته اند که با 7 درصد از این درخواست ها موافقت نشده است.
 
ویزای شینگن آلمان

یونان

کشور یونان در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد و این کشور به عنوان جایگاه دموکراسی، ادبیات غربی، تاریخ نگاری، علوم سیاسی و بازی های المپیک شناخته می شود. با وجود این که مرزهای یونان در سالیان اخیر تغییر کرده است، امروز یونان مرزهای خود را با آلبانی از غرب، جمهوری مقدونیه و بلغارستان از شمال و ترکیه از شمال شرقی تقسیم می کند. با این وجود که یونان از تاریخ 6 نوامبر 1992 موافقتنامه شینگن را امضاء نمود و در تاریخ 1 ژانویه 2000 آن را به اجرا درآورد، هنوز هیچکدام از همسایگانش به منطقه شینگن وارد نشده اند. این کشور دارای مساحت 131990 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 11 میلیون نفر می باشد. یونان دارای میراث فرهنگی منحصر به فرد، جزایر و سواحل زیبا است و این دلیل باعث می شود که مقصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران باشد. در سال 2017 تعداد 1 میلیون درخواست ویزای شینگن یونان از مسافرین سراسر جهان درخواست شد. این تعداد درخواست ویزای شینگن، یونان را در رتبه پنجمین کشور دریافت کننده درخواست ویزای شینگن قرار داده است.
 
ویزای شینگن یونان

مجارستان

مجارستان دارای مساحتی حدود 93030 کیلومتر مربع و دارای جمعیتی 10 میلیون نفر می باشد. تعداد زیادی از گردشگران هر ساله از این کشور بازدید می کنند و در سال 2017 تعداد 263940 نفر برای درخواست ویزای شینگن مجارستان اقدام کردند. زمانی که صحبت از گردشگری می شود، مجارستان یکی از مهم ترین مقصد های گردشگری پزشکی در اروپا است. معمولا گردشگری پزشکی در مجارستان عبارت است از یک گردشگر که از خدمات درمانی که از لحاظ پزشکی برای او تجویز شده در یک حمام یا هتل پزشکی استفاده می کند. مجارستان در تاریخ 16 آپریل 2003 توافقنامه شینگن را امضاء نمود و از تاریخ 21 دسامبر 2007 آن را اجرایی کرد. در سال 2017 مجارستان مجموعا 263940 درخواست ویزای شینگن از طریق کنسولگری ها و سفارتخانه های سراسر جهان دریافت کرد که تقریبا با درخواست 5 درصد از این تعداد موافقت نشده است.
 
ویزای شینگن مجارستان

ایسلند

کشور ایسلند در جزیره نوردیک در شمال آتلانتیک واقع شده است و از لحاظ آتشفشان و زمین شناسی فعال است. جمعیت این کشور 348580 نفر است که بیش از 50 درصد این تعداد در پایتخت این کشور، شهر ریکاویک و حومه آن ساکن هستند. تماشای نهنگ های یکی از جاذبه های گردشگری ایسلند بشمار می آید، اما با این حال در سال 2017 تعداد 7610 درخواست ویزای شینگن ایسلند از سراسر جهان به این کشور ارسال شده است که کمترین تعداد درخواست ویزا بین تمامی کشورهای عضو شینگن می باشد. ایسلند در تاریخ 19 دسامبر 1996 توافقنامه شینگن را امضاء نمود و در نهایت از تاریخ 25 مارس 2001 این توافقنامه در ایسلند اجرایی شد. 
 
ویزای شینگن ایسلند

ایتالیا

دولت مستقل ایتالیا در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور دارای مساحت 301318 کیلومتر مربع است و کشورهای همسایه آن فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی می باشند. ایتالیا با داشتن جمعیتی حدود 60 میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا می باشد. ایتالیا به عنوان جانشین آن چیزی است که به امپراطوری عظیم روم شناخته شده است. جاهای دیدنی ایتالیا بسیار زیاد است و این کشور دارای فرهنگی غنی می باشد و به همین دلایل، ایتالیا یکی از مهمترین مقصد های گردشگری اروپا بشمار می آید. ایتالیا همچنین کشوری است که بعضی از مشهورترین دانشمندان، هنرمندان و متفکران را مانند میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، رافائل، گالیله و ماکیوالی به دنیا معرفی کرده است. ایتالیا در تاریخ 27 نوامبر 1990 توافقنامه شینگن را امضاء نمود و در تاریخ 26 اکتبر 1997 آن را به اجرا درآورد. در سال 2017 حدود 2 میلیون ویزای شینگن ایتالیا از سراسر جهان درخواست شد که با این تعداد درخواست ایتالیا در رتبه سومین کشور دریافت کننده درخواست ویزای شینگن قرار داد.
 
ویزای شینگن ایتالیا

لتونی

جمهوری لتونی با استونی از شمال، لیتوانی از جنوب، از شرق با روسیه و از جنوب شرقی با بلاروس هم مرز می باشد. این کشور دارای مساحت 64589 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 2 میلیون نفر است. لتونی در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا، ناتو، شورای اروپا، سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول می باشد. در تاریخ 16 آپریل 2003 لتونی توافقنامه شینگن را امضاء و آن را در تاریخ 21 دسامبر 2007 اجرایی کرد. پایتخت این کشور شهر ریگا می باشد که با معماری منحصر به فرد و چند میراث فرهنگی شناخته می شود و نام این شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. ریگا پایتخت اروپا در سال 2014 نامگذاری شد. در سال 2016 مجموعا تعداد 163372 ویزای شینگن لتونی درخواست شده است که تقریبا حدود 41405 درخواست کمتر نسبت به سال 2014 به این کشور ارسال شده است.
 
ویزای شینگن لتونی

لیختن اشتاین

حکومت لیختن اشتاین در اروپای مرکزی قرار دارد که مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. لیختن اشتاین یک کشور کوچک است، مساحت آن 160 کیلومتر مربع است و جمعیت این کشور 37666 نفر می باشد و این آمار لیختن اشتاین را در رتبه چهارمین کشور کوچک اروپا قرار می دهد. لیختن اشتاین از غرب با سوئیس و از جنوب با اتریش مرز مشترک دارد و این کشور عمدتا کوهستانی است، بنابراین یک مقصد پرطرفدار زمستانی است. این کشور آخرین کشوری است که به توافقنامه شینگن پیوسته است. لیختن اشتاین در تاریخ 28 فوریه 2008 این توافقنامه را امضاء نمود و در 19 دسامبر 2011 آن را اجرا کرد. سالانه افراد زیادی خواستار دریافت ویزای شینگن لیختن اشتاین هستند.
 
ویزای شینگن لیختن اشتاین

لیتوانی

کشور لیتوانی دارای مساحت 65300 کیلومتر مربع است و با کشور لتونی از شمال، بلاروس از شرق و جنوب و با لهستان نیز از جنوب مرز مشترک دارد. جمعیت این کشور حدود 3 میلیون نفر است و پول رایج در این کشور یورو می باشد. زبان مردم لیتوانی یکی از قدیمی ترین زبان های جهان شناخته می شود و همراه با زبان لتونی، یکی از دو زبان زنده در شاخه بالتیک خانواده زبان هندو اروپایی است. کشور لیتوانی در تاریخ 16 اپریل 2003 توافقنامه شینگن را امضاء و آن را در تاریخ 21 دسامبر 2007 به اجرا درآورد. در سال 2017 تعداد 413966 ویزای شینگن لیتوانی درخواست شد که این تعداد بیش از کشورهایی مانند اتریش، پرتغال، سوئد، دانمارک یا نروژ است. 
 
ویزای شینگن لیتوانی

لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ دارای مساحت 2586 کیلومتر مربع است و جمعیت این کشور 575747 نفر می باشد. کشور لوکزامبورگ یکی از کشورهای مبنی بر پیمان شینگن است که در تاریخ 14 ژوئن 1985 در یکی از روستاهای لوکزامبورگ امضاء شد. پایتخت این کشور، شهر لوکزامبورگ است که یکی از سه پایتخت اصلی اتحادیه اروپا می باشد. بر اساس آمار GDP، توسط تولید ناخالص داخلی، دومین کشور ثروتمند جهان است. میانگین درآمد در کشور لوکزامبورگ از همه کشورهای اروپایی بالاتر است و همچنین یکی از امن ترین کشورهای جهان می باشد. شعار این کشور این است که "ما می خواهیم آنچه که هستیم، باقی بمانیم". اطلاعات بیشتر درباره ویزای شنگن لوکزامبورگ را می توانید از وب سایت ما کسب کنید.
 
ویزای شینگن لوکزامبورگ

مالتا

مالتا جزیره ای در جنوب اروپا واقع در دریای مدیترانه است که دارای مساحت 316 کیلومتر مربع و جمعیت 429362 نفر می باشد. با وجود کوچک بودن این کشور، تعداد 37881 ویزای شینگن مالتا در سال 2017 از سراسر جهان درخواست شده است. از لحاظ گردشگری، مالتا بیشتر به خاطر خورشید، دریا و سواحل شناخته شده است و بعضی از اهداف جذاب تر آن برای گردشگران، عجایب باستان به شمار می آیند، مانند حجر قیم با 5000 سال قدمت و هال فیلیپینی هیپگوئوم که 4000 سال قدمت دارد. مالتا در تاریخ 16 آپریل 2003 با توافقنامه شینگن موافقت کرد و آن را از تاریخ 21 دسامبر 2007 به اجرا درآورد. 
 
ویزای شینگن مالتا

هلند

کشور هلند دارای 12 استان است که بیشتر به عنوان لاله های رنگارنگ، آسیاب های بادی و پنیر های خوشمزه شناخته می شود. این کشور از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک مرز مشترک دارد و این کشور دارای مساحت 41526 کیلومتر مربع و حدود 16 میلیون نفر جمعیت دارد. علاوه بر این هلند یکی از پنج کشور بنیان گذار منطقه شینگن است که در تاریخ 14 ژوئن 1985 امضاء شده است. این کشور بزرگترین بندر در اروپا را داراست که به نام بندر روتردام شناخته شده است و این کشور دارای بالاترین دانش زبان انگلیسی در جهان و همچنین دومین صادر کننده بزرگ آبجو در جهان پس از مکزیک می باشد. در سال 2017 مجموعا 621431 ویزای شینگن هلند از سراسر جهان درخواست شده که تقریبا با حدود 10 درصد از این تعداد ویزا موافقت نشده است. 
 
ویزای شینگن هلند

نروژ

کشور نروژ که به سرزمین آفتاب نیمه شب معروف است، زیرا برخی از مناطق این کشور برای بخشی از تابستان 24 ساعت نور خورشید را دریافت می کنند. دارای مساحت 385155 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر می باشد. گردشگران عمدتا بدلیل فجرهای خیره کننده و میراث وایکینگ ها از این کشور بازدید می کنند و در سال 2017 تعداد 196082 ویزای شینگن نروژ در سفارتخانه های این کشور در سراسر جهان درخواست شد. نروژ در تاریخ 19 دسامبر 1996 قرارداد شینگن را امضا کرد و توافق دوم که جایگزین توافق اولیه شد، در تاریخ 18 می 1999 به امضاء قرارداد به قانون اتحادیه اروپا با معاهده آمستردام امضاء گردید و نروژ در تاریخ 25 مارس 2001 این توافقنامه را به اجرا درآورد. 
 
ویزای شینگن نروژ

لهستان

لهستان یک کشور عضو اتحادیه اروپا و در اروپای مرکزی قرار دارد و این کشور در 16 بخش اداری تقسیم شده و دارای مساحت 312683 کیلومتر مربع است. جمعیت این کشور حدود 38 میلیون نفر می باشد و مشهورترین شهرهای لهستان، ورشو، شهر قرون وسطی مالبورک، لوبلین، تورون، کراکوف و پوزنان است. همچنین لهستان برای پارک ملی تاترا شناخته شده است و آمار نشان می دهد که اکثر بازدید کنندگان این کشور از آلمان، بریتانیا و روسیه می باشند. درسال 2017 تعداد 823101 ویزای شینگن لهستان از سراسر جهان درخواست شد که باعث می شود لهستان در رتبه هفتمین کشور دریافت کننده درخواست ویزای شنگن قرار بگیرد. لهستان در تاریخ 16 آپریل 2003 موافقتنامه شینگن را امضاء نمود و در اواخر سال 2007 آن را اجرایی کرد.
 
ویزای شینگن لهستان

پرتغال

پرتغال کشوری است که در غرب اروپا واقع شده و تنها با اسپانیا مرز مشترک دارد. مساحت این کشور 92391 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 10 میلیون نفر می باشد. پرتغال قدیمی ترین کشور در شبه جزیره ایبرین و یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا محسوب می شود. پرتغال بدلیل فوتبال، سواحل زیبا و مکان های تاریخی موفق به جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان شده است. پرطرفدارترین مناطق پرتغال لیسبون (پایتخت این کشور)، جزیره زیر زمینی، پورتو (دومین شهر بزرگ)، روستای کوچک ماهیگیری و ... می باشند. کشور پرتغال از تاریخ 25 ژوئن 1991 به همراه همسایه خود اسپانیا موافقت نامه شینگن را امضاء نمود و در 26 مارس 1995 اجرای آن را آغاز کرد. در سال 2017 مجموعا 263502 ویزای شینگن پرتغال از کنسولگری ها و سفارتخانه های پرتغال در سراسر جهان دریافت شده که با 14 درصد از این تعداد ویزا موافقت نشده است. 
 
ویزای شینگن پرتغال

اسلواکی

اسلواکی کشوری با مساحت 49037 کیلومتر مربع و واقع شده در اروپای مرکزی است که جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر را داراست که به زبان اسلواکی صحبت می کنند. این کشور از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین، از غرب با جمهوری چک، از جنوب با مجارستان و از جنوب غربی با اتریش مرز مشترک دارد. اسلواکی پس از فروپاشی صلح آمیز چکسلواکی در تاریخ 1 ژانویه 1993 به یک کشور مستقل تبدیل شده است و در تاریخ 16 آپریل 2003 توافقنامه شینگن را نیز امضاء نمود، سپس از تاریخ 21 دسامبر 2007 اجرای این کنوانسیون را آغاز کرد. اسلواکی دارای بیشتری تعداد قلعه در سرتاسر جهان است و قلعه Spis که بخشی از فهرست یونسکو از میراث فرهنگی و طبیعی جهان است، یکی از معروفترین آن قلعه ها بشمار می رود. در سال 2017 مجموعا 41639 ویزای شینگن اسلواکی در کنسولگری ها و سفارتخانه های اسلواکی در سراسر جهان درخواست شده است که با 2 درصد از این تعداد موافقت نشد. 
 
ویزای شینگن اسلواکی

اسلوونی

اسلوونی دارای مساحت 20273 کیلومتر مربع و دارای جمعیتی حدود 2 میلیون نفر می باشد. این کشور از غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از شمال شرقی با مجارستان و از جنوب شرقی با کرواسی مرز مشترک دارد. بعد از لوکزامبورگ و مالتا، اسلوونی کوچکترین کشور شینگن شناخته می شود و در تاریخ 16 آپریل 2003 به منطقه شینگن پیوست و تقریبا 4 سال بعد در تاریخ 21 دسامبر 2007، اجرای کامل این کنوانسیون را آغاز کرد. در سال 2017، سفارتخانه ها و کنسولگری های اسلوونی در سراسر جهان مجموعا 29257 ویزای شینگن اسلوونی درخواست شده است.
 
ویزای شینگن اسلوونی

اسپانیا

کشور اسپانیا دارای مساحت 510000 کیلومتر مربع و دومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا می باشد. جمعیت این کشور 46 میلیون نفر می باشد و از شمال با فرانسه و آندورا و از غرب با پرتغال مرز مشترک دارد. جالبترین جاهای دیدنی اسپانیا ، شهر مادرید و شهر بارسلونا می باشد که بین گردشگران از سراسر جهان محبوبیت دارد. اسپانیا توافقنامه شینگن را به همراه پرتغال امضاء کرد و هر دو این کشورها آن را در تاریخ 26 مارس 1995 اجرا کردند. در سال 2017 مجموعا 1624276 ویزای شینگن اسپانیا از سراسر جهان درخواست شده که تقریبا با 8 درصد از این تعداد ویزا موافقت نشده است. 
 
ویزای شینگن اسپانیا

سوئد

سوئد یک کشور اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است که دارای 449964 کیلومتر مربع و مرز مشترک با نروژ و فنلاند دارد. سوئد توافقنامه شینگن را در تاریخ 9 دسامبر 1996 امضاء کرد و بعدا آن را در 25 مارس 2001 به اجرا درآورد. در سال 2017 مجموعا 248347 ویزای شینگن سوئد از سراسر جهان درخواست شده است. 
 
ویزای شینگن سوئد

سوئیس

سوئیس که جزء کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشد، بعد از امضای توافقنامه در تاریخ 26 اکتبر 2004 بخشی از منطقه شینگن شد و در تاریخ 12 دسامبر 2008 آن را اجرا کرد. این کشور دارای مساحت 41285 کیلومتر و دارای چهار زبان ملی (فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانی) می باشد. سوئیس یکی از قدرتمندترین اقتصادهای اروپایی است و جمعیت این کشور حدود 8 میلیون نفر می باشد که این تعداد افراد در یکی از بهترین کشورهای جهان در حال زندگی هستند. در سال 2017 مجموعا 517010 ویزای شینگن سوئیس از سراسر جهان درخواست شد و باعث می شود سوئیس در رتبه دهمین کشور دریافت کننده درخواست ویزای شینگن قرار بگیرد.
 
ویزای شینگن سوئیس

8 ویژگی اساسی منطقه شینگن

لغو مرزهای بین کشورهای منطقه شینگن به این 8 نتیجه رسیده است:
 • مهاجران هر کشور جهان، زمانی که در منطقه شینگن هستند به طور آزادانه و بدون بررسی مرزی از مرزهای داخلی اعضای شینگن عبور می کنند.
 • استانداردهای مشترک برای عبور از مرزهای خارجی.
 • شرایط ورود، هماهنگی و اقامت کوتاه مدت برای همه اعضای شینگن.
 • بهبود همکاری بین پلیس کشورهای عضو شینگن.
 • همکاری بین اعضا، از جمله اعتراض سریعتر از مجرمان و جابجایی آسان تر برای احکام کیفری.
 • یک پایگاه داده مشترک پیشرفته که به کشورهای عضو شینگن کمک می کند تا به سرعت اطلاعات مربوط به افراد و کالاها را به یکدیگر اطلاع رسانی کنند.
 • با وجود آزادی که توسط منطقه شینگن تضمین شده است، پلیس از اختیارات لازم برای انجام بررسی در مرزهای داخلی در شرایط خاص را برخوردار است، اما به این دلیل نیست که یک بررسی مرزی باشد. پلیس می تواند از افراد در مرزهای داخلی اطلاعات مربوط به اقامت در منطقه شینگن و سوالات اضافی مرتبط با اقامت را درخواست کند. 
 • اگر بدلیل تهدید جدی، کشور عضو شینگن فاقد امنیت داخلی باشد، این کشور می تواند به طور موقت مرزهای داخلی خود را برقرار کند، اما نمی تواند این کار را بیشتر از 30 روز انجام دهد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1