50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مکان های دیدنی نروژ

نروژ کشور کوهستانی و با سلطنتی مشروطه و متمرکز است که در بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی که در نیمکره شمالی اروپای شرقی قرار دارد واقع شده است. تقریبا 70% نروژ غیر قابل سکونت و تحت پوشش کوه ها،یخچال های طبیعی، دشت ها و رودخانه ها می باشد. نروژ هم چنین از شرق و شمال شرق با کشورهای سوئد،فنلاند و روسیه هم مرز است. مساحتی بالغ بر 385207 کیلومتر مربع  و حدود 5 میلیون نفر جمعیت را دارا می باشد. بزرگ ترین شهر و پایتخت آن شهر اسلو است. و از جمله شهر های مهم این کشور برگن،تروندهایم، استاوانگر را می توان نام برد.نروژ دارای مناظر دیدنی وتوریستی است که بسیاری از آن ها برای گردشگران به راحتی قابل دسترسی است و سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. از جمله جاهای دیدنی نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آب دره های ترمسو

این مکان مخصوص کسانی است که رویای خیره نگاه کردن به نور های شفقی را دارند که این جاذبه توریستی در نروژ فرصتی را برای ساختن این رویا فراهم کرده است. دره های ترمسو در جزایر زیبایی قرار دارد که پشت به قعله های یخی منطقه واقع اند و به دریای نروژ می ریزند. این مسیر های آبی از شبکه های طویلی ساخته شده اند که در عصر یخبندان شکل گرفتند. این منطقه ماهی هایی همچون کاد، سالمون و هالیبوت برای ماهیگیری وجود دارد. ترمسو اغلب به عنوان پایتخت شمالی نام برده شده است که این مرکز فرهنگی در شمال نروژ قرار دارد. در ماه های گرم سال می توانید برای کایاک سواری و قایقرانی به اینجا بیایید و اگر هم بین دسامبر و فوریه به این منطقه سفر کنید، شانس دیدن شفق قطبی را خواهید داشت.

 

منطقه گیرانگرفیورد

یکی دیگر ازجاهای دیدنی نروژ گیرانگرفیورد بخشی از شبکه ی آبدره است که در غرب نروژ قرار دارد که در میراث فرهنگی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. و یکی از زیباترین قسمت های آلسوند در شمال است که بیشتر بخاطر مناظر یخی اش شهرت دارد. از جمله مناطق دیدنی این منتطقه می توان به سونیلوس فیورد، قله دالسنیبا و آبشار سون سیستر اشاره کرد.

 

لیلهامر

لیلهامر در جنوب غربی نروژ و در نزدیکی دریاچه زیبا میوسا واقع شده است و جز پربازدید ترین نقاط گردشگری نروژ محسوب می شود. در این منطقه می توان از پارک مالهاوگن دیدن کنید که به شکل دره ای روباز با 100 بنای تاریخی شامل (کلیسا خانه های روستایی و کارگاه های قرن هجدهمی) ساخته شده است. لیلهامر یک شهر مشهور اسکی است که در آنجا بازی های المپیک زمستانی برگزار می شود  از جمله تفریحات زمستانی که می توان در لیلهامر تجربه کرد می توان به اسکی ، اسکیت، راه نوردی اشاره کرد.

 

تروندهایم

تروندهایم شهری کوهستانی است و یکی از شهرای قدیمی نروژ به شمار می رود. اگرچه تروندهایم نسبت به شهر های اروپایی مانند لندن یا پاریس بسیار بزرگ نیست اما سومین شهر بزرگ در نروژ به شمار می رود. آبدره تروندهایم از جاذبه خاصی برخوردار است که این شهررا یکی از محبوب ترین شهر های دانشجویی نروژ کرده است و حضور گسترده دانشجویان در این منطقه به این معنی است که این شهر محیطی فرهنگی با  تعداد زیادی رستوران، برگزاری جشنواره ها و موسیقی است. تروندهایم موزه های هنری، موزه های تاریخی  بسیاری دارد ازجمله موزه Rockheim  که یک موزه مربوط به توسعه موسیقی پاپ می باشد. کلیسای Nidarosdomen در این شهر فوق العاده تاریخی قرار دارد که در سال 1070 ساخته شده است.

 

موزه کشتی واکینگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر اسلو موزه کشتی واکینگ ها است که این موزه شامل قایق و کشتی های غول پیکر از دوران واکینگ ها و متعلق به قرن نهم است. از معروف ترین آن ها می توان قایق اسبرگ را نام برد. بازدیدکنندگان می توانند از این جای دیدنی و جذاب دیدن کنند.

 

پارک مجسمه ویگلاند

پارک مجسمه ویگلاند یکی از جاذبه های گردشگری برتر شهر اسلو است که در آن 650 مجسمه ساخته شده توسط گاستو ویگلند وجود دارد. در این پارک 200 اثر برنزی و گرانیتی وجود دارد که در 5 گروه منظم شده اند معروف ترین آن ها در گروه چشمه است که چرخه حیات انسان را در یک سنگ16 متری به نمایش گذاشته است. و خود پارک هم شامل زمین بازی و دروازه اصلی است.

 

مسیر های راه آهن

نروژ دارای خطوط راه آهن با منظره شگفت انگیزی است از جمله خوش منظره ترین راه آهن نروژ می توان به راه آهن برگن که از فلات هاردانگرویدا می گذرد و راه آهن دوره اشاره کرد. خط ریل راه آهن نروژ چیزی در حدود 3218 کیلیومتر است که در این مسیر پر هیجان از 755 تونل و 3000 پل میگذرد.

 

جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوی اطلس یکی از جاذبه های توریستی و میراث فرهنگی کشور نروژاست اگرچه این جاده خوش منظره 8 کیلومتر طول دارد اما به عنوان یکی از بزرگترین بزرگراه های ساحلی در جهان به شهرت رسیده است. در طول مسیراز دهکده های ماهگیری و کلیسا های قدیمی می گذرد و گردشگران می توانند فرصت بازدید این مناطق زیبا را داشته باشند.

 

قلعه آکرشوس

قلعه آکرشوس در سال 1299در دوران قرون وسطی توسط پادشاه Hakon   پنجم ساخته شد و بعدا در اوایل قرن هفدهم میلادی به سلطنت رنسانس سلطنتی تبدیل شد. دوست داران تاریخ می توانند از موزه مقاومت نروژی، نیرو های مسلح نروژ و نمایشگاه های نظامی تاریخ نروژ را در قلعه دیدن کنند. این قلعه در دوران مختلف سال های عمرش استفاده های گوناگونی داشته و در دوران های جدید تر به عنوان زندان استفاده میشد و اکنون در دست وزارت دفاع نروژ است.

 

کوه های لینگن آلپ

کوه های لینگن آلپ در مدار شمالگان واقع است و 90 کیلومتر طول دارد و یکی از جاذبه های توریستی نروژ به شمار می رود. این منطقه پر از آبدره ،یخچال های طبیعی ،رودخانه ها و قله هایی است که چشم انداز های بسیار زیبایی دارد در این منطقه علاوه بر سورتمه سواری می توان فرصت دیدن شفق قطبی را نیز داشت هم چنین بلند ترین کوه لینگن آلپ، کوه جیکواره با ارتفاع 1833 است.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0