20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای شینگن استونی

تعیین نوع ویزای شینگن

متقاضیان قبل از درخواست ویزای استونی ، باید درباره ی نوع ویزایی که قصد اخذ آن را دارند تصمیم بگیرند. لطفاً اطمینان حاصل کنید که درباره ی اطلاعات مربوط به نوع ویزای درخواستی خود آشنایی کامل دارید. انواع مختلف ویزا که به آنها مراجعه می شود عبارتند از:

 • توریستی
 • تجاری / کاری
 • بازدید از خانواده و دوستان
 • فرهنگی و ورزشی

از آنجا که کار ما در درجه اول ماهیت اداری دارد ، ما هیچ سخنی در مورد اینکه آیا ویزا به شما اعطا می شود و مدت زمان انجام مراحل پردازش آن چقدر طول می کشد ، نداریم ، زیرا این امر کاملاً حق سفارت استونی است. هنگامی که درمورد نوع ویزا مورد نیاز خود شامل هزینه ویزا ، هزینه خدمات VFS ، اسناد مورد نیاز ، مشخصات عکس ، زمان پردازش ، فرم درخواست ویزا به همراه اسناد اضافی اطلاع کامل داشتید سپس می توانید برای اخذ ویزای خود درخواست دهید.

ویزای کوتاه مدت استونی (نوع C)

 برای ترانزیت از این طریق یا اقامت در نظر گرفته شده در قلمرو کشورهای شینگن به مدت حداکثر 90 روز در هر دوره شش ماهه از تاریخ اولین ورود در قلمرو کشور صادر می شود. اگر مایل به بازدید از استونی هستید ، ویزای شینگن باید با نمایندگی استونی اعمال شود. اگر مقصد سفر شامل بیش از یک کشور عضو شینگن باشد ، درخواست باید به نمایندگی مقصد اصلی ارسال شود. مقصد اصلی کشوری است که قصد دارید طولانی ترین زمان را بگذرانید یا جایی که هدف اصلی سفر در نظر گرفته شده است.

مدارک مورد نیاز

 • گذرنامه معتبر (در طی 10 سال گذشته و حداقل 3 ماه اعتبار پس از بازگشت ، حداقل با دو صفحه خالی)
 • فرم درخواست و اعلامیه به درستی امضا شده ، برای افراد زیر سن قانونی (زیر 18 سال)
 • کارت محصلی و نامه اصلی مدرسه
 • اثبات پرداخت بدهی متقاضی : صورتهای بانکی از 6 ماه گذشته ، بدون سپرده. برای کارمندان: نامه ای از کارفرما (به زبان انگلیسی) بر روی کاغذ شرکت رسمی با مهر ، امضا ، تاریخ و به طور واضح ذکر شود : - آدرس ، تلفن و شماره نمابر شرکت کارفرما- نام و مقام در شرکت استخدام کارمند پیشخوان - نام متقاضی ، سمت ، حقوق و سال تأیید خدمت برای مرخصی یا غیبت. برای افراد بازنشسته: برای اثبات بازنشستگی یا اثبات مستمری یا سایر درآمد منظم. برای بزرگسالان بیکار: -در صورت ازدواج : نامه اشتغال و درآمد همسر + گواهی تأیید ازدواج.-اگر مجرد / طلاق / بیوه : هر اثبات دیگری از درآمد کاری منظمی که دارید باید داشته باشید .

طریقه ی درخواست اخذ ویزا شینگن

لطفاً مراحل زیر را برای درخواست ویزای شینگن دنبال کنید. ویزای شینگن به شما امکان می دهد در هر 180 روز 90 روز در منطقه شینگن بمانید. اگر می خواهید مدت بیشتری بمانید ، به عنوان مثال برای تحصیل یا کار ، باید برای ویزای ملی (اجازه اقامت) در سفارت استونی اقدام کنید.

مرحله 1:

لطفاً فرم درخواست ویزا را تکمیل و امضا کنید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که کلیه اسناد مورد نیاز را تهیه کرده اید.

مرحله 2:

درخواست خود را در مركز درخواست ویزا ارائه كنید.

مرحله 3:

پس از اتمام مراحل درخواست ، اگر از خدمات پیامکی استفاده کرده اید ، از طریق پیام متنی مطلع می شوید. همچنین می توانید وضعیت درخواست خود را بصورت آنلاین بررسی کنید.

مرحله 4:

گذرنامه خود را از مرکز درخواست ویزا بازیابی کنید یا آن را از طریق پیک تحویل بگیرید. 

توجه: فرم اطلاعات رضایت شخصی كودكان زیر 18 سال توسط والدین یا سرپرست قانونی امضا می شود.

بعد از ارسال درخواست

پس از ارائه درخواست ویزا در مرکز درخواست ویزا می توانید با وارد کردن شماره رسید و تاریخ تولد، وضعیت درخواست خود را بررسی کنید.

سفارت استونی پاسپورتهای پردازش شده را به مركز درخواست ویزا برمی گرداند. متقاضیان می توانند اسناد را از مرکز درخواست ویزا جمع آوری کرده یا در زمان ارسال درخواست ویزا برای یک سرویس پیک درخواست دهند.

متقاضیان می توانند گذرنامه خود را از 30 روز بعد از تاریخ دریافت ، آن را تحویل گیرند. بعد از 30 روز گذرنامه ها به سفارت فنلاند بازگردانده می شوند و می توان در آنجا جمع آوری کرد.

اسناد مورد نیاز برای جمع آوری گذرنامه ها

 • رسید اصلی
 • صفحه اطلاعات گذرنامه خود را کپی کنید (در قسمت دریافت شده)
 • یک عضو خانواده می تواند گذرنامه هایی را که با هم ارسال شده اند ، جمع کند. اگر نمی توانید گذرنامه خود را تحویل بگیرید ، باید پاسپورت تان را با پیک ( که هزینه ی اضافی در بر دارد) برگردانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای شنگن، پیشنهاد میکنیم مقاله ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0