50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی ایتالیا چطور و چگونه؟

ویزای توریستی ایتالیا 2024؛ شرایط، مدارک و هزینه

هفتمین اقتصاد بزرگ جهان که در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. خاستگاه امپراتوری روم یکی از بزرگترین امپراتوری‌های جهان بوده که هنوز بقایای شکوه آن را می‌توانید در قلعه‌ها و کاخ‌ها و سبک‌های معماری مختلف ببینید. اگرهم علاقه‌ای به تاریخ ندارید، این کشور جای خوبی برای تفریحات ساحلی است. چون 7600 کیلومتر ساحل دارد و صخره‌ها و جزایر ساحلی آن چشمان هر بیننده‌ای را می‌نوازد.

همه این شگفتی‌های طبیعی، معماری و تاریخی، ایتالیا را به یک آهنربای بزرگ برای گردشگران تبدیل کرده است. بنابراین تعجبی ندارد که سالانه بیش از 50 میلیون توریست از این کشور بازدید می‌کنند و گردشگری 60 درصد از درآمد ملی این کشور را تامین می‌کند. شما هم می‌خواهید یکی از مسافران جهانی ایتالیا باشید؟ اول ویزای توریستی بگیرید؛ بعد چمدان‌تان را برای این سفر هیجان انگیز ببندید.

مشخصات ویزای توریستی ایتالیا

سفر توریستی به ایتالیا برای ایرانیان و بسیاری از مردم کشورهای مختلف میسر نیست مگر با دریافت ویزای توریستی ایتالیا. بنابراین پیش از هرچیز باید مشخصات کلی آن را بشناسید و بعد برای گرفتن آن اقدام کنید. همچنین باید بدانید که کشور ایتالیا عضو منطقه شینگن است و شرایط دریافت آن شباهت زیادی با اخذ ویزای شینگن ایتالیا دارد.

مشخصات کلی ویزا ایتالیا توریستی

نوع ویزا

کوتاه مدت

محل درخواست

کارگزار رسمی سفارت ایران در ایران

مدت زمان لازم برای صدور

7 تا 30 روز کاری

بهترین زمان برای ارائه درخواست

6 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر

مصاحبه سفارت

در بیشتر موارد نیازی به مصاحبه نیست

دعوتنامه

الزامی نیست

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

یک نامه کتبی است که از طرف شخصی که در کشور ایتالیا سکونت دارد، صادر می‌شود. درواقع این شخص با چنین نامه‌ای از شما دعوت می‌کند که به ایتالیا سفر کنید و بخشی از هزینه سفر‌تان را تقبل می‌کند. 

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اخذ ویزا با وجود دعوت‌نامه سریعتر و مطمئن تر صورت می‌گیرد. چون مدرکی است که تضمین کننده آن است که شما قصد اقامت غیرقانونی در ایتالیا را ندارید. همچنین از جانب شخص دعوت کننده از حمایت مالی برخوردار هستید. بنابراین دولت کشور ایتالیا از این بابت مطمئن می‌شود که از پس هزینه‌های خود در طول مدت سفر برمی‌آیید و احتمال خیلی کمی وجود دارد که ریجکت شوید.

البته انواع مختلفی از دعوت نامه‌ها وجود دارد. آنچه که منظور ماست و در حیطه ویزای توریستی می‌گنجد، دعوتنامه‌های گردشگری است. طبیعی‌ست که سایر دعوتنامه‌ها که برای مقصد تجاری، تحصیلی یا تجاری صادر می‌شوند، متفاوت با دعوتنامه‌های توریستی هستند.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

اگر کسی را ندارید که از کشور ایتالیا برای شما دعوتنامه ارسال کند، نگران نباشید! شاید روند صدور ویزا را کمی کندتر کند، اما درنهایت به ویزای خود می‌رسید. اگر تمکن مالی کافی ارائه دهید و افسر سفارت را مطمئن کنید که در زمان مقرر کشور ایتالیا را ترک می‌کنید.

کسانی‌که تمکن مالی خوبی دارند و می‌توانند گردش حساب قوی‌تری ارائه‌دهند، ریسک ریجکتی ویزای خود را کاهش می‌دهند. طولانی شدن مدت زمان صدور ویزا نیز به‌دلیل زمان بیشتر پردازش مدارک است. چون سفارت ایالیا باید مطمئن شود که مدارک‌تان قانونی‌ست و اصل صداقت را رعایت کرده‌اید. 

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

شرایط ویزا توریستی ایتالیا

چه کسانی برای ورود به ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارند و شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا چیست؟ این سوالی‌ست پرتکرار که ممکن است به گوش شما هم رسیده باشد. اصلا شاید سوال خودتان نیز باشد. پس اگر می‌خواهید بدانید چه کسانی نیازمند دریافت این ویزا هستند و شرایط آن چیست، سطر بعدی را بخوانید.

اگر به یکی از دسته‌های زیر تعلق دارید، برای ورود به ایتالیا به دریافت ویزای کوتاه‌مدت نیاز دارید:

شما تبعه کشور ثالثی هستید که به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای شینگن نرسیده است. 

شما تبعه کشور ثالثی هستید که موافقت نامه آزادسازی ویزا را با کشورهای شنگن امضا کرده است، اما قبلاً از ورود به ایتالیا یا هر کشور دیگری از شنگن رد شده‌اید.

توجه داشته باشید که این نوع ویزا کوتاه مدت است و شما با هر قصدی که به این کشور سفر می‌کنید تنها مجاز هستید 90 روز اقامت داشته باشید. بنابراین اگر می‌خواهید در این کشور تحصیلات بلندمدت داشته باشید باید برای دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا اقدام کنید. 

نحوه درخواست ویزای توریستی ایتالیا

نحوه دریافت ویزای توریستی ایتالیا از رزرو وقت سفارت شروع می‌شود و تا انتظار برای دریافت نتیجه درخواست ادامه دارد. ما تلاش کردیم مراحل اخذ این نوع ویزا را گام به گام شرح دهیم:

مراحل دریافت ویزای توریستی ایتالیا

توجه: برای دریافت ویزای گردشگری ایتالیا نیازی به انجام مصاحبه نیست. جلسه مصاحبه برای افرادی تعیین می‌شود که شرایط خاصی دارند و پرونده آنها به پردازش بیشتری نیاز است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا مطابق با تصویر زیر است:

مدارک ویزای توریستی ایتالیا

توجه داشته باشید که در مدارک ویزا توریستی ایتالیا گذرنامه شما باید از تاریخ بازگشت از سفر 90 روز اعتبار داشته باشد. برای مدارک شغلی نیز اگر مدیر یا یکی از اعضای هیئت مدیره شرکتی هستید لازم است آگهی ثبت شرکت را ارائه دهید. اگر خویش فرما هستید، ارائه جواز کسب معتبر یا کارت بازرگانی کفایت می‌کند. کارمندان شرکت‌های خصوصی و دولتی نیز ملزم به ارائه لیست پرداخت بیمه مربوط به شش ماه قبل کارت پرسنلی هستند. بیمه مسافرتی نیز باید مبلغ حداقل 30000 یورو را در کل سفر سفر شما پوشش دهد.

وقت ویزای توریستی سفارت ایتالیا

توجه داشته باشید که از تاریخ 16 جولای 2023 شرکت کارگزار ویزای ایتالیا تغییر کرد. بنابراین اگر تا پیش از این کارگزاری  ckgs  اقدامات اداری صدور ویزا را انجام می‌داد، از این تاریخ به بعد متقاضیان می‌توانند از طریق ویزامتریک اقدام به رزرو وقت سفارت کنند.

هفته‌ای یکبار امکان رزرو وقت سفارت دارید. درحال‌حاضر دشواری زیادی در این مرحله وجود دارد. برای همین است که کارگزاران مهاجرتی همچون حامی مهاجر به‌دلیل آنکه دقیقا می‌دانند در چه زمانی وقت سفارت متقاضیان را رزرو کند، بهترین و درست‌ترین گزینه انتخاب است. 

مشخصات اصلی گرفتن وقت سفارت ایتالیا
نوع کارگزاری ویزامتریک
دریافت وقت فوری ندارد
وقت VIP دارد
مصاحبه ندارد
روزهای کاری سفارت یکشنبه تا پنجشنبه
وبسایت دریافت وقت www.visametric.com
آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران (ویزامتریک) خیابان بهشتی - خیابان خالداسلامبولی - نبش خیابان بیست و یکم - ساختمان شیراز - پلاک 137- طبقه 1

هزینه ویزا توریستی ایتالیا

قیمت ویزای توریستی ایتالیا به ترتیب جدول زیر است:

قیمت ویزای توریستی ایتالیا برای افراد و گروه‌های سنی مختلف
بزرگسالان 80
کودکان بین 6 تا 12 سال 40
کودکان کمتر از 6 سال رایگان
دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک یا کسانی‌که برای مقاصد رسمی سفر می‌کنند.  رایگان
یکی از اعضای خانواده تبعه اتحادیه اروپا باشد. رایگان
محققانی که برای انجام تحقیقات علمی سفر می‌کنند. رایگان

توجه: هزینه ویزا در زمان ارسال درخواست پرداخت می شود و قابل استرداد نیست. در صورت انصراف از درخواست یا رد آن، هزینه ای مسترد نخواهد شد.

تمکن مالی برای ویزای توریستی ایتالیا

اثبات تمکن مالی ویزای توریستی ایتالیا می‌تواند صورت حساب بانکی به همراه ریز گردش حساب مربوط به سه ماه اخیر به زبان انگلیسی باشد. با مهر و امضای بانک. همچنین برای محکم کاری می‌توانید اسناد مالکیت خود را ضمیمه آن کنید. برخی حتی ضمانت‌نامه بانکی در ایتالیا را ارائه می‌دهند.

توجه: مبلغ تمکن مالی حداقل بایستی 300 میلیون تومان باشد. البته که این مبلغ به یورو محاسبه و ارائه می‌شود.

مدت زمان ویزای توریستی ایتالیا

هنگامی‌که ویزای شما صادر شد، برچسب ویزا روی پاسپورت اطلاع می‌دهد که چند روز مجاز هستید در ایتالیا بمانید. همچنین می‌توانید از روی اطلاعات ویزای خود مطلع شوید دقیقا چه زمانی وارد ایتالیا شوید و آخرین تاریخ مجاز برای خروج از این کشور چه روزی است.

مدت اعتبار ویزای توریستی ایتالیا حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه است. در برخی موارد، بسته به نوع ویزای شینگن (یک بار ورود، دوبار یا چند بار ورود) ویزای شما برای کمتر از 90 روز صادر می‌شود.

شما نمی‌توانید با ویزای شینگن بیش از 90 روز در ایتالیا بمانید. به همین دلیل است که به آن ویزای کوتاه مدت می‌گویند. اگر قصد دارید بیشتر از 90 روز در این کشور بمانید، باید برای ویزای خانوادگی ایتالیا برای اقامت طولانی مدت درخواست دهید.

مدت زمان ویزای توریستی ایتالیا

خدمات حامی مهاجر برای دریافت ویزا ایتالیا توریستی 

صفر تا صد ویزای توریستی ایتالیای خود را به ما بسپارید. ما پکیجی جامع، کامل و مفید را جهت دریافت ویزای اروپا برای ایرانیان در نظر گرفته‌ایم. از انجام مشاوره رایگان گرفته تا تدوین برنامه سفر، گرفتن وقت سفارت، دسته‌بندی اسناد و مدارک لازم و غیره... 

اگر می‌خواهید راحت، مطمئن و بدون استرس و نگرانی مقدمات سفر ایتالیای شما طبق روال قانونی انجام شود، کارتان را به کاردان بسپارید. کارشناسان ما پیچیدگی‌های دریافت ویزا را می‌شناسند و راه‌حل مشخصی برای هرکدام دارند. اولین قدم را بردارید و نام خود را در فهرست مشتریان خوش شانس حامی مهاجر ثبت کنید. شماره تماس ما 02148000957 است.

سوالات پرتکرار برای سفر توریستی به ایتالیا

نوبت پاسخ به سوالات پرتکرار رسید. این بار سعی می‌کنیم مختصر و مفید پاسخ دهیم و دقیقا به اهداف سوال اشاره کنیم. از مدت اعتبار این نوع ویزا گرفته تا امکان تبدیل ویزای توریستی به سایر انواع ویزا. شاید سوال شما هم در این بخش باشد. پس بخوانید و اگر پرسشی داشتید که به آن نپرداختیم در قسمت کامنت همین مقاله از ما بپرسید.

ویزای توریستی ایتالیا چند روزه است؟

ویزای توریستی به شما اجازه 90 روز اقامت در کشور ایتالیا می‌دهد. همچنین مدت اعتبار آن 180 روز است. یعنی طی این 180 روز می‌توانید سفر خود را انجام دهید. 

با ویزای ایتالیا به چه کشورهایی میتوان سفر کرد؟

چون ایتالیا جزو کشورهای حوزه شینگن است، پس با این ویزا می‌توانید به 27 کشور حوزه شینگن در طی این 90 روز سفر کنید. 

مدت زمان صدور ویزای توریستی ایتالیا؟

زمان موردنیاز برای پردازش و صدور ویزا توریستی ایتالیا تقریبا 15 روز است. البته در برخی موارد، پردازش درخواست ویزای توریستی این کشور تا 60 روز طول می‌کشد.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی ایتالیا ممکن است؟

با ویزای توریستی نمی‌توانید در این کشور دوره‌های تحصیل بلندمدت ثبت‌نام کنید. اگر در طول سفر خود موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شوید می‌توانید کارهای دریافت ویزای تحصیلی خود را انجام دهید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0