لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

چه اقداماتی برای اقامت دائم کره جنوبی باید انجام دهید

به محض ورود به کره جنوبی، افرادی که ویزاهای طولانی مدت دارند، باید از اداره مهاجرت گواهی ثبت نام اتباع خارجی را دریافت کنند. برای تکمیل مراحل، که معمولاً طی 3 تا 10 روز کاری انجام می شود، حداکثر 90 روز از زمان رسیدن فرصت دارید.
علاوه بر این، تغییرات هرگونه اطلاعات موجود در گواهی ثبت باید در مدت 14 روز پس از وقوع به منطقه مهاجرت گزارش شود.

گواهی ثبت نام

یک گواهی ثبت نام برای همه اعضای خانواده همراه لازم است. هر یک از اعضای خانواده که زیر 16 سال سن دارند، موظف اند در زمان درخواست، در اداره مهاجرت تحت انگشت نگاری قرار گیرد.

در خارج از موارد استثنایی، مقامات کره برای شریک زندگی ای که رسمی ازدواج نکرده باشد مجوز وابسته صادر نمی کنند.

دارندگان ویزای بلند مدت نیز باید پس از ورود و قبل از عزیمت از کره جنوبی مجوز ورود مجدد چندگانه را دریافت کنند. این امر ورود مجدد بعدی آنها به کره جنوبی را پس از یک سفر به خارج از کشور تضمین می کند.

درخواست اجازه اقامت دائم در کره جنوبی

تقاضای اقامت دائم می تواند قبل یا در زمانی که شما در کره جنوبی حضور دارید انجام شود. با این وجود، تکمیل این کار قبل از ترک کره جنوبی آسان تر است. در کنار بسیاری از اسنادی که قبلاً برای اخذ ویزا ذکر شده اند، شما همچنین نیاز دارید:

 • آدرس دقیق محل سکونت در کره جنوبی
 • کپی کارت ملی یا کارت اقامت دائم (پشت و رو)

نحوه تبدیل شدن به یک شهروند کره جنوبی

به دست آوردن شهروندی در کره جنوبی محبوبیت روزافزونی دارد اما به هیچ وجه آسان نیست. ابتدایی ترین روش از طریق ازدواج با یک شهروند کره ای یا داشتن حداقل یک والد تبار کره ای است.
با این حال، برای کسانی که چنین ارتباطی با شهروندان کره ای ندارند، روند کار بسیار سخت تر می شود. اخذ تابعیت امكان پذیر است، اما مستلزم اثبات این است كه متقاضی تمایل جدی به شهروندی داشته باشد. در سال 2003، تنها 291 خارجی بدون پیوندهای ذکر شده تابعیت کره ای را بدست آوردند.

فرآیند درخواست اقامت دائم در کره جنوبی

فرآیند درخواست ممکن است برخی از این موارد مورد نیاز را شامل شود:

 • حداقل پنج سال اقامت در کره جنوبی
 • تسلط به زبان (خواندن، نوشتن و صحبت کردن)
 • دانش فرهنگ و تاریخ کره
 • مصاحبه و آزمون کتبی

راه های اخذ اقامت کره جنوبی

 • اقامت از طریق کار
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت کره جنوبی از طریق کار

با توجه به حقوق و دست مزدهای بالا کارکنان کشور کره جنوبی و نرخ پایین بیکاری، مهاجرین با فرصت های شغلی زیادی در این کشور روبه رو هستند. همچنین دانشجویان در حال تحصیل در کره جنوبی قادر به انجام کارهای دانشجویی می باشند. کار در کشور کره جنوبی متناسب با فرهنگ خاص کشورهای شرق آسیا شرایط متفاوتی دارد. کار در کشور کره جنوبی تک ورودی خواهد بود و برای ورود نیاز صدور تمبر ویزای مجدد برای کار در کشور کره جنوبی می باشد .

اقامت کره جنوبی از طریق ازدواج

اگر فردی با شخصی که مقیم کشور کره جنوبی می باشد، ازدواج کند امکان انتقال این تابعیت به همسر نیز وجود دارد. البته این نوع تابعیت شرایط خاصی دارد که همسر فرد مقیم کشور کره جنوبی اقامت موقت دریافت میکند و این اقامت 2 یا 3 سال اعتبار دارد و در صورتی که بعد از این مدت فرد هنوز با شخصه تابعه کشور کره جنوبی در عقد یا نکاح باشد و طلاق نگرفته باشد میتواند اقامت دائم دریافت کند.

اقامت کره جنوبی از طریق تحصیل

 برای تحصیل در دانشگاه های کشور کره جنوبی باید ابتدا به دانشگاه مد نظر درخواست داد و در صورت پذیرفته شدن از طرف دانشگاه مد نظر میتوان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی برای اقامت کره جنوبی کرد.

اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

دولت کشور کره جنوبی از سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی با پرداخت کمک هزینه و عفو مالیات در مناطق آزاد، استقبال می کند.

مزایای زندگی در کره جنوبی

 • بازار کار مناسب
 • فرهنگ غنی مردم کشور کره جنوبی
 • امکانات تحصیلی مناسب
 • هزنه های مناسب برای زندگی مهاجران
 • امنیت بالا

معایب زندگی در کره جنوبی

شاید تنها مشکل برای اقامت در کره جنوبی زبان این کشور باشد. بدون آشنایی با زبان کشور کره جنوبی برای ادامه تحصیل و کار و زندگی در کره جنوبی مسلما با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد هرچند در صورتی که با زبان کره جنوبی آشنا باشید به راحتی میتوانید تحصیل کنید و یا کار پیدا کنید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 16
کاربر حامی مهاجر
خیلی ممنون در باره راه نمایی خیلی کمک کردین
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
بهترین دانشگاه های کانادا

رتبه‌بندی دانشگاه های کانادا معمولاً سالانه توسط انتشارات مختلفی در سطح ملی و بین المللی منتشر می شود. رتبه بندی موسسات اغلب توسط مجلات، ...

ادامه مطلب
شنبه 16 مرداد 1400
ساعت، تاریخ و زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

برنامه لاتاری گرین کارت امسال (2021 میلادی و 1400 هجری شمسی) ، لاتاری 2023 آمریکا یا DV-2023 نامیده می‌شود. معمولا سالی که در انتهای نام برنامه های لاتاری آمریکا ذکر می‌شود، نشانگر زمان بسته شدن پرونده آن برنامه است ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
تمدید یا تغییر مجوز تحصیل

در طول تحصیل در کانادا ، ممکن است لازم باشد مجوز تحصیل خود را تمدید یا تغییر دهید. حفظ وضعیت حقوقی در کانادا در طی این روند بسیار مهم است. ...

ادامه مطلب