20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار در کره جنوبی

کار در کره جنوبی برای مهاجران

در حالی که اکثر مهاجران برای اولین بار به عنوان دانشجوی بین المللی یا تجارت به کره می روند، تعداد مهاجرانی هم که برای کار به کره می آیند طی دو سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است.

تقاضا برای آموزش انگلیسی در کره جنوبی بسیار زیاد است، بنابراین معمولاً گرفتن نوعی کار آموزش انگلیسی دشوار نیست.

اما در مورد کسانی که از کشورهای انگلیسی زبان نیامده اند، یا نمی خواهند انگلیسی آموزش دهند، آیا کار در کره نیز برای آنها امکان پذیر است؟

هرچند یافتن شغل در کره جنوبی ممکن است به راحتی یک معلم انگلیسی نباشد ، اما هنوز هم امکان پذیر است. در این مقاله ، ما جزئیات بیشتری راجع به کار در کره برای مهاجران را شرح می دهیم. با این حال ، این را بخاطر بسپارید که هیچ راه مشخصی به شما امکان اشتغال در این کشور را نمی دهد. همچنین توجه داشته باشید که هر روش برای همه کار نمی کند.

الزامات کار در کره جنوبی

کار در کره جنوبی بستگی به سابقه شما یا به هرکدام از مسئولان مهاجرتی که کار شما را انجام می دهند ، و همچنین به خواسته های خاص شرکتهایی که می خواهید برای آنها تقاضای کار کنید ، دارد.

آسانترین راه برای کار در کره جنوبی ویزای سری F است

با داشتن ویزای سری F ، دیگر نیازی به ویزای تحت حمایت شرکت ندارید. این مساله به طور گسترده ای گزینه های شرکت ها و موقعیت های شغلی که می توانید برای آنها درخواست کنید را افزایش می دهد. متأسفانه دریافت ویزا کار آسانی نیست. معمولاً باید قبل از آنکه بتوانید در یک شغل شرکت کنید، شما باید سابقه کار در یک شغل (یا چندین شغل در همان زمینه) داشته باشید. بنابراین، در حالی که این ساده ترین راه برای کار در کره است، گزینه ی مورد استفاده ی تازه وارد ها نیست.  

کار در کره جنوبی با فارغ التحصیلی از دانشگاه های کره جنوبی

اما در حالی که کار در کره برای خارجی ها بدون داشتن ویزای سری F پیچیده تر است، ولی غیرممکن نیست! شاید دومین راه آسان برای یک خارجی برای گرفتن شغل در کره ، فارغ التحصیلی از دانشگاه های کره جنوبی باشد. می توانید این کار را با مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد انجام دهید. با انجام این کار ، نه تنها می توانید ثابت کنید که تاکنون با فرهنگ و زبان این کشور آشنا هستید ، بلکه مهاجرت نیز در مورد نوع مشاغلی که واجد شرایط درخواست آنها باشید ، آسان تر خواهد بود. به عبارت دیگر ، شما فقط محدود به این نیستید که یک کار را مستقیماً در رشته مدرک دانشگاهی خود پیدا کنید. تنها محدودیت اصلی این است که شرکت قطعا باید بتواند حامی ویزای شما باشد. اگر آنها ثابت کنند که یک کره ای نمی تواند کار را انجام دهد ، قادر خواهند بود که اسپانسر ویزای شما باشند.

کار در کره جنوبی برای تازه کارها

متأسفانه، برای کسانی که در کره تازه وارد هستند، یافتن کار دشوارتر است. شاید بهترین راه برای رسیدن به این امر پیدا کردن شرکتی در کشور خود با شعبی در کره باشد. در غیر اینصورت، مهاجرت نیاز به موقعیت شغلی دارد که در زمینه مدرک تحصیلی باشد و دارای تجربه کار قبلی باشد. همچنین قبل از اینکه واجد شرایط ویزای کار شوید باید چندین سال سابقه کار در آن زمینه داشته باشید.

اهمیت زبان کره ای برای یافتن کار در کره جنوبی

دانستن نحوه صحبت با کره ای نیز به شما کمک فوق العاده ای می کند. البته توجه داشته باشید که اکثر شرکت هایی که برای حمایت از ویزا برای کارمندان خارجی باز هستند ، به دنبال کسانی هستند که به زبانهای غیر از کره ای مسلط هستند.

چگونه در کره جنوبی کار پیدا کنیم؟

اکنون زمان آن رسیده است که با روش هایی که از طریق آنها می توانید شکار شغلی خود را شروع کنید، آشنا شوید. یکی از سریعترین راه ها برای پیدا کردن بسیاری از شرکت ها به طور هم زمان ، حضور در نمایشگاه کار است. دو نمایشگاه اصلی وجود دارند که هر سال پاییز برگزار می شوند. یکی مربوط به ساکنان خارجی کره و دیگری مخصوص دانشجویان بین المللی در کره است.

علاوه بر این ، در کنار شبکه ، چندین وب سایت نیز وجود دارند که از طریق آنها می توانید مشاغل مورد نظر خود را پیدا کنید و برای آنها درخواست کنید.

چند مثال عالی از وبسایت های کاریابی در کره جنوبی

Craigslist - این یک نوع پرتال شغلی است. با این حال، آگهی های شغلی معمولاً به زبان انگلیسی است و کارکنانی که به دنبال آن هستند ، قطعاً خارجی هستند. شاید جایی نباشد که شغل رویایی خود را پیدا کنید، اما احتمالاً یکی از بهترین سایت ها برای شروع کار است.

Saramin و JobKorea - اکنون ، این دو سایت کاملاً به زبان کره ای هستند ، بنابراین ممکن است در ابتدا بسیار ناخوشایند به نظر برسند. با این حال ، آنها همچنین خود پورتال های اصلی شغلی برای کره ای ها برای پیدا کردن شغل هستند و شغل های زیادی در زمینه های مختلف، در جایی که به دنبال کسانی هستند که به زبان های خارجی صحبت می کنند، وجود دارد.

PeopleNJob - گفته می شود بهترین پورتال شغلی برای پیدا کردن شغل در کره برای افراد خارجی است. در نگاه اول بسیار شلوغ به نظر می رسد ، اما از این نکته آگاه خواهید شد که مشاغل بسیار زیادی نیز وجود دارد که به زبان انگلیسی ارسال شده اند.

LinkedIn - بر خلاف سایر پورتال های ذکر شده در اینجا ، این مکان اصلی است که از آنجا می توانید تمام شرکت های بزرگ خارجی را که در شعبه های کره ای خود به دنبال کارمند هستند ، پیدا کنید. شرکت ها در همه زمان ها آگهی های شغلی ارسال می کنند و می توانید روی تلفن خود نیز اعلان ها را دریافت کنید!

به هنگام مصاحبه شغلی خود، مطمئن باشید که با قوانین و مقررات تجاری مناسب کره ای آشنا هستید، بنابراین اولین تصویری که از خود ایجاد می کنید، تصویر خوبی خواهد بود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0