20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

7 دلیل ریجکتی ویزای ایتالیا و نحوه اعتراض به آن

ریجکتی ویزای ایتالیا؛ دلایل، انواع و رفع آن

می‌دانیم! اینکه درخواست ویزایمان رد شود، حقیقتا دردناک است! به‌خصوص اگر برای سفر به کشور باشکوهی مثل ایتالیا برنامه ریخته باشیم و آخرسر، همۀ نقشه‌هایمان نقش بر آب شود!

منتها خوب چطور باید از چنین اتفاقی جلوگیری کنیم؟ اصلا اگر درخواستمان رد و رویاها بر سرمان آوار شد، می‌توانیم دست به زانو بگیریم و از زمین بلند شویم؟ اصلا دلیل چنین اتفاق شوم و دردناکی چیست؟!

راستش را بخواهید، ما برای تمام این سوال‌ها جواب داریم؛ اما بهتر است یکی‌یکی مطرحشان کنیم تا هرآنچه هست را شسته‌رفته بگوییم. پس اول از همه، بیایید بپردازیم به این موضوع مهم: دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا.

دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا

بسیار خوب! چه پیش می‌آید که سفارت ایتالیا ریجکتمان می‌کنند؟ کدام دلایل باعث می‌شوند که درخواست ویزایمان رد شود؟ اصلا در این خصوص چه خطوط قرمزی وجود دارد؟ بیایید مفصل درباره‌اش حرف بزنیم.

ارائۀ مدارک جعلی، از دلایل ریجکتی ایتالیا

اینکه دیگر گفتن ندارد! شما هرجای دنیا بخواهید هر کاری کنید، اصل اولتان صداقت است! خوب این ماجرا دربارۀ ارائۀ مدارکمان هم صدق می‌کند دیگر! این‌طور که اگر قرار است به هر دلیلی از کشور خارج شویم، باید صادقانه عمل کنیم و مدارک اصلی‌مان را به سفارت مقصد تحویل بدهیم؛

حالا اگر جز این عمل کنیم چه؟! نه‌تنها درخواستمان رد می‌شود، بلکه برخ احکام قانونی هم علیه‌مان صادر می‌کنند که حسابی به دردسرمان خواهد انداخت!

نبود تمکن مالی کافی، دلیلی برای ریجکتی ویزا ایتالیا

ببینید! حقیقت این است که چه بخواهیم ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت کنیم و چه دیگر ویزاهای این سرزمین را، بهتر است تمکن مالی کافی ارائه بدهیم. دلیلش هم واضح است دیگر! چون ما باید بتوانیم در کشور مقصد، از پس هزینه‌هایمان بربیاییم!

حالا اگر تمکنمان کافی نباشد یا گردش حساب معقولی نداشته باشیم، ممکن است صدور ویزایمان حسابی به مشکل بخورد؛ البته نباید فراموش کنیم که سخت‌گیری در این مورد، بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی سرزمین چکمه است.

شفاف‌نبودن برنامه و مشخص‌نبودن هدف سفر، دو علت از علل ریجکتی ایتالیا

یکی دیگر از خطوط قرمز در سفرهای خارجی، موضوع برنامه و هدفمان از سفر است؛ حالا یعنی چه؟ یعنی باید با برنامه‌ریزی منطقی به مسئولان کشور مقصد بقبولانیم که ما حواسمان هست چطور سفرمان را مدیریت کنیم!

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

ضمنا باید بتوانیم آن‌ها را قانع کنیم که تنها برای سفر، کار، درس‌خواندن و... راهی کشورشان شده‌ایم؛ پس هدفمان، ماندن در این سرزمین نیست؛ بلکه با پایان اعتبار ویزایمان، باروندیلمان را بسته و به سرزمین مادری خود بازمی‌گردیم!

وجود سابقه کیفری، یکی از عوامل ریجکت شدن ویزای ایتالیا

بگذارید اول یک نکتۀ مهم را مشخص کنیم. آن هم اینکه هرچند برخی کشورها مثل ایالات متحده سیستم کیفری مخصوص‌به‌خود را دارند، ایتالیا همان پرونده‌ای را بررسی می‌کند که در اختیار سیستم قضایی ایران است؛

بنابراین چنانچه مسئولین سفارت تشخیص بدهند که ما تهدیدی برای ایتالیا محسوب می‌شویم، رودربایستی را کنار می‌گذارند و درخواستمان را برگشت می‌دهند.

بیمه مسافرتی ناکافی یا نامعتبر، از دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

شاید ندانید اما موضوع بیمۀ مسافرتی، از آن‌دست مباحثی است که حسابی می‌تواند به دردسرمان بیندازد! حالا ماجرا چیست؟ اینکه اگر پوشش بیمه به‌حد کافی نباشد یا شرکت ارائه‌دهنده‌اش اعتبار لازم را نداشته باشد، سفارت ایتالیا هم دست رد به سینه‌مان می‌زند و درخواستمان را رد می‌کند!

پس چاره چیست؟ اخذ بیمۀ کافی.

از کجا؟ از شرکت‌های معتبر بیمه.

چطور؟ با همکارانمان در واحد ویزای حامی مهاجر تماس بگیرید تا راهنمایی‌تان کنند. تلفن: 02148000957

تحصیل در رشته نامرتبط، دیگر دلیل ریجکت شدن ویزای ایتالیا (ویزای تحصیلی)

نه! اشتباه نکنید! منظورمان مقطع کارشناسی نیست! چون برای لیسانس، قبولی در آزمون ورودی از هر چیزی مهم‌تر است؛ اما اگر قرار باشد در مقطع ارشد درس بخوانیم، حتما باید رشته‌مان با تحصیلات لیسانسمان مرتبط باشد. در غیر این صورت، احتمالا ویزایمان را صادر نمی‌کنند.

ریجکتی ویزای تححصیلی ایتالیا

انتخاب دانشگاه نامناسب، عامل ریجکت ایتالیا (ویزای تحصیلی)

مشخصا دربارۀ ویزای تحصیلی صحبت می‌کنیم! حالا ماجرا چیست؟ اینکه وقتی می‌خواهیم برای درس‌خواندن مهاجرت کنیم، باید دانشگاهی را هدف قرار بدهیم که ارزش این‌همه جابه‌جایی و دل‌نگرانی را داشته باشد؛ وگرنه خوب در همان کشور خودمان می‌ماندیم و درس می‌خواندیم دیگر!

حالا انتظار مسئولین کشور مقصد هم همین است؛ یعنی توقعشان این است از دانشگاهی پذیرش بگیریم که سرش به تنش بیرزد! در نتیجه اگر دانشگاه انتخابی‌مان سطح مناسبی نداشته باشد، درخواستمان را برگشت خواهند داد.

نحوه اعتراض به ریجکتی ایتالیا

بسیار خوب! حالا فرض می‌کنیم به هر دلیلی، با درخواست ویزایمان مخالفت شده است. خوب باید چه کنیم؟ نحوه اعتراض به ریجکتی ایتالیا چگونه است؟

اعتراض به ریجکتی ایتالیا

ببینید! طبق ماده 32 از توافقنامه شنگن، هرکسی که ویزایش ریجکت شده باشد، می‌تواند درخواست تجدیدنظر بدهد؛ منتها نه همین‌طوری! یعنی چه؟ یعنی قبل از اینکه درخواست تجدیدنظر ثبت کنیم، اول باید مطمئن شویم که تصمیم دولت‌مردان ایتالیایی اشتباه بوده یا نه!

منتها بعد که دانستیم آن‌ها خطا کرده‌اند، دیگر می‌توانیم با اطمینان‌خاطر شکایت‌نامه‌ای تنظیم کنیم و در طی آن، هرآنچه دلیل و منطق داریم رو کنیم! البته! باید حواسمان باشد که این کارها، جزء امور حقوقی محسوب می‌شوند؛ پس بهتر است برای ثبت شکایت، حتما از وکلای بین‌المللی کمک بگیریم.

ولی اگر هم خودمان خواستیم انجامش بدهیم، می‌توانیم از اطلاعات بخش بعد استفاده کنیم و چگونگی‌اش را یاد بگیریم.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

بسیار خوب! این‌همه گفتیم و گفتیم تا برسیم به اینجا!

چطور باید شکایت‌نامه‌مان را تنظیم کنیم؟

از این مراحل زیر پیروی کنید.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

  • اول. ذکر مشخصات شخصی.

قصه از این قرار است که نامه رفع ریجکتی ویزای ایتالیا تماما دربارۀ ماست! پس باید اطلاعات خود را در آن بنویسیم. مثل چه؟ مانند اسم‌وفامیل، تاریخ تولد، محل تولد، شماره گذرنامه، شمارۀ تلفن و آدرس ایمیل.

  •  دوم. ذکر تاریخ ریجکتی

چه درخواستمان دربارۀ ویزای شینگن ایتالیا بوده باشد و چه ویزای تحصیلی، باید بگوییم در چه تاریخی خواستۀ ما به در بسته خورده است!

  • سوم. بیان دلیل ریجکتی

وقتی از ریجکت‌شدن ویزایمان خبر می‌دهند، در ادامه‌اش دلیل مردودی را هم می‌گویند؛ بنابراین ما هم باید در نامه رفع ریجکتی ویزای ایتالیا، علت ریجکتی را بنویسیم.

  • چهارم. دلایل ما برای اثبات اشتباه کشور مقصد

بالاخره رسیدیم به بخش اصلی ماجرا. این قسمت، همان جولانگاه ماست! یعنی جایی که می‌توانیم دلیل یا دلایل خود را ذکر کنیم و بنویسیم که چرا به‌نظرمان، تصمیم کشور مقصد اشتباه بوده است. فقط باید حواسمان باشد که دلایل قانع‌کننده باشند و در پایان هم نامه را امضاشده تحویل بدهیم.

  • تکمیلی. افزودن مستندات

اگر سندی داشتیم که می‌توانست در راه رفع ریجکتی کمکمان کند، جایش همین‌جاست! تنها کافی است مستندات خود را پیوست کنیم و به اعتبار دلایل خود بیفزاییم. پس از آن هم دیگر کاری نمانده! فقط باید صبر کنیم و منتظر جواب بمانیم. همین!

جمع‌وجور کنیم!

ریجکتی ویزا ممکن است برای هرکسی پیش بیاید! یعنی حتی گاهی اوقات که همه‌چیز هم به‌ظاهر خوب است، یک مشکل کوچک می‌تواند نقشه‌هایمان را نقش بر آب کند! به همین خاطر، مهم است که بدانیم دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا چه مواردی هستند و اصلا چطور می‌توانیم چنین اتفاقی را رفع‌ورجوع کنیم!

لذا ما هم تماما دربارۀ همین موضوع صحبت کردیم؛ یعنی دربارۀ علل ریجکت شدن ویزای ایتالیا و چگونگی برطرف‌کردن آن؛ بنابراین فکر می‌کنیم تا حد امکان، آنچه لازم بوده را گفته‌ایم. پس از اینجا به‌بعد، شما بگویید!

تا حالا درخواست ویزایتان ریجکت شده؟ چگونه آن را برطرف کرده‌اید؟ آیا در این خصوص راهنمایی می‌خواهید؟ پاسختان را در بخش «دیدگاه‌ها» بنویسید و نیازتان به راهنمایی را از طریق شماره‌تماس 02148000957 به همکاران ما اطلاع دهید.

سوالات متداول درباره ریجکتی ویزای ایتالیا

عرضمان تمام! فقط مانده دوسه سوال پرتکرار راجع به ریجکتی ویزای ایتالیا که درباره‌اش حرف می‌زنیم.

آیا ریجکتی ویزای تحصیلی ایتالیا امکان‌پذیر است؟

به‌طور کلی، ویزای تحصیلی ایتالیا کمتر ریجکت می‌شود؛ اما مواردی مانند ارائه‌نکردن تمکن مالی مناسب یا نقصی مدارک شدید می‌تواند باعث رد درخواست ویزای تحصیلی بشود.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا چه مواردی هستند؟

چنان‌که در طول مقاله هم توضیح دادیم، مواردی مانند سابقۀ کیفری و مشخص‌نبودن هدف سفر و... از جملع دلایل ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا محسوب می‌شوند. باقی موارد را در مقاله بخوانید.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای شینگن ایتالیا چقدر است؟

این مورد، کاملا به شرایط پرونده و عملکرد سفارت بستگی دارد؛ لذا می‌تواند تا یک سال هم متغیر باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0