20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در اسپانیا

اگر می خواهید اطلاعات جدید و مفیدی درباره زندگی در اسپانیا به دست آورید، توصیه می کنم این مقاله را از دست ندهید.

اسپانیا چگونه کشوری است؟

 

 

اسپانیا کشوری در جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد که از شمال با فرانسه ، از غرب با پرتغال و از جنوب با جبل الطارق همسایه می باشد. شرق این کشور و قسمتی از جنوب در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد. کشور های اسپانیا و پرتغال با هم شبه جزیره ای را به نام ایبریا تشکیل داده اند. جمعیت کشور اسپانیا در سال 2017 میلادی 57/46 میلیون نفر آمار گرفته شده است و 80% مردم این کشور در شهرها ساکن هستند. مردم اسپانیا ثروتمند واقعی هستند.امید به زندگی در این کشور 82 سال است و در بین تمام کشور های دنیا در رتبه چهارم قرار دارند. در گزارش سال 2013 اعلام شد که مردم اسپانیا 16 ساعت از 24 ساعت خود را به اوقات فراغت می پردازند که شامل خوردن،آشامیدن و خوابیدن است.

جغرافیای اسپانیا

کشور پادشاهی اسپانیا با مساحت 504782 کیلومتر مربع، پنجاه و دومین کشور جهان و دومین کشور اتحادیه اروپا بعد از کشور فرانسه به لحاظ مسافت به شمار می آید. کشور اسپانیا مجموعاً 5755 کیلومتر ساحل دارد. پایتخت این کشور شهر مادرید می باشد که جمعیتی در حدود 6 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند.

آب و هوای اسپانیا

کشور اسپانیا دارای آب و هوای متغیری می باشد. هر منطقه از این کشور دارای آب و هوای خاص خود می باشد.برخی از مناطق دارای آب و هوای اقیانوسی و کوهستانی و برخی از مناطق دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشند. بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای سفر به کشور اسپانیا می باشد، ماه های اردیبهشت، خرداد و مهر معمولاً جمعیت توریستی در بهترین شرایط قرار دارند.

شرایط اقتصادی اسپانیا

 

 

واحد پولی کشور اسپانیا یورو € می باشد. تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا در سال 2017 مبلغ 768/1 تریلیون دلار در آمار ها ثبت شده است و در رتبه چهاردهم در بین کشور های جهان را داراست. رشد تولید کشور اسپانیا در سال 2016 طبق آمار ها 2/3 % ثبت شده است. در سال 2018 بیکاری در کشور اسپانیا طبق آمارها 2/15 % ثبت شده است و شرکای اصلی اسپانیا به ترتیب کشور های فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، پرتغال و ایالات متحده آمریکا می باشند. اسپانیا بزرگترین تولید کننده روغن زیتون جهان است.اقتصاد کشور اسپانیا دربیشتر موارد صرف امورات خدماتی شده و بعد از آن در صنعت توریسم دارای اهمیت می باشد.

شرایط کار اسپانیا

 

 

یکی از دلایل اصلی مهاجرت به اسپانیا مهاجرت کاری به کشور اسپانیا می باشد. اگر شما آشپز ماهری هستید و یا در زمینه توریسم مهارت دارید مهاجرت به اسپانیا را جدی بگیرید. باید بدانید نرخ بیکاری در کشور اسپانیا میزان بالایی دارد و این در حالی است که حدود یک پنجم از افراد بیکار می باشند.همانطور که مبحث رکود اقتصادی به پایان رسید، برخی از سازمان ها گزارش جذب بهبود نیروی کار را داده اند.برای مثال در مناطق کاستیا و لئون فرصت های بیشتری برای سر آشپز ها و کارگران ساختمانی در نظر گرفته شده است
اگر به اطلاعات بیشتر و کاملتر جهت مهاجرت کاری به اسپانیا نیاز دارید، در مقاله ای جداگانه درباره کار در اسپانیا توضیح داده ایم.

زبان و مذهب اسپانیا

زبان کشور اسپانیایی است و 406 میلیون نفر در دنیا اسپانیایی حرف می زنند.پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان در دنیا می باشد. مذهب 9/70 % مردم اسپانیا مسیحیت (کاتولیک) می باشد،اما تنها 6/13 % آن ها یکشنبه ها به کلیسا می روند و 6/24 % مردم بی دین هستند.

تاریخچه اسپانیا

نام امروزی اسپانیا برگرفته از واژه لاتین هیسپانیا است و به سرزمینی اطلاق می شد که تحت فرمان دولت روم باستان قرار داشت.این کشور تحت تسلط رومی ها،فرهنگ و نظام اداری مشترک و واحدی در اسپانیا تاسیس شد و زبان لاتین به عنوان زبان رسمی برگزیده شد.در دوره های پایانی حکومت رومیان مسحیت تبدیل به دین رسمی مردم کشور اسپانیا گردید. پرچم اسپانیا بنا بر قانون اساسی (مصوبه 1978) از سه ردیف افقی تشکیل شده است.این سه ردیف افقی از بالا به پایین به رنگ قرمز ،زرد و قرمز هستند.

شهر های اسپانیا

  • شهر مادرید مهم ترین مرکز سیاسی،فرهنگی و هنری کشور اسپانیا بوده و دارای مناطق زیبایی می باشد. این شهر دارای تابستان ها و زمستان های معتدلی است.جمعیتی حدود 6 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. میزان در آمد در شهر مادرید در سال 2018 مابین  1000 تا 3500 یورو در ماه بوده و در سال مابین 20000 تا 37000 یورو می باشد. هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر 41/864 یورو و هزینه اجاره آپارتمان خارج از مرکز شهر 18/645 یورو می باشد.

 

 

اگر به اطلاعات بیشتر و کاملتر جهت میزان درآمد در اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا نیاز دارید میتوانید به مقاله های مربوطه مراجعه نمائید.
  • شهر بارسلونا یکی از غنی ترین شهر های اسپانیاست که دارای مراکز مهم بازرگانی،فرهنگی و صنعتی می باشد.این شهر دارای تابستان ها و زمستان های مدیترانه ای است و توریستی تر از شهر مادرید می باشد.جمعیتی حدود 2 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. میزان درآمد در شهر بارسلونا در سال 2018 مابین 1400 تا 3417 یورو در ماه بوده و مابین 22000 تا 35000 یورو در سال می باشد. هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر 94/898 یورو و هزینه اجاره آپارتمان خارج از مرکز شهر 03/694 یورو می باشد.

 

 

  • شهر والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا بعد از مادرید و بارسلونا می باشد. بندر والنسیا از حیث نقل و انتقال کانتینر ها پنجمین بندر اروپا و بزرگ ترین بندر مدیترانه می باشد. جمعیتی در حدود 1 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. میزان درآمد در شهر والنسیا در سال 2018 مابین 1500 تا 3000 یورو در ماه بوده و مابین 18000 تا 36000 یورو می باشد. هزینه اجاره آپارتمان در مرکز شهر 89/563 یورو و هزینه اجاره آپارتمان خارج از مرکز شهر 86/392 یورو  می باشد.

 

 

بهترین شهرها برای زندگی در کشور اسپانیا شهر مادرید و شهر بارسلونا هستند که مرکز تجارت و بازرگانی این کشور می باشند. باید بدانید که وضعیت اقتصادی شهر مادرید ، بهتر از شهر بارسلونا است.

وضعیت بهداشت و درمان اسپانیا

 

 

مراقبت های بهداشتی در کشور اسپانیا شامل دو نوع مراقبت بهداشتی خصوصی و عمومی می باشد. بعضی از بیمارستان ها و مراکز درمانی هر دو نوع مراقبت بهداشتی خصوص و عمومی را ارائه می دهند. مراقبت های بهداشتی دولتی به هر کسی که در اسپانیا زندگی می کند رایگان تعلق می گیرد. شرایط دندانپزشکی در کشور اسپانیا خصوصی است و بیشتر شهروندان باید تمام هزینه های درمان رو به صورت شخصی پرداخت نمایند.

مشاغل مورد نیاز اسپانیا

گردشگری، کشاورزی، نساجی، مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات و محصولات مربوط به انرژی و ترابری از پر رونق ترین تجارت ها در کشور اسپانیا هستند. اسپانیا یکی از پیشرفته ترین کشور ها در تولید انرژی های تجدید پذیر می باشد. دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا متعلق به کشور اسپانیاست.آثار تاریخی ،اقلیم ،جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا باعث شده تا گردشگری در این کشور به منبع در آمد و اشتغال اصلی تبدیل شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0