50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار و زندگی در آذربایجان

درباره کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان در مرز شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده و پرجمعیت ترین منطقه قفقاز است. در کنار دریای خزر قرار گرفته و توسط روسیه، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و ایران محاصره شده است. جمهوری آذربایجان نیز یکی از معدود کشورهای بین قاره ای در جهان است.

جمهوری آذربایجان به دلیل تولید فرش های معروف جهان شناخته شده است. جمهوری آذربایجان در گذشته بر روی جاده ابریشم قرار داشت. علاوه بر این، این کشور به دلیل منابع عظیم نفتی و گازی شناخته شده است.

آذربایجان چند سال اخیر با سرعت حیرت انگیزی در حال پیشرفت است. همچنین شهرهای کشور آذربایجان شیوه زندگی کلاسیک و معمولی خود را برای جذب گردشگر، حفظ می کنند. در طی چند سال، شهر باکو به دلیل نقاط برجسته معماری، مراکز تجاری مدرن، امکانات حمل و نقل بازسازی شده و غیره در منطقه مشهور شد.

باکو طیف گسترده ای از امکانات ورزشی، سینما، بارها، رستوران ها، مراکز خرید، جشنواره ها، نمایشگاه ها و غیره را به شما ارائه می دهد. بیشتر مغازه ها هفت روز هفته باز می باشند و حدود ساعت 10 صبح شروع به کار میکنند و ساعت 7 بعد از ظهر بسته می شوند. برای عاشقان ورزش امکانات ورزشی مختلفی از جمله فوتبال، اسب سواری، ورزش های آبی، اسکیت و غیره وجود دارد.

خدمات پزشکی در آذربایجان

خدمات پزشکی در آذربایجان در چند سال گذشته به خوبی توسعه یافته است، اما هنوز به سطح اروپا نرسیده است. لازم است قبل از مراجعه به خدمات پزشکی، کارت بیمه ی خود را با خود داشته باشید. باکو دارای یک بیمارستان مدرن است، بنابراین توصیه می شود در صورت بیماری یا موارد مشابه به این شهر بروید.

خدمات بانکی در آذربایجان

بیشتر بانک های پیشرو در جهان و شرکت های تابع آنها در کل انگلستان شعبه دارند و راه اندازی یک حساب کاربری آسان است. برای برداشت پول از دستگاه های خود پرداز کارت نقدی به شما داده می شود و کارتهای اعتباری در شهرهای بزرگ کشور پذیرفته می شوند. در روستاهای کوچک پول نقد یک روش معمول پرداخت است.

مسکن در آذربایجان

خانه ها و آپارتمان ها در جمهوری آذربایجان بسیار ارزان است. در باکو، می توانید یک آپارتمان نسبتاً لوکس با اینترنت، تلویزیون، پارکینگ، مبلمان و غیره را با قیمت 400 دلار در هر ماه اجاره کنید.

فرودگاه های آذربایجان

سفر به/ از جمهوری آذربایجان مشکلی نیست. با فرودگاه بزرگ باکو مشکلی پیش نمی آید. در فرودگاه می توانید با تاکسی سوار شوید یا با اتوبوس به مقصد خود بروید. در صورت تمایل می توانید در چندین شرکت اجاره ای در شهر نیز اتومبیل اجاره کنید.

خرج زندگی در آذربایجان

به دلیل کمبود مالیات بر ارزش افزوده 18٪ ، جمهوری آذربایجان یک کشور ارزان قیمت است. همچنین قیمت سوخت به دلیل حداقل مالیات بر روی آن پایین است.

مالیات حقوق و دستمزد

جمهوری آذربایجان براساس درآمد ماهانه یا سالانه از محاسبه مالیات زیر استفاده می کند.

  • مقدار درآمد ماهانه: حداکثر 1000 ---- مبلغ مالیات: منات 14٪
  • مقدار درآمد ماهانه: بالای 1000 منات ---- مبلغ مالیات: 140 منات + 35٪ مقدار بالای1000 منات

 آب و هوا در آذربایجان

جمهوری آذربایجان یکی از معدود کشورهایی است که بیشترین تغییر دما را دارد. در شرایط عادی، دشت های آذربایجان دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مناطق کوهستانی دارای آب و هوای سرد تر است. دما در ماه های تابستان بین 25 تا 30 درجه و در ماه های زمستان بین 0 تا 5 درجه است.

 واکسیناسیون

برای بازدید از جمهوری آذربایجان توصیه می شود یک یا چند واکسیناسیون انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود تماس بگیرید.

آب آشامیدنی در آذربایجان

نوشیدن آب از شیر توصیه نمی شود. اگر قادر به خرید آب بطری نیستید، 5 دقیقه آب آن را بجوشانید. بعد از خنک شدن آب می توانید با خیال راحت از آن به عنوان آب آشامیدنی و مواردی مانند مسواک زدن دندان، تمیز کردن لنز و شستن سبزیجات و یا میوه استفاده کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0