تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

شورای اتحادیه اروپا در مارس 2000 میلادی، بلو کارت را برای تبدیل جامعه به رقابتی ترین اقتصاد مبتنی بر دانش قرار داد که قادر به رشد اقتصادی پایدار با شغل های بیشتر و بهتر و انسجام اجتماعی بیشتر است. در اکتبر 2007 کمیسیون اروپا دو پیشنهاد را پذیرفت. برای اولین بار برای مهاجرت به اتحادیه اروپا از طریق بلو کارت که به عنوان کارت سبز اتحادیه اروپا نیز شناخته می شود، یک دستورالعمل ایجاد شد. پیشنهاد دوم، یک دستورالعمل برای ساده سازی روش های مهاجرت توسط متقاضیان که یک دستورالعمل مجوز است. در می سال 2009 اتحادیه اروپا دستورالعمل بلو کارت را تصویب کرد و در دسامبر سال 2011 دستورالعمل مجوز تکمیل شد. بلو کارت را یک مجوز تقاضا، اقامت و کار می نامند.

اهداف بلو کارت

مهاجرت به اروپا باعث افزایش رقابت و در نتیجه رشد اقتصادی اتحادیه اروپا می شود و همچنین به مقابله با مشکلات جمعیت شناختی ناشی از جمعیت پیری نیز کمک می کند. به همین دلیل بلو کارت اهمیت زیادی برای اتحادیه اروپا دارد. برنامه بلو کارت اتحادیه اروپا برای ایجاد یک جایگاه جذابتر برای حرفه ای ها طراحی شده است. تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از (انگلستان، دانمارک و ایرلند) بلو کارت را می توانند صادر کنند. ابتکار اروپایی دارای تعدادی از ویژگی های متمایز است که به اروپا کمک می کند تا محبوب ترین مقصد مهاجرت در جهان باشد. ویژگی های بلو کارت به صورت زیر می باشد:
 • شرایط کار و حقوق برابر
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • حق عضویت در یک سری حقوق اجتماعی- اقتصادی (مثل بیکاری)
 • شرایط مطلوب برای زندگی خانواده
 • آزادی انجمن
 • امکان دریافت اقامت دائم کشورهای اروپایی

شرایط بلو کارت

متقاضیان دریافت بلو کارت باید مدرک دانشگاهی و ارائه یک قرارداد کاری با درآمد سالانه حداقل 30000 یورو بخشی از آن است. دارندگان بلو کارت به صورت خودکار دو سال اجازه اقامت و کار در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را دریافت می کنند و این امکان را خواهند داشت که اقامت خود را تمدید کرده یا به دیگر کشورهای این اتحادیه مهاجرت کنند. برای درخواست بلو کارت باید سه شرایط کلیدی را رعایت کنید.
 • شهروندی غیر اتحادیه اروپا
 • تحصیل کرده یا حرفه ای با تجربه
 • قرارداد کار یا پیشنهاد شغلی
اطلاعات شما در شبکه بلو کارت عملیت دوگانه دارد. کارفرمایان می توانند با کارمندان خود مشورت کنند تا بتوانند به شما یک قرارداد کاری ارائه دهند. و در مرحله دوم شما قادر هستید درخواست خود را ارسال کنید.

قوانین بلو کارت

سیستم بلو کارت به متقاضیان اقامت اروپا فرصت می دهد سریع تر اجازه کار و اقامت دائم بگیرند. همچنین باعث می شود خانواده های آنها سریع تر و آسان تر به آنها بپیوندند. هر متقاضی تنها پس از این که 18 ماه با بلو کارت در یک کشور اروپایی کار کند، می تواند به یک کشور اروپایی دیگر برود، اما باید در اولین ماه پس از ورود به کشور دوم بلو کارت جدیدی تقاضا کند.

حقوق و دستمزد

حقوق سالانه بستگی به حرفه شما دارد. شما باید حداقل حقوق و دستمزد تعیین شده را بدست آورید تا بتوانید نامزد مناسب بلو کارت باشید.
 
برای حرفه های خاص و کم: حقوق و دستمزد تخمین زده شده 37000 یورو
 
برای فارغ التحصیلان دانشگاه: حقوق و دستمزد تخمین زده شده 46000 یورو
 
برای مشاغلی که در آن منافع ویژه مورد درخواست قرار می گیرد، حقوق و دستمزد پایین تر است و از این رو برای دریافت بلو کارت آسان تر هستند.

دریافت بلو کارت

برای به دست آوردن بلو کارت اتحادیه اروپا به عنوان یک کارگر یا کارمند واجد شرایط، ابتدا باید شرکتی را انتخاب کنید که نیاز به کارکنان خارجی را در محیط کاری خود داشته باشد و از مهارتهای ارائه شده شما بهره مند شود.

مدارک لازم برای دریافت بلو کارت

 • پاسپورت
 • مدرک دانشگاهی
 • بودجه کافی برای زندگی در کشور مورد نظر
 • ارائه رزومه کاری
 • یک قرارداد کار حداقل یک ساله که شامل حقوق سالانه شما است
 • سند سفر معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • یک فرم درخواست که توسط شما یا کارفرمای شما پر شده است
 • دو قطعه عکس به اندازه پاسپورت (6 در 4) (عکس نباید قدیمی تر از 6 ماه باشد)
 • پرداخت هزینه درخواست
 • مدرک بیمه بهداشتی

سوالات متداول بلو کارت

چه کسانی برای دریافت بلو کارت واجد شرایط هستند؟
 
شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مدارک تحصیلی خوب یا تجربه کار پنج ساله در حرفه ای داشته باشند.
 
من با ویزای تحصیلی در اروپا هستم، آیا من واجد شرایط بلو کارت هستم؟
 
پس از اتمام تحصیلات ممکن است اقامت خود را در اروپا توسط بلو کارت ادامه دهید. بسیاری از کشورهای اروپایی بعد از فارغ التحصیل شدن دانشجویان چند ماهی برای یافتن کار به آنها فرصت می دهند.
 
آیا بلو کارت می تواند اقامت دائم در اتحادیه اروپا را فراهم کند؟
 
بله. پس از دو تا پنج سال، بسته به کشور می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید.
 
چه کشورهای اروپایی می توانند بلو کارت صادر کنند؟
 
کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعهد به صدور بلو کارت هستند، کشورهایی مانند:
 
اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد.
 
من در یک کشور خارج از اروپا زندگی می کنم، آیا می توانم برای بلو کارت درخواست کنم؟
 
بله. به مکان فعلی شما مربوط نمی شود و دریافت بلو کارت به حضور فیزیکی شما در اروپا نیازی ندارد.
 
حقوق و دستمزد با بلو کارت در اروپا چقدر است؟
 
قوانین اتحادیه اروپا پیشنهاد می دهد که کارفرما حقوق معوقه حداقل 1.5 برابر دستمزد کشور را پرداخت کند. به طور مثال حقوق سالیانه در آلمان 39624 یورو می باشد.
 
آیا لازم است برای دریافت بلو کارت مدرک زبان داشته باشیم؟
 
الزامات زبان مورد نیاز توسط قانون بلو کارت تعریف نشده است. ممکن است مفید باشد که مدرک زبان انگلیسی داشته باشید، اما این یک تعهد نیست.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0