20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای مجارستان

اداره مهاجرت و ملیت، مسئول سیاست­ های مهاجرت، درخواست ویزا و خدمات ریجکتی ویزا هستند. هزینه ویزای مجارستان حدودا 60 یورو می­باشد و روند درخواست ویزا می­تواند تا چهار هفته طول بکشد. مجارستان امضا کننده توافقنامه شینگن است و جزو کشورهای مربوط به ویزای شینگن محسوب می­شود.

ریجکتی ویزا چیست

 visa refusalعبارت است از رد درخواست ویزای غیر مهاجرتی توسط مقامات مهاجرت. متداول ترین عوامل رد شدن ویزا این است که مدارک سفر صحیح ارائه نشده است، هدف از بازدید و قصد بازگشت مشخص نباشد، بودجه اقامت در مجارستان کافی نباشد، متقاضی تجربه دیگری از ریجکت شدن ویزا دارد، متقاضی به نظر می رسد تهدیدی برای امنیت ملی است یا در لیست سیستم اطلاعات شینگن (SIS) قرار داده شده است یا متقاضی قادر به بیان توجیه برای بازدید نبوده است. کنسولگری مجارستان در سال 2017 نرخ رد شدن ویزاها را 17.20٪ را اعلام کرده است.

دلایل ریجکتی ویزای مجارستان

دلایل مختلفی برای ریجکت کردن ویزای کشور مجارستان وجود دارد. بهتر است در ابتدا علت این موضوع را بررسی کنیم تا با رعایت این موارد دچار رد شدن ویزا کشور مجارستان نشویم.

دلایل ریجکت شدن ویزای کشور مجارستان عبارت است از:

  • ارائه نکردن مدارک سفر به درستی و به صورت کامل

سرنوشت مشترکی برای کلیه افراد (متقاضیان) وجود دارد که سعی در ارائه اسناد مسافرتی کاذب به سفارت یا کنسولگری دارند و یا سعی می­کنند هویت خود را نادرست نشان دهند. این موارد پیامدهای نامطلوبی را به همراه می آورد که یکی از این پیامدها عدم پذیرش ویزا است.

  • داشتن سوء پشینه کیفری و یا حقوقی
  • هدف خود از مسافرت را به درستی بیان نکرده باشید.
  • عدم ارائه تمکن مالی کافی برای مدت اقامت خود و هزینه­های رفت و برگشت.
  • شخصی که در لیست سیاه سیستم اطلاعاتی شینگن (SIS) قرار دارد که حق ورود به کشور را ندارد.

اگر فرد به عنوان تهدیدی برای سیاست­های عمومی، امنیت داخلی یا بهداشت عمومی، روابط بین الملل هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نظر گرفته شود، به ویژه در مواردی که هشدار در پایگاه­ داده های­ ملی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با هدف امتناع از ورود صادر شده باشد، درخواست ویزا پذیرفته نمی­شود.

  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
  • متقاعد نشدن افسر ویزا از هدف شما برای ورود به این کشور

در صورت عدم پذیرش ویزا چه اقداماتی باید صورت گیرد

دلیل رد ویزا توسط کنسولگری با استفاده از فرم عدم پذیرش اطلاع رسانی می ­شود. اطلاع رسانی در مورد دلیل رد شدن ویزا را می­توان فقط توسط شخص متقاضی در کنسولگری دریافت کرد. در صورت امتناع، کنسولگری هزینه ویزا را پس نمی گیرد.

روال تجدید نظر ویزای ریجکت شده

در صورت درخواست متقاضی دلایل معتبر برای اعتراض به تصمیم مراجع مهاجرت، این حکم قابل تجدید نظر است. اعتراض به رد شدن ویزا به این صورت است که متقاضی با نوشتن نامه ­ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، پاسپورت و نامه اعتراض به سفارت مجارستان مراجعه کنند. بعد از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، حدود 45 روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام می­شود.

اقدامات لازم در صورت ریجکت شدن

در صورت ریجکت شدن و یا ابطال ویزا، متقاضیان حق تجدیدنظر دارند. درخواست تجدیدنظر می­تواند به صورت حضوری یا توسط متقاضی یا شخصی که وکالت نامه متقاضی در کنسولگری مجارستان دارد، انجام شود و این درخواست باید ظرف 8 روز از زمان دریافت نامه امتناع ثبت شود و تجدیدنظر در مورد ابطال ویزا باید ظرف 3 روز از زمان دریافت نامه ثبت شود. درخواست تجدیدنظر باید به صورت کتبی ارائه شود و باید توسط متقاضی امضا شود. درخواست تجدیدنظر باید به زبان انگلیسی یا هر زبان رسمی دیگر اتحادیه اروپا ارسال شود. اگر متقاضی درخواست تجدیدنظر را به زبانی دیگر ارائه کند، باید ترجمه رسمی آن را ارائه کند.

رفع ریجکتی ویزای مجارستان از طریق موسسه حامی مهاجر

در صورتی که اطلاعات و دانش شما در این زمینه کم است و به دلیل حساسیت بالای این موضوع اکیدا توصیه می گردد تا از کارشناسان مجرب این زمینه برای رفع این مشکل ارتباط برقرار کنید. کادر و متخصصین حامی مهاجر سابقه ای درخشان در رفع ریجکتی کشورهای شینگن ، کانادا ، و رفع ریجکتی ویزای آمریکا ، برای متقاضیان خود داشته اند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
بیتارحمانی
سلام پس از تحویل نامه اعتراض (ریجکت درخواست ویزا ) به سفارت مجارستان عموما پاسخ بعد از چه مدتی و به چه روشی اطلاع داده میشود؟