برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP) بر سه پایه برنامه کارآفرینی ، برنامه کشاورزی و برنامه استخدامی می باشد. استان آلبرتا در غرب کانادا واقع شده و از اقتصاد قوی برخوردار می باشد. متقاضیان که قصد اقامت در شهر های کالگری و ادمونتون از طریق شرکت در برنامه مهاجرت استانی آلبرتا را دارند باید برای دریافت اقامت دائم در این استان ، از یکی از سه طریق گفته شده اقدام نمایند. در این استان اغلب به زبان انگلیسی صحبت می کنند. چند پارک ملی و یک دریاچه نیز در این استان قرار دارد و یک منظره زیبا را برای ساکنین به همراه خواهد داشت.

برنامه کارآفرینی مهاجرت استانی آلبرتا

متقاضیان برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی آلبرتا از طریق کار آفرینی باید اقدام به اخذ یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما که در استان آلبرتا سکونت دارد نمایند.

برنامه کار آفرینی کارگران ماهر آلبرتا

 افراد کارگر علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی باید تحصیلات رسمی و آموزش تخصصی مورد نیاز در حرفه مورد نظر را داشته باشند. در نهایت باید در صورت داشتن تمام شرایط ، منتظر صادر شدن گواهی اشتغال در آلبرتا باشند. افرادی که از این طریق در برنامه مهاجرت استانی آلبرتا شرکت می کنند در سریع ترین زمان ممکن اقامت خود را دریافت می کنند و از تسهیلات کاری نیز بهره مند خواهند شد.

برنامه کار آفرینی دانش آموختگان دانشگاهی آلبرتا

افرادی که توانسته اند در یک دانشگاه بین المللی و یا کانادایی موفق به اخذ مدرک شوند می توانند با داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلبرتایی ، اقامت دائم استان آلبرتا را تحت عنوان برنامه مهاجرت استانی آلبرتا دریافت نمایند. باید در نظر داشته باشید که حرفه ای که به شما پیشنهاد می شود باید متناسب با مدرک دانشگاهی شما باشد و بتوانید به زبان رسمی آن استان صحبت نمایید.

برنامه کشاورزی مهاجرت استانی آلبرتا

افراد برای اقدام در برنامه کشاورزی مهاجرت استانی آلبرتا ، باید علاوه بر داشتن تجربه  و سابقه کار کافی در زمینه کشاورزی و باغداری ، اقدام به خرید مزرعه و یا یک کسب و کار در ارتباط با مزرعه مانند گلخانه نمایند. افراد علاوه بر این باید یک گواهی پیشنهاد کاری از اداره کشاورزی آلبرتا دریافت نمایند و توانایی سرمایه گذاری حداقل 500000 دلار کانادا در این زمینه را داشته باشند.

برنامه استخدامی مهاجرت استانی آلبرتا

افرادی که متقاضی استخدام در زمینه های مهندسی ، تجارت و کارگران دارای تحصیلات تکمیلی هستند ، باید از این طریق اقدام نمایند. افراد متقاضی مشاغل مهندسی باید قبل از درخواست این برنامه مهاجرت استانی آلبرتا ، در آلبرتا سکونت داشته باشند و به عنوان ارتقا شغل اقدام به این کار نمایند. در همین راستا باید 2 سال سابقه کار در زمینه مرتبط در استان آلبرتا داشته باشند. همچنین افراد متقاضی تجارت نیز باید گواهی آموزش صنعتی و کارآموزی در استان آلبرتا در ارتباط با یک تجارت داشته باشند و شرط سکونت را نیز داشته باشند. در مورد سابقه کار نیز باید سابقه حداقال 6 ماه کار برای یک کارفرمای ساکن آلبرتا را داشته باشند. افرادی که نتوانستند شرایط تخصصی در طبقه بندی های بالا را داشته باشند ، می توانند برای استخدام به عنوان کارگر متخصص اقدام نمایند.

هزینه های برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

هزینه های مربوطه شامل سه بخش می باشد. بخش اول هزینه ی ارسال درخواست به برنامه مهاجرت استان آلبرتا می باشد که در این استان در اغلب موارد رایگان می باشد. بخش دوم هزینه پردازش اطلاعات فدرال است که 550 دلار کانادا می باشد. بخش آخر نیز هزینه حق اقامت دائم در استان آلبرتا بوده و هر فرد باید 490 دلار کانادا بپردازد.

فرآیند برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

بعد از انتخاب برنامه مورد نظر در استان آلبرتا ابتدا باید درخواست کامل خود را به اداره مهاجرت استان آلبرتا از طریق سایت رسمی استان آلبرتا ارسال نمایید. در هنگام ارسال درخواست باید گواهی های گفته شده مربوط به هر بخش را دریافت و ارسال نمایید. بعد از ارزیابی کامل توسط اداره مهاجرت استان آلبرتا ، افراد واجد شرایط معرفی می شوند. پس از تایید اداره مهاجرت آلبرتا باید تاییدیه آن را به همراه سایر مدارک خود ، به اداره مرکزی مهاجرت کانادا ارسال نمایید. مراحل آزمایشات پزشکی و امنیتی نیز باید انجام شود.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا از طریق اکسپرس اینتری

استان آلبرتا از سال 2018 اقدام به شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا نموده است و بخشی از سهمیه ی مهاجران خود را به انتخاب از بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری تخصیص داده است. افرادی که از این طریق انتخاب می شوند 600 امتیاز بیشتر و یک دعوت نامه معتبر برای اقامت دائم برخوردار می باشند. البته در حال حاضر شرایط کلی و تخصصی و توضیحات جامعی در این زمینه از سمت اداره مهاجرت استانی آلبرتا اعلام نشده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0