20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مدیکال کانادا چیست؟ در کجا و چه آزمایش هایی باید بدهیم؟

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در دنیا به حساب می‌آید و سالانه تعداد بسیار زیادی مهاجر از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. دریافت ویزای مهاجرتی کانادا دارای مراحل و اقداماتی است که امروز قصد داریم در مورد یکی از مهم‌ترین مراحل آن توضیح دهیم. انجام مرحله مدیکال کانادا یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقدامات اولیه در دریافت ویزای مهاجرتی این کشور است. این کشور برای جلوگیری از انتشار بیماری‌های واگیردار و اطمینان از سلامت مهاجران خود، برنامه مدیکال کانادا را طراحی و برای دریافت ویزای مهاجرتی الزامی کرده است.

مدیکال سفارت کانادا دارای شرایط و اقداماتی است که باید در زمان مناسب و صحیح انجام شوند. در این مقاله به طور کامل در مورد مراحل آن و شرایط آزمایش مدیکال کانادا توضیح خواهیم داد. همچنین خواهیم گفت که مدارک مورد نیاز برای مدیکال کانادا چیست. توضیح کاملی درباره بیماری‌هایی که منجر رد شدن در مدیکال کانادا می‌شوند خواهیم داد و خواهیم گفت چه راه‌حل‌هایی برای افرادی که دارای این بیماری‌ها هستند در خصوص دریافت مدیکال کانادا وجود دارد.

در این مقاله همچنین مراکز و پزشک معتمد سفارت کانادا برای آزمایشات مدیکال را به همراه آدرس معرفی خواهیم کرد و به این سوال جواب خواهیم داد که در چه کشور هایی تست مدیکال کانادا بدهیم؟ لینک آدرس و مشخصات مراکز مورد تایید دولت کانادا از سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این مقاله قرار می‌گیرد. در انتهای مقاله نیز لیست آزمایشات مدیکال کانادا به همراه هزینه‌های آن را بیان خواهیم کرد.

حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و آمریکاست و علاوه بر این خدماتی همچون دریافت وقت فوری انگشت‌نگاری کانادا و برگزاری تور انگشت نگاری سفارت کانادا در ارمنستان، ترکیه و امارات را نیز ارائه می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان حامی مهاجر و استفاده از خدمات موسسه، می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

آزمایش مدیکال کانادا چیست ؟

آزمایش مدیکال چیست؟

پاسخ به سوال آزمایش مدیکال چیست؟ بسیار ساده است، آزمایش مدیکال در واقع مجموعه‌ای از تست‌ها و چک‌آپ‌های پزشکی است که در زمینه تشخیص میزان سلامت جسمی و روحی هر فرد انجام می‌شود. اینکه دقیقا مراحل آزمایش مدیکال چیست؟ بسته به شرایط فردی هر شخص متفاوت است و پزشک مربوطه با توجه به سابقه پزشکی هر شخص و اطلاعاتی که از او دریافت می‌کند ممکن است آزمایشات بیشتر یا کمتری برای او در نظر بگیرد.پآپ

همچنین نوع آزمایشات مورد نیاز در مدیکال بسته به اینکه نتیجه آن به منظور ارائه به کدام ارگان، اداره و... است متفاوت خواهد بود. این آزمایشات معمولا در چند ساعت انجام می‌شوند اما بسته به نوع آن‌ها ممکن است دریافت نتیجه تا چند روز زمان ببرد. به طور کلی انجام این آزمایشات می‌تواند سلامت فرد را تایید کند. در ادامه به بررسی تخصصی مدیکال کانادا خواهیم پرداخت.

مدیکال کانادا

مدیکال کانادا چیست؟

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که کشور کانادا برای اطمینان از سلامت جسمی و روحی مهاجران خود، تعدادی آزمایش کلی پزشکی در نظر گرفته است که توسط متخصصین معتمد و در مراکز مورد تایید سفارت کانادا انجام می‌گیرد. به طور کلی اگر بخواهیم پاسخ مشخصی به سوال مدیکال کانادا چیست؟ بدهیم خواهیم گفت که مدیکال کانادا مجموعه‌ای از آزمایشات پزشکی برای تایید سلامت مهاجران این کشور است.

انجام مراحل مدیکال کانادا برای تمامی متقاضیان ویزای مهاجرتی کانادا الزامی است و مگر در شرایط خاص امکان مهاجرت به این کشور بدون دریافت کارت مدیکال کانادا وجود ندارد. در ادامه مقاله به صورت جز به جز تمامی مراحل مدیکال کانادا را به همراه لیست آزمایشات مدیکال کانادا و آدرس پزشک معتمد سفارت کانادا معرفی خواهیم کرد، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مدارک مورد نیاز برای تست مدیکال کانادا

مدارک مورد نیاز برای تست مدیکال کانادا

قبل از معرفی پروسه مدیکال کانادا، مراحل و آزمایشات مربوط به آن، لازم است کمی در خصوص مدارک مورد نیاز برای تست مدیکال کانادا اطلاعات داشته باشید. مدارک لازم برای ارائه در زمان مراجعه به پزشک برای هر شخص با توجه به شرایط پزشکی و فردی متفاوت است، اما برخی مدارک کلی که معمولا در زمان مراجعه می‌بایست همراه متقاضی باشند در لیست زیر قابل مشاهده است:

 • شناسنامه یا پاسپورت
 • مدارک پزشکی مربوط به هر سابقه بیماری و عمل جراحی
 • عینک یا لنز طبی در صورت استفاده
 • لیست داروهای مصرفی
 • نتیجه آزمایشات انجام شده قبلی

همان‌طور که قبلا گفته شد این مدارک تنها موارد کلی و متداول هستند و باتوجه به آنکه مدارک مورد نیاز برای ارائه به پزشک، برای هر شخص متفاوت بوده بهتر است در این خصوص با مشاورین متخصص در تماس باشید.

در آزمایش مدیکال کانادا چه چیزی بررسی می‌شود؟

آزمایش مدیکال کانادا در واقع به این منظور است که افسر مسئول بررسی مدارک،  نگرانی خاصی از جهت سلامت متقاضی برای صدور ویزا نداشته باشد. در تست مدیکال کانادا موارد مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرد، برای مثال متقاضی از لحاظ سلامت روانی و اعتیاد به مواد مخدر توسط پزشک مربوطه معاینه خواهد شد. در ادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که در آزمایش مدیکال کانادا بررسی می‌شوند و عواملی را که موجب رد شدن در مدیکال کانادا می‌شوند، بیان خواهیم کرد.

واکسن‌های مدیکال کانادا

یکی دیگر از مواردی که پیش از انجام آزمایش مدیکال کانادا حائز اهمیت است دریافت واکسن‌های مورد نیاز قبل از ورود به کشور کانادا است. در صورتی که متقاضی هرکدام از واکسن‌ها را در ایران دریافت نکند، در لحظه ورود به کشور کانادا ملزم به دریافت آن‌ها خواهد بود، درنتیجه دریافت واکسن‌ها در ایران از لحاظ صرفه‌جویی در هزینه و وقت گزینه بسیار مناسب‌تری است.

بعضی از واکسن‌ها مانند واکسن هپاتیت، سرخجه، آبله و... قبلا و در کودکی دریافت شده‌اند و برای مهاجرت به کانادا نیازی به دریافت دوباره آن‌ها نخواهد بود اما دریافت باقی واکسن‌ها اجباری است. متقاضیان برای دریافت واکسن‌های مورد نیاز مهاجرت به کانادا می‌توانند با مراجعه به انستیتو پاستور، به دریافت هرکدام از واکسن‌ها که قبلا دریافت نکردند اقدام نمایند.

بیماری‌هایی که منجر به رد شدن تست مدیکال کانادا می‌شوند

بیماری‌هایی که منجر به رد شدن تست مدیکال کانادا می‌شوند

یکی دیگر از موارد مهم پیش از انجام تست مدیکال کانادا داشتن اطلاعات جامع در خصوص بیماری‌هایی که موجب رد شدن در مدیکال کانادا می‌شود. برای شناخت کلی از بیماری‌هایی که منجر به رد شدن آزمایش مدیکال کانادا می‌شوند یک لیست در این مقاله در نظر گرفته‌ایم و در آن مهم‌ترین بیماری‌هایی قرار گرفته است که در سال‌های اخیر منجر به عدم دریافت مدیکال کانادا شده‌اند. توجه شما را به لیست مربوطه جلب می‌کنیم:

 • بیماری‌های مربوط به ایمنی بدن (لوپوس، ایدز...)
 • اختلالات روحی روانی (اوتیسم، اختلال بادگیری...)
 • بیماری‌های قلبی، کبدی و کلیوی
 • انواع سرطان
 • انواع دیابت
 • انواع هپاتیت
 • بیماری‌های خاص (اختلال مغزی، فلج مغزی، سندروم داون...)
 • بیماری سل

لطفا دقت بفرمایید که لیست بالا تنها تعداد محدودی از مهم‌ترین بیماری‌های غیر قابل قبول برای دریافت ویزای مهاجرتی کانادا است. در صورتی که بیماری خاصی دارید که حدس می‌زنید جز لیست بالا باشد، حتما قبل از اقدام برای مدیکال کانادا، با کارشناسان مهاجرتی مشاوره کنید.

لیست آزمایشات مدیکال کانادا

لیست آزمایشات مدیکال کانادا

دیگر نکته حائز اهمیت در خصوص مدیکال کانادا آگاهی از لیست آزمایشات مدیکال کانادا است. متقاضیان دریافت ویزای مهاجرتی کانادا بهتر است اطلاعات کاملی درباره لیست آزمایش‌ها و تست پزشکی برای سفارت کانادا داشته باشند تا بتوانند با آمادگی کامل به پزشک مربوطه مراجعه نمایند. در ادامه لیست تعدادی از آزمایشات کلی برای دریافت مدیکال کانادا تهیه شده است اما دقت بفرمایید که این لیست شامل تمامی آزمایشاتی نیست که برای مدیکال کانادا انجام می‌شود.

پزشک معتمد سفارت کانادا برای هر شخص با توجه به شرایط فردی و اطلاعاتی که از متقاضی دریافت می‌کند آزمایشات خاصی برای او در نظر خواهد گرفت که در بخش‌های بعدی در این خصوص کامل‌تر توضیح خواهیم داد. در ادامه نظر شما را به لیست آزمایشات مدیکال کانادا جلب می‌کنیم:

 • آزمایشات مربوط به اندازه‌گیری قد و وزن
 • شنوایی و بینایی سنجی
 • اندازه‌گیری فشارخون و ضربان قلب
 • بررسی حرکت اندام‌ها
 • بررسی رنگ و شکل پوست
 • آزمایشات مربوط به ریه
 • عکس قفسه سینه (برای متقاضیان بالای 11 سال)
 • آزمایش خون و ادرار

پزشک معتمد سفارت کانادا

مراجعه به هر مرکز یا دکتر، در خصوص انجام معاینات پزشکی برای اخذ ویزای کانادا قابل قبول نخواهد بود. دولت کانادا برای اطمینان از انجام درست تمامی مراحل و آزمایشات، تعدادی پزشک و مراکز مورد تایید برای دریافت کارت مدیکال کانادا در کشورهای مختلف در نظر گرفته است که به آن‌ها اصطاحا پزشک معتمد سفارت کانادا گفته می‌شود. پزشک معتمد سفارت کانادا تخصص کافی برای انجام تمامی آزمایشات لازم را دارد و طبق سوابق کاری، مورد اعتماد و مورد تایید دولت کانادا و افسر سفارت این کشور است.

علی‌رغم نبود سفارت کانادا در ایران، به نقل از سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا و در لیست مراکز مورد تایید دولت این کشور، دولت کانادا مراکزی را در کشور ایران و شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و شیراز برای ارائه مدیکال کانادا در نظر گرفته است که برای اطلاع از آدرس و مشخصات آن‌ها می‌توانید به سایت رسمی اداره مهاجرت این کشور در لینک زیر مراجعه نمایید:

آدرس دفاتر پزشک معتمد سفارت کانادا در ایران

هزینه امور پزشکی مربوط به مدیکال کانادا

هزینه امور پزشکی مربوط به مدیکال کانادا

در خصوص هزینه امور پزشکی مربوط به مدیکال کانادا با توجه به اینکه آزمایشات برای هر فرد متفاوت بوده، پزشک مربوطه بر اساس شرایط هر شخص ممکن است آزمایشات بیشتر یا کمتری نسبت به دیگری برای او درنظر بگیرد. در نتیجه هزینه‌ها نیز برای هر شخص با توجه به تعداد آزمایشات و دیگر شرایط، متفاوت خواهد بود. اما در لیست زیر مواردی که متقاضی می‌بایست بابت آن‌ها هزینه پرداخت کند مشخص شده است:

 • هزینه ویزیت دکتر یا رادیولوژیست
 • هزینه تمامی آزمایشات، تحقیقات و درمان‌های لازم
 • هزینه ویزیت متخصصین دیگر (به صلاح‌دید پزشک)

دقت بفرمایید که هزینه‌های دریافت شده برای مدیکال کانادا غیر قابل بازگشت هستند. همچنین مدت زمان اعتبار کارت نتیجه مدیکال کانادا 12 ماه است و بعد از آن برای اقدام به دریافت ویزای کانادا می‌بایست مجددا مراحل دریافت آن طی شود.

مدیکال سفارت کانادا

بعد از انجام آزمایشات لازم، بسته به نوع آزمایشات تا چند روز بعد پزشک مربوطه نتیجه آن‌ها را در یک پاکت در بسته به شما تحویل ‌می‌دهد که به آن مدیکال سفارت کانادا گفته می‌شود. پاکت مدیکال سفارت کانادا می‌بایست تا زمان ارسال به سفارت کانادا دربسته بماند و متقاضی به هیچ عنوان نباید اقدام به باز کردن آن کند.

متقاضی از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر مدارک دریافت ویزای کانادا را به همراه پاکت مدیکال سفارت کانادا برای سفارت مربوطه ارسال می‌کند تا توسط افسر سفارت مورد بررسی و در صورت تایید ویزا صادر گردد. گفتنی است در برخی مواقع نیز پزشک به صورت مستقیم نتیجه مدیکال کانادا را برای سفارت مربوطه ارسال می‌کند.

برای دریافت وقت مدیکال کانادا، کسب اطمینان از کامل بودن مدارک و همچنین ارسال تمامی مدارک برای دریافت ویزای کانادا می‌توانید از طریق شماره تلفن خط ویژه 021-48406 با مشاورین متخصص موسسه معتبر حامی مهاجر در تماس باشید تا شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای مهاجرتی کانادا راهنمایی کنند.

در چه کشور هایی تست مدیکال کانادا بدهیم؟

یکی از سوالات مهم در خصوص دریافت ویزای مهاجرتی کانادا این است که در چه کشور هایی تست مدیکال کانادا بدهیم؟ همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد در لیست مراکز و پزشکان مورد تایید برای ارائه مدیکال کانادا، مراکزی از کشور ایران نیز وجود دارد که این موضوع برای مهاجرین ایرانی بسیار خوشحال کننده است. اما امکان دریافت خدمات مدیکال کانادا در کشورهای دیگر نیز وجود دارد.

در برخی مواقع با توجه به شرایط فردی و پزشکی متقاضی بهتر است که امور مربوط به مدیکال کانادا در کشور دیگری انجام شود، در این خصوص متقاضیان می‌توانند در کشورهای همسایه که سفارت کانادا در آن‌ها واقع شده است مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و... نیز امور مدیکال کانادا را پیگیری نمایند.

برای انتخاب مرکز مناسب مدیکال کانادا با توجه به شرایط فردی، دریافت وقت مدیکال کانادا و انجام تمامی امور مربوط به ویزای مهاجرتی و تحصیلی این کشور می‌توانید از طریق شماره تماس خط ویژه 02149078  با مشاورین مجرب موسسه حامی مهاجر در تماس باشید.

رزرو وقت مدیکال کانادا

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین مراحل در دریافت ویزای مهاجرتی کانادا، انجام معاینات پزشکی و دریافت نتیجه مدیکال کانادا است. در این مقاله به بررسی تمام مراحل و اقدامات دریافت مدیکال کانادا پرداختیم. همچنین در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که متقاضیان چه مدارکی را برای دریافت مدیکال کانادا می‌بایست با خود به همراه داشته باشند. بیماری‌هایی که منجر به ریفیوز درخواست مدیکال کانادا می‌‎شود به طور جامع شرح دادیم و همچنین در این مقاله در خصوص راه‌حل‌های دریافت مدیکال کانادا برای افرادی که دارای این بیماری‌ها هستند توضیح دادیم.

به معرفی کامل مراکز و پزشکان مورد تایید سفارت کانادا برای انجام آزمایشات مدیکال پرداختیم و توضیح دادیم در چه کشورهایی امکان دریافت مدیکال کانادا وجود دارد. لینک آدرس مراکز مورد تایید مدیکال کانادا از سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این مقاله قرار داده شد. در مورد آزمایشاتی که در طی دریافت مدیکال کانادا از متقاضیان گرفته می‌شود کاملا توضیح دادیم و هزینه‌های آزمایشات را نیز در این مقاله ارائه دادیم.

حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و آمریکاست و علاوه بر این خدماتی همچون دریافت وقت فوری انگشت‌نگاری کانادا و برگزاری تورهای انگشت‌نگاری کانادا در ارمنستان، ترکیه و امارات را نیز ارائه می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان حامی مهاجر و استفاده از خدمات موسسه، می‌توانید با شماره  02149078 تماس بگیرید.

سوالات متدوال در خصوص مدیکال کانادا

چه کسانی باید کارت مدیکال کانادا دریافت کنند؟

تمام کسانی که قصد دریافت ویزای مهاجرتی کانادا را دارند می‌بایست طبق توضیحاتی که در این مقاله به طور کامل ارائه شده است اقدام به دریافت مدیکال کانادا نمایند.

لیست واکسن های مورد نیاز سفارت کانادا کدامند؟

قبل از ورود به کشور کانادا نیاز است که تعدادی واکسن دریافت کرده باشید که در این مقاله می‌توانید توضیحات کامل در این مورد را مشاهده نمایید.

گواهی سلامت پزشکی برای سفارت کانادا چیست؟

گواهی سلامت پزشکی برای سفارت کانادا مدرکی موقت است که توسط پزشک معتمد این سفارت در کشورهای مختلف طی آزمایشات مختلف ارائه می‌شود که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

کارت مدیکال همان ویزای پزشکی کانادا است؟

خیر، داشتن کارت مدیکال کانادا به معنای دریافت ویزای پزشکی نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کارت مدیکال کانادا و مزایای دریافت آن برای اخذ ویزای کانادا لطفا به محتوای همین مقاله مراجعه نمایید .

آیا تست پزشکی بایستی نزد پزشک معتمد سفارت کانادا باشد؟

بله، معاینات پزشکی برای دریافت مدیکال کانادا حتما می‌بایست نزد پزشک مورد تایید سفارت این کشور و در مراکزی که توسط سایت رسمی این سفارت اعلام شده انجام شود. اطلاعات کامل در مورد مراکز مورد تایید سفارت کانادا در این مقاله توضیح داده شده است.

در چه کشور هایی تست مدیکال کانادا بدهیم؟

امکان انجام تست مدیکال کانادا در کشورهایی که کانادا در آن‌ها سفارت دارند و همچنین کشور ایران وجود دارد که شرایط، آدرس و مشخصات آن‌ها به طور کامل در این مقاله شرح داده شده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 0