20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحت موافقتنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) ، شهروندان آمریکایی و مکزیکی در صورت درخواست مجوز کار موقت در کانادا می توانند واجد شرایط برای پردازش تسهیل شده باشند. مجوزهای کاری تحت مفاد NAFTA معمولا نیازی به ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA)  ندارند. اگر چه LMIA معاف است، کارگران و کارفرمایانی که از برنامه NAFTA استفاده می کنند باید با تمام مقررات مربوط به کار موقت در کانادا مواجه شوند. از آنجا که شهروندان آمریکایی و مکزیکی نیازی به ویزای اقامت موقت برای ورود به کانادا ندارند، درخواست برای اجازه کار NAFTA ممکن است در بندر ورودی (مانند گذرگاه مرزی یا فرودگاه) و یا در دفتر ویزای آنلاین یا توسط کاغذ باشد.

دسته های مختلف کار موقت تحت پوشش NAFTA

  • حرفه ای ها NAFTA
  • نقل و انتقالات داخل شرکت NAFTA
  • معامله گران نفتا
  • سرمایه گذاران NAFTA

حرفه ای ها NAFTA

یک کارشناس NAFTA باید واجد شرایط کار در یکی از حدود 60 حرفه هدف باشد. بسته به حرفه او، ممکن است متقاضی مدارک تحصیلی و یا مدرک کار در این زمینه را ارائه دهد. کارکنان NAFTA باید در کانادا مشغول به کار شوند تا کار خود را پیش ببرند. افرادی که مایل به انجام کارهای خودکفا در کانادا هستند، برای این دسته واجد شرایط نیستند.

نقل و انتقالات داخل شرکت NAFTA

شرکت های حمل و نقل NAFTA Intra-Company باید به طور موقت به کانادا منتقل شوند تا برای یک شاخه، شرکت تابعه یا وابسته به کارفرمای آمریکایی یا مکزیکی خود کار کنند. علاوه بر این، آنها باید حداقل برای یکی از کارفرمایان مکزیکی یا آمریکایی خود حداقل برای یکی از سه سال گذشته در محل کار مشابهی که در کانادا انجام می شود، به طور مداوم کار کرده باشند و در زمان درخواست شرکت مشغول به کار باشند.

معامله گران NAFTA

معامله گر NAFTA باید قصد انجام تجارت قابل توجهی از کالاها یا خدمات بین کانادا و کشوری که دارای تابعیت است، باشد، یعنی آمریکا یا مکزیک. "تجارت واقعی" زمانی است که بیش از 50 درصد تجارت بین کانادا و یکی از این کشورها بر مبنای حجم یا ارزش معامله شده انجام می شود.

شرکت استخدامی نیز باید از ملیت آمریکایی یا مکزیکی باشد. مهم است که توجه داشته باشیم که یک رابطه تجاری در حال حاضر بین شرکت خارجی و کانادا وجود دارد و معامله گر نمی تواند برای ایجاد قراردادهای تجاری با مشتریان وارد عمل شود. در واقع، معامله گر باید به عنوان یک سرپرست یا اجرایی کار کند یا وظایفی را که شامل مهارت های ضروری است، داشته باشد.

سرمایه گذاران NAFTA

سرمایه گذار NAFTA باید نشان دهد که سرمایه گذاری قابل توجهی در یک کسب و کار جدید یا موجود در کانادا داشته است و می خواهد وارد کانادا شود تا کسب و کار کانادا را توسعه و هدایت کند. مجوزهای کار در رده سرمایه گذاران NAFTA نیز ممکن است به کارکنان سرمایه گذار اصلی اعطا شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0