20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ویزای خانوادگی آمریکا برای فرزندان IR-2 (شرایط دریافت)

ویزای خانوادگی آمریکا برای فرزندان شهروندان آمریکایی، نوعی ویزای مهاجرتی آمریکا است. این ویزای مهاجرتی به دارنده آن اجازه زندگی و تحصیل در ایالات متحده را می دهد.همچنین ایالات متحده با توجه به شرایط افراد، ویزاهایی را برای فرزند شهروند آمریکایی ارائه می‌دهد.ما قصد داریم تا دراین مقاله به طور اختصاصی ویزای IR-2 را مورد بررسی قرار دهیم و درمورد شرایط اخذ آن، مدارک مورد نیاز، هزینه های مربوط به دریافت این ویزا، مدت زمان اخذ آن و تبدیل آن به شهروندی آمریکا توضیح کاملی بدهیم.

موسسه حامی مهاجر، با تجربه ای طولانی و داشتن تخصص در زمینه اخذ انواع ویزای آمریکا، پیکاپ ویزا و اخذ اقامت دائم آمریکا می تواند در این مسیر همراه شما باشد.همچنین می توانید از طریق شماره 02148000957با مشاوران حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

انواع ویزای خانوادگی آمریکا برای فرزندان شهروند آمریکایی

انواع ویزای خانوادگی برای فرزندان

نوع ویزا

توضیحات

تعداد صدور در هرسال

ویزای خانوادگی IR-2

نوعی ویزای مهاجرتی مختص فرزند مجرد زیر 21 سال یک شهروند آمریکایی می باشد. این نوع ویزا نامحدود می باشد و سقف سالانه ندارد.

نامحدود

ویزای خانوادگی F1

نوعی ویزای مهاجرتی مختص فرزندان مجرد 21 سال و یا بالاتر شهروندان آمریکایی می‌باشد. این نوع ویزا از دسته ویزاهای محدود می‌باشد. 

23,400

ویزای خانوادگی F3

نوعی ویزای مهاجرتی مختص فرزندان متأهل شهروندان آمریکایی می‌باشد.این نوع ویزا نیز از دسته ویزاهای محدود می‌باشد.

65,000

 

ویزای خانوادگی آمریکا IR-2 چیست؟

ویزای IR2 یک ویزای مهاجرتی ایالات متحده است که به فرزندان مجرد شهروندان آمریکایی اجازه زندگی و تحصیل در ایالات متحده را می دهد. آنها همچنین می توانند بدون نیاز به مجوز کار،مشغول به کار شوند.برای اینکه یک فرزند واجد شرایط باشد، باید زیر 21 سال سن داشته باشد. 

این ویزا نه تنها برای فرزندان واقعی شهروندان ایالات متحده می‌باشد، بلکه برای فرزند خوانده و ناتنی نیز در دسترس است. این ویزا سقف سالانه ندارد و از این رو، می توانید در هر زمان درخواست دهید و آن را دریافت کنید.

شرایط ویزای فرزندان شهروند آمریکا  IR-2

شرایط ویزای IR-2 عبارتند از:

 • اسپانسر یا حامی مالی باید شهروند ایالات متحده باشد.
 • اگر کودک به فرزندخواندگی گرفته شده باشد، مراحل فرزندخواندگی باید قبل از تولد 16 سالگی کودک نهایی شده باشد و حامی باید حداقل دو سال حضانت قانونی کودک را در خارج از کشور داشته باشد.
 • حامی باید قبل از درخواست ویزا به مدت دو سال با کودک زندگی کرده باشد. (در مورد فرزندخواندگی)
 • سن فرزند باید زیر 21 سال باشد.
 • فرزند باید مجرد باشد.
 • فرزند ناتنی درصورتی می تواند این ویزا را دریافت کند که در سن کمتر از 18 سالگی او، والدین با یکدیگر ازدواج کرده باشند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای خانوادگی  IR-2

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرزندان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • فرم DS-260
 • فرم I-130
 • مدارک مدیکال و واکسیناسیون
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • سوپیشینه
 • مدارک فرزندخواندگی(درصورت نیاز)

هزینه ویزای خانوادگی  IR-2   

هزینه ویزای خانوادگی آمریکا ir2

برای دریافت ویزای خانوادگی مختص فرزندان باید برای خدمات زیر هزینه پرداخت کنید:

 • تکمیل فرم I-130
 • پردازش فرم DS-260
 • انجام مدیکال(معاینات پزشکی)

همچنین سایر هزینه‌ها شامل مواردی ازجمله هزینه‌های ترجمه، هزینه‌های دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا مانند پاسپورت، سوپیشینه و غیره. همچنینن درصورت نیاز هزینه سفر به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای انجام مصاحبه. همه این هزینه‌ها از کشوری به کشور دیگر و موردی به مورد دیگر متفاوت است.

مدت زمان دریافت ویزای IR-2

ویزای IR2 هیچ سقف سالانه ای برای تعداد افرادی که می توانند آن را دریافت کنند ندارد.این نشان می دهد که زمان انتظار برای این ویزا بسیار کمتر است.اما زمان پردازش بسته به شرایط افراد متفاوت است. به طور کلی، رسیدگی به درخواست ویزای مهاجرتی IR2 ممکن است بین 3 تا 12 ماه طول بکشد. اما این زمان کاملا تقریبی است و با توجه به شرایط هر شخص ممکن است ازاین بازه دیرتر یا زودتر انجام شود.

شهروندی برای ویزای IR-2

فرزندان با ویزای IR2 می توانند شهروند ایالات متحده شوند. اگر فرزند دارای ویزای IR2 زیر 18 سال سن داشته باشد، پس از ورود به کشور آمریکا به قصد زندگی با والدین خود، به طور خودکار تابعیت ایالات متحده را دریافت می کند.

همچنین افراد بالای 18 سال می توانند با استفاده از IR-2 اقامت دائم داشته باشند و زمانی که واجد شرایط باشند، می توانند به دنبال اخذ شهروندی باشند. برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید حدود 2.5 تا 3 سال در ایالات متحده زندگی کند.

 

سخن پایانی

ما در این مقاله، درباره یکی از ویزاهای خانوادگی مختص فرزندان شهروندان آمریکایی یعنی ویزای IR-2 صحبت کردیم. گفتیم که این ویزا مختص فرزندان مجرد زیر 21 سال شهروندان آمریکایی می‌باشد و همچنین سایر شرایط اخذ این ویزا را نیز شرح دادیم. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای IR-2 و هزینه های مورد نیاز برای این ویزا پرداختیم. علاوه براین، گفتیم که فرزندان زیر 18 سال که ویزای IR-2 دارند پس از ورود به آمریکا، تابعیت آمریکا را دریافت می‌کنند.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ، مشاوره برندگان لاتاری و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. می‌توانید از طریق شماره 02148000957با مشاوران حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای خانوادگی آمریکا برای فرزندان IR-2

آیا با ویزای IR2 می‌توانم به بیمه های پزشکی آمریکا دسترسی داشته باشم؟

بله، شما به عنوان دارنده ویزای IR2 به بیمه های پزشکی  در ایالات متحده دسترسی خواهید داشت.

آیا فرزند متاهل زیر 21 سال من می تواند برای ویزای IR2 اقدام کند؟

ویزای IR2 فقط برای فرزندان مجرد زیر 21 سال است. اگر فرزند شما زیر 21 سال باشد و قبل از گرفتن ویزا ازدواج کرده باشد، دیگر واجد شرایط نخواهد بود.

آیا فرزندان من می توانند در زمانی که درخواست ویزای IR2 آنها در حال بررسی است وارد ایالات متحده شوند؟

اگر قبلاً فرم I-130 را ارسال کرده اید، فرزندان شما می توانند به ایالات متحده سفر کنند در حالی که منتظر پاسخ USCIS هستید. اما برای این کار، آنها باید برای ویزای K-4 اقدام کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0