20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

فرم I-693 (فرم مدیکال آمریکا)

فرم I-693 چیست؟ و چه افرادی به این فرم نیاز دارند

هر ساله، تعداد زیادی از افراد از طریق روش‌های مختلف، جهت مهاجرت به آمریکا اقدام می‌کنند. این افراد باید فرم‌های مختلفی را جهت اثبات واجد شرایط بودن خود، تکمیل نمایند. یکی از این فرم‌های مهم، فرم I-693 یا به عبارت دیگر فرم آزمایشات و معاینات پزشکی، یا به اختصار فرم مدیکال است.

دولت ایالات متحده باید اطمینان حاصل کند که افرادی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند، بیماری‌های مسری را گسترش نمی‌دهند. به منظور انجام این کار، تمام مهاجران موظف هستند فرم I-693 را تکمیل کنند. این فرم، فرم معاینات پزشکی است که یک پزشک معتبری که USCIS معرفی کرده است، باید تکمیل کند.

ما در این مقاله به بررسی فرم I-693 می‌پردازیم. ابتدا توضیحی درباره فرم I-693 خواهیم داد و سپس درباره اینکه چه کسانی به این فرم نیاز دارند صحبت خواهیم کرد. در ادامه نیز اطلاعاتی درباره نحوه تکمیل و هزینه فرم I-693، به شما ارائه خواهیم کرد.

حامی مهاجر با داشتن تخصص و تجربه در زمینه اخذ وقت فوری سفارت، اخذ وقت فوری مدیکال، تکمیل فرم‌های سفارتی و ارائه خدمات کامل همراهی و ترانسفر برای انجام امور سفارتی، می‌تواند در مسیر مهاجرت همراه شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

فرم I-693 چیست؟

فرم I-693، یکی از فرم‌های رسمی سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) است که برای ارزیابی وضعیت سلامتی افرادی که درخواست تغییر وضعیت ویزای مهاجرتی یا درخواست ویزای مهاجرتی آمریکا را می‌دهند، استفاده می‌شود. در واقع این فرم به فرم مدیکال یا معاینات پزشکی و واکسیناسیون معروف است. این فرم به عنوان گواهی پزشکی مهاجرتی متقاضی شناخته می‌شود و USCIS باید بداند که حضور فرد در آمریکا هیچ خطری برای سلامت عمومی نخواهد داشت.  درصورتی که فرد دارای بیماری‌های واگیردار یا برخی بیماری‌های دیگر است، USCIS اجازه مهاجرت را به او نمی‌دهد.

متقاضی برای ارائه فرم I-693، باید به پزشک معتبری که USCIS معرفی کرده است، مراجعه کند. پزشک مورد نظر برای او معاینات و آزمایشات مربوطه را انجام خواهد داد و نتایج را در فرم I-693 ثبت می‌کند. سپس متقاضی باید فرم را به USCIS ارائه دهد تا بررسی شود. این فرم به عنوان بخشی از فرآیند ارزیابی درخواست مهاجرتی است و متقاضی (درخواست دهنده ویزا) مسئولیت پرداخت هزینه‌های مربوط به فرم I-693 را دارد.

چه کسی به فرم I-693 نیاز دارد؟

هرشخصی که متقاضی دریافت ویزای مهاجرتی یا به عبارتی دریافت اقامت دائم آمریکا (دریافت گرین کارت) است، باید فرم I-693 را تکمیل کند و به USCIS ارائه دهد. به این نکته توجه داشته باشید که هر پزشکی نمی‌تواند فرم I-693 را تکمیل کند و تنها پزشکان معتمدی که USCIS معرفی کرده است، اجازه انجام خدمات مدیکال و تکمیل فرم I-693 را دارند.

حامی مهاجر اولین ارائه کننده تورهای سفارتی در ایران است و شما با استفاده از تورهای سفارتی حامی مهاجر، به راحتی می‌توانید مدیکال و مصاحبه ویزای خود را انجام دهید و از تمام خدمات حامی مهاجر در این زمینه از جمله همراهی یک کارگزار مجرب در تمامی مراحل، پشتیبانی کامل در طول سفر و رزرو تورهای مناسب شما، استفاده کنید.

نحوه تکمیل فرم I-693

فرم i-693

ابتدا متقاضی باید بخش اطلاعات شخصی را در بخش اول فرم I-693 تکمیل کند. سپس برای انجام معاینات پزشکی باید به یکی از مراکز مدیکال معتبری که USCIS معرفی کرده است، مراجعه کند. پس از تکمیل آزمایشات و معاینات پزشکی، پزشک فرم تکمیل شده I-693 را در یک پاکت مهر و موم شده در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. متقاضی باید این پاکت را بدون هیچ گونه آسیبی، همراه خود به سفارت ببرد. در صورتی که این پاکت به هر نحوی باز شود یا آسیب ببیند، سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) فرم I-693 را قبول نمی‌کند. همچنین لازم به ذکر است که بگوییم در برخی موارد نیز ممکن است مرکز مدیکال، فرم را مهر و موم شده را در اختیار متقاضی قرار ندهد و آن را مستقیماً به سفارت ارسال کند.

دانلود فرم I-693 (آخرین نسخه 2023)

هزینه فرم I-693

تکمیل فرم I-693، به تنهایی هیچ هزینه‌ای ندارد. اما برای انجام معاینات پزشکی و واکسیناسیون، هزینه‌هایی وجود دارد که متقاضی باید آن‌ها را پرداخت کند. این هزینه‌ها ممکن است برای هرشخص متفاوت باشد و طبق آزمایشاتی که پزشک تشخیص می‌دهد و واکسن‌های خاصی که بسته به شرایط فرد مورد نیاز است، متفاوت باشد. با این حال، هزینه مدیکال به طور متوسط 270 دلار است.

 

سخن پایانی

فرم I-693 یکی از فرم‌های مهم سفارتی است که وضعیت سلامت عمومی مهاجر را نشان می‌دهد. این فرم نشان می‌دهد فردی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارد، هیچ بیماری مسری خطرناکی را در آمریکا گسترش نمی‌دهد. ما دراین مقاله درباره فرم I-693، صحبت کردیم. گفتیم که فرم I-693 چیست و چه کسی باید این فرم را تکمیل کند. همچنین درباره نحوه تکمیل آن و هزینه‌های مربوط به آن نیز توضیحاتی ارائه دادیم.

در صورت نیاز به تکمیل انواع فرم‌های سفارتی، دریافت وقت فوری مدیکال و خدمات کامل همراهی و ترانسفر برای انجام امور سفارتی و مدیکال، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما در حامی مهاجر تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0