اخذ ویزای کار آمریکا h1-b

اخذ ویزای کار آمریکا H1-B

ویزای H1B نوعی ویزای کاری غیرمهاجرتی است که به دارنده آن امکان کار در ایالات متحده را می‌دهد. همچنین کارفرمای آمریکایی، اسپانسر متقاضی می‌شود و از او حمایت مالی می‌کند.

با این حال، قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که چه کسانی واجد شرایط ویزای H1B هستند، مهم است که ابتدا درباره ظرفیت ویزای H1B و لاتاری ویزای H1B بدانید. سپس به بررسی شرایط دریافت ویزای H1B آمریکا و هزینه های آن می‌پردازیم. همچنین درباره مدت زمان دریافت ویزای H1B و مدت اعتبار آن صحبت خواهیم کرد. در آخر نیز به سوالات متداول درباره ویزای H1B پاسخ خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر تخصص و تجربه‌ای طولانی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا، مشاوره در زمینه اخذ ویزا و اقامت آمریکا، مشاوره برندگان لاتاری و تور سفارت آمریکا دارد. شما می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید. 

ویزای H1B چیست؟

ویزای h1b چیست؟

همانطور که در ابتدا گفتیم، ویزای H1B نوعی ویزای کاری غیرمهاجرتی است که به دارنده آن امکان این را می‌دهد که برای مدت زمان مشخصی در آمریکا مشغول به کار شود. این ویزا در واقع مجوزی است که توسط دولت ایالات متحده به یک تبعه خارجی برای کار در آمریکا داده می‌شود. تبعه خارجی باید در زمینه‌ای کار کند که نیاز به دانش تخصصی دارد. بنابراین این شخص، شرایط شغلی و مهارت‌هایی را انجام می‌دهد که کارفرما نتوانسته است از یک کارمند آمریکایی پیدا کند.

همچنین کارفرمای آمریکایی اسپانسر متقاضی می‌شود و از او حمایت مالی می‌کند. کارفرما هزینه های ویزای متقاضی را پرداخت می کند و مدارک مورد نیاز را از طرف متقاضی ارسال می کند تا او را به ایالات متحده بیاورد تا برای شرکت خود کار کند.

پیش نیاز های ویزای H1-B

برای اخذ ویزای کار تخصصی H1-B، متقاضی باید حداقل مدرک لیسانس دانشگاهی داشته باشد. مدرک دانشگاهی میتواند از دانشگاه‌های آمریکا یا هر دانشگاه رسمی در هر کشور دیگری دریافت شود. در صورتی که مدرک دانشگاهی متقاضی کمتر از چهارسال باشد یا اصلا مدرک دانشگاهی نداشته باشد نیز شرایطی برای دریافت ویزا وجود دارد. قوانین عمومی در این رابطه وجود دارد که هر سه سال سابقه فعالیت شغلی را برابر با یک سال تحصیل آکادمیک میداند. اما به این نکته توجه داشته باشید که در شرایط خیلی خاص می‌توان از این شرط سابقه شغلی و نداشتن مدرک استفاده کرد.

ظرفیت ویزای H1B

از آنجایی که تقاضای زیادی برای این ویزا وجود دارد، محدودیتی برای تعداد ویزاهای قابل صدور در هر سال وجود دارد. در حال حاضر سقف 65000 ویزا در هر سال مالی است. اگر مدرک کارشناسی ارشد از یک موسسه ایالات متحده دارید، پس خوش شانس هستید زیرا 20000 ویزا اضافی برای کسانی که مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر دارند در دسترس است. همچنین اگر کارفرمایی که از شما حمایت مالی می کند یک موسسه آموزش عالی، یک سازمان غیرانتفاعی مرتبط با یک موسسه آموزش عالی یا یک سازمان تحقیقاتی دولتی باشد، سقف ویزا اعمال نمی شود.

لاتاری ویزای H1B چیست؟

قرعه کشی یا اصطلاحا لاتاری ویزای H1B یک فرآیند انتخاب تصادفی کامپیوتری است که ایالات متحده از آن برای انتخاب تصادفی متقاضیان ویزای H1B استفاده می کند. این فرآیند در پاسخ به تعداد بالای درخواست‌های H1B اجرا می‌شود. زمانی که تعداد درخواست‌های ویزا از سقف ویزای سالانه بیشتر شود، USCIS به‌طور تصادفی تعداد مورد نیاز درخواست‌های اختصاص داده شده را انتخاب می‌کند.

شرایط دریافت ویزای H-1B آمریکا

متقاضی و کارفرمای ویزای H1B برای واجد شرایط بودن برای ویزای H1B باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • متقاضی باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (یا معادل آن) در همان رشته باشد
  • متقاضی باید دانش عمیقی در زمینه مورد نیاز داشته باشد
  • این کار باید کاری باشد که به یک حرفه ای در یک شغل تخصصی نیاز داشته باشد
  • کارفرما باید عدم وجود متقاضیان واجد شرایط آمریکایی برای این موقعیت را نشان دهد

هزینه های دریافت ویزای H1B

هزینه های دریافت ویزای H1B آمریکا به شرح زیر است:

  • 300 دلار هزینه بایگانی اولیه
  • 750 دلار هزینه ACWIA (برای کارفرمایان با 1-25 کارمند تمام وقت)
  • 1500 دلار هزینه ACWIA (برای کارفرمایان با بیش از 26 کارمند تمام وقت)
  • 500 دلار هزینه پیشگیری و کشف تقلب
  • 1225 دلار هزینه پردازش حق بیمه اختیاری

مدت زمان دریافت ویزای H1B آمریکا

زمان پردازش ویزای H1B از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. همچنین سفارتخانه های ایالات متحده در کشورهای مختلف زمان های مختلفی برای رسیدگی دارند، بنابراین تعیین دقیق زمان دریافت ویزای H1B ممکن نیست. این بازه زمانی از چند ماه تا چندسال متغیر است و باتوجه به هر پرونده و شرایط هرشخص، زمان دریافت این ویزا متفاوت است.

اعتبار ویزای H1B

اعتبار ویزای h1b

ویزای H1B در ابتدا 3 سال اعتبار دارد اما می تواند تا 3 سال دیگر تمدید شود. در مجموع، یک فرد می تواند حداکثر 6 سال در ایالات متحده بماند و کار کند. با این حال، این بدان معنا نیست که فرد باید به کشور خود بازگردد. چیزی که ویزای H1B را محبوب می کند این است که ویزای دو منظوره است.

ویزای دو منظوره به دارندگان آن اجازه می دهد تا برای تغییر وضعیت به ویزای مهاجرتی اقدام کنند. بنابراین، اگر واجد شرایط هستید و پس از 6 سال یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید، می توانید برای گرین کارت مبتنی بر استخدام درخواست دهید.

سخن پایانی

گفتیم که ویزای H1B یک ویزای کاری غیرمهاجرتی است و به توضیح جامعی درباره این نوع ویزا پرداختیم. این ویزا از دسته ویزاهای محدود است و در ابتدای مقاله به ظرفیت تعیین شده برای دریافت این ویزا نیز اشاره کردیم. هچنین ایالات متحده برای متقاضیان این ویزا قرعه کشی یا اصطلاحا لاتاری درنظر گرفته است که در متن مقاله توضیح کاملی درمورد آن دادیم. در ادامه درباره شرایط و هزینه‌های دریافت این ویزا صحبت کردیم. در آخر نیز به مدت زمان دریافت این نوع ویزا و اعتبار آن اشاره کردیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای H1B آمریکا

آیا می‌توان این ویزا را تبدیل به اقامت دائم کرد؟

بله، طی سال های اقامت خود در آمریکا می‌توانید برای تبدیل ویزای خود به ویزای مهاجرتی آمریکا درخواست دهید.

آیا می‌توانم همسر و فرزندانم را نیز همراه خود به ایالات متحده ببرم؟

بله، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال شما نیز می‌توانند همراهتان باشند.

آیا پدر و مادرم را نیز می‌توانم با خود به آمریکا ببرم؟

خیر، فقط همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال می‌توانند همراه شما باشند.

آیا داشتن یک اسپانسر در آمریکا اجباریست؟

بله، باید شرکتی که در آن کار می‌کنید، شمارا مورد حمایت مالی قرار دهد. 

 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
الهه عليمحمدي
سلام براي مهاجرت به امريكا ميخوام اقدام كنم اوكرشد معماري هستم - ١٦ سال سابقه كار رسمي در شهرداري گرگان دارم حدودا ١٠ تا مفاله داخلي و ٥ سال سابقه تدريس هم دارم ممنونم راهنمايي بفرماييد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت جواب دقیق، فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر را تکمیل کنید. کارشناسان ما اطلاعات شما را بررسی می‌کنند، سپس با شما تماس خواهند گرفت و بهترین راه مهاجرت را به شما معرفی خواهند کرد