50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

معرفی کامل ویزای H-1B آمریکا

ویزای H-1B آمریکا (شرایط + هزینه‌ها)

ویزای H1B نوعی ویزای کاری غیرمهاجرتی است که به دارنده آن امکان کار در ایالات متحده را می‌دهد. همچنین کارفرمای آمریکایی، اسپانسر متقاضی می‌شود و از او حمایت مالی می‌کند.

با این حال، قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که چه کسانی واجد شرایط ویزای H1B هستند، مهم است که ابتدا درباره ظرفیت ویزای H1B و لاتاری H1B آمریکا بدانید. سپس به بررسی شرایط دریافت ویزا H1B و هزینه‌های آن می‌پردازیم. همچنین درباره مدت زمان دریافت آن و مدت اعتبار آن صحبت خواهیم کرد. در آخر نیز به سوالات متداول درباره این موضوع پاسخ خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر تخصص و تجربه‌ای طولانی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا، مشاوره در زمینه اخذ ویزا و اقامت آمریکا، مشاوره برندگان لاتاری و تور سفارت آمریکا دارد. شما می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید. 

ویزای H1B چیست؟

همانطور که در ابتدا گفتیم، ویزا H1B یکی از انواع ویزای کاری آمریکا است که به دارنده آن امکان این را می‌دهد که برای مدت زمان مشخصی در آمریکا مشغول به کار شود. این ویزا در واقع مجوزی است که توسط دولت ایالات متحده به یک تبعه خارجی برای کار در آمریکا داده می‌شود. تبعه خارجی باید در زمینه‌ای کار کند که نیاز به دانش تخصصی دارد. بنابراین این شخص، شرایط شغلی و مهارت‌هایی را انجام می‌دهد که کارفرما نتوانسته است توسط یک کارمند آمریکایی دریافت کند.

همچنین با این ویزا کارفرمای آمریکایی اسپانسر متقاضی می‌شود و از او حمایت مالی خواهد کرد. بنابراین بایستی هزینه‌های ویزای متقاضی را پرداخت کرده و مدارک مورد نیاز را از طرف متقاضی به سازمان امور مهاجرتی و خدمات شهروندی ارسال نماید. تنها در این صورت است که فرد متقاضی می‌تواند به آمریکا بیاید و در شغل مورد نظر خود شروع به کار کند.

ویزای h1b چیست

پیش نیاز های ویزای H1-B

برای ثبت نام ویزای H1B متقاضی باید حداقل مدرک لیسانس دانشگاهی داشته باشد. مدرک دانشگاهی میتواند از دانشگاه‌های آمریکا یا هر دانشگاه رسمی در هر کشور دیگری دریافت شود. درصورتی‌که مدرک دانشگاهی متقاضی کمتر از چهارسال باشد یا اصلا مدرک دانشگاهی را نداشته باشد نیز استثنائاتی وجود دارد.

مطابق با قوانین عمومی، سوابق شغلی قابل تبدیل به تحصیلات آکادمیک هستند. به‌این‌صورت که هر سه سال سابقه فعالیت شغلی را برابر با یک سال تحصیل آکادمیک می‌دانند. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که در شرایط خیلی خاص می‌توان از شرط سابقه شغلی و نداشتن مدرک تحصیلی استفاده کرد.

ظرفیت ویزای H1B

از آنجایی که تقاضای زیادی برای H1B ویزا وجود دارد، محدودیتی برای تعداد ویزاهای قابل صدور در هر سال وجود دارد. درحال‌حاضر سقف 65000 ویزا را در هر سال مالی تعیین کرده‌اند. اگر مدرک کارشناسی ارشد از یک موسسه ایالات متحده دارید، پس خوش شانس هستید زیرا 20000 ویزا اضافی برای کسانی که مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر دارند در دسترس است. همچنین اگر کارفرمایی که از شما حمایت مالی می‌کند یک موسسه آموزش عالی، یک سازمان غیرانتفاعی مرتبط با یک موسسه آموزش عالی یا یک سازمان تحقیقاتی دولتی باشد، سقف ویزا اعمال نمی‌شود.

لاتاری ویزای H1B چیست؟

قرعه‌کشی یا اصطلاحا لاتاری H1B یک فرآیند انتخاب تصادفی کامپیوتری است که ایالات متحده از آن برای انتخاب متقاضیان استفاده می‌کند. این فرآیند در پاسخ به تعداد بالای درخواست‌های H1B اجرا می‌شود. زمانی که تعداد درخواست‌های ویزا از سقف ویزای سالانه بیشتر شود، USCIS به‌طور تصادفی تعداد مورد نیاز درخواست‌های اختصاص داده شده را انتخاب می‌کند.

لاتاری h1b

ثبت نام لاتاری H1B

برای ثبت‌ نام لاتاری H1B، ابتدا باید یک حساب آنلاین در  USCIS ایجاد کنید. این اکانت باید در myUSCIS ایجاد شود و پس از انتخاب نوع حساب "من یک ثبت نام کننده H-1B هستم" تا باز شدن دوره ثبت‌نام اولیه نمی‌توانید اطلاعات اضافی را در این مورد وارد کنید. فرایند ثبت‌نام 1 تا 20 مارس هر سال برگزار می‌شود و در این تاریخ متقاضیان بایستی اطلاعات شرکت خود را که قرار است در آن شروع به کار کنند، وارد کنند. همچنین زمان دقیق باز کردن حساب درخواست این ویزا 21 فوریه است. جدول زیر تایم لاین ثبت نام لاتاری H1B را نشان می‌دهد:

جدول زمانی فرایند ثبت نام H1B

ایجاد حساب

21 فوریه

زمان ثبت نام

1 مارس

اتمام ثبت نام

20 مارس

اطلاع‌رسانی نتایج

31 مارس

1 آوریل

دوره اول ثبت درخواست

2 اوت

دوره دوم ثبت درخواست

شرایط دریافت ویزای H-1B آمریکا

متقاضی و کارفرمای ویزای اچ وان بی برای واجد شرایط بودن دریافت ویزا H1B باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • متقاضی باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (یا معادل آن) در همان رشته باشد
  • متقاضی باید دانش عمیقی در زمینه مورد نیاز داشته باشد
  • این کار باید کاری باشد که به یک حرفه ای در یک شغل تخصصی نیاز داشته باشد
  • کارفرما باید عدم وجود متقاضیان واجد شرایط آمریکایی برای این موقعیت را نشان دهد

هزینه های دریافت ویزای H1B

هزینه های دریافت ویزای H1B آمریکا به شرح زیر است:

  • 300 دلار هزینه بایگانی اولیه
  • 750 دلار هزینه ACWIA (برای کارفرمایان با 1-25 کارمند تمام وقت)
  • 1500 دلار هزینه ACWIA (برای کارفرمایان با بیش از 26 کارمند تمام وقت)
  • 500 دلار هزینه پیشگیری و کشف تقلب
  • 1225 دلار هزینه پردازش حق بیمه اختیاری

هزینه ویزای h1b

مدت زمان دریافت ویزای H1B آمریکا

زمان پردازش ویزای H1B از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. همچنین سفارتخانه های ایالات متحده در کشورهای مختلف زمان های مختلفی برای رسیدگی دارند، بنابراین تعیین دقیق زمان دریافت ویزای H1B ممکن نیست. این بازه زمانی از چند ماه تا چندسال متغیر است و باتوجه به هر پرونده و شرایط هرشخص، زمان دریافت این ویزا متفاوت است.

اعتبار ویزای H1B

ویزای H1B در ابتدا 3 سال اعتبار دارد اما می تواند تا 3 سال دیگر تمدید شود. در مجموع، یک فرد می تواند حداکثر 6 سال در ایالات متحده بماند و کار کند. با این حال، این بدان معنا نیست که فرد باید به کشور خود بازگردد. چیزی که ویزای H1B را محبوب می کند این است که ویزای دو منظوره است.

ویزای دو منظوره به دارندگان آن اجازه می دهد تا برای تغییر وضعیت به ویزای مهاجرتی اقدام کنند. بنابراین، اگر واجد شرایط هستید و پس از 6 سال یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید، می توانید برای گرین کارت مبتنی بر استخدام درخواست دهید.

اعتبار ویزای H1B

سخن پایانی

گفتیم که ویزای H1B یک ویزای کاری غیرمهاجرتی است و به توضیح جامعی درباره این نوع ویزا پرداختیم. این ویزا از دسته ویزاهای محدود است و در ابتدای مقاله به ظرفیت تعیین شده برای دریافت این ویزا نیز اشاره کردیم. همچنین ایالات متحده برای متقاضیان این ویزا قرعه کشی یا اصطلاحا لاتاری درنظر گرفته است که در متن مقاله توضیح کاملی درمورد آن دادیم. در ادامه درباره شرایط و هزینه‌های دریافت این ویزا صحبت کردیم. در آخر نیز به مدت زمان دریافت این نوع ویزا و اعتبار آن اشاره کردیم.

حالا اگر قصد جدی برای مهاجرت به ایالات متحده به هر شکل آن را دارید، ما در موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ویزای توریستی آمریکا و مهاجرت به آمریکا هستیم. پس می‌توانید کارهای پیچیده مهاجرتی خود را به ما بسپارید تا مسیرتان برای رسیدن به آرزوها کوتاهتر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ویزای H1B آمریکا

در این قسمت به سوالات پرتکرار و پرسش‌های متداول پرداختیم. سعی کرده‌ایم پاسخی کوتاه و مختصر به هر کدام دهیم. شاید سوال شما هم بین‌شان باشد، اگرنه حتما از قسمت نظرات همین مقاله استفاده کنید و پرسش خود را مطرح نمایید.

ویزای H1B آمریکا چیست ؟

یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که برای کارگران و نیروی کار متخصص خارجی که قصد کار کردن در مشاغل تخصصی را دارند و از شایستگی برجسته و توانایی برخوردارند خواهد بود.

آیا تبدیل ویزای H1B به گرین کارت امکان‌پذیر است؟

بله، طی سال های اقامت خود در آمریکا می‌توانید برای تبدیل ویزای خود به ویزای مهاجرتی آمریکا درخواست دهید.

آیا می‌توانم همسر و فرزندانم را نیز همراه خود به ایالات متحده ببرم؟

بله، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال شما نیز می‌توانند همراهتان باشند.

آیا پدر و مادرم را نیز می‌توانم با خود به آمریکا ببرم؟

خیر، فقط همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال می‌توانند همراه شما باشند.

آیا داشتن یک اسپانسر در آمریکا اجباریست؟

بله، باید شرکتی که در آن کار می‌کنید، شمارا مورد حمایت مالی قرار دهد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 15 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
الهه عليمحمدي
سلام براي مهاجرت به امريكا ميخوام اقدام كنم اوكرشد معماري هستم - ١٦ سال سابقه كار رسمي در شهرداري گرگان دارم حدودا ١٠ تا مفاله داخلي و ٥ سال سابقه تدريس هم دارم ممنونم راهنمايي بفرماييد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت جواب دقیق، فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر را تکمیل کنید. کارشناسان ما اطلاعات شما را بررسی می‌کنند، سپس با شما تماس خواهند گرفت و بهترین راه مهاجرت را به شما معرفی خواهند کرد