20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

قوانین جدید ویزای توریستی کانادا (مربوط به سال 2023)

در 28 فوریه 2023 بود، که یک خبر خوب برای متقاضیان ویزاهای موقت کانادا اعلام شد و قوانین جدید اقامت و مهاجرت کانادا برای ایرانیان به نحوی تغییر کرد که اقامت و کار در کانادا را برای دارندگان ویزای توریستی این کشور امکان پذیر کرد.

از آنجا که می‌دانیم متقاضیان ویزای توریستی کانادا، سوالات زیادی درباره این شرایط جدید دارند. در این مطلب به بیان قوانین جدید مهاجرت به کانادا می‌پردازیم تا همه ابهامات در این زمینه برطرف شوند.

موسسه حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا در ایران و دارای مجوز از وزارت گردشگری ایران است. مشاوره و تعیین شانس ویزای توریستی کانادا و شنگن در حامی مهاجر کاملا رایگان است. اگر متقاضی ویزای توریستی هستید، می‌توانید از طریق شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم!

قوانین جدید مهاجرت به کانادا

قوانین جدید مهاجرت به کانادا

قوانین جدید مهاجرت به کانادا که از تاریخ 28 فوریه 2023 اجرایی شده‌اند، شامل دستورات اجرایی هستند که به مدت یکسال (یعنی تا تاریخ 28 فوریه 2024) اعتبار دارند و بندهایی از آن برای اقامت موقت ایرانیان در کانادا و بندهای دیگر آن مربوط به اقامت دائم ایرانیان در کانادا است.

قوانین جدید ویزای توریستی کانادا  

طبق شرایط جدید، دارندگان ویزای توریستی کانادا می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای اجازه کار آزاد کانادا (اوپن ورک پرمیت) دریافت کنند و در کانادا مشغول به کار شوند. قبلا شرایط سختی برای کار کردن با ویزای توریستی وجود داشت، ولی در حال حاضر موانع برداشته شده است.

طبق قوانین جدید، دارندگان ویزای توریستی می‌توانند تا سه سال در کانادا اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای توریستی کانادا ده ساله است. اما از آنجا که پاسپورت ایرانیان فقط 5 سال اعتبار دارد، مدت اعتبار این ویزا برای ایرانیان 5 ساله است. قبلا مدت زمان اقامت مستمر با ویزای توریستی محدود بود، اما الان تا سه سال هم امکان اقامت وجود دارد.

همچنین طبق شرایط جدید تسهیلاتی نیز برای تمدید ویزای توریستی کانادا در نظر گرفته شده است و افرادی که در کانادا هستند، می‌توانند ویزای خود را با هزینه و سخت گیری کمتری تمدید کنند. دولت کانادا درخواست تمدید ویزای توریستی ایرانیان مقیم را بدون هزینه و در اولویت کاری انجام می‌دهد.

همچنین اگر اعتبار ویزای توریستی شما تمام شده باشد، تا زمانی که نتیجه تمدید ویزا توسط دولت مشخص شود، اقامت شما در کانادا قانونی تلقی می‌شود و مشکل یا مجازاتی شامل شما نخواهد شد.

قوانین جدید ایرانیان دارای اقامت دائم یا شهروند کانادا

شرایط جدید فقط مربوط به دارندگان ویزای موقت کانادا نیست. بله برای ایرانیانی که دارای اقامت دائم یا پاسپورت کانادا نیز هستند، شرایط جدید در نظر گرفته شده است که کار آن‌ها را برای تمدید پاسپورت یا کارت اقامت دائم، راحت‌تر می‌کند.

ایرانیانی که در خارج از کانادا هستند و پاسپورت کانادایی آن‌ها منقضی شده است، می‌توانند به رایگان پاسپورت خود را تمدید کنند. ایرانیان برای انجام این کار می‌توانند به نزدیک‌ترین سفارت کانادا مراجعه کنند و اگر درخواست آن‌ها فوری باشد، برای آن‌ها مجوز سفر یا تراول داکیومنت صادر می‌شود و می‌توانند با این مجوز وارد کانادا شوند.

ایرانیانی که کارت اقامت دائم آن‌ها منقضی شده و در خارج از کانادا هستند، شرایط تقریبا مشابهی دارند. این افراد می‌توانند برای تمدید کارت اقامت خود درخواست دهند و در صورت ضرورت امکان درخواست مجوز سفر یا تراول داکیومنت نیز برای آن‌ها فراهم شده است. 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار طبق قانون جدید

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کار

طبق شرایط جدید برای تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری، می‌توانید درخواست اپن وک پرمیت یا اجازه کار آزاد بدهید. برای این کار نیاز به داشتن پیشنهاد کار یا همان جاب آفر از کارفرما ندارید و می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در حال حاضر ایرانیان زیادی که با ویزای توریستی در کانادا حضور داشتند، این کار را انجام داده و در آنجا مشغول به کار شده‌اند.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

در ضمن امکان تغییر ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا نیز وجود دارد. فقط باید از مراکز آموزشی معتبر کانادا که دارای DLI هستند، پذیرش دریافت کنید. در این صورت می‌توانید تبدیل ویزای خود را انجام دهید و در کانادا مشغول به تحصیل شوید.

قصد دوگانه در مهاجرت به کانادا

اداره مهاجرت کانادا در روز چهارشنبه، پنجم آوریل 2023 اطلاعیه‌ای صادر کرد و طبق آن اعلام کرد مطابق با بررسی‌های صورت‌گرفته، دولت‌مردان کانادا تغییراتی در قانون قصد دوگانه اعمال کرده‌اند. قصد دوگانه، یعنی شخص نه‌تنها اقداماتی در جهت اخذ اقامت «دائم» کانادا انجام داده، بلکه می‌خواهد مدتی را هم به‌صورت «موقتی» در این سرزمین بگذراند.

گفتنی است تا پیش از این، سختگیری‌های زیادی در خصوص اقدام دوگانه وجود داشت؛ اما بنا بر آخرین دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا، اقدام هم‌زمان برای اخذ اقامت دائم و موقت این کشور قانونی است و هیچ مانعی ندارد.

بنابراین چنانچه فرد برای اخذ اقامت دائم کانادا اقداماتی را انجام داده یا تصمیم این کار را داشته باشد، می‌تواند درخواست خود را برای ویزای توریستی، کاری یا تحصیلی ثبت کند و بدون مشکل خاصی، مدتی را در این سرزمین سپری کند.

ضمنا بر اساس همین دستورالعمل، چنانچه افسر اشتباه کند یا تصمیم‌گیری مغرضانه‌ای داشته باشد، افراد حق اعتراض قانونی به او را خواند داشت و می‌توانند با ارائه دلایل موجه، تصمیم وی را لغو کنند. گفتنی است ارزیابی افسر حول‌محور این موارد صورت می‌گیرد:

  • تعلقات شخص در کشور مبدا که او را وادار می‌کند به سرزمینش بازگردد.
  • مدت‌زمان اقامت او در خاک کانادا
  • هدفش از اقامت موقت
  • میزان تمکن مالی وی
  • اعتبار اسناد و مدارکش
  • سوابق او در زمینه رعایت مقررات اداره مهاجرت کانادا

سخن پایانی

با توجه به قوانین جدید مهاجرت و اقامت کانادا، در حال حاضر گرفتن ویزای توریستی این کشور نیز به یکی از راه های مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. ایرانیانی که با ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند، می‌توانند اجازه کار آزاد دریافت کنند و در کانادا مشغول به کار شوند.

این سابقه کاری می‌تواند زمینه ساز اخذ اقامت دائم باشد. بنابراین اگر شما هم علاقه‌مند مهاجرت به کانادا هستید. توصیه می‌کنیم که حتما قوانین جدید را در این مقاله بخوانید و با آن‌ها آشنایی داشته باشید. شاید لازم باشد که در روند مهاجرتی خود تجدید نظر کنید.

موسسه حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا در ایران و دارای مجوز از وزارت گردشگری ایران است. مشاوره و تعیین شانس ویزای توریستی کانادا و شنگن در حامی مهاجر کاملا رایگان است. اگر متقاضی ویزای توریستی هستید، می‌توانید از طریق شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم!

پاسخ به سوالات متدوال در زمینه قوانین جدید مهاجرت به کانادا 

آیا فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا نسبت به قبل ساده‌تر شده است؟

با توجه به تغییراتی که در قوانین جدید مهاجرتی کانادا صورت گرفته است، سخت گیری کمتری بر روی قصد دوگانه وجود دارد و به همین دلیل می‌توان گفت که فرآیند اخذ ویزای توریستی کانادا، نسبت به وضعیت سابق آسان‌تر شده است.

قوانین جدید ویزای توریستی فقط برای کسانی است که در داخل کانادا هستند؟

خیر. در متن قانون جدید، هیچگونه جداسازی صورت نگرفته است، بنابراین تمام اشخاصی که بعد از این هم با ویزای توریستی وارد کانادا شوند، مشمول این قانون خواهند شد و می‌توانند از شرایط جدید استفاده کنند.

در حال حاضر بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

برای مهاجرت مستقیم به کانادا، هنوز هم اکسپرس اینتری یا برنامه استانی ساسکاچوان بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت دائم کانادا به شمار می‌روند. اما طبق قوانین جدید، شما می‌توانید از طریق ویزای توریستی وارد کانادا شوید و در این کشور کار کنید. همین سابقه کاری می‌تواند زمینه ساز اخذ اقامت دائم کانادا شود. در حال حاضر گرفتن ویزای توریستی را نیز می‌توانید یکی از راه های مهاجرت به کانادا در نظر بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0