20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اپن ورک پرمیت ایرانیان چیست و چه شرایطی دارد؟

مگر چنین چیزی ممکن است؟ اینکه فقط با یک ویزای توریستی، بتوانیم راهی سرزمین برفی کانادا شویم و تا سال‌های سال در این کشور روزگار بگذرانیم؟!

راستش را بخواهید، بله. شدنی است! آن هم فقط برای ما ایرانیان! حالا قصه‌اش را مفصل در همین نوشته می‌خوانید؛ منتها اینجا، فعلا در همین حد بدانید که نخستین بار، در 28 فوریه 2023 بود که قانون جدید ویزای توریستی کانادا اعلام شد؛ قانونی که مطابق آن، ایرانیانِ متقاضی ویزای توریستی این کشور، اجازه داشتند از فرصت اپن ورک پرمیت کانادا بهترین بهره را ببرند.

حالا خبر خوش این است که قانون ورک پرمیت کانادا دوباره تمدید شده؛ پس بیایید همراه با هم، سری به ماجرای ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان بزنیم و ببینیم که قصه از چه قرار است!

قانون اپن ورک پرمیت کانادا

چنان‌که بالاتر هم گفتیم، درست در روز 28 فوریه 2023 بود که دولت کانادا، روند جدیدی را در خصوص اعطای ویزای توریستی خود پیش گرفت. این‌طور که مسئولین کانادایی اعلام کردند از آن تاریخ به‌بعد، هرکدام از اهالی ایران می‌توانند با اخذ ویزای توریستی به کانادا سفر کنند و در خاک این سرزمین، نوع ویزای خود را به ویزای کاری تغییر بدهند.

حالا مزیت این اتفاق چه بود؟ اینکه با اخذ ویزای اپن ورک پرمیت، متقاضیان می‌توانستند اقامت این سرزمین را دریافت کرده و زندگی تازه‌ای را در دل قارۀ آمریکا شروع کنند! اسم این قانون چه بود؟ معلوم است؛ قانون اپن ورک پرمیت کانادا!

قانون اپن ورک پرمیت کانادا

گفتنی است در بخش بعد بیشتر دربارۀ این موضوع توضیح می‌دهیم؛ منتها اینجا باید بدانید که همین قانون ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان، یک‌سال دیگر نیز تمدید شده است؛ یعنی بنا به مصوبۀ جدید دولت کانادا، ما اهالی ایران تا 28 فوریه 2025 می‌توانیم شانس خود را برای زندگی در کانادا امتحان کنیم؛ همین‌قدر دل‌چسب و رویایی!

شرایط ویزای اپن ورک پرمیت کانادا چیست؟

همین اول‌کار، بگذارید یک سوءتفاهم مهم را حل کنیم! آن هم اینکه طبق این مصوبۀ جدید، ما ویزای اپن ورک پرمیت کانادا را دریافت نمی‌کنیم؛ بلکه اول ویزای توریستی این سرزمین را اخذ می‌کنیم و سپس، در خاک خود کشور کانادا نوع آن را به ویزای کاری یا ویزای ورک پرمیت تغییر می‌دهیم!

حالا شرایط اپن ورک پرمیت کانادا چیست؟ تقریبا هیچ! منظورمان این است که برای بهره‌مندی از این قانون، فقط کافی است برخی حداقل‌ها را داشته باشیم. باور نمی‌کنید؟ بیایید راجع‌به برخی از شرایط ویزای اپن ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان صحبت کنیم:

  • برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری یا تحصیلی این سرزمین، هیچ احتیاجی به جاب آفر و پیشنهاد کاری و... نیست! فقط لازم است پایتان را در خاک کانادا بگذارید تا واجد شرایط اخذ این ویزا باشید!
  • دعوتنامه و سابقۀ سفر؟ حتی فکرش را هم نکنید! نشان‌به‌آن‌نشان که خود ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها برای عزیزانی ویزای توریستی کانادا گرفته‌ایم که نه دعوتنامه داشته‌اند و نه سابقل سفر! پس چطور ویزا گرفتند؟ در مقالۀ نامه هدف از سفر به کانادا توضیح داده‌ایم!

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

  • پرداخت هزینه‌های هنگفت برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای اپن ورک پرمیت؟ اصلا حرفش را هم نزنید! چون شما می‌توانید آزادانه و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای این کار را انجام بدهید!
  • یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای اپن ورک پرمیت کانادا، وجود پاسپورت معتبر است. ضمنا از آنجا که پاسپورت‌های ما 5ساله است، مدت اعتبار ویزای گردشگری کانادایمان نیز 5ساله صادر می‌شود.
  • نگرانید که قانون اپن ورک پرمیت کانادا، شرایط ویژه‌ای در خصوص مدت اقامت در این سرزمین داشته باشد؟ بهتر است نفس عمیقی بکشید! چون با گرفتن ورک پرمیت کانادا، خبری از حضور محدود در این سرزمین نیست!
  • تازه گذشته از این حرف‌ها، تمدید ورک پرمیت کانادا با این قانون هم شرایط عجیبی ندارد؛ تازه درخواست تمدید شما در اولویت کاری دولت‌مردان کانادایی هم قرار خواهد گرفت.

بسیار خوب! برخی شرایط را خواندیم؛ اما خوب قصه اینجاست که این همه‌اش نیست! چون قانون اپن ورک پرمیت کانادا، شرایط ویژه‌ای را هم برای ایرانیان مقیم کانادا و نیز شهروندان ایرانی این کشور وضع کرده. مثل چه؟ مثل آنچه در ادامه می‌بینید.

قانون جدید کانادا برای ایرانیان مقیم این کشور چیست؟

ماجرا از این قرار است که ایرانیان خارج از کانادا، اگر پاسپورت کانادایی‌شان منقضی شود، می‌توانند آن را بدون هیچ هزینه‌ای تمدید کنند! حالا چطور؟ این‌طور که باید به نزدیک‌ترین سفارت کانادا مراجعه کرده و با ثبت درخواست فوری، مجوز سفر یا تراول داکیومنت خود را دریافت کنند.

از سمت دیگر، برای آن‌دسته از ایرانیان خارج‌ازکانادا که کارت اقامت‌دائمشان منقضی شده هم شرایط نسبتا مشابهی وجود دارد؛ یعنی آن‌ها می‌توانند برای تمدید کارت اقامت خود درخواستی ثبت کنند و در صورت ضرورت، مجوز سفر یا تراول داکیومنت خود را به‌شکل فوری دریافت کنند.

تمدید اوپن ورک پرمیت کانادا

مراحل اخذ ویزای اپن ورک پرمیت کانادا

خوب مشخصا اولین قدم برای دریافت ویزای اپن ورک پرمیت کانادا، دریافت ویزای توریستی کانادا است؛ منتها از آنجا که روزانه هزاران درخواست ویزا به‌دست سفارت کانادا می‌رسد، باید حواسمان باشد که در مراحل اخذ این ویزا اشتباه نکنیم؛ چون باتوجه به شلوغی سفارت‌ها، ممکن است اشتباهات کوچک هم کار دستمان بدهند!

حالا برای اینکه به چنین سرنوشتی دچار نشویم، چه راهکاری داریم؟ معلوم است! کمک‌گرفتن از افراد باتجربه و متخصصان امر! زیرا تنها در این صورت است که می‌توانیم با خیال راحت، رویاپردازانه برای زندگی در کانادا برنامه‌ریزی کنیم؛ ولی سوال مهم‌تر این است که اصلا چنین افرادی را از کجا پیدا کنیم؟ 

به شما می‌گوییم! از طریق شمارۀ 02148000957! زیرا تنها کافی است با این شماره تماس بگیرید تا کارشناسان ما در مجموعۀ حامی مهاجر، شما را راهنمایی کرده و فرایند اخذ ویزایتان را آغاز کنند! تازه بین خودمان باشد! مشاوره‌اش هم رایگان است.

بسیار خوب! قدم اول را گفتیم. حالا باقی مراحل تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری چگونه‌اند؟ بسیار ساده! دیگر فقط کافی است راهی کانادا شوید و با ورود به خاک این سرزمین، درخواست جدیدی را برای دریافت ویزای کاری ثبت کند.

بعدش چه؟ تبریک می‌گوییم! اقامت این سرزمین را دریافت می‌کنید.

گرفتن اپن ورک پرمیت کانادا با حامی مهاجر

گرفتن ورک پرمیت کانادا

این را هم بگوییم و تمام!

درست در روز چهارشنبه، پنجم آوریل 2023 بود که ادارۀ مهاجرت کانادا اعلام کرد تغییراتی در قانون قصد دوگانه کانادا اعمال کرده‌اند. منظور از قصد دوگانه، حالتی بود که شخص نه‌تنها برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کرده بود، بلکه می‌خواست مدتی هم به‌صورت «موقت» در این سرزمین بماند.

خوب پیش از این، سخت‌گیری‌های زیادی راجع‌به اقدام دوگانه وجود داشت؛ اما طبق همان دستورالعملی که ادارۀ مهاجرت کانادا منتشر کرد، امروزه دیگر مانعی بر سر راه اخذ اقامت دائم و موقت این کشور وجود ندارد؛

بنابراین چنانچه بخواهیم ویزای کاری این سرزمین را هم دریافت کنیم، دیگر دغدغۀ «حالا تکلیف درخواست ویزای خانوادگی‌مان چه می‌شود» و... را نخواهیم داشت! فقط کافی است برای گرفتن ورک پرمیت، مراحل گفته‌شده را انجام دهیم و چمدان‌هایمان را برای زندگی در کانادا ببندیم!

تازه بر اساس همین دستورالعمل، اگر افسر اشتباه کند یا تصمیم مغرضانه‌ای بگیرد، ما در حامی مهاجر می‌توانیم از طریق راه‌های قانونی، نسبت به رفع ریجکتی ویزای کانادا شما اقدام کنیم.

  • حرف آخر!

فرصت زندگی در کانادا، از آن موقعیت‌هایی است که شاید فقط یک بار نصیبمان شود! بنابراین اگر چنین شانسی به ما رو کرد، هرگز نباید آن را از دست بدهیم؛ درست مثل همین قانون اپن ورک پرمیت کانادا که فقط‌وفقط برای ما مردم ایران‌زمین است.

پس اگر یک‌وقت قصد کردید ویزای توریستی کانادا را دریافت کرده و با آن، تا همیشه در کانادا زندگی کنید، خواندن مطالب بالا را دوباره پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا از شرایط اخذ اپن ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان تا مراحلش را، دانه‌دانه توضیح داده‌ایم.

از اینجا به‌بعد، دیگر نوبت شماست! هر سوالی داشتید، هم در بخش دیدگاه‌ها پاسخگویتانیم و هم از طریق شماره‌تماس 02148000957. خیالتان هم راحت! با حامی مهاجر هم پاسخ سوالاتتان را می‌گیرید و هم ویزایتان را!

سوالات پرتکرار اپن ورک پرمیت کانادا

عرضمان تمام. فقط مانده چند سوال پرتکرار دربارۀ قوانین جدید اپن ورک پرمیت کانادا که در ادامه بررسی‌شان می‌کنیم.

آیا فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا نسبت به قبل ساده‌تر شده است؟

با توجه به تغییراتی که در قوانین جدید مهاجرتی کانادا صورت گرفته، سخت گیری کمتری بر روی قصد دوگانه وجود دارد؛ بنابراین می‌توان گفت فرآیند اخذ ویزای توریستی کانادا نسبت به قبل آسان‌تر شده است.

قوانین جدید ویزای توریستی فقط برای کسانی است که در داخل کانادا هستند؟

خیر. در متن قانون جدید، هیچ‌گونه جداسازی رخ نداده؛ بنابراین تمام کسانی که با ویزای توریستی وارد خاک کانادا شوند، می‌توانند از این قانون بهره ببرند.

در حال حاضر بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

مطابق با قوانین جدید مهاجرتی کانادا، یکی از بهترین و بی‌دردسرترین راه های مهاجرت به کانادا، همین دریافت ویزای توریستی و تبدیل آن به ویزای کاری است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7 | کل دیدگاه های تایید شده: 0