50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در دانمارک

ازدواج در دانمارک یکی از راه هایی است که افراد برای مهاجرت به دانمارک به آن فکر می کنند. اشخاص زیادی تمایل به مهاجرت به کشورهایی را دارند که امکانات رفاهی بالایی داشته باشد و همچنین هزینه های اندک کشور دانمارک و دارا بودن از امکانات رفاهی خوب و سطح آموزشی بالا مقصد بسیاری از مهاجران می باشد. اگر به دنبال مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ازدواج در دانمارک هستید، ازدواج در کشور های مختلف آثار حقوقی متفاوتی برجا می گذارد. ازدواج در دانمارک با تبعه این کشور می تواند منجر به اخذ تابعیت دانمارک شود.
 

اقامت از طریق ازدواج در دانمارک

 

اقامت از طریق ازدواج در دانمارک از بهترین راه های مهاجرت می باشد، اما امروزه اقامت از طریق ازدواج در دانمارک به راحتی به دست نمی آید و باید شرایط و مدارکی را فراهم بیاوریم تا بتوانیم از این نوع ویزا استفاده نماییم. اولین قدم برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک ارائه درخواست به سفارت این کشور می باشد و متقاضی می بایست در فرم اولیه درخواست خود را ارائه نماید. اگر همسر شما که در دانمارک زندگی می کند، تبعه دانمارک یا یکی از کشورهای شمال اروپا نباشد و یا این که یکی از پناهندگان در کشور دانمارک باشد، می بایست شرایطی را داشته باشد تا به شما مجوز اقامت در کشور دانمارک اعطا شود.

تمکن مالی مناسب جهت ازدواج

پوشش مالی برای اقامت از طریق ازدواج در دانمارک، حرف اول را می زند. در واقع شهروند دانمارکی باید از وضعیت مالی مناسبی برخوردار باشد، به طوری که ثابت شود هزینه های ورود شما و همینطور امرار معاش زندگی را پرداخت خواهد کرد.

شرایط ازدواج در دانمارک

برای ازدواج در دانمارک، باید چند شرایط را رعایت کنید و توصیه می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید.
 
به طور معمول باید حدود 2 هفته قبل از ازدواج در دانمارک در یکی از شهر ها اقامت داشته باشید. برای ازدواج در دانمارک باید در مرکز خدمات شهروندی حاضر شوید و در آنجا از شما می خواهند فرم ازدواج را پر کنید و همراه با اسناد زیر ارائه کنید:
 • پاسپورت
 • مجوز اقامت (اگر در خارج از کشور زندگی می کنید)
 • در صورت لزوم، ویزای شینگن
 • گواهی وضعیت ازدواج (ترجمه به زبان دانمارکی یا آلمانی)
 • رضایت اولیا با ازدواج در دانمارک، اگر یکی از طرف ها تحت سرپرستی باشد
 • گواهی طلاق (در صورت موجود)
 • گواهی فوت همسر قبلی

موارد مهم ازدواج در دانمارک

 1. افراد زیر 18 سال نمی توانند بدون اجازه از دفتر ازدواج، ازدواج کنند.
 2. اگر هر دو طرف آدرس دائمی خارج از دانمارک دارند، می توانند ازدواج کنند.
 3. ازدواج همجنس گرایان می تواند انجام شود، در صورتی که یکی از افراد شهروند دانمارکی باشد.
 4. افرادی که اقامت ندارند هزینه 500 دونر کرون برای ازدواج در دانمارک می پردازند.

دریافت گواهی ازدواج در دانمارک

اگر نیاز به گواهی ازدواج در دانمارک دارید، در این بخش می توانید درباره نحوه کسب گواهی ازدواج در دانمارک مطالعه کنید. اگر شما در شهرداری کپنهاگ ازدواج کرده اید، می توانید با مراجعه به دفتر عروسی در سالن شهر کپنهاگ یک گواهی ازدواج در دانمارک دریافت کنید. زمان پردازش ممکن است متفاوت باشد، اما معمولا تا سه هفته طول می کشد. توجه داشته باشید در صورتی که شما در شهرداری یا کلیسا ازدواج کرده باشید، برای دریافت گواهی ازدواج در دانمارک باید با مقامات مربوطه در آن جا تماس بگیرید. شما می توانید با فرستادن یک پست الکترونیکی به آدرس [email protected]، گواهی ازدواج در دانمارک را دریافت کنید:
 • اسم شما در روز عروسی
 • تاریخ تولد شما
 • تاریخ عروسی
 • آدرسی که می خواهید گواهی ازدواج در دانمارک ارسال شود.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک

تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک به خودی خود صادر نمی شود. سال ها طول خواهد کشید و شما باید زبان دانمارکی را در سطح خاصی بیاموزید و یک آزمون در زمینه درک خود از فرهنگ و جامعه دانمارکی را بگذرانید. ازدواج در دانمارک ابتدا منجر به صدور اقامت 2 ساله و بعد 4 ساله می شود. یکی از مزایای ازدواج در دانمارک، این است که تعداد سالهای پس از ازدواج، از تعداد سال های لازم برای اخذ تابعیت کم می شود و این امکان را زودتر آماده می سازد. در صورتی که یکی از طرفین در ازدواج تابعیت دانمارک داشته باشد، شخص دوم می تواند برای گرفتن تابعیت دانمارک اقدام کند. چنانچه پیگیری دریافت تابعیت به درستی انجام شود و یک پایه صحیح حقوقی داشته باشد، این ازدواج منتهی به اخذ تابعیت می شود. در این موارد باید درخواست و پرونده ارائه دهید تا موفق به اخذ تابعیت دانمارک شوید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0