50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت استونی

کشور استونی جز اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می‌باشد و در صورتی که مایل به اخذ اقامت استونی و اخذ اقامت اروپا هستید، یکی از بهترین راههای دریافت اقامت کشورهای اروپایی بر اساس ثبت شرکت و فعالیت‌های اقتصادی در استونی می‌باشد. کشور استونی اقامت موقت متقاضیان را در شروع پروسه اقامت به مدت ۵ سال اعطا می‌نماید و در پایان مدت اقامت ۵ ساله می‌توانید طبق قانون این كشور تقاضای اقامت دائم نمایید و پاسپورت اروپایی را از آن خود نمایید.

اخذ اقامت استونی از طریق ثبت شرکت

در صورت تمایل به اخذ اقامت استونی از این روش، قبل از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت استونی، شرکت متقاضی می‌بایست شرایط خاصی را رعایت کرده باشد.

 • شرکت متقاضی می‌بایست دارای حداقل ۴ ماه سابقه فعالیت تجاری، بازرگانی و یا خدماتی مثبت بوده باشد.
 • حداقل گردش مالی سالانه شرکت در زمان تمدید اقامت ۲۰۰۰۰۰ یورو می‌باشد.
 • ارزش سهام شركت متقاضی حداقل ۶۵۰۰۰ یورو باشد.

اعتبار اقامت

 پس از اخذ موافقت ادامه مهاجرت استونی یک اقامت موقت ۵ ساله به متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می‌بایست هر سال تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی استونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید. 

اخذ اقامت استونی از طریق خویش فرمایی

چنانچه قصد فعالیت‌های تجاری در کشور استونی و اخذ اقامت از این کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن را دارید می توانید با توجه به قانون خویش فرمایی در کشور استونی، به این امر نایل گردید. طبق قوانین تجاری موجود در کشور استونی افراد حقیقی ( ثبت شده به عنوان مالیات پرداز ) حق انجام كليه فعاليت‌های تجاری، بازرگانی، خدماتی و يا توليدی كه نيازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارد را خواهند داشت.

شرایط متقاضی

در صورت تمایل به اخذ اقامت استونی از روش خویش فرمایی قبل از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت استونی، متقاضی می بایست شرایط خاصی را رعایت کرده باشد.

 • متقاضی می‌بایست دارای حداقل ۴ ماه سابقه فعالیت تجاری، بازرگانی و یا خدماتی مثبت بوده باشد.
 • گردش مالی سالیانه فعالیت تجاری شما در زمان تمدید اقامت کمتر از ۲۰۰۰۰۰ یورو نباشد.
 • ارزش دارایی در تجارت متقاضی حداقل ۱۶۰۰۰ یورو باشد.

اعتبار اقامت

پس از اخذ موافقت ادامه مهاجرت استونی یک اقامت موقت ۵ ساله به متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که باید هر سال تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی استونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید. 

 

اخذ اقامت استونی از طریق سپرده گذاری در پروژه‌های دولتی

در صورت تمایل به اخذ اقامت استونی از راه سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری دولتی استونی، شما می‌توانید با سرمایه گذاری ۱ ملیون یورو در پروژه‌های دولتی استونی که بدون بهره و به صورت قرض الحسنه و حداقل به مدت ۵ سال می‌باشد، اقامت کشور استونی را بدست آورید.

اعتبار اقامت

پس از اخذ موافقت ادامه مهاجرت استونی یک اقامت ۱ ساله به متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که باید هر سال تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی استونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

اخذ اقامت استونی از طریق کار و تخصص

اگر شما عضو شهروندی اتحادیه اروپا هستید، می توانید بدون داشتن ویزا وارد کشور استونی شوید. اگرقصد دارید در استونی برای مدت زمان بیش از 3 ماه کار کنید، باید در طول مدت سه ماهۀ اول اقامتتان در استونی، در ثبت نام جمعیت، به عنوان یک مهاجر ثبت نام کنید.

کار کوتاه مدت

 اگر شما یک شهروند از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید و مایل به کار در کشور استونی برای یک مدت کوتاه، مثلا شش ماه در سال هستید باید برای ویزای نوع D درخواست کنید. قبل از درخواست خود، باید کارفرمای شما برای ثبت این استخدام کوتاه مدت در دفاتر مرزی اقدام کند.

کار بلندمدت

اما اگر قصد دارید برای مدت طولانی‌تر یعنی بیشتر از شش ماه در سال در کشور استونی کار کنید باید برای مجوز اقامت درخواست کنید. در ابتدا باید برای اقامت موقت یعنی برای کار تا دو سال اقدام کنید، سپس اگر می‌خواهید به طور دائم در استونی ساکن شوید، می‌توانید درخواست اقامت طولانی مدت دهید. حقوق و دستمزد شما در کشور استونی به حدی است که خرج زندگی شما را تامین می‌کند.

میزان حقوق

کارفرما موظف است به شما حقوق و دستمزدی پرداخت کند که حداقل برابر با دستمزد متوسط سالانه یک شهروند استونی باشد که توسط ادارۀ کار این کشور تصویب شده است. اقتصاد بازار آزاد کشور استونی و پیشرفت آن بسیار قوی است و این پیشرفت اقتصادی این کشور را به مقصدی برای خارجی‌ها در زمینۀ زندگی، شروع کار یا سرمایه گذاری تبدیل کرده است. کشور استوانی سومین کشور در اروپا از لحاظ پیشرفت اقتصادی است.

زمان اقدام برای اخذ اقامت دائم

بعد از ۵ سال زندگی در کشور استونی، متقاضی می تواند جهت اخذ اقامت بلند مدت و یا اقامت دائم این کشور اقدام کند. البته این قضیه شامل هردو دسته از شهروندان کشورهای اروپایی و غیراروپایی می‌شود.

اخذ اقامت استونی از طریق تحصیل

در کشور استونی ویزایی تحت عنوان ویزای دانشجویی جهت تحصیل در این کشور صادر نمی‌شود بلکه دانشجویان غیر اروپایی باید اجازۀ اقامت موقت تحصیلی (TRP ) داشته باشند. دانشجویان غیر اروپایی که ملیت کشورهای جهان سوم را دارند باید جهت دریافت اجازۀ اقامت موقت تحصیلی به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری استونی در کشور محل زندگیشان، درخواست دهند.

مدت زمان تحصیل در استونی

اجازۀ اقامت موقت تحصیلی در کشور استونی برای مدت 3 سال جهت تحصیل در مقطع کارشناسی و 2 سال برای تحصیل در مَقطع ارشد صادر می‌شود. دانشجویان کشورهای جهان سوم باید محل اقامتشان را ظرف یک ماه از تاریخ ورودشان به این کشور بر اساس اجازۀ اقامت تحصیلی در اداره دولتی محلی ثبت نمایند. روند دریافت اجازه اقامت و ویزا معمولاً پس از قبولی در دورۀ آموزشی دلخواه و پس از آنکه دانشگاه لیست مدارک مورد نیاز را به دانشجوی قبول شده ارسال کرد، شروع می‌شود.

اخذ اقامت استونی از طریق ازدواج

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم استونی به مانند دیگر کشورها ازدواج با اتباع استونی می‌باشد، با توجه به قانون ازدواج در استونی که میانگین سن ازدواج را برای مردان و زنان در این کشور ۱۸سال تعیین کرده، ازدواج افراد زیر ۲۰ سال را منوط به اجازه پدر یا مادر کرده است، پس ازدواج قانونی در استونی بعد از کسب اجازه از والدین صورت می‌گیرد. فردی که قصد دارد با اتباع استونی ازدواج کند باید مدارک لازم را جهت اثبات قصد واقعی ارائه نماید و همچنین فرد تابعه نیز باید ثابت نماید که می‌تواند علاوه بر خودش همسر خود را حمایت مالی نماید.

قوانین ازدواج در استونی

طبق قوانین استونی داشتن دو همسر غیر قانونی بوده و مرد تبعه خارجی که قصد ازدواج با زن تبعه استونی را دارد نباید همسر داشته باشد. بر طبق قوانین ازدواج استونی زنان این کشور که از همسر خود جدا شده‌اند در صورتی بخواهند مجدد ازدواج کنند باید از تاریخ جدایی‌شان ۶ماه گذشته باشد. هرگاه تبعه خارجی با تبعه استونی ازدواج نماید بعد از سه سال می‌تواند تابعیت و اقامت در استونی را تحصیل نماید.

ثبت ازدواج در استونی

برای ثبت ازدواج در استونی افراد متقاضی باید دو شاهد داشته باشند و در صورتی فرد بخواهد اقامت دائم استونی را از طریق همسر خود دریافت کند باید مدارک ازدواج را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد تا درصورت بررسی و تایید ازدواج آنها کارت اقامت وی صادر شود. در صورتی که ازدواج به صورت قانونی ثبت شده باشد، ویزای اقامت بلند مدت برای فرد خارجی صادر می‌شود که حتی در صورت طلاق از همسر خود فرد خارجی می‌تواند بعد از ۵سال درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت استونی ارائه نماید.

مزایای اقامت استونی

 • صدور کارت اقامت پنج ساله اروپا
 • فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان
 • امکان اخذ آسانتر ویزای ایالات متحده
 • امکان کار و زندگی در هر کجای اتحادیه اروپا
 • افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی و سراسر دنیا
 • نبود محدودیت های سنی جهت اخذ اقامت استونی
 • بهره‌مندی از تحصیلات رایگان در سطح اتحادیه اروپا
 • اجازه زندگی و سفر در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت ( پاسپورت ) بعد از مدت پنج سال
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
Abbas samareh jamalpour
از نظر من تمام شرایط عالی هست