20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی استونی

استونی یکی از کشورهایی است که در شمال اروپا واقع شده است. این کشور انواع مختلفی از رویدادها را برای دانشجویان بین المللی از جمله بازدید از شرکت­ها، سفرها، مسابقات عکس، مسابقات دوچرخه سواری و ... برگزار می کنند. علاوه بر این، دانشگاه­ها دارای باشگاه های دانشجویی و گروه­های مختلف دیگری نیز هستند که به پرورش دانشجویان کمک می کند. در آغاز هر سال تحصیلی­، دانشگاه ها معمولاً برای ارائه اطلاعات درباره تحصیل و زندگی در استونی، یک رویداد ویژه برای همه دانشجویان بین المللی جدید ترتیب می دهند. دانشجویان جدید با دانشجویان، مدرسان، دانشکده­ها، کارمندان، ساختمان­های دانشگاه و شهر و جایی که قرار است شروع به تحصیل کنند، آشنا می شوند.

شرایط اخذ ویزا تحصیلی استونی

تمام دانشجویانی که تابعیت استونی ندارند و یا شهروند اتحادیه اروپا از جمله کشورهای EEA و سوئیس نیستند برای تحصیل نیاز به اجازه اقامت موقت دارند. شهروندان اتحادیه اروپا باید حق اقامت موقت در استونی را بدست آورند. لطفاً توجه داشته باشید كه استونی "ویزای تحصیلی" صادر نمی كند، همه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای مجوز اقامت موقت برای تحصیل (TRP) اقدام كنند. در صورت وجود شرایط خاص، دانشجویان می توانند ویزای C (کوتاه مدت) یا D (طولانی مدت) برای سفر به استونی را درخواست کنند و سپس برای مجوز اقامت پس از ورود به این کشور اقدام نمایند. روند درخواست ویزا و مجوز اقامت معمولاً پس از پذیرش دانشجو برای تحصیل در مورد برنامه انتخاب شده و بعد از اینکه دانشگاه مدارک لازم را برای دانشجو پذیرفته شده ارسال کرده است، آغاز می شود.

شهروندان اتحادیه اروپا

دانشجویان (شهروندان اتحادیه اروپا) باید بعد ورود به استونی، برای به دست آوردن حق اقامت موقت، محل اقامت خود برای مدت 3 ماه را در مركز اداری محلی محل سكونت خود ثبت كنند. علاوه بر این، دانشجویان باید برای کارت شناسایی استونی ظرف 1 ماه از زمان دریافت حق اقامت موقت خود درخواست کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا 

دانشجویانی که از اتباع کشورهای جهان سوم (شهروندان اتحادیه اروپا نیستند) باید برای تحصیل در نزدیکترین سفارت یا کنسول استونی در کشور خود یا کشور محل سکونت خود، مجوز اقامت موقت را صادر کنند. اگر سفارت یا کنسول استونی در کشور خود یا کشور محل اقامت شما وجود ندارد، باید به نزدیکترین سفارت استونی مراجعه کنند.

از اول اکتبر 2010 ، کلیه اتباع کشورهای جهان سوم که از قبل به طور قانونی در استونی اقامت دارند و مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستند، حق دارند مجوز اقامت برای تحصیل در هیئت و شورای نگهبان مرزی در استونی را درخواست کنند. مجوز اقامت موقت برای تحصیل برای مدت زمان تحصیل (لیسانس 3 سال و کارشناسی ارشد 2 سال) صادر می شود.

دانشجویان کشورهای جهان سوم باید بر اساس اجازه اقامت تحصیل، ظرف مدت 1 ماه از ورود به استونی، محل اقامت خود را در مرجع دولت محلی باید ثبت کنند.

شرایط لازم برای اجازه اقامت موقت

 • فرم درخواست برای TRP چاپ و تکمیل شود
 • بودجه یا درآمد کافی
 • یک قرارداد بیمه درمانی معتبر
 • نامه ثبت نام / دعوت نامه از موسسه علمی انتخابی
 • اطلاعات مربوط به نزدیکان و اعضای خانواده
 • رسید پرداخت هزینه دولت
 • اسنادی که هویت شما را اثبات می کند
 • عکس رنگی 4 در 5 سانتی متر

در حالی که ممکن است کل این روند ترسناک به نظر برسد، مؤسسات دانشگاهی استونی که برنامه های بین المللی ارائه می دهند، در زمینه کمک به متقاضیان خارجی تجربه خوبی دارند، بنابراین درخواست راهنمایی از آنها بسیار توصیه می شود.

کار هنگام تحصیل

گرفتن شغل به عنوان دانشجو نیازی به مجوز اضافی ندارد. اگر کسی بتواند در استونی تحصیل کند، به طور خودکار حق کار - حتی تمام وقت - را تضمین می کند به شرط آنکه این کار در عملکرد تحصیلی شخص اختلال ایجاد نکند. در صورت علاقه به یافتن شغل در استونی، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی خود بمانند تا فرصت پیدا کردن کار را داشته باشند.

اطلاعات مهم برای دانشجویانی که تحصیلات خود را در استونی در ترم پاییز 2019 آغاز می کنند

 • معمولاً کلاس ها در دانشگاه های استونی از1سپتامبر شروع می شود، اما دانشجویان خارجی برای شرکت در دوره های دانشجویی خارجی که توسط دانشگاه ها برگزار می شوند زودتر در دانشگاه حضور دارند. این دوره ها معمولاً در آخرین هفته آگوست برگزار می­شود. آخرین مهلت برای شروع تحصیل معمولاً در اواسط ماه سپتامبر است. مهلت دانشجویان دکتری متفاوت است، لطفاً در این زمینه از دانشگاه مربوطه اطلاعات کسب نمایید.
 • تمام اتباع کشورهای جهان سوم برای اقامت طولانی مدت در استونی نیاز به اجازه اقامت موقت (TRP) یا ویزای D دارند. برای تحصیلی که بیش از یک سال (12 ماه طول بکشد) دانشجو باید مجوز اقامت موقت (TRP) را دریافت کند که معمولاً برای کل دوره مطالعات برنامه ریزی شده صادر می شود. سفارت توصیه می کند کهTRP  از سفارت درخواست کنید تا دانشجو قبل از عزیمت به استونی بتواند کارت اجازه اقامت خود را در سفارت دریافت کند.
 • از آنجا که درخواست­های مجوز اقامت توسط ماموران و هیئت نگهبان مرزها طی دو ماه در استونی بررسی می شود (زمان انتفال درخواست به استونی و انتقال کارت مجوز اقامت به سفارت در نظر گرفته نشده است)، آخرین مهلت که امکان پذیرش اجازه اقامت برای تحصیل برای شروع نیمسال پاییز سال 2019 وجود دارد، 21 مه 2019 است. این دانشجویان، که نمی توانند آخرین درخواست را در تاریخ 21 ماه مه داشته باشند، برای گرفتن ویزای D در سفارت درخواست می کنند و درخواست خود را برای اجازه اقامت پس از ورود به استونی ارائه می کنند.

توجه! تقاضای مجوز اقامت یا ویزای D در سفارت امکان پذیر است اما هر دو مورد همزمان وجود ندارد. سفارت به دانشجویان پیشنهاد می کند درخواست­های مجوز اقامت خود را حداکثر در تاریخ 21 می 2019 در سفارت ارائه دهند.

توجه! ارائه نامه پذیرش در سفارت ضمن ارائه درخواست مجوز اقامت در سفارت الزامی نیست. واقعی بودن پذیرش در هنگام بررسی درخواست مجوز اقامت توسط پلیس و شورای نگهبان مرزی به طور مستقیم از دانشگاه بررسی می شود.

برای تحصیلاتی که کمتر از یک سال (12 ماه طول بکشد) دانشجو درخواست ویزای D می­کند و به استونیایی سفر می کند و تحصیلات خود را بر اساس ویزای D انجام می­دهد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0