20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت یونان

کشور یونان 

یونان به دلیل پیشینه تاریخی و علمی خود و همچنین طبیعت زیبا سالانه تعداد زیادی از افراد را فقط برای اهداف توریستی به خود جذب می کند. علاوه بر این متقاضیان زیادی برای تحصیل و کار در یونان وجود دارند.

ویزای شینگن یونان

اما برای هر هدفی که قصد رفتن به یونان را داشته باشید ابتدا باید اقدام به اخذ ویزای یونان بکنید. یونان عضو کشورهای حوزه ی شنگن است. بدین معنی که برای سفر به یونان نیازمند اخذ ویزای شنگن هستید. اما این بدین معنی نیست که اگر ویزای شنگن از اتریش دریافت کنید می توانید ابتدا وارد یونان شوید. برای ورود به یونان باید ویزای شنگن را از سفارت یونان دریافت کنید. اگر اولین ورودتان به شنگن از یونان باشد باید این ویزای شنگن را از خود یونان دریافت کنید.

وقت مصاحبه سفارت یونان 

برای اخذ ویزا اولین قدم دریافت وقت برای مصاحبه و ارائه مدارک از سفارت است. برای بسیاری از مسافران یونان یا هر کشور دیگری این تعیین وقت می تواند چالش برانگیز باشد. زیرا این روند می تواند زمان بر باشد و برای بسیاری از افراد سخت باشد تا بتوانند با موفقیت از سفارت یونان وقت بگیرند.

تکمیل  فرم ویزای یونان 

همانطور که گفته شد اولین قدم دریافت وقت از سفارت است. این دریافت وقت از طریق وسایت سفارت یونان انجام می شود و نیازمند تکمیل فرم آن است. علاوه بر تکمیل فرم به صورت آنلاین می توان با مراجعه ی حضوری به سفارت نیز وقتی برای ارائه مدارک دریافت کرد. بعد از تکمیل فرم تقاضا و تعیین وقت، حضور فرد در روز تعیین شده الزامی است. همچنین برای هر فرد باید به طور جداگانه وقت تعیین شود. برای هر هدفی که قصد ورود به یونان را دارید باید متناسب با آن هدف ویزای مربوطه را از سفارت یونان دریافت کنید. ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی از انواع ویزای یونان هستند.

مدارک لازم جهت ویزا یونان

مدارک با توجه به هدف از سفر به یونان متفاوت است اما مدارک عمومی موردنیاز به شرح زیر است.

 • گذرنامه معتبر
 • تاییدیه درخواست ویزا از طریق سایت سفارت یونان
 • شناسنامه و کارت ملی معتبر
 • عکس جدید
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب
 • بیمه نامه مسافرتی

وقت فوری و وقت عادی

برای یونان هم مانند بقیه کشورها می توان برای ارائه مدارک به سفارت و مصاحبه، وقت را به صورت فوری یا عادی دریافت کرد. وقت فوری معمولا برای کسانی مفید است که برای رفتن به یونان عجله دارند و همچنین مدارکشان برای اخذ ویزا کامل است. بنابراین می خواهند هرچه سریع تر وقتشان در سفارت تعیین شود و زودتر بتوانند وارد یونان شوند. پس برای کسانی که شرایطشان برای دریافت ویزا مهیاست می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر نسبت به دریافت وقت عادی، وقت فوری از سفارت یونان دریافت کنند. در عوض هزینه ای که پرداخت می کنید مدت زمان بسیار کمتری را منتظر وقت و زمان مصاحبه و ارائه مدارک خواهید بود.

وقت عادی و وقت فوری برای سفارت یونان چه تفاوتی باهم دارند؟

 • وقت فوری سفارت یونان این امکان را به شما می دهد که در کمتر از دوهفته به سفارت بروید و مدارک خود را تحویل دهید. اما وقت عادی مدت زمان بیشتری شما را در انتظار نگه خواهد داشت.
 • وقت فوری سفارت برای کسانی که قصد شرکت در کنفرانس ها، جلسات و یا درمان فوری بیماری در خاک یونان را دارند بسیار کارایی دارد. زیرا زمان کمتری نسبت به وقت عادی نیاز خواهند داشت تا بتوانند به یونان بروند.
 • وقت عادی سفارت یونان بیش از یک ماه برای ارایه مدارک در سفارت یونان زمان خواهد برد و برای کسانی که عجله ای برای رفتن به سفر ندارند بهتر است.
 •  وقت عادی و وقت فوری از سفارت یونان در هزینه نیز با هم تفاوت دارند. هرچه زمان کمتری برای رسیدن به هدفتان منتظر باشید نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارید و بالعکس.
 • بنابراین این دو وقت تنها در زمان انتظار و هزینه با یکدیگر تفاوت دارند و در نوع ثبت نام و مدارک موردنیاز یکسان هستند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0