20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به سوئیس

درباره کشور سوئیس

سوئیس کشوری نسبتا کوچک با جمعیت چیزی در حدود 8 میلیون نفر است و بخش وسیعی از آن را کوه های آلپ پوشانده است. بیشتر جمعیت کشور سوئیس در فلات سوئیس ( بخش مسطح کشور در میان کوه های آلپ و کوه های ژورا ) زندگی می کنند. دولت سوئیس جمهوری پارلمانی است و کشور به 26 کانتون تقسیم شده است.
سوئیس با میزان جرم و جنایت پایین و قوانین دقیقی که برای حفظ ساکنین کشور قرار داده است به یکی از امن ترین کشورهای جهان تبدیل شده است و این موضوع مهاجرت به سوئیس را بسیار پرطرفدار کرده است. این کشور کمترین نرخ بیکاری در جهان را دارد و دارای اقتصاد بسیار با ثباتی می باشد. در این کشور به علت بالا بودن دستمزدها قدرت خرید مردم نیز بالا می باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد

سیستم تابعیت کشور سوئیس بر اساس قانون خون می باشد، در واقع کسانی که در این کشور متولد می شوند تنها در صورتی می توانند تابعیت سوئیس را اخذ کنند که پدر یا مادر و یا هردو والدین تبعه سوئیس باشند. البته کودکانی که والدین آنها مجهول هستند نیز در صورتی که در خاک سوئیس باشند می توانند تابعیت این کشور را به دست بیاورند. همچنین کودکانی که به فرزند خواندگی والدین سوئیسی در می آیند نیز می توانند با حفظ تابعیت اصلی خود تابیعت سوئیس را کسب نمایند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

ازدواج با شخص تبعه سوئیس یکی دیگر از راه های اخذ اقامت سوئیس می باشد. البته متقاضی ویزای ازدواج سوئیس باید با ارائه مدارک موثق اثبات کند به صورت حقیقی خواستار ازدواج با فرد سوئیسی می باشد و این ازدواج صرفا جهت فریب دولت برای اخذ اقامت نیست. مدارک دال بر این قصد شامل عکس های خانوادگی، مکاتبات طرفین، سند ازدواج و .... می باشد. برای درخواست ویزای ازدواج سوئیس متقاضی باید فرم های مخصوص این درخواست را تکمیل کرده و به سفارت ارائه دهد. مدت زمان اخذ ویزای ازدواج به طور دقیق مشخص نیست و به مدارک متقاضی بستگی دارد.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

افراد برای کار در سوئیس باید مجوز اخذ کار دریافت کنند، این مجوز تنها به متقاضیانی داده می شود که پیشنهاد کاری از این کشور داشته باشند، از سال 2017 قوانین برای اقامت کاری در سوئیس برای کارگران خاجی بسیار سخت تر شد. مجوز کار در سوئیس به 3 دسته مجوز A-B-C تقسیم می گردد. مشاغل خاص در سوئیس تحت عنوان au pair برای متخصصین در نظر گرفته شده است که این مشاغل برای افراد 18 تا 25 می باشد.
مجوز کار در سوئیس از طرف کانتون ها صادر می گردد و واجد شرایط بودن افراد برای دریافت مجوز کار سوئیس به طور کلی به ملیت و مهارت حرفه یا آنها بستگی دارد. همچنین با توجه به تعیین سهمیه سالانه برای صدور مجوز کار، رقابت برای دریافت آن بسیار سنگین است. اتباع اتحادیه اروپا می توانند به مدت 3 تا 6 ماه در سوئیس برای پیدا کردن کار اقامت داشته باشند.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

کشور سوئیـس داراى یـکى از بالاتریـن درآمدهاى سالانه در جهان می باشد و با توجه سیـستم اقتصادى منظم و ثبات اقتصادى، مورد توجه بسیـارى از سرمایـه گذاران خارجى قرار گرفته است.سرمایه گذاری در سوئیس در غالب ثبت شرکت انجام می شود و سرمایه گذار متعهد است حداقل برای 10 فرد سوئیسی کار آفرینی نماید.علاوه بر این الزامات طرح اقتصادی شرکت باید نوآوری ایجاد نماید و سودآور باشد.
دستمزد ماهانه یک کارگر عادی در سوئیس به طور متوسط 3.500 تا 4.000 فرانک است و در صورتی که سوددهی شرکت شما بیش از 100 هزار فرانک باشد می توانید برای اقامت نوع B اقدام نمایید، البته توجه داشته باشید برای اثبات این سود یکسال از تاریخ شروع کار شرکت فرصت دارید و با اقامت B پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم و یا اقامت نوع  C سوئیس اقدام کنید.
بهتر است بدانید اقامت دائم سوئیس پس از 3 سال قابلیت تبدیل به تابعیت سوئیس را دارد.حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئیس 20.000 فرانک است. کشور سوئیس به دلیل اقتصاد بسیار قوی و نظام قضایی بدون فساد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری می باشد.

مهاجرت به سوئیس و تابعیت مضاعف در سوئیس

تابعیت چندگانه در سوئیس مورد قبول دولت این کشور می باشد.در واقع کودکی که از پدر یا مادری با تابعیت غیر سوئیسی در این کشور متولد می شود می تواند در کنار تابعیت سوئیس تابعیت دیگر کشورها را نیز داشته باشد. به همین ترتیب کسانی که تابعیت سوئیس را اخذ می کنند نیز می توانند در کنار تابعیت این کشور تبعه کشور خود نیز باشند.

شرایط از دست دادن تابعیت کشور سوئیس

مهاجرانی که از روش های مختلف موفق به گرفتن تابعیت سوئیس شده اند در صورتی که اعمالی خلاف قوانین این کشور انجام دهند و از نظر دولت سوئیس خطری برای این کشور محسوب شوند، تابعیت و اقامت این کشور را از دست خواهند داد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0